Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Vassula Ryden - głos o jedności? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post Vassula Ryden - głos o jedności?
Dla odświeżenia przypadku Vassuli Ryden...

(zdecydowanych przeciwników objawień prywatnych proszę zdecydowanie o niezaśmiecanie wątku)

Czy objawienia o jedności Kościoła mogą pochodzić spoza Kościoła katolickiego?



Właśnie jestem w trakcie lektury listów sprzed roku między Vassulą Ryden, a Kongregacją Nauki Wiary:
http://www.voxdomini.com.pl/vass/kongregacja_vd.pdf

Wygląda na to, że wątpliwości bpa Zygmunta Pawłowicza zostały wyjaśnione. Artykuł sprzed dobrych kilku lat:
http://www.apologetyka.katolik.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=675&Itemid=60


Ciekaw jestem Waszego zdania :) przyznam, że sam mam sceptyczne podejście do objawień, ale wierzę w możliwość działania Ducha Świętego w każdym czasie i w każdym człowieku.

A z ostatniej chwili - w katedrze Los Angeles miało się odbyć 28 stycznia br. spotkanie ekumeniczne z udziałem Vassuli Ryden. Wycofano się z tego przedsięwzięcia - zarówno władze katolickie, jak i prawosławne - uznając, że "będzie to wyłącznie forum zwolenników Vassuli i cała sprawa jest mocno podejrzana".

więcej (jęz. ang.)

Czytajmy i badajmy duchy :)

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Pn sty 16, 2006 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Raczej powinno się to znaleźć w dziale SEKTY

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 16, 2006 17:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 8:11
Posty: 3
Post 
Przeczytaj "Prawdziwe Życie w Bogu" a zrozumiesz. Żeby zrozumieć sens i przesłanie tego Dzieła należy zacząć czytać go od początku tj od zeszytu pierwszego do zeszytu stodzisiątego. Żeby zrozumieć trzeba przeczytać całość, nie na wyrwki lecz całość po koleji.


N lut 19, 2006 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Są rzeczy których czytać nie warto, bo są zagrożeniem duchowym. Vassula Ryden jest oceniana bardzo negatywnie przez rózne Kościoły.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


N lut 19, 2006 22:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 8:11
Posty: 3
Post 
Powiedz mi zatem drogi przyjacielu jak Bóg ma do ciebie przemówić skoro ty niechcesz słuchać? Jak ma do ciebie dotrzeć? Jakiego ma użyć sposobu, żeby usłyszeć od ciebie, że może jednak warto przeczytać. Nie opieraj się na ocenach innych, sam szukaj i dojdź do Prawdy.


Pn lut 20, 2006 0:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
A gdzie gwarancja, że Vassula przemawia w imię Boga? To ona tak twierdzi. Mi zaś się mocno wydaje, że podpada ona pod pojęcie "fałszywego proroka". A przed takimi własnie fałszywymi prorokami ostrzega nas Biblia.

Cytuj:
Powiedz mi zatem drogi przyjacielu jak Bóg ma do ciebie przemówić skoro ty niechcesz słuchać?


To, że nie mam ochoty słuchać niedorzeczności gadanych przez żądną popularności kobietę, będącą swoistym guru i eksponującą siebie jak to tylko mozliwe, to nie znaczy, ze nie chcę słuchać Boga. Vassula nie jest Bogiem. A Bóg? Bóg przemawia przez Ewangelię wystarczająco mocno, by Jemu zaufać i by nie wierzyć samozwańczym prorokom!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn lut 20, 2006 20:48
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post Re: Vassula Ryden - głos o jedności?
Spidy napisał(a):
(zdecydowanych przeciwników objawień prywatnych proszę zdecydowanie o niezaśmiecanie wątku)

Przypominam o prośbie Autora wątku o jego niezaśmiecanie ;)

O objawieniach prywatnych w kilku miejscach na forum już pisaliśmy, a czuję, że za chwilę wywiąże się dyskusja na ten temat. Zatem zapraszam do rozmowy na temat tych konkretnych objawień, czy jak to inaczej nazwać ;)

rozalka

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Pn lut 20, 2006 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 17:54
Posty: 69
Post 
Ja swego czasu zakupiłam dwie pokaźne księgi "Prawdziwego życia w Bogu" Vassuli. Na początku zdawało mi się, że złapałam Pana Boga za nogi, bo znalazłam prawdziwą receptę życia w z Bogiem. Jednak po pewnym czasie, zakradły się wątpliwości. Rozmowa z paroma osobami (w tym katechetka, ksiądz), kilka przeczytanych artykułów, własne przemyślenia, sprawiły, że owe tomy wylądowały na strychu. Do dnia dzisiejszego leżą tam, a ja jakoś nie mam ochoty po nie sięgnąć.


Pn lut 20, 2006 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 8:11
Posty: 3
Post 
A wiec otwórz sie na Ewangelię, żyj Ewangelią i zaufaj Bogu, tak jak mówisz, zaufaj Mu. I nie osądzaj, i nie potępiaj, aby i ciebie nie osądzono i ciebie nie potępiono.


Pn lut 20, 2006 21:39
Zobacz profil
Post 
Soryy, ale gadanie o "objawieniach" Vassuli Ryden....to jak rozmowa o UFO....ta sama kategoria - "zwidy"


Pn lut 20, 2006 22:15

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Rozalko. Spidy rzucił tu temat, który siłą rzeczy musi wywołać kontrowersje, dyskusje o objawieniech prywatnych. Szczerze, to sój post napisał w stylu: Pogadajmy o Vassuly Ryden, ale proszę o nie pisanie krytyczne. Prawda jest taka, że naprawdę nie ma ona poparcia w żadnym Kościele, nikt jej nie uznaje. A często pisano o niej np. w "Sektach i faktach" (wyd. Rafael). Uważam, że podstawą dyskusji nie powinno być pytanie:

Czy objawienia o jedności Kościoła mogą pochodzić spoza Kościoła katolickiego?

Bo zadając je w tej formie ZAKŁADA SIĘ z góry, że rzekome "objawienia" V.R. są prawdziwe. Tymczasem pytanie należy zadać właśnie takie:

Czy objawienia Vassuli Ryden są prawdziwe?

Jedynie tak postawione pytanie może być wyjściem do dyskusji nad tymi "objawieniami" bez zakłamania.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt lut 21, 2006 20:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 17:06
Posty: 968
Post 
A objawienia św. Faustyny Kowalskiej były prawdziwe? Kościół po latach uznał, że tak, mimo że przez wiele lat kult Miłosierdzia Bożego był wręcz zakazany. Dziś, choć Kościół uznał objawienia, nie nakazuje wierzyć w nie.

Analogicznie próbuję spojrzeć na Vassulę Rayden. Wobec braku obecnie wyraźnego sprzeciwu Kościoła co do treści jej objawień zakładam na chwilę, że są prawdziwe. A jeśli tak, to jakie przesłanie niosą? Czy mogą pogłębić naszą relację z Chrystusem? W którym miejscu są sprzeczne z prawdą wiary?

Temat był bardzo na czasie w okresie Tygodnia Ekumenicznego, ale chyba ekumenizm jest sprawą godną zastanowienia w każdym "dziś", nie? :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, Hereticusie, że Twój nick nie ograniczy Cię w dyskusji

_________________
Nie smuć się zaraz z nieszczęść na świecie, bo nie znasz dobra zamierzonego w wyrokach Bożych, które one niosą z sobą dla wiecznej radości wybranych. (św. Jan od Krzyża)


Śr lut 22, 2006 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Co do s. Faustyny psychiatrzy mają nieco do powiedzenia. Już gdzieś o tym pisałem, ku ogromnemu obyrzeniu niektorych katolików. Jednak coś różniło s. Faustynę od V.R. Ta osoatnia robi z siebie gwiazdę, nagłaśnia te swoje rzekome "objawienia" i dba o to, aby być osobą znaną. Ma wiele cech guru. Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby koniec końców okazało się, że rzeczywiście pod płaszczykiem ekumenizmu i szczytnych nauk, dąży do tworzenia wokół siebie sekty.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz lut 23, 2006 11:02
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus, znowu wracasz do psychiatrow oceniajacych objawienia swietej S.Faustyny wiec po raz drugi informuje Cie, iz psychiatrzy po zbadaniu jej okreslili, ze jest calkowicie zdrowa psychicznie. W przeciwnym razie Kosciol objawien tych by nie zatwierdzil


Cz lut 23, 2006 14:52

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Problem w tym, że poważne grono wspólczesnych psychiatrów znając zachowania s. Faustyny i analizujac jej zapiski doszło do innych wniosków.Już nie pamiętam, gdzie to czytałem, ale czytałem.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz lut 23, 2006 22:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL