Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Masz "swojego" świetego? 
Autor Wiadomość
Post 
A ja mam wala bo nie ma sw. Iwony ... hmmm ... a sw. Iwo to nie to samo ...


Śr sty 19, 2005 15:14
Post Nie ma nic o św.Kornelii i św. Emilii i co ja teraz zrobie??
w tym roku mam bierzmowanie ...od kilku miesiecy szukam sobie imienia i nie moge znaqlesc.nie chce takiego zwyklego i oklepanego imienia typu: Wiktoria ,Julia Anna itd.wybralam sobie imie Kornelia ale niestety mimo iż jest taka św nic nidzie o nieje nie ma....to samo jesli chodzi o Emilie....i co teraz??? :(


So lut 12, 2005 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 18, 2004 15:45
Posty: 1883
Post 
Święty Piotr - Skała, opoka, Kefas - to wszystko jedno znaczy i tłumaczy...
Święty Juda Tadeusz - to drugi ulubiony
Święty Stanisław - najdojrzalszy i najmłodszy a jakże ulubiony.....

_________________
Obrazek
"Przejmij mnie dreszczem Twojego Istnienia, dreszczem wiatru w dojrzałych kłosach..."
JP II


So lut 12, 2005 14:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Kasienka - Ty nie wybierasz sobie imienia, a wybierasz patrona. Pozytaj najpierw zywoty a potem popatrz dopiero na imie :)
Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


So lut 12, 2005 14:24
Zobacz profil
Post 
Kornelia ( dziewica i męczennica)

Jest to łacińskie imię żeńskie pochodzące od imienia rodowego Cornelius (gens Cornelia). Nazwa zaś rodu pochodzi od nazwy pola Corne w Tusculum.

Jedyną bodaj świętą noszącą to imię była Kornelia, pochodząca z terenów dzisiejszej Tunezji w Afryce Północnej. Tak jak o wielu innych świętych z pierwszych wieków chrześcijaństwa, również o niej wiemy bardzo mało. Pochodziła z jakiegoś możnego rodu, na co wskazuje jej imię (związane było z patrycjuszami rzymskimi, ale trzeba pamiętać, że było popularne także wśród warstw niższych). Nie wiemy też dokładnie kiedy żyła ale na pewno zginęła najpóźniej na początku IV wieku, gdyż jak wiadomo, edykt Konstantyna z 313 roku położył kres wszelkim prześladowaniom chrześcijan w całym cesarstwie.


święta Emilia ( zakonnica)

Emilia de Vialar urodziła się w 1797 r. w Gaillac, koło Tuluzy. Jej matka, córka barona Portal, paryskiego lekarza, przedwcześnie zmarła. Ojciec oddał ją do zakładu sióstr w Paryżu, gdzie się wychowała i kształciła. Przez dwadzieścia lat przebywała w domu rodzinnym, cierpliwie znosząc drażliwe usposobienie owdowiałego ojca i despotycznej gospodyni. Po misjach w rodzinnej parafii w 1816 r. postanowiła poświęcić się Bogu i ludziom potrzebującym pomocy. W domu rodzinnym zaczęła przyjmować starców i opuszczonych. Gospodyni gderała, ojciec milczał. W 1832 r. jej dziadek baron Portal zmarł, zostawiwszy dla niej swój dorobek. Emilia zakupiła duży dom w Gaillac. Tam zamieszkała z przyjaciółkami, co dało początek nowemu zakonowi pod nazwą „Sióstr od Objawienia świętego Józefa". Życzliwy biskup de Guały z Albi aprobował zgromadzenie. Siostry, zgodnie ze swoim celem prowadziły szpitale, przytułki i szkoły. Po kłopotach w Afryce i w kraju, Emilia osiedliła się pod Marsylią, gdzie biskup bł. Eugeniusz de Mazenod zapewnił zgromadzeniu opiekę. Założycielka zmarła 24 sierpnia 1856 r. założywszy 42 domy zakonne, oddane pracy pedagogicznej lub szpitalnej. Beatyfikował ją w roku 1939, a następnie kanonizował w roku 1951 Pius XI.
Dziś zgromadzenie liczy ponad półtora tysiąca sióstr, zamieszkujących 139 domów zakonnych.


błogosławiona Emilia Bicchieri ( mniszka)

Błogosławiona Emilia Bicchieri urodziła się w 1238 roku w Vercelli we Włoszech. Wstąpiła do klasztoru dominikanek ufundowanego przez jej ojca. Kilkakrotnie pełniła funkcję przeoryszy. Będąc mniszką, doznała wielkich darów łaski Bożej, między innymi doświadczała bólów korony cierniowej. Zmarła 3 maja 1314 roku w Vercelli. Jej kult zatwierdził w 1769 roku papież Klemens XIV.

Informacje ze stronki :

http://www.imiona.net.pl/

Niestety, snakee, św. Iwony rzeczywiście nie ma. Ilony zresztą także :)
Ale nic straconego.... zawsze możemy być pierwsze :D


So lut 12, 2005 15:54
Post 
No w teorii mozemy byc pierwsze ... ale obawiam sie ze w praktyce ja na pewno sw nie bede ...


So lut 19, 2005 15:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Ostatnio zapewne jak i dla wielu tak i dla mnie bliskim jest św.Juda Tadeusz.
Oczywiście nieomine św. Ryty i św.Ekspedyta :biggrin:
Polecam wam modlitwy do tych świętych szczególnie z powodu marnego czasu w jakim żyjemy , bez perspektyw i właśnie bez nadziei.
A od tych trudnych sytuacji nas ustrzegą :-D

swego czasu św. Faustyna
św. Augustyn także zawitał w moim życiu

Bardzo bliski mi jest biskup z Fromborka urodzony w Toruniu Mikołaj Kopernik.Niestety nieogłoszony świętym. :placze:

A. Frycz Modrzewski , Wincenty Kadłubek, Jan Długosz , o. Kordecki, św. o. Pio , arcybiskup gnieźnieński Ignacy Krasicki,św. Antoni Padewski,
św.Paweł :p ,

ostatnio św. Marta bo jest patronką hotelarzy.

no i rodzynek na końcu święta rodzina Maryja, Józef i Jezus
:biggrin: :-D :biggrin: :-D :biggrin: :-D :biggrin: :-D :biggrin: :-D :biggrin: :-D :biggrin:


Cz lut 24, 2005 3:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2005 18:54
Posty: 21
Post święty...
Wspaniałą jest rzeczą - wiedzieć przynajmniej coś o swoim świętym patronie. Ale wiedzieć i próbować wprowadzać w swoje życie ewangelię tak jak Oni to czynili - najpiekniejszą.
Moim patronem jest oczywiście św. Piotr ale niezapominam o drugim moim imieniu św. Jan, i tego którego wybrałem przy bierzmowaniu św. Paweł. Każdy z Nich przez swoje życie przemawia inaczej....
Piotr - opoka, ale też prosty rybak, który widział jaka drogę wybrał i do końca swoich dni był wierny Chrystusowi, mimo że się Go zaparł..
Jan - również rybak, a jednak uczestniczył w największych wydarzeniach Chrystusa, był wybranym przez Chrystusa (jednym z trzech)
Paweł - człowiek, który nie bał sie robić tego w co wierzył..

Niedawno słyszałem, że w jednej ze wspólnot młodzieżowych jest taki zwyczaj, że młodzież w nowy rok losuje sobie świetego i stara się przez cały rok poznać jego życie ale też nasladować! Można wtedy poznać wielu świetych, o których nieraz zapominamy!:))

Pozdrawiam!:)

_________________
Zaśpiewamy Panu pieśń nową...
http://www.piosik.net


Cz lut 24, 2005 9:37
Zobacz profil WWW
Post 
Mam dwóch patronów:

Święty Sebastian - żył w IV wieku, męczęnnik rzymski. Poniósł śmierć męczeńską w czasach prześladowań za panowania Dioklecjana.

Według legendy był oficerem gwardii cesarskiej, którego za wyznawanie nauki Chrystusa umęczono przywiązując go do słupa (drzewa) i przeszywając strzałami.

Patron w chorobach zakaźnych, inwalidów wojennych, kamieniarzy, konwisarzy, łuczników, myśliwych, ogrodników, rusznikarzy, strażaków, strażników, strzelców, żołnierzy. Również patron Niemiec. Orędownik w czasie epidemii.

Przedstawiany jako obnażony młodzieniec przywiązany do słupa lub drzewa, przeszyty strzałami; zbroja u nóg, nad głową przybity wyrok śmierci.

Andrzej Apostoł - święty, jeden z dwunastu apostołów, wg świadectwa Ewangelii Pierwszy Powołany (cs.: Первозванный) spośród apostołów (wcześniej był uczniem św. Jana Chrzciciela), brat świętego Piotra, patron Szkocji i Rosji. Według tradycji chrześcijańskiej prowadził działalność misjonarską na terenach nad Morzem Czarnym.

Do 1964 roku jego głowę przechowywano jako relikwię w bazylice św. Piotra w Watykanie, później wróciła do greckiego miasta Patrai (dawne Patras) na Peloponezie, gdzie podobno apostoł zmarł śmiercią męczeńską 30 listopada 70 roku na krzyżu w kształcie greckiej litery X (Ch od Χριστος=Chrystus). Jego relikwie znajdują się również w Amalfi pod Neapolem i w kościele środowisk twórczych w Warszawie.
Krzyż św. Andrzeja
Powiększ
Krzyż św. Andrzeja

Święto Andrzeja Apostoła przypada 30 listopada zarówno we wschodnich, jak i zachodnich Kościołach.

Święty Andrzej jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji.[/b]


So kwi 22, 2006 11:21

Dołączył(a): N cze 25, 2006 5:19
Posty: 2
Post 
Moimi bliskimi świętymi są ojciec Pio i św. Franciszek z Asyżu. :-)
Oni to dopiero szaleli dla Pana Boga. To mi się w nich podoba, że szli swoją ścieżką i robili takie niesamowite, niekiedy szalone rzeczy na chwałę Bożą.

_________________
zawsze pozostaje nadzieja


Wt cze 27, 2006 7:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N paź 01, 2006 17:46
Posty: 2
Post 
św Juda Tadeusz, św. Faustyna, św Maksymilian Kolbe kocham ich bardzo, i zawsze prosze o pomoc


N paź 01, 2006 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
padre Pio z Pietrelciny

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N paź 01, 2006 21:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 30, 2006 9:08
Posty: 1456
Post 
Zdecydowanie Juda Tadeusz :)
A do tego kilku innych, zależy od intencji i sytuacji.

_________________
Nie mam nic, co bym mogła Tobie dać,
Nie mam sił by przed Tobą, Panie stać...


Pn paź 02, 2006 10:46
Zobacz profil
Post 
św. Teresa od Dzieciątka Jezus- dzieki Niej się nawrócilam...

św. Teresa Wielka - zafascynowalo mnie Jej zycie

św. Teresa z Los Andes- karmelitanka

św.Klara- po tym jak przeczytałam jej życiorys, a w nim szczegolnie to jak bardzo opiekowala się swoimi wspołsiostrami, jak widziała, że któraś z nich ma gorszą szatę niż ona to się z nią zamieniała...Ja chyba nie zdobyłabym się na coś takiego

św Małgorzata z Kortony- miała nieślubne dziecko i była kochanką pewnego bogacza, lecz nawrócila się i zostala świętą...

św. Malgorzata Alacoque- dlugo wahala się przed wstapieniem do Zakonu...miala trudności z rozeznaniem powołania...rzucila się nawet w wir bali i zabaw

św. Katarzyna ze Sieny - jej Dialog z Bożą Opatrznością to niesamowite dzieło...

św. Joanna d'Arc - pochodziła ze stanu chłopskiego i była kobietą a stanęła na czele armii;


N paź 22, 2006 20:13
Post 
Moi ulubieni święci to Święty Paweł i Święty Patryk.

Św.Paweł jest autorem hymnu o miłości,listów apostolskich.Po swoim nawróceniu stał się niestrudzonym apostołem i głosił Ewangelię narodom.Jest zarazem wielkim mistykiem dla mnie i dał przykład odważnej wiary.

Święty Patryk to patron i apostoł Irlandii.Zadziwia mnie w jego postawie gotowość do pójścia za Chrystusem.Jest wytrwały i konsekwentny w swej działalności misyjnej i powołaniu.Zarazem w prosty sposób wyjaśniał głębokie prawdy teologiczne np.o Trójcy Świętej.Preferował modlitwę,pokutę i kontemplację.Jest twórcą wielu zgromadzeń zakonnych.Ma wielkie zasługi dla Kościoła w Europie.


N lis 19, 2006 17:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL