Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Radykalizm w naszym kosciele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 02, 2018 12:22
Posty: 1
Post Radykalizm w naszym kosciele
...wiram wszystkich ...Niech będzie piochwalonh Jezus Chrystus ..
Mam pytanie i szukam rozwiazania ...
JA jak i moja csla rodzina jestesmy wierzacymi i praktykujacymi katolikami jednak sa male roznice miedzy nasza wizja wiary i kosciola . Ja jestem bardziej za tym aby nasza wiara wrocils mimo wszystkiego do korzeni naszej wiary i religi a moja mama z ktora czasami nie moge dojść do porozumienia jesli chodzi o wiare oraz sposob jej okazywania . Ja osobiscie wierze jednak dla mnie kosciol i ksiadz nie sa czyms nadzwyczajnym i NIEZBEDNYM w moim zyciu katolika. Sadze ze jako dobry katolik nie pirrzebuje ani kosciola ani ksiedza zeby pitozmaeiac z Bogiem jesli tego potrzebuje .Moja mama jednak obraza sie na kazdego kto ma inne zdanie niz jej...
Martwi mnie bardzo mojej mamy pistawa wobec osob trzecich ktorych traktoje kierujac sie wylacznie tym czg hest to osoba silnie wierzaca czy nie . Samo powiedzenie ze sie wierzy.nie wystarcza mojej mamie ,trzeba miec fokkadnie tskie zdanie jak i ona i jej ciagle przytakiwac
,jakakolwiek niezgodnosc w sprawie wiary.wiaze sie z tym ze moha mama skresla taka osobe kimkolwiek ona byla(odnosze sie tutaj do przykladu mojej partnerki ktora uwielbisla i chwalila za wszystko dopoki nie powiedzisla jej oraz pytajsc zarszem cyt:. GDZIE BYL BOG KIEDY W BARDXO KROTKIM CZASIE ODEBRAL JEJ ORAZ JEJ RODZINIE 3 NAJWAZNIEJSZE OSOBY -WUJKA ,KUZYNA ORAZ TERAZ OSTATNIO MADZI OJCA ) ...MAGDA POWIEDZIALA ZE ROWNIEZ COS TAKIEGO ....Ze Boga najwyrazniej nie bylo skoro zabral jej 3 osoby zadsjac przy tym pytanir Dlaczego Bog tak zrobil ,dlaczego zabral ich a nie ja ?- oczywiscie to wsxystko nie zmienilo Madzi i dalej jest dobrym sluga Bozym - nie przestala wierzyc natomiast pytania zostaly dalej bez odpowiedxi .
Ta wlasnie sytuacja i to co madzia powiedziala wystarczylo zeby moja mzma zmienila o niej zdanie . Stala sie naprawde.nieprzyjemn dla niej wrecz arogancka a vo najgorsze to stara sie szantażem i przekuostwem zmusic mnie do zmiany. stanowiska czyli zebym zerwal z moja Magda bo powiedzualka ze Boga pewnie nie ma skoro zrobil jej rodzinie tyle krzywdy zabierajac 3 naprawde wspaniale osoby ....Kazdy z nas zadawal sobie takie pytanie.dlaczdgo zmarla nasza dobra osoba a taki kajdak pijak i zly czlowiek chodzi po tym świecie i na sie świetnie.

Jak mam rozmawiac z moja mama ? Co nsm zrobic zeby nie oceniala ludzi i nie dkreslala ich tylko dlatego ze maja jakies pytania a czasami zwatpienia ? Moim zdaniem nie mozna.skreslac ludzi tylko dlatego ze maja watpliwosci lub sa nie wierzacymi !!! To nie jest w pozadku a tymbardziej zeby posuwac sie do szantazu oferując finansowa pomoc tylko dlatego ze ktos jej przytakuje jeśli chodzi o jen wizje wiary i biega do kościoła 3 razy dziennie... meczy mnie również hak i innych cxlinkow rodziny gdy kazdy temat po minucie rozmowy schodzi na temat wiary. Ze tsk powiem nawet to ze spadnie snieg jest zasluga Jezusa według mojej mamy . Jest mi glupio czasami przed nawet rodzina ze moja mama rozmawia wylacznie o kosciele i.na sile stara sie kazdemu bez wyjatku narzucic ta sama wizje wiary haka ona ma a jesli nie to przestaje taks osobe szanowac i jest wobec niej bardzo nieprzyjemna


Wt sty 02, 2018 13:25
Zobacz profil
Post Re: Radykalizm w naszym kosciele
Przede wszystkim duzo literowek, ciężko się czytało...

Mozna modlic sie o przemiane danej osoby- innej drogi nie widzę.

Co do śniegu to jak najbardziej mozna przypisac to Bogu.

Cytuj:
Tyś Pan wszytkiego świata. Tyś niebo zbudował
I złotymi gwiazdami ślicznieś uhaftował.
Tyś fundament założył nieobeszłej ziemi
I przykryłeś jej nagość zioły rozlicznemi.
Za Twoim rozkazaniem w brzegach morze stoi
A zamierzonych granic przeskoczyć się boi.
Rzeki wód nieprzebranych wielką hojność mają,
Biały dzień a noc ciemna swoje czasy znają,
Tobie k woli rozliczne kwiatki Wiosna rodzi,
Tobie k woli w kłosianym wieńcu Lato chodzi,
Wino Jesień i jabłka rozmaite dawa,
Potym do gotowego gnuśna Zima wstawa.
Z Twej łaski nocna rosa na mdłe zioła padnie,
A zagorzałe zboża deszcz ożywia snadnie.
Z Twoich rąk wszelkie źwierzę patrza swej żywności,
A Ty każdego żywisz z Twej szczodrobliwości.


Co do bycia katolikiem dla ktorego ksiadz jest zbędny to trochę niepokojące. Wydaje mi się ze nie tylko mama miałaby tutaj obiekcje.


N sty 07, 2018 21:30

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Radykalizm w naszym kosciele
jackobi28 napisał(a):
...wiram wszystkich ...Niech będzie piochwalonh Jezus Chrystus ..
. GDZIE BYL BOG KIEDY W BARDXO KROTKIM CZASIE ODEBRAL JEJ ORAZ JEJ RODZINIE 3 NAJWAZNIEJSZE OSOBY -WUJKA ,KUZYNA ORAZ TERAZ OSTATNIO MADZI OJCA ) ...MAGDA POWIEDZIALA ZE ROWNIEZ COS TAKIEGO ....Ze Boga najwyrazniej nie bylo skoro zabral jej 3 osoby zadsjac przy tym pytanir Dlaczego Bog tak zrobil ,dlaczego zabral ich a nie ja ?- oczywiscie to wsxystko nie zmienilo Madzi i dalej jest dobrym sluga Bozym - nie przestala wierzyc natomiast pytania zostaly dalej bez odpowiedxi .


Jako katolik wiesz,że nasza ojczyzna jest w Niebie. Zatem bliskie osoby trafiły niebieskiej Ojczyzny, gdzie wszyscy mamy przygotowane mieszkanie, ponieważ tak powiedział Zbawiciel.
Pamiętajmy,że na ziemi jesteśmy tylko na chwilę.
Smutek po śmierci bliskich jest czymś naturalnym, jednak rozpacz szatan potrafi sprytnie wykorzystać i podsuwać co napisałeś.
Więcej modlitwy by się przydało,za zmarłych i za siebie, a na początek do spowiedzi świętej- nie zwlekając.
Mnie martwisz TY, Twoja mama jest w porządku.


N sty 07, 2018 23:22
Zobacz profil
Post Re: Radykalizm w naszym kosciele
Cytuj:
Sadze ze jako dobry katolik nie pirrzebuje ani kosciola ani ksiedza zeby pitozmaeiac z Bogiem jesli tego potrzebuje


Sakramentów też nie potrzebujesz? Bo do ich sprawowania Kościół i ksiądz są niezbędni


Śr lut 14, 2018 11:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL