Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Poczta Watykańska rulez :) 
Autor Wiadomość
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Kościół w osobach MP i M-M czy też Kościół w osobach Kael, Alus?

A dziś w moim parafialnym kościele na Mszy św, w modlitwie wiernych prosiliśmy - Prosimy Cię Panie, spraw ani nikt z chrześcijan nie wywyższał się z racji swej wiary.



Powiedziała Alus... modląc się: Dzięki ci Boże, że nie jestem jako ten MP i M-M

Ho...Ho...przymioty boskie? :o :o :o :o ....jak dotąd sadziłam, że jedynie Bóg zna moje myśli...


Pn lis 06, 2017 7:53
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Sama je cały zdradzasz, więc nic trudnego.
Koniec OT.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lis 06, 2017 8:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
medieval_man napisał(a):
Sama je cały zdradzasz, więc nic trudnego.
Koniec OT.

Na forum odnoszę się do waszych pyszałkowatych odniesień do innych.
Ale nie pochlebiaj sobie, nie są one aż tak ważne, abym przenosiła je na modlitwę, a zwłaszcza przed ołtarzem.


Pn lis 06, 2017 8:28

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael napisał(a):
Przy wyrzuceniu ze Swiatyni, Pan Jezus nikomu nie mowi: “idz i czyn podobnie“.
"Ja zaś, nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakbym był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. (4) Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego, Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa. (6) Wcale nie macie się czym szczycić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza?"/1 Kor 5,3-6/

„A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu.(…)
Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa.
Wcale nie macie się czym chlubić! Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza?”
(1 Kor 5,2.4–8)

„Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!
Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście – niech będzie przeklęty!”
(Ga 1,8–9)

Jak widać, nie tylko ekskomunika jest dozwolona, ale w pewnych przypadkach jest nakazana.

To wszystko na marginesie - bowiem nikt tu nikogo z Kościoła nie wyrzuca, ani nie ekskomunikuje.
Po prostu dziwi niektórych z nas gloryfikowanie odstępstwa, a także człowieka, który... no właśnie. Którego drobną część działalności tu wspomniano.
==================


No proszę. Parę faktów i od razu niektórzy czują się w obowiązku "zaprotestować" w "imie miłości" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A najśmieszniejsza jest Małgosia, która atakuje, nie podając ŻADNYCH faktów, za to zarzutami są użycie ikonek oraz to, że Kael przecież nie uznała świętego Maksymiliana za ;)

Co ciekawe - Aluś nie stanęła w obronie przeciw insynuacjom Kael, tylko oburzyła się na mnie że śmiem polemizować, bo "Kael nie nazwała św. Maksymiliana Kolbe zażartym antysemitą, co zasugerowałeś".
Piękna manipulacja - ja NIE pisałem jakoby Kael tak nazwała św.Maksymiliana Kolbe (choć przyrównała Go do zwierzęcego antysemityzmu Lutra), Małgorzata przypisała mi owo określenie na zasadzie "zasugerowania" (?)

Czyli - Kael de facto porównuje św.Maksymiliana do Lutra w tym względzie, ale to nie szkodzi, bo "nie nazwała".
Za to ja NIE nazywam, ale ponoć "sugeruję".

I potem się Malgoś dziwisz, że nie chcę z Tobą gadać nawet na priv...

Swoją drogą ciekawa postawa jak na "moderatora" - na OSKARŻANIE świętego Kościoła nie trzerba podawać źródeł, a podając fakty które pokazują co warte sa te oskarżenia - musze ponoć podać źródła :)
Mógłbym je podać (podałem je w swojej książce) ale idzie o samą formację Małgorzaty i jej sposób myślenia - Kael jest "swoja", a Marek "wrogi" - więc nawet jeśli Kael znieważa świetego Maksymiliana, trzeba bronić Kael.

Dobra, dość na ten temat, bo znowu będziemy gadac o zachowaniu Małgorzaty, zamiast na temat. "Gratuluje" forum wiara.pl "obiektywnego" moderatora ;)
===========================================

Otóż prawda - nie stoi w sprzeczności z miłością.
Natomiast gloryfikowanie zła rozłamu - z pewnością.


A przecież ograniczyliśmy się do jednego tylko aspektu - antysemityzmu. Nie wspomnieliśmy o Wojnie Chłopskiej, która była bezpośrednim skutkiem wygłupów Lutra, a w której zginęło ok. 100 000 osób (jak na ówczesne wojny - liczna ogromna) ani o innych ekscesach.

Co do ekumenizmu - jestem za, choć (po realnych kilkunastoletnich doświadczeniach, których w sposób widoczny brak różnym pięknoduchom) jestem pesymistą.
Jak dobrze napisał @Chwat, trudno łączyć coś, co powstało by dzielić.


Niestety, większość inicjatyw "ekumenicznych" ze strony niekatolickiej z jakimi się zetknąłem, było po prostu sposobem na dostęp z nauczaniem herezji do katolików.
Z przykrością muszę stwierdzić, że wielu się na to nabiera (w dobrej wierze), i nie brakuje wśród nich hierarchów kościelnych.
Czy nie zastanowiło Was nigdy, że tak liczne inicjatywy "ekumeniczne" ze strony niekatolickiej następują przede wszystkim w krajach katolickich, gdzie można dotrzeć do katolików i coś "ugrać"?
Że głosy o "nie drążeniu pewnych spraw da miłej zgody" idą zawsze w jednym kierunku - aby katolicy porzucili część Depozytu Wiary, a nie odwrotnie?
Że praktycznie zawsze pojednanie historyczne i przepraszanie jest jednostronne?
Było bardzo wymowne, kiedy papiez Franciszek nie chciał odprawić w czasie wizyty pół roku temu z okazji Reformacji Mszy Świętej dla katolików by nie drażnić Luteran...

Zewsząd padają oskarżenia, że katolicy rozumieją ekumenzm w ten sposób, że wszyscy przejdą na katolicyzm. Tylko że w praktyce jest akurat odwrotnie - to co się proponuje to rozmycie tożsamości u katolików.


Żeby nie było tylko negatywnie: Znakomicie za to rozwija się ekumenizm ze wspólnotami, które powstały w czasach apostolskich i dotąd pozostają w rozdzieleniu (żeby wspomnieć choćby Ormian).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 06, 2017 10:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
I tak oto od znaczka, ktory przedstawia obraz dwoch chrzescijan kleczacych pod krzyzem, co obraza uczucia religijne jedynie slusznych katolikow, ktorzy sami li i jedynie maja prawo kleczec pod krzyzem, doszlismy do wojen chlopskich, ktore, wedlug niektorych, byly wina tylko Lutra i reformacji a na pewno nie panujacych wtedy stosunkow spolecznych i wyzysku chlopstwa przez 10% spoleczenstwa, ktore zylo z nich i na nich.
Tak jak reformacja byla wina Lutra, Zwinglego, Kalwina a w zadnym stopniu grzechow katolikow i katolickich hierarchii. O polityce w ogole nie wspominajac.
Gdyby byli swieci, to by sie dali spalic na stosie, jak Joanna d`Arc. Bo juz Hus na to miano nie zasluzyl. Zasluzyl za to na smierc.

Akurat Luter Wojny Chlopskie potepil. Ale to pewnie tez klamstwo historyczne.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojna_c ... _Niemczech


Pn lis 06, 2017 11:10
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael droga - przypominam, że z Twojej strony padło tutaj mnóstwo oszczerstw względem innych użytkowników forum. Chyba tego tak nie zostawisz.
Cytuj:
Akurat Luter Wojny Chlopskie potepil. Ale to pewnie tez klamstwo historyczne.
Oczywiście nikt nie pisał tutaj, że nie potępił. Znowu oszczerstwo.


Pn lis 06, 2017 11:20
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Marek_Piotrowski napisał(a):
Co ciekawe - Aluś nie stanęła w obronie przeciw insynuacjom Kael, tylko oburzyła się na mnie że śmiem polemizować, bo "Kael nie nazwała św. Maksymiliana Kolbe zażartym antysemitą, co zasugerowałeś".

Miażdżyca czy nienawiść :o :o :o ..powoduje postrzeganie mojej wypowiedzi, choć nawet kropki, ni przecinka, nie postawiłam w odniesieniu do o. Kolbe


Pn lis 06, 2017 11:40
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Zefciu, ja pisze jakies oszczerstwa i to pod adresem uzytkownikow forum? A insynuacje medievala, ze (pospolstwo) z watkow politycznych tylko balagan w watkach "religijnych" robi? A atak Marka na moja osobe, ze mam sw Maksymiliana szanowac i nim sobie "geby nie wycierac" to szczera prawda?
Wasze wymuskane insynuacje i ataki (jak pochwala Marka ze znaczek ze swinskim ryjem to bylby - a jeszcze wtedy uwazal ze jest - dobre uczczenie Lutra) to poprawny katolicyzm (czy tez tam prawoslawie).

Zrob moze liste moich "oszczerstw" i zapytaj medievala, czy to nie bedzie off top.
A Marka po co wtracil o wojnach chlopskich w temacie znaczku z Lutrem.


Pn lis 06, 2017 12:03
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael napisał(a):
Zefciu, ja pisze jakies oszczerstwa i to pod adresem uzytkownikow forum?
Tak. Piszesz. Wskazywałem konkretne. Ty to zignorowałaś.
Cytuj:
A insynuacje medievala, ze (pospolstwo) z watkow politycznych tylko balagan w watkach "religijnych" robi? A atak Marka na moja osobe, ze mam sw Maksymiliana szanowac i nim sobie "geby nie wycierac" to szczera prawda?
Konkretnie gdzie tu oszczerstwo? Są to opinie. Być może nie na miejscu. Ale nie jest to wmawianie komuś poglądów, których nie wyraził.
Cytuj:
znaczek ze swinskim ryjem
Ja rozumiem, że Luter to nie Leonardo di Caprio, ale mówienie, że miał świński ryj to chyba przesada.
Cytuj:
Zrob moze liste moich "oszczerstw"

  • Sugestia jakoby ktoś w tym wątku odmawiał komuś możliwości zbawienia.
  • Sugestia, że ktoś w tym wątku promuje literalne przestrzeganie Prawa.
  • Sugestia, jakoby ktoś twierdził, iż dzisiejsi protestanci są winni moderacji.
Cytuj:
A Marka po co wtracil o wojnach chlopskich w temacie znaczku z Lutrem.
No przecież zaznaczył, po co wtrącił. Wojny Chłopskie były elementem zamieszania związanego z wystąpieniem Lutra. A że sam Luter wolał lizać buty władców tego świata, niż ginąć z widłami w ręku to inna sprawa.


Pn lis 06, 2017 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Kael napisał(a):
I tak oto od znaczka, ktory przedstawia obraz dwoch chrzescijan kleczacych pod krzyzem
Kwestia punktu widzenia, kogo widzisz na znaczku.
Każdego, kogo wymalują klęczącego pod krzyżem, nazwiesz modlącym się chrześcijaninem? Jak bardzo pojemny jest krzyż, że z automatu oczyszcza klęczącą pod nim osobę, ze statusu heretyka do statusu chrześcijanina?

Przykład: po forum grasuje od czasu do czasu niejaka @wybrana i głosi sobie swoje przekonania, a te jej przekonania zachwytu forumowych czytelników nie wzbudzają, co nie dziwi.
I obiektywnie rzecz biorąc, taka @wybrana nie jest niczym innym, niż kolejnym wcieleniem Lutra, czyli heretyczką. Czemuż nikt nie maluje jej obrazów, kiedy klęczy pod krzyżem, uznając tym samym jej prawo do głoszenia własnej wersji chrześcijaństwa i nie domaga się wydawania znaczków z taką podobizną? A może minąć musi 500 lat, żeby zaniki pamięci i kurz, przykryły jej teorie, to dopiero wtedy można będzie mówić "jesteś chrześcijanką jak my", "kochamy cię", "wymalujemy cię obrazie", "wszyscy jesteśmy winni".

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 06, 2017 12:14
Zobacz profil
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Wielu się nabiera, nawet święci - Przestańmy wyrokować jedni o drugich (Rz 14,13). Chciejmy jednak, jedni i drudzy uznać naszą winę. Jeśli chodzi o łaskę jedności - także "wszyscy zgrzeszyli" (Rz 3,23).
Musimy to dostrzec i powiedzieć z całą powagą oraz wyciągnąć z tego konsekwencję dla siebie. Jezus Chrystus jest dla nas wszystkich Zbawicielem. Przez Niego mamy "pokój z Bogiem" (Rz 5,1) i pokój wzajem.
Mocą Ducha Świętego jesteśmy Jego braćmi; istotnie, naprawdę jesteśmy dziećmi Bożymi.
We wdzięczności za to co trwa i co nas łączy, nie możemy jednak tracić z oczu tego, co wciąż jeszcze nas dzieli.
Jesteśmy wezwani jedni i drudzy, byśmy przez dialog prawdy i miłości dążyli do pełnej jednosci w wierze
, św Jan Paweł II.
Tak niby polscy katolicy kochają papieża Polaka, ale tradycyjnie go nie słuchają :( :(


Pn lis 06, 2017 12:19
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
"Gdzie dwuch sie kloci, trzeci kozysta".


Pn lis 06, 2017 12:19
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
chwat napisał(a):
Kael napisał(a):
I tak oto od znaczka, ktory przedstawia obraz dwoch chrzescijan kleczacych pod krzyzem
Kwestia punktu widzenia, kogo widzisz na znaczku.
Każdego, kogo wymalują klęczącego pod krzyżem, nazwiesz modlącym się chrześcijaninem? Jak bardzo pojemny jest krzyż, że z automatu oczyszcza klęczącą pod nim osobę, ze statusu heretyka do statusu chrześcijanina?

Przykład: po forum grasuje od czasu do czasu niejaka @wybrana i głosi sobie swoje przekonania, a te jej przekonania zachwytu forumowych czytelników nie wzbudzają, co nie dziwi.
I obiektywnie rzecz biorąc, taka @wybrana nie jest niczym innym, niż kolejnym wcieleniem Lutra, czyli heretyczką. Czemuż nikt nie maluje jej obrazów, kiedy klęczy pod krzyżem, uznając tym samym jej prawo do głoszenia własnej wersji chrześcijaństwa i nie domaga się wydawania znaczków z taką podobizną? A może minąć musi 500 lat, żeby zaniki pamięci i kurz, przykryły jej teorie, to dopiero wtedy można będzie mówić "jesteś chrześcijanką jak my", "kochamy cię", "wymalujemy cię obrazie", "wszyscy jesteśmy winni".

Nie budzą zachwytu, ale także nie są podstawą do totalnej negacji i odrzucenia "wybranej".
A heretyków - przypominam po raz enty - Lumen Gentium zalicza do Ludu Bożego.


Pn lis 06, 2017 12:21

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Tak to prawda, Luter Wojny Chłopskie potępił - gdy zobaczył, do czego prowadzi to, co rozpętał. Nie bez znaczenia prawdopodobnie było i to, że duże wpływy w powstaniu uzyskali kaznodzieje anabaptystyczni.
Program powstańców został sformułowany pod bezpośrednim wpływem współpracownika Lutra, Munzera na przełomie 1534 i 1525 roku.
Był tam m,in. postulat całkowitego obalenia istniejącego porządku, niszczenia dworów i klasztorów.Oczywiście znalazły się tam też luterańskie postulaty religijne.

Najpierw Luter podjudzał, pisząc o książętach:
"Bóg sam tak czyni, że ludzie nie mogą, nie chcą i nie powinni zawsze znosić waszej wścieklizny; wy musicie się odmienić, musicie ulec Boskiemu słowu, bo jeśli tego chętnie i po przyjacielsku nie uczynicie, musicie to uczynić w sposób gwałtowny i zgubny; nie zrobią tego chłopi, zrobią inni; jeżeli pobijecie chłopów, Bóg wzbudzi innych, bo was chce pobić i pobije was; to nie są chłopi, moi drodzy panowie, nie chłopi na was powstają, ale sam Bóg powstaje na was, aby poskromić waszą wściekliznę"

Podjudzał do napadow - które istotnie następowały:

"Zaklinam cię, jeżeli dobrze rozumiesz Ewangelię, to wierzaj mi, że jej sprawa nie da się przeprowadzić bez zaburzeń, bez zgorszenia i bez buntu; przecież z miecza nie zrobisz pióra, a z wojny pokoju".

"Lepiej jest żeby wszystkich biskupów wymordowano, wszystkie zakony i klasztory z gruntu wykorzeniono, niż żeby jedna dusza miała zaginąć; bo jeżeli nie chcą słuchać słowa Bożego, tylko oddają się szaleństwu i wściekliźnie, to cóż sprawiedliwszego może ich spotkać, jeśli nie bunt gwałtowny, który ich całkiem wykorzeni? – a my będziemy się od śmiechu zanosili, gdy się to dziać będzie...."


Śledztwo w Eltwill r. 1525 wykazało, że Luter posyłał zręcznych agitatorów do chłopstwa nad Renem z wezwaniem do naśladowania przykładu danego w innych częściach cesarstwa.
"Jeżeli pójdziecie za przykładem poddanych innych biskupów, jeżeli chcecie się pozbyć proboszczów i zyskać zupełną wolność, to nie traćcie bynajmniej czasu, osobliwie gdy możecie rachować na opiekę i pomoc potężnych książąt i panów"

"Jeżeli karzemy złodziei szubienicą, rozbójników mieczem, heretyków ogniem, dlaczegóż nie mielibyśmy tych biskupów, tych kardynałów i to całe rojowisko rzymskiej Sodomy, która zatruwa Kościół Boży, wyniszczyć wszelaką katuszą i umyć nasze ręce w jej krwi".


Gdy wybuchło Powstanie Chłopskie i Luter zobaczył do czego doprowadziły idee jakie głosił (i co mu za to mogą zrobić książęta niemieccy), nagle stal się antychłopski. Czynił to w równie "chrześcijański" sposób:


"Zabijać chłopów jak wściekłe psy, bo teraz nie chodzi o cierpliwość i miłosierdzie, lecz jest czas miecza i gniewu, i każdy powinien bić, kłuć i zabijać i książę może teraz przelewem krwi lepiej na niebo zasłużyć niż inni modlitwą."


"Zabić chłopa to nie morderstwo; to pomoc w gaszeniu pożaru. Niech nie będzie półśrodków! Zmiażdżyć ich! Podciąć im gardła!"


Kael napisał(a):
A atak Marka na moja osobe, ze mam sw Maksymiliana szanowac i nim sobie "geby nie wycierac" to szczera prawda?
Dobre!
Kael lży człowieka, który w czasie wojny ratował Żydów a sprzeciw wobec tego lżenia, to "atak" :o

Co do świńskiego ryja - gdzie tam go widziałaś?
Z oczami też nie za bardzo?

============
Alu - piszesz nie na temat. Usprawiedliwianie gloryfikacji odstępstwa ogólnymi zdaniami o miłości to stary kawał, ale pudło - nie jest żadną miłością mówić komuś, kto błądzi, że idzie właściwą drogą.
A tym bardziej nie jest miłością uczczenie tego błądzenia.



Nawet gdyby zaliczało heretyków (a nie do końca tak jest... https://www.youtube.com/watch?v=-pti1xEHL1c ) to jeszcze nie znaczy, że do Depozytu Wiary zalicza ich herezje. Ani ją czci.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lis 06, 2017 12:25
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Poczta Watykańska rulez :)
Alus napisał(a):
Nie budzą zachwytu, ale także nie są podstawą do totalnej negacji i odrzucenia "wybranej".
A heretyków - przypominam po raz enty - Lumen Gentium zalicza do Ludu Bożego.

Rozróżnijmy odrzucenie @wybranej, od odrzucania teorii @wybranej.
Tego pierwszego nikt nie odrzuca, co wynika ze świadomości udzielenia pomocy i wyprostowania jej teorii, a to drugie się odrzuca, bo to jest właśnie tym, co ma być wyprostowane. Wersji pośredniej nie ma.

Ludem Bożym mogącym dostąpić zbawienia jest wg katechizmu każdy, czy to oznacza, że każdy prezentuje Objawienie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn lis 06, 2017 12:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL