Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 13, 2017 19:41

Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 W Rosji już się zaczęło. 
Autor Wiadomość

Post W Rosji już się zaczęło.
Od wielu lat chrześcijanie przewidywali ten moment, w którym głoszenie czystej ewangelii będzie już zakazane. I właśnie nastał. Zaczęli od Rosji. Zapewne jako poligon doświadczalny a potem pójdzie to na inne kraje. Będzie to dotyczyło wszystkich chrześcijańskich wyznań. Również katolików.
Zakaz jakichkolwiek zgromadzeń religijnych i zakaz głoszenia ewangelii bez oficjalnego pozwolenia.
Celem jest przygotowanie podłoża pod jedną, wspólną ogólnoświatową religię, z uniwersalnym Chrystusem wspólnym dla wszystkich religii, razem ze wspólnym elektronicznym pieniądzem i ogólnoświatową lucyferiańską władzą. Najprawdopodobniej będzie to islam w formie dostosowanej, ze wspólnym mianownikiem.
Materiały znajdziecie w tym filmie na kanale Facebook, Maritn Poppe.
TO JUŻ SIĘ DZIEJE !!

Śr maja 03, 2017 17:06

Post Re: W Rosji już się zaczęło.
Ale o co chodzi? Zdelegalizowano ŚJ. To wiemy. Co do rzekomej delegalizacji katolicyzmu przydadzą się źródła.

Śr maja 03, 2017 17:21

zefciu napisał(a):
Ale o co chodzi? Zdelegalizowano ŚJ. To wiemy. Co do rzekomej delegalizacji katolicyzmu przydadzą się źródła.

W przyszłości zakazane będzie głoszenie Dzieła Krzyża. Czyli istoty zbawienia. Katolicyzm będzie najprawdopodobniej przemieniony. Odpowiednie zmiany m.in. wprowadza się już w NT.

Śr maja 03, 2017 17:26

Moj ty swiecie! Juz chce zobaczyc, jak Putin Cerkiew delegalizuje!
A poza tym @servus, nie masz co robic? Z durnych teorii spiskowych (zbednych slow) Pan Jezus tez ciebie rozliczy. Ale szklanka wody dla uchodzcy czy umierajacego Sudanczyka moze przewazyc na korzysc twojego zbawienia.

Śr maja 03, 2017 17:47
Moderator

servus napisał(a):
Odpowiednie zmiany m.in. wprowadza się już w NT.

Możesz wskazać takie zmiany w NT?

Śr maja 03, 2017 17:47
Zobacz profil WWW

@servus, tak a propos tych rzekomych zmian w Piśmie Świętym o których piszesz: jak to Twoje towarzystwo z Uczonym 'Sebą' na czele zareagowało na wieść o tym, iż ich wynurzenia, jakoby tekst Modlitwy Pańskiej został zafałszowany okazały się stekiem wierutnych bredni opartych na elementarnej niekompetencji waszych pseudo-egzegetów? Czy jakkolwiek się nad tym zreflektowali i uiścili przeprosiny za wprowadzanie ludzi w błąd, bądź chociaż usunęli ten ignorancki filmik, który likowałeś, czy też schowali głowy w piasek i udają, że nic się nie stało? :)

Śr maja 03, 2017 18:14

Iago... Ja poddałem ten temat z modlitwą pod dyskusję.

Wersety zmienione (NW - nowe werseje standardowe, SW - stare wydania np. BKJ lub Gdańska) bądź zmieniane, np.
Mat 18:11
NW: Brak wersetu.
SW: Przyszedł bowiem Syn Człowieczy aby zbawić to co zginęło.
Mat 20:16
NW: Tak ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi.
SW: Tak ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi; gdyż wielu jest wezwanych ale mało wybranych.
Mat 25:13
NW: Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.
SW: Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny o której Syn Człowieczy przyjdzie.
Mk 2:17
NW: Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzeszników.
SW: Nie przyszedłem wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych do pokuty.
Mk 10:21
NW: Idź, sprzedaj co masz i rozdaj ubogim a będziesz miał skarb w niebie. A potem pójdź za mną.
SW: Idź, sprzedaj co masz i rozdaj ubogim a będziesz miał skarb w niebie. A potem przyjdź, weź krzyż i pójdź za mną.
Mk 10:24
NW: Dzieci, jakże trudno wejść do Królestwa Bożego!
SW: Dzieci, jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego!
Łk 4:4
NW: Napisano: "Nie samym chlebem będzie żył człowiek."
SW: Napisano: "Nie samym chlebem będzie żył człowiek ale każdym słowem Bożym."
Łk 9:55,56
NW: Lecz On skarcił ich. I udali się do innej wioski.
SW: A On. obróciwszy się, zgromił ich i rzekł: Nie wiecie, jakiego ducha jesteście. Albowiem Syn Człowieczy nie przychodzi zatracać istnień ludzkich ale zachować je.
Łk 22:43,44
NW: Brak wersetów.
SW: A ukazał mu się anioł z nieba, umacniający go. I w śmiertelnym boju jeszcze gorliwiej się modlił; i był pot jego jak krople krwi, spływające na ziemię.
Obj 22:14
NW: Błogosławieni, którzy piorą swe szaty...
SW: Błogosławieni, którzy czynią przykazania Jego aby mieli prawo do drzewa życia.
Ef 3:9
NW: ...
SW: ...który wszystko stworzył przez Jezusa Chrystusa.
Kol 1:14
NW: W Nim mamy odkupienie, oczyszczenie z grzechów.
SW: W którym mamy odkupienie przez krew jego, to jest odpuszczenie grzechów.
1 Kor 5:7
NW: ...albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus.
SW: Gdyż Chrystus nasz baranek wielkanocny ofiarowany jest za nas.
Mat 24:3
NW: Jaki będzie znak twojej obecności i zakończenia świata?
SW: Jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
2 Tes 2:2
SW: Abyście nie dali szybko odwieść się w waszym przekonaniu jakoby nadchodził dzień Chrystusowy.
Tyt 2:13
NW: Oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,
SW: Oczekując tej błogosławionej nadziei i chwalebnego przyjścia wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa.
Obj 1:7
NW: Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.
SW: ...oto idzie z obłokami i wszystkie pokolenia ziemi będą płakać z Jego powodu.
J 9:4
NW: Musimy wykonywać dzieła tego, który mnie posłał, póki dzień jest; nadchodzi noc, gdy nikt nie będzie mógł działać.
SW: Ja muszę czynić sprawy tego, który mnie posłał dopóki jest dzień. Przychodzi noc gdy nikt nic nie może uczynić.
Jan 1:3,4
SW: A bez Niego nic nie zostało zrobione co zostało zrobione. W Nim było życie.
Ef 3:9
NW: ... ukryty od wieków w Bogu, który wszystko stworzył,
SW: ... który wszystko stworzył przez Jezusa Chrystusa.
Kol 1:14
NW: W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
SW: W którym mamy odkupienie przez krew Jego, to jest odpuszczenie grzechów.

Śr maja 03, 2017 18:47

servus napisał(a):

Poddałeś i wykazano Ci na tym forum że Uczony Seba opowiadał kompletne głupoty. Stąd moje pytanie: Czy jakkolwiek się nad tym zreflektowali i uiścili przeprosiny za wprowadzanie ludzi w błąd, bądź chociaż usunęli ten ignorancki filmik, który likowałeś, czy też schowali głowy w piasek i udają, że nic się nie stało?

Śr maja 03, 2017 18:55

@servus, wyrzuc te tlumaczenia i czytaj tu
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=261

Ktos ci w glowie maci (a ojcem klamstwa i zametu wiesz kto jest) a ty zamiast Bogu ufac, dajesz sie nabrac na tanie sensacyjki, od 2000 lat te same.

Śr maja 03, 2017 19:01

Iago napisał(a):
servus napisał(a):

Poddałeś i wykazano Ci na tym forum że Uczony Seba opowiadał kompletne głupoty. Stąd moje pytanie: Czy jakkolwiek się nad tym zreflektowali i uiścili przeprosiny za wprowadzanie ludzi w błąd, bądź chociaż usunęli ten ignorancki filmik, który likowałeś, czy też schowali głowy w piasek i udają, że nic się nie stało?

Iago.. Rzecz w tym, że Sebastian wyprzedza nas wszystkich o całą epokę w rozumieniu Pisma.
Dla mnie ta teza również była szokiem. Należy otworzyć swój umysł i badać z Duchem Świętym. Tak jak mówi pismo "Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie. Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie."
Myślę, że aby stworzyć sobie kogoś obraz, należy bardziej wysłuchać.

Śr maja 03, 2017 19:06

Seba nikogo nie wyprzedza. Seba zszedl na manowce, glosi swoje wymysly, ktore latwo rozwiac jesli ma sie wiedze, ale ze gada zawile i stawia tezy, na ktore lapia sie naiwni, niedouczeni i glodni sensacji rodem z “Kodu Biblii“, to i grono falszywego proroka rosnie.

Zdrowej nauki sie trzymaj. Doucz sie chocby greckiego, jesli Prawda ciebie interesuje i masz tyle wolnego czasu. A nie filmiki na youtubie ogladasz!

Śr maja 03, 2017 19:16

servus napisał(a):
Iago.. Rzecz w tym, że Sebastian wyprzedza nas wszystkich o całą epokę w rozumieniu Pisma.

Daruj sobie to sekciarskie gadanie...
Nie jestem infantylnym półgłówkiem z wypranym mózgiem, któremu można wcisnąć podobną bzdurę – wróć z argumentami do dyskusji to porozmawiamy.

servus napisał(a):
Dla mnie ta teza również była szokiem.

Przedstawiono Ci konkretne argumenty filologiczne wyjaśniające, dlaczego Seba plecie bzdury – Ty zamiast się do nich odnieść, tudzież chociaż je zweryfikować, niczym sekciarz z otumanionym umysłem wyparłeś to wszystko i znów zacząłeś pisać hymny pochwalne na cześć tego pseudo egzegety, którego niekompetencje wykazano. Trudno tą postawę określić inaczej niż "żałosna". Opamiętaj się chłopie zanim do końca wpadniesz w to bagno kółeczka wzajemnej adoracji z pożal się Boże "guru" na czele...

servus napisał(a):
Należy otworzyć swój umysł i badać z Duchem Świętym.

Uważaj żebyś nie otworzył tego umysłu za bardzo, bo Ci mózg wypadnie...

Śr maja 03, 2017 19:19

Ponawiam pytanie - co takiego zaczęło się w Rosji? Proszę o źródla. Nie co się kiedyś tam Twoim zdaniem wydarzy, bo w tytule wątku jest "już".

Śr maja 03, 2017 19:54

zefciu napisał(a):
Ponawiam pytanie - co takiego zaczęło się w Rosji? Proszę o źródla. Nie co się kiedyś tam Twoim zdaniem wydarzy, bo w tytule wątku jest "już".

Np. ze strony "Polsat News"
"Świadkowie Jehowy w Rosji zostali zdelegalizowani
paw/2017-04-21, 11:24
Taką decyzję wydał w czwartek Rosyjski Sąd Najwyższy, który uznał tę wspólnotę wyznaniową za ekstremistyczną. "Wyrok podlega natychmiastowemu wykonaniu" - podkreślił sędzia prowadzący sprawę. Przedstawiciel świadków Jehowy Siergiej Czerepanow powiedział, że organizacja zaskarży wyrok w Europejskim Trybunale Praw Człowieka."
To jest pierwszy krok. Wiedzą, że nikt Świadków Jehowy nie będzie opłakiwał. Są powszechnie nieakceptowani w środowiskach chrześcijańskich.
Jest rzeczą pewną, że po nich przyjdzie czas na inne wyznania chrześcijańskie. Taki jest plan.
Jeśli dana osoba nie zaprze się Jezusa Chrystusa jako jedyną DROGĘ ku zbawieniu, nie wyrzeknie się wiary w Jego odkupieńcze Dzieło Krzyża, osoba taka nie będzie mogła "ani kupić, ani sprzedać", czy też nie będzie chciała oddać czci Bestii /chociaż niektórzy oddadzą nieświadomie/ będzie na marginesie ekonomiczno-społecznym. Czyli krótko mówiąc, będzie jej groziła śmierć głodowa. To może stać się w każdej chwili. Wojna z równoczesnym krachem finansowym da podstawę do wprowadzenia NWO.
Więc każdemu, kto mieszka w mieście radzę aby już rozglądała się za nieruchomością z kawałkiem uprawnego pola. I jak najdalej od jakiegokolwiek miasta. Ja to zrobiłem już w ten weekend.

Śr maja 03, 2017 20:44

servus napisał(a):
Jest rzeczą pewną, że po nich przyjdzie czas na inne wyznania chrześcijańskie. Taki jest plan.

Znów sekciarskie, paranoiczne gadanie oparte na bezmyślnym posłuszeństwie guru, pozbawione krzty logiki i argumentacji.
Szkoda że nie jesteś w stanie zdobyć się na jakąkolwiek refleksję pomimo tego, że wykazano Ci czarno na białym że jeden z tych Twoich guru plecie bzdury.
Najwyraźniej, gdy fakty nie zgadzają się z tym co Ci manipulatorzy wmawiają (a tym im z infantylną naiwnością wierzysz) to tym gorzej dla faktów.

Uważaj żebyś z podobną bezmyślnością jak łykasz teraz te bajeczki nie łyknął kiedyś Kool-Aid – wszak historia lubi się powtarzać...

Śr maja 03, 2017 20:54
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona