Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Ja, ty, on chrześcijanin 
Autor Wiadomość
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Jak moze pamietasz Pan Jezus powiedzial tez cos o tym, kto bedzie zbawiony a kto potepiony. I bylo to powiazane z chrztem.
Lotr podpada w teologii katolickiej pod "chrzest pragnienia". Nie wiem, jak u was. Moze to dla was faktycznie sprzecznosc?

Ja wiem, ze zbawia wiara, ale wielu chrzescijan niechetnie chce pamietac, ze wiara bez uczynkow (czynow) jest martwa. Warto i te Listy czytac. A moze szczegolnie te, gdzie jest cos, co nam nie pasuje?


Pt mar 07, 2014 10:38
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Alus napisał(a):
Cytuj:
A co na ten temat mowi Pismo Swiete ??

Rz 10:9 bw "Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz." Rz 10:10 bw "Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.

Czy po takim wyznaniu nie stajemy sie chrzescijanami ?

Demon też to wie i wierzy.

Ponieważ nie przeczytałaś kontekstu, to go wytłuszczę:
Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim...
Kael napisał(a):
Jak moze pamietasz Pan Jezus powiedzial tez cos o tym, kto bedzie zbawiony a kto potepiony. I bylo to powiazane z chrztem.
Lotr podpada w teologii katolickiej pod "chrzest pragnienia". Nie wiem, jak u was. Moze to dla was faktycznie sprzecznosc?

Sama napisałaś: "podpada". To zwykły wybieg kazuistyczny wynikający z założenia, ze bez chrztu człowiek jest potępiony. Łotr o chrzcie mógł nawet nie słyszeć.

Kael napisał(a):
Ja wiem, ze zbawia wiara, ale wielu chrzescijan niechetnie chce pamietac, ze wiara bez uczynkow (czynow) jest martwa. Warto i te Listy czytac. A moze szczegolnie te, gdzie jest cos, co nam nie pasuje?
Chrześcijanie pamiętają, że czyny sa konsekwencją wiary. Nie kolekcjonują dobrych uczynków niczym sprawności harcerskich lecz powodowani wiarą po prostu starają się żyć zgodnie z nauczaniem Jezusa. Tak więc nawet o owych uczynkach nie muszą ani wiedzieć, ani pamiętać. Wystarczy owocna wiara, przyjąć Jezusa za Pana.

O tym już rozmawialiśmy. Doszliśmy do zrozumienia, że zbawienie jest z wiary przynoszącej owoce. Dlaczego więc znów te "argumenty"?
Taki odruch warunkowy?


Pt mar 07, 2014 10:47
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Dopoki poza wyznaniem ustami i wiara w sercu nie bedziesz pomijal i "owocnej wiary", nie bede musiala o niej przypominac.
A co z chrztem? Pan Jezus chrztu nie oczekuje, czy jest to wlasnie ta "owocna wiara"? Jesli tak - to zgoda.


Pt mar 07, 2014 11:07
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Kael napisał(a):
Dopoki poza wyznaniem ustami i wiara w sercu nie bedziesz pomijal i "owocnej wiary", nie bede musiala o niej przypominac.
Czyżbyś sie w sędziego bawiła? Czyżbys moją wiarę oceniała, zarzucała mi, że jestem niewierzący lub też wierzący jak demony?
Pisz śmiało, wyliczaj ! Nie zrewanżuję się niczym podobnym.

Kael napisał(a):
A co z chrztem? Pan Jezus chrztu nie oczekuje, czy jest to wlasnie ta "owocna wiara"? Jesli tak - to zgoda.
Chrzest jest konsekwencją. Wiara zawsze poprzedza chrzest.


Pt mar 07, 2014 11:17
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Rozmowcy ci sie pomylili? Ja ci cos o demonach pisalam?

Obrazaj sie dalej i rob z siebie ofiare i meczennika na forum.


Pt mar 07, 2014 11:21
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Nic mi się nie pomyliło. Prawidłowo przeczytałem twój post. Kontekst jest banalny.
EOT


Pt mar 07, 2014 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Kozioł napisał(a):
Co możesz poradzić? Nie wyciągać fałszywych wniosków i nie manipulować Słowem Bożym.


Cytowanie nazywasz manipulacją?

Cytuj:
Duch Święty nie przychodzi tylko wtedy, gdy "przekazują" go Apostołowie. Zakładam, że znasz na tyle NT, aby to swierdzić samemu.


Nikt nie powiedział, że przychodzi "tylko" wtedy. Nie wstydź ci mnie obrażać, nie przeczytawszy dokładnie, co napisałem?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 07, 2014 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
Kael napisał(a):
Dopoki poza wyznaniem ustami i wiara w sercu nie bedziesz pomijal i "owocnej wiary", nie bede musiala o niej przypominac.
A co z chrztem? Pan Jezus chrztu nie oczekuje, czy jest to wlasnie ta "owocna wiara"? Jesli tak - to zgoda.


Owocem wiary jest przemiana serca człowieka, a nie pusty aktywizm i pycha z kolekcjonowania "dobrych czynów", a już nie pewno nie chamstwo, insynuacje i łatwe osądzanie innych: "(3) I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże.(4) Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, (5) nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, (6) nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy; (7) wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi.
To przemiana serca zmienia prawdziwie życie człowieka i tylko taka zmiana, w której to Bóg przemienia przez wiarę serce, wlewa w nie swą miłość, ma wartość: (19) Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa., a nie ludzkie dbanie o to by dobrze wyglądać przed ludźmi.
Cytuj:
Obrazaj sie dalej i rob z siebie ofiare i meczennika na forum.

Ty najpierw przestań obrażać innych. Co to znaczy: "dopóki nie będziesz pomijał i "owocnej wiary"? Kto Ci dał prawo osądzania wiary Kozioła? Jeszcze śmiesz po chamsku zarzucać, że to Kozioł "robi męczennika". W czym innym widzisz owoc wiary, ok, Twoja sprawa. Nie potrafisz po prostu napisać czym dla Ciebie jest owocność wiary, bez obrażania innych?

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


So mar 08, 2014 20:23
Zobacz profil
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
@Piotr1 wlaczyles sie w moja z Kozlem dyskusje prowadzona w roznych watkach.
I to tyle ode mnie.


So mar 08, 2014 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
"a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże"

I tego właśnie brak. Brak zwykłej życzliwości, chęci zrozumienia, podania ręki.

Sądzę, że wielu obrazoburczych wesołków tego forum nie potrafi inaczej wyrazić swych pragnień. Ich zaciekłe ataki są wołaniem o pomoc w przywracaniu wiary. Czują, że błądzą. Czekają na ZNAK.

Dziś znów pomodlę się za Was. Za Was wszystkich, o Wiarę, Nadzieję i Miłość.


Pn mar 10, 2014 20:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Ja, ty, on chrześcijanin
andej napisał(a):
"a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże"

I tego właśnie brak. Brak zwykłej życzliwości, chęci zrozumienia, podania ręki.

Sądzę, że wielu obrazoburczych wesołków tego forum nie potrafi inaczej wyrazić swych pragnień. Ich zaciekłe ataki są wołaniem o pomoc w przywracaniu wiary. Czują, że błądzą. Czekają na ZNAK.

Dziś znów pomodlę się za Was. Za Was wszystkich, o Wiarę, Nadzieję i Miłość.


Swięta prawda. Zbyt mało w ludziach miłości i życzliwości której Chrystus tak bardzo pragnie.
Lepiej się pomodlić za siebie niż wzajemnie oczerniać lub wytykać sobie słabości.
:-)


Pn mar 10, 2014 21:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL