Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Religia wyzwala czy uzależnia ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 11:17
Posty: 41
Post Religia wyzwala czy uzależnia ?
Religijność wpisana jest w naturę człowieka gdyż człowiek jest z natury duchowy i tym różni sie od innych stworzeń.

Religia może wyzwalać i może uzależniać a zależy to od naszych intencji i motywów działania.
Religia wyzwala nas do wolności od siebie lub uzależnia od naszego egoizmu.

Jeżeli pragnę abym żył nie ja tylko Chrystus we mnie, to muszę swoimi codziennymi decyzjami ( wyborami )robić dla Niego miejsce.

Jeżeli pragnę abym żył ja a Chrystus ma być tylko pomocą w moim trudnym życiu to religia wtedy nie wyzwala do wolności
bo wyzwolić nie może z racji sprzeczności moich celow.

Wydawać mi się będzie, że kocham Boga a najzwyczajniej w świecie będę szukać siebie.Miłość Boga , siebie i bliźniego będzie pozorna i taki stan nie da pokoju serca.

Wtedy uczestniczę ale nie rozumiem sensu bo cele nie są zgodne - nie można dwóm panom służyć.
Skutkiem jest zagubienie, rozczarowanie,pustka,brak pokoju wewnętrznego.

Religia wyzwala gdy przestajemy się bać i lękać o siebie.Trzeba odkryć to
z łaską Bożą ale najpierw trzeba tego szczerze chcieć.

Religia uzależnia wtedy gdy kreujemy na bazie sprzecznosci naszych celów
niewłaściwy obraz
Boga na
czym świetnie bazuje szatan wykorzystując tę sprzeczność w nas do swoich celów przeciwko nam.

Religia wyzwala wtedy gdy potrafimy przekroczyć z łaską Bożą siebie i swój egoizm.

Pan Bóg z każdego zła może wyprowadzić dobro jezeli tylko pragniemy zmienic swój sposób myślenia,z najbardziej pogmatwanych celów i sytuacji da się wejśc na drogę prawdziwej Miłości.

_________________
megi


Cz kwi 30, 2009 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 21, 2010 22:11
Posty: 6
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Zgadzam się. Czasami religia uzależnia, chodza niektórzy po 5 razy do Koscioła i nie widzą świata poza tym.


Śr kwi 21, 2010 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Wierzę w to że Bóg ze wszystkiego może wyprowadzić dobro. To ciekawe i smutne jak to jest że nieraz możemy tak się pogubić sami w tym wszystkim. Chyba grzech ma tak wielką moc że nawet proste rzeczy stają się tak pogmatwane że to co miało do Boga prowadzić, kieruje nas w złą stronę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr kwi 21, 2010 23:10
Zobacz profil
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Przyjęcie do serca Boga to wielka odwaga i łaska.

Niestety świat zewnętrzny przez który postrzegamy-- przyroda oraz świadectwo ludzi ale i zdarzenia czasem niezależne od nas mogą pomóc w odkrywaniu Boga ale bywa i tak, że prowadzą w innym całkiem kierunku.

Dlatego wymagana jest pokora i wielka prostota w przyjmowaniu naszego codziennego życia.

Myślę ,że Ewangelia Święta w słowach Jezusa najpiękniej uczy nas jak mamy żyć i służyć drugiemu człowiekowi.

Trzeba także pamiętać ,że jesteśmy wszyscy dziećmi jednego Boga Ojca.
Sakramenty są dane jako łaska.
Bóg jednak nie jest związany sakramentami lecz działa także ponad nimi.

Religia zabiera niepotrzebnie czas tak cenny , jaki każdy powinien w zamkniętej izdebce oddać Bogu. :-|


Cz kwi 22, 2010 16:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Wiara oparta na Bibli wyzwala :)..... religia jest jak basn 1001 nocy dopisane rzeczy ktore w Bibli nie istnieja nakazy i zakazy koscielne staja sie ``wiezieniem`` dla osob podatnych na religie....

_________________
Bog jest Miloscia :)


So maja 15, 2010 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Estera napisał(a):

Religia zabiera niepotrzebnie czas tak cenny , jaki każdy powinien w zamkniętej izdebce oddać Bogu. :-|

Oddawanie Bogu czasu w swej izdebce, to też jest religia.

Jeśli ktoś nie ma nic do roboty, nie ma co z sobą zrobić, a skłania się ku religii, no to chodzi do kościoła nawet te 5 razy dziennie, bo wszedł w jakiś rodzaj przywiązania... chyba można nazwać owe zjawisko... uzależnieniem

_________________
[KMI ...]
------------.


Cz maja 20, 2010 18:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
megi napisał(a):
Religia może wyzwalać i może uzależniać a zależy to od naszych intencji i motywów działania.

A także od tego, czy nie trafimy na wyzyskiwacza, sekciarza - który uzależnia od siebie i "wyznawców" wykorzystuje do stosownych celów, fundując im pranie mózgów itp.

Sama wiara, religijność - jest dobra. Pomaga człowiekowi, wyjaśnia, daje nadzieję.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt maja 21, 2010 10:17
Zobacz profil WWW
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Selgrado napisał(a):
Oddawanie Bogu czasu w swej izdebce, to też jest religia.

Jeśli ktoś nie ma nic do roboty, nie ma co z sobą zrobić, a skłania się ku religii, no to chodzi do kościoła nawet te 5 razy dziennie, bo wszedł w jakiś rodzaj przywiązania... chyba można nazwać owe zjawisko... uzależnieniem


Wiesz nie za bardzo bym się zgodziła z Tobą . Oddajesz czas na owocne spotkanie z przyjacielem ale możesz ten czas spożytkować na czynienie zła.
Tak samo mogę powiedzieć ,że cicha modlitwa i czynienie dobra ,wcale nie wykluczam sakramentów świętych , gdyż poprzez nie w głębokiej (nie powierzchownej wierze ) wzrastamy w mocy Bożej .

Idąc dalej kiedy kochasz jakąś osobę to jesteś blisko niej i pragniesz jej pomóc, względnie radujesz się jej obecnością. Tak samo jest w bliskości z Bogiem. Wyrażasz swoją miłość poprzez widzialne znaki jako Jego obecność (sakramenty św. słowo Boże) i w człowieku , który stoi przed Tobą jako widzialny.


Pt maja 21, 2010 17:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 19:07
Posty: 361
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Sądzę, iż religia nie musi działać na człowieka uzależniająco, ale tylko wtedy, gdy będzie prowadzona odpowiednia formacja intelektualna, misyjna, ludzka, duchowa.

_________________
[KMI ...]
------------.


Cz cze 10, 2010 9:06
Zobacz profil WWW
Post Re:
ToMu napisał(a):
A także od tego, czy nie trafimy na wyzyskiwacza, sekciarza - który uzależnia od siebie i "wyznawców" wykorzystuje do stosownych celów, fundując im pranie mózgów itp.

Sama wiara, religijność - jest dobra. Pomaga człowiekowi, wyjaśnia, daje nadzieję.


Słuszna uwaga . Słabości ludzkie wykorzystane przez zwodzicieli mają często dramatyczny skutek . Jak trudny do wymazania z naszego życia.

Potrzeba rozwagi i wierności Bogu w Jego Prawie i miłości Mk 12, 29 ,,Słuchaj , Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. I będziesz miłował Pana Boga twego z całego serca twego, z całej duszy i ze wszystkich myśli, i ze wszystkich sił ".


Cz cze 10, 2010 10:08

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Ksiega Powtorzonego Prawa 5.1 "...Sluchaj , Izraelu , praw i przykazan , ktore Ja dzis mowie do twych uszu , ucz sie ich i dbaj o to aby je wypelniac ." Biblia Tysiaclecia


Cz cze 10, 2010 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
megi napisał(a):
Religijność wpisana jest w naturę człowieka gdyż człowiek jest z natury duchowy i tym różni sie od innych stworzeń.


Religijność jest wytworem ewolucji, a duchowość nie musi mieć z tym nic wspólnego.

megi napisał(a):
Religia wyzwala gdy przestajemy się bać i lękać o siebie.Trzeba odkryć to
z łaską Bożą ale najpierw trzeba tego szczerze chcieć.


Przede wszystkim religia narzuca mnóstwo zasad prawa i reguł, więc o żadnym wyzwoleniu nie ma tu mowy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 28, 2018 19:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 04, 2018 0:26
Posty: 1
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
Moim zdaniem religia jest bardzo potrzebna ludziom.

_________________
http://prawnicy-adwokaci-24.pl/


N mar 04, 2018 0:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
kower napisał(a):
Moim zdaniem religia jest bardzo potrzebna ludziom.


To zależy o których ludziach mówisz :mrgreen:
Bo religia daje nadzieje na życie wieczne,[ciach...za kolejne farmazony będzie ostrzeżenie. M]

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 04, 2018 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 22, 2014 7:58
Posty: 2
Post Re: Religia wyzwala czy uzależnia ?
"[ciach...za kolejne farmazony będzie ostrzeżenie. M]"- ciekaw czy moje wypociny zostaną wycięte :biggrin:

Z mojego marnego doświadczenia Boga, wiem to, że mnie wyzwolił właśnie z uzależnienia i pozwala mi podnośić się. Byłbym bardziej zadowolony gdyby można było wciągnąć "Koronkę do Miłosierdzi Bożego" nosem i być na Boskim haju, ale przynajmniej ja tak nie mam. Występuje coś takiego jak uzależnienie od Boga, ale uniesienia ludzkie odchodzą i przychodzą, można go odrzucić na własne życzenie i nieszczęście, Bóg i do tego dopuści, bo miłość nie na tym polega. Można powiedzieć, że Bóg diluje miękimi narkotykami, a szatan twardzymi, pokrętne stwierdzenie, ale Boski diler jest w stanie zniszczyć działanie diabolich narkotyków, potrzebna jest jeszcze nasza wola.
"Pan udzieli mu pomocy na łożu boleści, w chorobie poprawi mu posłanie."


Śr mar 28, 2018 11:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL