Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:00



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Katolicy i prawosławni 
Autor Wiadomość
Post Re: Katolicy i prawosławni
pudlasz napisał(a):
Przecież tłumaczę przez dwie strony. Łacińscy biskupi osłabiają KKK nie kierując konwertytów z prawosławia do nich, tylko do siebie (co nakazuje im prawo kanoniczne). Tym samym potwierdza to fakt, że KKK są podrzędne w stosunku do Kościoła łacińskiego.

To nadal są tylko Twoje słowa. Poproszę o dowody, a nie wciskanie kitu. Znam konwertytów z prawosławia i przez sekundę nie wahali się wyznać nasze Credo. Faktem jest, że nie każdy miał odwagę stanąć na środku kościoła w czasie Mszy św., ale takiego przymusu nie ma.
Ja z kolei tłumaczę Ci, że np. na Podlasiu, nawet gdyby chcieli kierować do Kościołów sui iuris, to nie mają szans, gdyż prawosławni rękoma caratu odebrali wszystkie cerkwie greckokatolickie i zlikwidowali unię. Najbliższe są na Mazurach, co np. z Grabarki daje kilkaset kilometrów. Jak wyobrażasz sobie praktykowanie wiary w takich warunkach (katolicy mają czas na Mszę św. niedzielną, nawet greckokatolicką, a niektórzy, nawet rzymscy jeżdżą co jakiś czas po 70 km, aby przeżyć wschodnią liturgię).


Śr kwi 03, 2013 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Wiesz mój kolego pudlaszu, mówisz że sieje propagandę,
to może poczytamy coś w języku Polskim

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci ... _w_Ameryce
Cytuj:
Kościół Prawosławny w Ameryce*

Liczbę placówek duszpasterskich Kościoła szacuje się na 550; sam Kościół podaje liczbę 700
nawet jak by było 700 w Kanadzie USA i Meksyku, to weź mi teraz wytłumacz skąd nagle tylko w New York i New Jersey jest niby 368 parafii, czy ty w ogóle myślisz???

Dlatego napisałem Tobie że ludzie rejestrowali swoje prywatne domy żeby mieć ulgę od podatku, ale to nie są Cerkwie zatwierdzone przez kościół prawosławny. Dla mnie to czyste oszustwo, wykorzystanie amerykańskiego prawa, które mówi o wolności religijnej.
Człowieku obudź się i otwórz oczy. Sam mi wysłałeś /Raport o stanie Kościoła prawosławnego w USA w 2010 r./ , że w USA osób prawosławnych jest tylko 0,34%
to po co by miało być w New York i New Jersey 368 Cerkwi, zastanów się co Ty czytasz.
Zobacz na mapę czy to jest możliwe. Mam dla Ciebie dobry pomysł, powieś krzyż prawosławny u siebie w domu, będzie jedną cerkwie więcej w Polsce. :-)


Tu jest dowód jacy jesteście uczciwi

Cytuj:
Skandal finansowy*

- przeczytaj sobie ten temat, wtedy zaznaliście największej porażki,
ludzie wyznania prawosławnego, przestali uczęszczać do Cerkwi, i datki niesamowicie zmalały.



i pisałeś że jesteście jednością to pokaż mi gdzie
(przepraszam bo ostatnio napisałem że Rosja nie uważa tego kościoła za prawdziwy, pomyliłem się bo miało być Konstantynopol )
Cytuj:
Sytuacja kanoniczna Kościoła*

Największym przeciwnikiem autokefalii OCA pozostaje Patriarchat Konstantynopolitański, który do 1990 nie utrzymywał żadnych kontaktów z Cerkwią Amerykańską[41]. Zdaniem patriarchów Konstantynopola jedynie ten właśnie patriarcha ma prawo tworzenia Kościołów autokefalicznych na terytoriach, które nie są uważane za tradycyjnie prawosławne

to gdzie ta jedność???

Cytuj:
Liczba wiernych*

Liczba wiernych Kościoła Prawosławnego w Ameryce pozostaje kwestią dyskusyjną
- a dlatego bo parafie prawosławne wciąż manipulują i nie podają faktycznego stanu wiernych (przykładem są te koperty co opisałem) boją się przyznać że tracą wiernych.

Joanna Sołowianowicz podaje jako liczbę wiernych milion (dane z 2003)[40]. Dane te potwierdza R. Roberson[4]. Hartford Institute for Religion Research opublikował tymczasem dane liczbowe szacujące liczbę wiernych Kościoła na nie więcej niż 115 tys. wiernych

teraz się trzeba zastanowić kto podaje prawdę???
Ja żyje w USA i widzę jak to wygląda, moją opinie znasz.

Cytuj:
Jednostki terytorialne*

teraz wracamy do punktu ile jest cerkwi w New York i New Jersey
Diecezja Nowego Jorku i New Jersey
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diecezja_N ... New_Jersey

tutaj jest napisane
Łącznie na ich terenie znajduje się 55 parafii i placówek misyjnych[1], w których pracuje 71 kapłanów

czyli macie tutaj 71 kapłanów, to po co wam jak twierdzisz 368 cerkwi??????
No licząc te prywatne domy co sobie ludzie dopisali, to pewnie by i tyle było :-)


Czytasz jakieś wymyślone dane które opublikowane są tylko na stronach prawosławnych,
a reszta ameryki ich nie potwierdza.

Może dla nas nie prawosławnych te Cerkwie są nie widoczne???


Mam dla ciebie propozycję, przyleć do USA.
Osobiście odbiorę Ciebie z lotniska. Jeżeli będziesz chciał znajdę Tobie tutaj mieszkanie, albo pokuj. Który sobie wynajmiesz i jeżeli będziesz miał chęci również pracę.

A Ty pokażesz mi te twoje 368 cerkwi, ja obiecuje że będziemy je wszystkie zwiedzać moim samochodem i jeszcze ja zapłacę za benzynę. :-)

Mówię poważnie, ja Tobie pomogę się zakwaterować, a Ty w zamian pokażesz mi te cerkwie.
Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na prv.



Wszystkie dane są z roku 2012, czyli aktualne i nie są wyssane z palca.


Śr kwi 03, 2013 20:50
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i prawosławni
Jeszcze w sprawie konwersji i związanego z tym wyznania wiary. "Konwersja oznacza przejście do konkretnego Kościoła, a nie odsyłanie do jakiegoś innego. I w tym konkretnym Kościele jest obrzęd przyjęcia wraz z wyznaniem wiary." (cytuję, jako że to nie moje słowa).
Konwersja (z łac. convertere - zmienić) – zmiana wyznania w obrębie religii chrześcijańskiej lub przejście z innej religii na chrześcijaństwo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwersja_(religia)
Skoro jest zmiana wyznania, to razem z Credo.


Śr kwi 03, 2013 21:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Tak się patrzę na Ciebie pudlaszu i na te Twoje wszystkie posty.
Walczysz bardzo mocno o swoją wiarę, jest to plus.
Ale moim zdaniem, trochę źle walczysz, bo złością nic nie osiągniesz.
Jak by co to zajrzyj do instrukcji która nazywa się Nowy Testament.
Tam jest napisane, jak powinieneś walczyć i jakim Jezus chciał żebyś był.
To takie moje małe spostrzeżenie dla Ciebie.

A teraz coś o Tobie.
Jesteś osobą zagubioną, która przeżyła jakąś nie miłą sytuacje w dzieciństwie i został Tobie w sercu bolesny Krzyż. Pragniesz żeby wszyscy Ciebie przeprosili za ranę, ból i cierpienie jak doznałeś w dzieciństwie.
Ale musisz zrozumieć, że to nie te osoby z tego forum cię zraniły i my naprawdę nie mamy za co Ciebie przepraszać. Już kilkakrotnie została do Ciebie wyciągnięta pomocna dłoń, ale Ty z niej nie skorzystałeś i to nie jest nasza wina.

Napisałeś mi że nie jesteś Polakiem tylko Białorusinem. Dziwne bo urodziłeś się w Polsce i wychowałeś, masz na pewno polski dowód osobisty. I co więcej Twoi rodzice również i raczej na pewno też się urodzili w Polsce. Dziadkowie już nie wnikam, bo to były czasy wojenne i ludzie jak i granice zmieniali swoje miejsce.
Nie potrafisz docenić że jesteś Polakiem a żyjesz w tym kraju. Pewnie chciał byś zamieszkać na Białorusi ale tam Ciebie nie chcą, bo oni twierdzą że jesteś Polakiem.
A może boisz się tam zamieszkać, bo łatwiej Tobie jest w Polsce?
I w ten sposób zostałeś na rozdrożu, sam nie wiesz kim jesteś!!!

Powinieneś docenić że jesteś Polakiem wyznania prawosławnego.
Bo masz się naprawdę czym chwalić!!!

A Ty nie szanujesz tego kim jesteś i dlatego inni również nie będą Ciebie szanować.
Bo jak można kogoś szanować jak on sam siebie nie szanuje.
Naucz się szanować sam siebie a w szczególności innych ludzi i ich religię, a coś w życiu osiągniesz.

Cały czas żyjesz historią, jak bardzo inni okaleczyli Twoich przodków i Twoją religię.
Ale naprawdę zobacz również że Twoi przodkowie i religia, również okaleczyła innych ludzi i to bardzo mocno.
Ja naprawdę chciał bym to zmienić, ale już się nie da jest to przeszłość.
Dlatego powinniśmy wspólnie zacząć budować przyszłość, żeby nasze dzieci już nie miały naszych problemów.

Ja również chciał bym zmienić historie, żeby Ewa w raju nie zerwała jabłka, ale nie mogę, również Ty tego nie możesz zrobić.
Już w moim życiu bardzo dużo dziewczyn o imieniu Ewa poznałem i żadna z nich nie chce się przyznać do tego jabłka. :-)

Jeżeli nie zmienisz swojego podejścia to kiedyś na tym Twoim polu bitwy zostaniesz sam i wtedy docenisz co teraz Tobie napisałem.
Idź i porozmawiaj z Twoim księdzem wyrzuć to wszystko co w Tobie siedzi jemu, na pewno Tobie to pomoże. Bo moim zdaniem nie jest to problem żebyś musiał iśc do psychologa ale do księdza na szczerą rozmowę.

Pozdrawiam Bogusław
Jeżeli chcesz, to na moją pomoc możesz liczyć.


Śr kwi 03, 2013 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Proszę administrację tego forum o zamknięcie tego tematu.
Bo nie poszedł ten temat w kierunku jakim zamierzałem.
Zrodziła się kłótnia i nienawiść i nie widzę sensu dalszego
kontynuowania tej kłótni i nienawiści.

Dziękuję


Śr kwi 03, 2013 21:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Katolicy i prawosławni
Zgodnie z prośbą autora, zamykam temat.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr kwi 03, 2013 22:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL