Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Katolicy i prawosławni 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Katolicy i prawosławni
Na początku chcę się z wami przywitać, jestem na tym forum pierwszy raz.
Na imię mam Bogusław i mieszkam w Stanach Zjednoczonych.
Jestem Chrześcijaninem Katolikiem, wierzącym w Jezusa Chrystusa
I szczerze Wam powiem, że jak widziałem jak się przekomarzacie,
Katolicy i Prawosławni, to się włos na głowie jeży.
Gdzie kościół Katolicki i Prawosławny, jest kościołem w którym naprawdę jest ciało Jezusa Chrystusa, obydwa te kościoły posiadają Tabernakulum i gwarantuje Wam że jeżeli ktoś chciał by zniszczyć Hostie ksiądz katolicki osłonił by własnym ciałem w kościele prawosławnym i tak samo by zrobił ksiądz prawosławny w kościele katolickim.
Gdzie obie nasze wiary posiadają siedem sakramentów, tych samych sakramentów!
Gdzie obie nasze wiary dopuszczają w zagrożeniu życia przyjąć sakrament dla katolików od księdza prawosławnego, a dla prawosławnych od księdza katolickiego.
Kłócicie się co nas dzieli, a może zobaczcie i zrozumcie co nas łączy, bo więcej nas łączy niż dzieli. Nie znam innych na świecie wyznań gdzie jest naprawdę Jezus Chrystus. Gdzie nawet dla niedowiarków, tylko w tych dwóch kościołach zdarzają się CUDA w żadnej innej wierze.
A wy się kłócicie tak jak byście czytali to zdanie ZAKOPANENAPOKAZ jedni to czytają od przodu a drudzy od tyłu. A naprawdę pisze to samo, czy czytamy od przodu czy od tyłu.

Moim zdaniem nie powinniśmy patrzeć w przeszłość,
a powinniśmy wspólnie budować przyszłość.

Pozdrawiam Was wszystkich, Prawosławnych i Katolików
Z pełnym wyrazem szacunku Bogusław


Pn kwi 01, 2013 19:28
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i prawosławni
Bo widzisz Bogusław - człowiek ma to do siebie, że kocha walczyć i pokazywać że prawda stoi po jego stronie...


Pn kwi 01, 2013 19:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Katolicy i prawosławni
Bogusławie, masz rację. Jeżeli się tylko chce, można żyć w zgodzie z osobami innego wyznania. A nawet w głębokiej miłości. Ja, praktykująca Katoliczka, jestem żoną praktykującego Ewangelika. Patrzymy na to, co mamy wspólne, a resztę zostawiamy prywatnie do siebie. Da się, naprawdę. Trzeba tylko CHCIEĆ i szanować się nawzajem.


Pn kwi 01, 2013 20:03
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i prawosławni
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Kłócicie się co nas dzieli, a może zobaczcie i zrozumcie co nas łączy,

Widzisz, to nie jest takie proste. Chcieliśmy rozmawiać o tym co łączy, a dowiedzieliśmy się od braci prawosławnych, że nic nas nie łączy, bo katolicy nie są Kościołem, nie mają sakramentów, nie mają hierarchii, Rzym nie ma biskupa, a papież Benedykt XVI to po prostu Ratzinger (pewnie papież Franciszek też jest nawet bez tytułu kardynalskiego po prostu Bergoglio). Nic nas nie łączy, a dzieli wszystko.
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Gdzie obie nasze wiary posiadają siedem sakramentów, tych samych sakramentów!

Powiedz to np. pudlaszowi.
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Gdzie obie nasze wiary dopuszczają w zagrożeniu życia przyjąć sakrament dla katolików od księdza prawosławnego, a dla prawosławnych od księdza katolickiego.

Tu nie masz racji. Katolikowi wolno w zagrożeniu życia przyjąć sakramenty w Cerkwi, z tym, że Cerkiew będzie uważać go za prawosławnego, czyli konwertyta. Prawosławnemu nie wolno przyjmować żadnych sakramentów w KK, bo jest to także uważane za konwersję na katolicyzm.


Pn kwi 01, 2013 20:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Katolicy i prawosławni
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
gwarantuje Wam że jeżeli ktoś chciał by zniszczyć Hostie ksiądz katolicki osłonił by własnym ciałem w kościele prawosławnym


Rok 1938 pokazał to dokładnie.

Cytuj:
Gdzie obie nasze wiary posiadają siedem sakramentów, tych samych sakramentów!


7 sakramentów? Nie wiem, dlaczego jesteś taki pewien. Ja nie jestem tak pewien, że jest ich 7.

Cytuj:
Gdzie obie nasze wiary dopuszczają w zagrożeniu życia przyjąć sakrament dla katolików od księdza prawosławnego, a dla prawosławnych od księdza katolickiego.


Twoja wiara dopuszcza. Moja - nie.

Nie wiem, czemu ten manifest miał służyć.


Pn kwi 01, 2013 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Witajcie Helenka i pudlasz

po pierwsze przeczytajcie ten temat
i my również otwórzmy nową kartę
http://papiez.wiara.pl/doc/1497089.Wizy ... dzo-owocna


Pn kwi 01, 2013 21:18
Zobacz profil
Post Re: Katolicy i prawosławni
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Witajcie Helenka i pudlasz

po pierwsze przeczytajcie ten temat
i my również otwórzmy nową kartę
http://papiez.wiara.pl/doc/1497089.Wizy ... dzo-owocna

Ja to wszystko wiem :) , ale Cerkiew w tym (i nie tylko w tym) temacie nie ma jednolitego zdania. Dla większości prawosławnych Patriarcha Bartłomiej jest odstępcą. Ekumenizm w Cerkwi nie jest mile widziany, niestety :-( .


Pn kwi 01, 2013 21:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
ok to może to pomorze

tutaj są dwie modlitwy pierwsza w kościele ewangelickim druga w prawosławnym

http://www.youtube.com/watch?v=ysNt4RCY83U

i również polecam parę artykułów ks. Marek Blaza, jest to ksiądz katolicki który wykłada
na uczelniach prawosławnych, dlaczego?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Blaza


a dlaczego jeżeli chciał bym zmienić wiarę z katolickiej na prawosławną
Twój kościół zatwierdzi wszystkie moje sakramenty, a na przykład z kościoła ewangelickiego już nie zatwierdzi.

Chciał bym Ciebie zaprosić Tutaj gdzie ja mieszkam i poznać cię z księdzem katolickim którego mama jest prawosławna,
Chciał bym żebyś zobaczył miłość osób z prawosławia do katolików i odwrotnie.
A z tego co rozmawiałem tutaj z Książami prawosławnymi, oni uważają że osoby prawosławne w zagrożeniu życia mogą przyjąć ostatnie namaszczenie i komunie z rąk księdza katolickiego ale tylko z rąk ks. Katolickiego, jeżeli w pobliżu nie ma ks.prawosławnego, ale może tylko w USA jest ta zasada


nie chcę się z Tobą przekomarzać, bo nie tego mnie i Ciebie uczy Jezus
pragnę Tobie podać dłoń, a by nasze nastawienie do nas samych
rodziło się z góry a nie z dołu (z nieba a nie z piekła)


Pn kwi 01, 2013 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Czy jest sens żebyśmy się bili jak muzułmanie z żydami?

Czy nie lepiej iść jak brat z bratem?
Chciał bym poznać wasze prawdziwe zdanie, Was osób naprawdę wierzących w Boga w kościele Prawosławnym, tak naprawdę waszą opinie z serca.
Czy zależy Wam żebyśmy zostali wrogami, czy braćmi przyjaciółmi?


Pn kwi 01, 2013 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Katolicy i prawosławni
Boguslaw_New_Jersey
Przyznam szczerze i z pewną dozą ulgi, że na tym forum z chrześcijanami Prawosławnymi nie kłóciłem się. I przez to chciałem bardziej ogólnie napisać że oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś prawie w całości. Jedyne do czego chce się odnieść polemicznie, to końcówka Twojej wypowiedzi. Myślę że nie należy patrzeć w przeszłość i wyciągać wciąż tych samych brudów, ale warto prowadzić dialog w prawdzie i dojść do możliwie najlepszego porozumienia. Na pewno należy odrzucić obwinianie oraz osądzanie, ale nie samą przeszłość.

I trzeba też mieć dużą rezerwę, bo pomimo łączących nas spraw, jednak coś jest, skoro pozostajemy podzieleni. I tutaj Twój apel to dobry kierunek ku lepszemu, ale nie może bazować jedynie na dobrej woli, choć od niej należy zacząć.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 01, 2013 21:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Katolicy i prawosławni
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
a dlaczego jeżeli chciał bym zmienić wiarę z katolickiej na prawosławną
Twój kościół zatwierdzi wszystkie moje sakramenty, a na przykład z kościoła ewangelickiego już nie zatwierdzi.


Sposoby przyjmowania do Kościoła osób z innych wspólnot chrześcijańskich zależą od biskupa diecezjalnego. Nie zrozumiałem co to znaczy "zatwierdzać" sakramenty.

Cytuj:
Chciał bym Ciebie zaprosić Tutaj gdzie ja mieszkam i poznać cię z księdzem katolickim którego mama jest prawosławna,


Na pewno jest dumna z apostazji syna.

Cytuj:
oni uważają że osoby prawosławne w zagrożeniu życia mogą przyjąć ostatnie namaszczenie i komunie z rąk księdza katolickiego ale tylko z rąk ks. Katolickiego, jeżeli w pobliżu nie ma ks.prawosławnego, ale może tylko w USA jest ta zasada


To źle uważają. Dziwne, że pozwalają na to u katolików, a nie - u przechalcedończyków. Przedchalcedończycy są przecież "bliżej" prawosławia niż katolicy.

Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Chciał bym poznać wasze prawdziwe zdanie, Was osób naprawdę wierzących w Boga w kościele Prawosławnym, tak naprawdę waszą opinie z serca.
Czy zależy Wam żebyśmy zostali wrogami, czy braćmi przyjaciółmi?


Tak z serca, to mnie nie ruszają takie niemerytoryczne sentymentalne wypowiedzi, które niczego nie przekazują. Merytorycznie można dyskutować, ale coś takiego to nie prowadzi do niczego sensownego.


Pn kwi 01, 2013 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
WIST napisał(a):
Boguslaw_New_Jersey
Przyznam szczerze i z pewną dozą ulgi, że na tym forum z chrześcijanami Prawosławnymi nie kłóciłem się. I przez to chciałem bardziej ogólnie napisać że oczywiście zgadzam się z tym co napisałeś prawie w całości. Jedyne do czego chce się odnieść polemicznie, to końcówka Twojej wypowiedzi. Myślę że nie należy patrzeć w przeszłość i wyciągać wciąż tych samych brudów, ale warto prowadzić dialog w prawdzie i dojść do możliwie najlepszego porozumienia. Na pewno należy odrzucić obwinianie oraz osądzanie, ale nie samą przeszłość.

I trzeba też mieć dużą rezerwę, bo pomimo łączących nas spraw, jednak coś jest, skoro pozostajemy podzieleni. I tutaj Twój apel to dobry kierunek ku lepszemu, ale nie może bazować jedynie na dobrej woli, choć od niej należy zacząć.


Czytając posty na tym forum i nie tylko na tym forum, ale wszędzie na ulicy czy w mediach. Wszyscy mówią że powinni coś z tym zrobić. Ciekawe to słowo "powinni"
Czyli ktoś kogo nie znamy. Ja uważam że to my powinniśmy coś zrobić. Zacznijmy od siebie.


Pn kwi 01, 2013 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
Wiesz pudlasz, szanuje Twoje zdanie i dla tego szanuję Ciebie!
Bo cenię ludzi którzy maja swoje "JA"

Napisałeś już zemną parę postów i nic w nich nie znalazłem dobrego?
A z tego co się orientuję to kościół Prawosławny uczy miłości do bliźniego
Tak samo uczy mój kościół.
Bo wierzymy w tego samego Jezusa i przyjmujemy to samo ciało Jezusa w czasie Eucharystii.

Proszę Cię, napisz jedną rzecz od której moglibyśmy zacząć wspólną nową rozmowę.
Napisz takie słowa żeby nikogo nie uraziły na tym forum.
A żeby Twoje słowa zmieniły obraz nas samych.


Pn kwi 01, 2013 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Katolicy i prawosławni
Musisz być gotowy na to że Twój apel, nie każdy przyjmie. Oczywiście, zawsze należy zaczynać od siebie, ale musi być też miejsce na konfrontacje, dyskusje, rozmowy. A te bywają trudne, bo rozmawiając z ludźmi, napotykasz na różne charaktery, racje, oczekiwania, pojmowanie. Tutaj dobra wola zderza się z rzeczywistością. Chce się krzyknąć że już dość tego szaleństwa niezgody i podziału. Ale to się niestety nie wzięło z nikąd. Miejmy jednak nadzieje że kropla dobrej woli będzie drążyć skałę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 01, 2013 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Katolicy i prawosławni
pudlasz napisał(a):
Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
oni uważają że osoby prawosławne w zagrożeniu życia mogą przyjąć ostatnie namaszczenie i komunie z rąk księdza katolickiego ale tylko z rąk ks. Katolickiego, jeżeli w pobliżu nie ma ks.prawosławnego, ale może tylko w USA jest ta zasada


To źle uważają. Dziwne, że pozwalają na to u katolików, a nie - u przechalcedończyków. Przedchalcedończycy są przecież "bliżej" prawosławia niż katolicy.


To muszę Wam coś jeszcze napisać, tutaj gdzie mieszkam z linii chrześcijaństwa
Są głównie Katolicy Protestanci i Prawosławni

Ale osób prawosławnych w moim rejonie jest bardzo mało jest tylko jedna Cerkiew
I osoby prawosławne, mogą przyjąć komunię i ostatnie namaszczenie z rąk Księdza Katolickiego ale tylko w nagłym wypadku, ale nawet w nagłym wypadku nie wolno im przyjąć z rąk księdza protestanckiego. Może pudlasz wyjaśni dlaczego.

I tak jak katolicy czy prawosławni muszą sobie zdać sprawę że przyjęcie komunii z rąk księdza, dla katolików z rak ks.Prawosławnego, a dla prawosławnych z rąk ks.Katolickiego. Jest to zmiana wiary, na wiarę z jakich rąk przyjęliśmy tą komunię.
Ale czy wobec Boga, przyjęcie przed śmiercią Jezusa, prawdziwego ciała Jezusa Chrystusa to coś złego?

Jestem Katolikiem i nie pozwolę obrażać domu Bożego!!!
Czy jest to Cerkiew czy Kościół Katolicki, bo w tych kościołach jest Tabernakulum

Jeżeli są na tym forum osoby co potrafią rzucić kamieniem w Tabernakulum, nie ważne w jakim kościele on się znajduje, to ich osądzi Jezus.
I moim zdaniem nie którzy powinni powrócić do czytania Nowego Testamentu.
I przestać wnikać w historie naszych kościołów. Bo lepiej znają historie kościoła niż słowo Jezusa Chrystusa.


Pn kwi 01, 2013 22:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL