Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Marta Robin i Cud Eucharystii... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post Marta Robin i Cud Eucharystii...
Co Bracia Protestanci (i nie tylko)myślą o Marcie Robin,
kobiecie,która jest żywym świadectwem Eucharystii?
Ta kobieta przez przez 50 lat nic nie jadła i nic nie piła
"Odżywiała" się tylko Eucharystią... :o

Zachęcam do komentarzy...
Po przeczytaniu np.

http://www.wmsd.edu.pl/~arka/robin.html
Z Bogiem.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pt kwi 30, 2004 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan...
(1 Kor 1:22-23)

czytałem kiedyś o joginach z Tybetu, którzy w ogóle nic nie jedzą...


Pn maja 03, 2004 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Czytałeś zamieszczony link internetowy?

............................................................................
"Wtedy począł czynić wyrzuty miastom,
w których najwięcej Jego cudów się dokonało,że się nie nawróciły.
«Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły.Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam.A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione?Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego.
Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie»" (Mt11,20-24)

Piszesz:

Cytuj:
czytałem kiedyś o joginach z Tybetu, którzy w ogóle nic nie jedzą...


A ja czytałem książkę: J.Cruz "Cuda Eucharystyczne",
w której zebrano setki udokumentowanych historycznie i naukowo cudów.
Na dodatek na własnej skórze doświadczyłem działania Łaski Bożej
w sakramencie Eucharystii...

"Bierzcie i Jedzcie - to JEST CIAŁO moje..." (JEZUS)

Z Bogiem.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Cz maja 06, 2004 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
cieplutki napisał(a):
Czytałeś zamieszczony link internetowy?

i tak nie uwierzysz...

cieplutki napisał(a):
"Wtedy począł czynić wyrzuty miastom,
w których najwięcej Jego cudów się dokonało,że się nie nawróciły...

Wiesz cieplutki... moim zdaniem Jezus to mówił do tych, którzy się nie chcą nawrócić do Boga, a nie do tych, którzy już służą Bogu, ale nie chcą sie nawrócić do kultu jakiegoś człowieka... żaden cud z Biblii nie służył potwierdzeniu konkretnej doktryny - wszystkie są świadectwem Bożej mocy i (ewentualnie) odpowiedzią na ludzkie potrzeby.

Cytuj:
Cytuj:
czytałem kiedyś o joginach z Tybetu, którzy w ogóle nic nie jedzą...
A ja czytałem książkę: J.Cruz "Cuda Eucharystyczne"

rozumiesz co oznacza to, co napisałem?
Świat jest pełen fałszywych cudów, więc lepiej się oprzeć na Słowie Bożym.


Cz maja 06, 2004 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Mówiąc o cudach?

Cały świat Kościoła Katolickiego trąbi o przypadkach
cudów uzdrowień,objawień,nieprawdopodobnych rzeczy...

Nie mówię,że wszystkie są autentyczne.
Są fałszywe jednostki-na pewno...
Stąd KrzK jest bardzo ostrożny.

Skoro Bóg tak nastawiał ludzi na cuda,jako potwierdzenie działania
Jego Boskiej Łaski,dlaczego ja do tej pory nie słyszałem nic na temat cudów z środowisk Protestanckich?

Co Motku sądzisz na temat słów JEZUSA:
Bierzcie i jedzcie,to JEST Ciało Moje...???????

Z tego co mi wiadomo,zapewne i Ty odrzucasz dogmat o transsubstancji.
Nawet faryzeusze rozumieli,że JEZUS własne ciało chce dać na pożywienie.

Z Bogiem.

Ps.Tysiące ludzi było świadkami przemiany chleba w kawałek "ciała",
z którego sączyła się krew(takiej samej grupy,jak na Całunie Turyńskim).
I to nie był tylko jeden przypadek,ale dziesiątki.
Stąd poleciłem Ci książkę,które odsłania dokumentację na ten temat.

_________________
www.youtube.pl/wilczeoko69


Pn maja 10, 2004 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2003 13:28
Posty: 32
Post 
dlaczego uczniowie podczas ostatniej wieczerzy nie jedi Ciała Jezusa ani nie pili Jego krwii?
Namawiasz do kanibalizmu i spożywania krwii;)

_________________
zapyta Bóg w swym niebie, co dałem Mu od siebie....


Śr gru 15, 2004 20:45
Zobacz profil
Post 
Apostołowie też czynili cuda w imię Jezusa Chrystusa wiec dlaczego dzis nie mozna w imię Chrystusa czynic cudów? zwykły ksiądz ...bbaa człowiek w imię Chrystusa wypędza szatana... jak ktoś mowi że Marta Robin czy Pio mieli dary od szatana to szczerze mu współczuje !!! szatanowi nie zalezało by aby Pio nawracał na Boga i Chrystusa Ukrzyżowanego bo nigdy sobie nie przypisał żadnego cudu zawsze kazał dziekować Bogu ... co do Eucharysti przeciez to jest oczywiste że uczniowie nie jedli ciała i krwi ...to chodzi o przeistoczenie !!!


So lis 03, 2007 11:56

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
lereeeek napisał(a):
zwykły ksiądz ...bbaa człowiek w imię Chrystusa wypędza szatana...

Gdyby tak w rzeczywistości było, to nie byłoby specjalnie szkolonych egzorcystów, nie uważasz? :-)


So lis 03, 2007 12:30
Zobacz profil
Post 
tak masz racje ;) !! Bo raczej za takie coś powinien zabrać sie ksiądz ale zwykły człowiek taki jak ja może w imię Chrystusa wypedzać złe duchy !! Tylko że kościół raczej nie poleca ...do tego są potrzebni ludzie przygotowani. Kiedyś ksiądz mi mowił że był swiadkiem lewitacji opetanego , ja nie chciałbym tego oglądać ani uczestniczyć w czymś takim ...


So lis 03, 2007 14:31

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
Nie mówię,że wszystkie są autentyczne.
Są fałszywe jednostki-na pewno...
Stąd KrzK jest bardzo ostrożny.

Taaa...bardzo ostrożny. SPrawdza wyszystko, powołuje lekarskie komisje, chce , żeby cuda były "wiarygodne" za wyjątkiem...
eucharystii właśnie.
Bo przecież przeistoczenie należy przyjąć jedynie przez wiarę, taki "cud mniemany".
Opłatke nadal smakuje jak opłatek, wini jak wino, pod mikroskopem niczego innego też nie zobaczysz, żołądek to strawi, organzim wydali...ale trzeba wierzyć, ze każdy ksiądz w kaśdym katolickim kościele dokonuje taaaakiego cudu!
Oczywiśćie, są jakieś książki, jakieś opsiy cudów eucharystycznych gdzieś daleko, ktoś tam naprawdę przemienił ciasto w ciało, ktos jadł tylko opłatki i żyl sobie długo...
A czemu nie powołuje się komisji żeby sprawdzić, czy ksiadz proboszcz ze wsi takiej to a takiej dokonał cudu przeistoczenia...? Bo może ktoś tam, gdzieś daleko takiego cudu dokonał. Czy to znaczy, że ów proboszcz równieć? Niby czemu?
To tam gdzieś, daleko, można to sobie było sprawdzać, zdjęcia robić , naukowcy to badali, a tu, w małej wiejskiej parafii lud ma wierzyć, że cud się zdarzył...bez cudu?

bAAAARDZO naciągane.


So lis 03, 2007 15:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
cieplutki napisał(a):

Co Motku sądzisz na temat słów JEZUSA:
Bierzcie i jedzcie,to JEST Ciało Moje...???????



Co do nauczania protestantów odnosnie Wieczerzy Pańskiej:

Konfesja Augsburska:
Cytuj:
X. O WIECZERZY PAŃSKIEJ
Kościoły nasze uczą o Wieczerzy Pańskiej, że ciało i krew Chrystusa są prawdziwie obecne i rozdzielane spożywającym w Wieczerzy Pańskiej; inaczej nauczających odrzucają.


Formuła Zgody:
Cytuj:
I Wierzymy, nauczamy i wyznajemy, że w Wieczerzy Pańskiej ciało i krew Chrystusa są obecne w sposób rzeczywisty i istotny i że z chlebem i winem są rozdzielane i spożywane w sposób prawdziwy.

II Wierzymy, nauczamy i wyznajemy, że słów ustanowienia Chrystusa nie należy pojmować inaczej aniżeli tak, jak one, zgodnie z literami, brzmią, a mianowicie, że chleb nie oznacza nieobecnego ciała, i wino nie oznacza nieobecnej krwi Chrystusa, lecz jedno i drugie według jedności sakramentalnej są ciałem i krwią Chrystusa.


Konkordia Leuenberska (1973)
Cytuj:
18. W Wieczerzy Pańskiej zmartwychwstały Jezus Chrystus przez Słowo obietnicy wraz z chlebem i winem udziela samego siebie w ciele i krwi, ofiarowanych za wszystkich. W taki sposób ofiarowuje siebie całkowicie tym wszystkim, którzy przyjmują chleb i wino. Wierząc, przyjmuje się Wieczerzę Pańską na zbawienie, nie wierząc - na sad.


N lis 04, 2007 15:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
A co do różnych "cudów". Swoja wiare opieramy na apostolskim świadectwie, a nie na cudownosciach, chocby najcudowniejszych. Jezeli innym sa do wiary tego potrzebne cuda, nam nic do tego.

[quote='cieplutki"]Co Bracia Protestanci (i nie tylko)myślą o Marcie Robin, [/quote]

Nie wiem dlaczego mielibysmy ustaosunkowywac się do takich czy innych zjawisk w Kościele katolickim. Do tego sa powołani wasi biskupi, a nie protestanci. Niech oni je oceniają czy komentują.


N lis 04, 2007 15:52
Zobacz profil
Post 
Piotr1 ma racje ...jestem katolikiem i naszą podstawą jest Słowo Boże ale nie można mówić że dziś cudów nie ma !! bo są ...i tyle ja bylem daleko od Boga i jak juz pisale kiedyś dzieki św Pio sie nawróciłem ...czy to grzech ? że spojrzałem na Boga i zaczełem w niego wierzyć nie za pośrednictwem Pisma a zakonnika ?


N lis 04, 2007 17:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
lereeeek, czy cos jest grzechem czy nie, musisz odpowiedzieć sam sobie, w twojej wspólnocie wiary, a nie na forum. Grzesznikiem zas jest kazdy z nas, nadzieje naszą pokładamy nie w takim czy innym nawróceniu, lecz w Odkupicielu i Jego łasce.

Co do o. Pio, czy wszystkich innych, którzy poprzedzili nas w wierze. Wiara jest czyms co przejęliśmy, otrzymalismy, nie zaś rzeczywistoscią wymyśloną. W tym sensie jak najbardziej możemy rozważać zycie tych, którzy nas w wierze poprzedzili, który nas w wyznawanie wiary wprowadzili. Akurat dzisiaj rozważaliśmy na nabozeństwie tekst kazalny z listu do Herajczyków:

list do Hebrajczyków napisał(a):
Pamiętajcie na wodzów waszych, którzy wam głosili Słowo Boże, a rozpatrując koniec ich życia, naśladujcie wiarę ich. (8)Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.


To co jest wazne w kontekscie naszej dyskusji: jeżeli Kościół katolicki ukazuje swoim wiernym o. Pio, to - jak sadzę - nie z samego faktu ze miał stygmaty, widzenia czy dokonywał "rzeczy dziwnych", przeczacych pewnemu fizycznemu porzadkowi świata, lecz dlatego, iż rozpoznał nim przykład kogoś kto szedł droga posłuszeństwa wiary, "wcielał" w swoje zycie drogę, o której świadczy Pismo, tak jak wspólnota rzymska ją rozpoznaje.

Czy cuda sie zdarzają? A czym sa cuda? Jezeli cuda miałyby oznaczać "rzeczy niewytłumaczalne" w sposób naukowy - wiele jest takich zjawisk, lecz cóż one moga powiedzieć nam o wierze? To raczej dyskusja o granicach nauki i ich przekraczaniu, a nie o wierze.
Można tez na cuda spojrzec inaczej. Ewangelia Janowa nie wspomina o 'cudach" lecz o "znakach", które Jezus uczynił. I takie znaki towarzyszą naszej wierze. O ile wiara jest "pójsciem za nieznanym", o tyle nie jest wędrówka w ciemnościach; o ile wiara jest zawierzeniem, o tyle zawierzeniu towarzysza znaki nadziei: to przezde wszystkim sam Chrystus - Słowo Boga, o którym autorytatywnie świadczą apostolskie pisma; to sakramenty - Chrzest i Wieczerza Pańska - widzialne Słowo, dane nam w naszej drodze; to zwiastowanie pojednania, przebaczenia i pokoju w obietnicy Chrystusowej; to wspólnota wiary, której błogosławieństwo i modlitwa towarzyszy radosciom i smutkom naszego zycia; to wreszcie wszelkie owoce Ducha: pokój, radość, i nade wszystko miłość. Dla wierzacego wszystko to jest znakiem, "cudem". Dla wierzacego miejscem teofanii jest świat i człowiek, i ich historia; a nie "dziwne zjawiska" rzekomo przeczące porzadkowi świata.


N lis 04, 2007 19:12
Zobacz profil
Post 
heh ja sie niep ytam na forumczy to grzech to było pytanie na które nie oczekiwałem odp ...dla mnie jest to oczywiste że to nie grzech bo niby czemu ? że zaczełem wierzyc i modlić sie ! JPII kiedyś powiedział że Pio zadziwił świat ale nie stygmatami , bilokacja, lewitacją i czytaniem w ludzich sumieniach ale swoim zycie pełnymwiary i ślepego zaufania Bogu i nieustannej modlitwie ! Kwestia "cudu" hmm można i nazwać że są to znaki wiary czy też owoce modlitwy sam pan Jezus mówił proście a bedzie wam dane albo o wytrwałości modlitwy .... poprostu ludze rzeczy niesamowite nazywali cudem i tak pewnie zostalo ... ale tak jak pisalem wczesniej nie można przejść obojętnie wobec takich rzeczy bo one są i nie udawajmy że ich nie ma...ja rozumiem braci protestantów że dla nich liczysię tylko Pismo św ale nie mówmy że takie osoby jak właśnie Marta Robin swoje zdolności zawdzięczają szatanowi !! ( Bo i z takimi opiniami sie spotkalem)


N lis 04, 2007 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL