Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja.... 
Autor Wiadomość
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Znalazłem moją chrześcijańska tożsamość jednając w sobie samym wiarę mego pochodzenia z tajemnicą wiary katolickiej, nie zrywając z nikim komunii
http://www.taize.fr/pl_article6751.html
Przypisywanie mu na siłę katolicyzmu potwierdza starą maksymę, że sukces ma wielu ojców, porażka jest zawsze sierotą.
Nie wiem z kim następca brata Rogera katolik brat Alois szuka zbliżenia, zapewne wzorem poprzednika działa na rzecz pojednania, szukania tego co łączy, unikając tego co dzieli.


So sty 26, 2013 11:13
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Alus

Dorabiasz ideologię i robisz za"eku-katolika", który nieba by protestantom przychylił, tylko niewiadomo po co i w jakim celu :shock:

Wiara br Rogera bardzo odbiegała od wiary protestanckiej o czym wyraźnie napisałem. Napisałem również, ze sam br Roger był osoba z tego własnie wzgledu wyjatkowo niewygodna dla protestantów.

Nie wiem o co ci chodzi i jak mozna sie stac w inny sposób katolikiem jak nie własnie wyznając katolicka wiare w Eucharystie, uznając prymat papieża i szerząc kult świetych z Maryja na czele.
Nie wiem jakie wg. Ciebie sa dokładniejsze oznaki bycia katolikiem....może jakis wypalony znak na czole lub tatuaz na przedramieniu....nie wiem, ale licze na to, że mnie oswiecisz.

Z Protestantyzmem br Rogera łaczył fakt, ze urodził sie w tym wyznaniu, tam został ochrzczony i....nigdy sie tego nie wypierał. Poza tym nic wiecej go nie łączyło.

Wspomniałem równiez o publicznym wyznaniu swojej wewnetrznej wiary jakim było przyjecie Komuni św z rąk samego kard Ratzingera, który to znał osobiscie br Rogera i ze stuprocentową pewnościa był świadomy tego, ze nie dopuszcza sie nadużycia komunikując protestanta.

Ty oczywiście na swoja modłe bedziesz dalej przeczyc niezaprzeczalnym faktom.....ale one sa tak twarde, ze Twoje pobożne zyczenia i zyczeniu "eku-katolików" ocieraja sie o zwyczajny absurd.


So sty 26, 2013 11:34
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Niezaprzeczalnym faktem są słowa brata Rogera, wiec nie usiłuję go na siłę wtłaczać w katolicyzm czy protestantyzm.
Jego wola, jego wybór i nie będę analizować ile brata Rogera łączyło z protestantyzmem a ile katolicyzmem.
Nie sądzę także aby Bóg w bramie do nieba nakazał ustawiać się w ogonki - kolejka katolików, kolejka protestantów, kolejka muzułmanów...etc :-D


So sty 26, 2013 12:48
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Alus :D

Ja też nie wiem co bedzie robił Bóg u Bram Niebieskich (pewnie sam bedzie w środku a na progu warte sprawował bedzie św Piotr ;) ).
Wiem jednak jedno.....wierze w to czego uczy Kosciół katolicki. Natomiast całkowicie nie ufam prywatnym wizjom....no chyba, ze te sa potwierdzone moca Kościoła :D


So sty 26, 2013 15:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL