Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 13:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 118  Następna strona
 Intronizacja Chrystusa na Króla Polski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że
Dziwnych pomysłów ciąg dalszy. Uchwała o intronizacji spowoduje Zniebazstąpienie. Wg jednego z komentarzy do artykułu http://www.deon.pl/141/art,2299,o-co-ch ... zacja.html
Cytuj:
Intronizacja Jezusa, Syna Boga Stwórcy Wszechświata na Króla ma być trzy-etapowa.
Pierwszy etap to przyjęcie przez wszystkich (obecnie) Polaków Jezusa za swojego Króla, czyli odbudowanie indywidualnej więzi każdego obywatela z Jezusem po przez powiązanie naszych serc (dusz) z Sercem Jezusa po przez Ducha Bożego.
Drugi etap to ustanowienie Jezusa jako Króla Polski z wpisaniem tego do Konstytucji oraz do szeregu formuł prawnych naszego państwa.
Trzeci etap to ustanowienie przez Jezusa swojego Królestwa również tu na Ziemi począwszy od Polski, jako siedziby (chyba nie jedynej). Wraz z Jezusem na Ziemię zstąpiłyby Zastępy Anielskie dla ustanowienia procesu budowania tutaj Królestwa Bożego.
Podkreślenia moje.
Czy ktoś tak na serio?

Dla niektórych problemem jest nie poplątanie tego co cesarskie z tym co boskie lecz "etniczość Jezusa". Fragment "dyskusji" z http://www.pch24.pl/na-1050--rocznice-c ... 787,i.html (podkreślenia moje)
Cytuj:
Amen:
No i patrzcie, tak strasznie nienawidzicie Żydów, a oddajecie Polskę pod władanie Żyda. Już jego matka Żydówka jest królową Polski... A więc zdecydujcie się czy klękacie przed Żydami czy tez ich nienawidzicie?
rzymski katolik:
Do Amen. A co Ty z tym żydowskim pochodzeniem Pana Jezusa ? Skąd to wziąłeś ? Faktycznie Pan Jezus został naznaczony jako Król Żydowski, ale to wcale nie znaczy, że był Żydem ! Jako Syn Boży i człowiek jest (tylko) jedną osobą, ale ma dwie natury Boską i ludzką. Więc gdzie tu miejsce na żydowskość ? Jak Boska istota - absolut, Bóg wszystkich narodów może mieć ograniczoną do jednego narodu narodowość ? Niedorzeczność. Odsyłam do katechizmu katolickiego.
josue
(...) A pan Jezus jest tak samo Zydem,Polakiem jak i innej narodowoęści włascicielem
Jezus jest Polakiem, no proszę. "Naznaczony jako Król Żydowski" przez kogo? Ludzka natura nie jest do pogodzenia z żydowskością? No, to wyższa szkoła jazdy. Zdawało mi się zawsze, że skoro Jezus był obrzezany i ofiarowany w Świątyni Jerozolimskiej (Łk 2,21n), obchodził Paschę (Łk 2,42), nauczał w synagogach (Mt 4, 23; 9, 35; Łk 4, 15-20) płacił daninę na Świątynię (Mt 17,24-27) etc. to kim był? Chińczykiem? Matka Jego ma na imię Miriam jak siostra Mojżesza, Jeszua jest imieniem hebrajskim znaczącym "Jahwe ocala". "Imiona czterech braci Pańskich: Jakuba, Józefa, Judy, Szymona (Mk 6,3), będące powtórzeniem imion żydowskich patriarchów, pozwalają wnosić, że ród ten był zakorzeniony w żydowskiej wierze" pisze katolicki teolog Joachim Gnilka ("Jezus z Nazaretu. Orędzie i dzieje." ZNAK Kraków 1997 s. 95).
Zajrzawszy zgodnie z radą rzymskiego katolika do http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-2.htm czytam "Jezus z Nazaretu, urodzony jako Żyd z córki Izraela w Betlejem, w czasach króla Heroda Wielkiego i cezara Augusta I, z zawodu cieśla, który umarł ukrzyżowany w Jerozolimie za czasów namiestnika Poncjusza Piłata, w czasie rządów cezara Tyberiusza, jest odwiecznym Synem Bożym, który stał się człowiekiem." Widocznie śmy różne katechizmy czytali...

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Wt lut 16, 2016 13:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że
Ale o co tak naprawdę ci chodzi?
Przytaczasz wyrywkowo zdania niektórych osób, czasami na marginesie Kościoła i chcesz się z nimi spierać?
Na tym forum?
Skoro do tej pory nikt się z tobą nie spiera to może znaczy, że nikt nie podziela poglądów, które krytykujesz?
To po co blogować?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt lut 16, 2016 13:37
Zobacz profil WWW
Post Intronizacja Jezusa
Każdy człowiek jest Mistyczną Świątynią Boga, a jego serce jest Jego Ołtarzem.

Intronizujmy Jezusa.
Jezus otrzymał godność królewską od swojego Ojca. Wyznajemy więc, że Jezus jest Królem Wszechświata, władcą wszystkich ludzi i narodów oraz Panem wszelkiego stworzenia.
Przez intronizację, Jezus staje się naszym Królem, którego słuchamy, Przyjacielem, Powiernikiem i Doradcą, któremu powierzamy wszystkie nasze radości, troski i bóle.
Otwórzmy drzwi do naszej wewnętrznej świątyni, by Jezus zamieszkał w nas, w naszym sercu, w naszych myślach, w naszej duszy. Tylko Jezus jest dla nas drogą, światłem, życiem. Pozwólny Mu się prowadzić, prowadzić ku naszemu zbawieniu.
Jezus Królem, Jezus Panem, Jezus Bogiem mym.

Czy ci, co na tym forum przeczytają mój post, również są za intronizacją Jezusa jako naszego Króla ?, Króla Polski. Jedynego Króla bez dodatkowych pośredników.

Co sądzicie na ten temat ?


N maja 29, 2016 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Intronizacja Jezusa
wybrana napisał(a):
Czy ci, co na tym forum przeczytają mój post, również są za intronizacją Jezusa jako naszego Króla ?, Króla Polski. Jedynego Króla bez dodatkowych pośredników.

Co sądzicie na ten temat ?


Jezus może być Królem Polski, nie widze przeszkód, byle by tylko "wybrana" została Królową :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 29, 2016 22:25
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Jezusa
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy ci, co na tym forum przeczytają mój post, również są za intronizacją Jezusa jako naszego Króla ?, Króla Polski. Jedynego Króla bez dodatkowych pośredników.

Co sądzicie na ten temat ?


Jezus może być Królem Polski, nie widze przeszkód, byle by tylko "wybrana" została Królową :D


Robek, to był post skierowany dla ludzi, których serca są wypełnione wiarą. Jeżeli nie masz wiary, to przynajmniej nie kpij z niej. Jeżeli stać cię tylko na takie zachowanie, to nie pisz w moich postach. Twojego zachowania nic nie jest wstanie usprawiedliwić.


Pn maja 30, 2016 10:48

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Intronizacja Jezusa
wybrana, czym zawinił Ci Jezus, że chcesz Go zdegradować?

"Król Polski"? Zdawało mi się, że wierzycie, że Jezus jest Królem Wszechświata. Co będzie następne? Jezus prezydentem Warszawy? Wojewodą?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 30, 2016 11:49
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Jezusa
JedenPost napisał(a):
wybrana, czym zawinił Ci Jezus, że chcesz Go zdegradować?

"Król Polski"? Zdawało mi się, że wierzycie, że Jezus jest Królem Wszechświata. Co będzie następne? Jezus prezydentem Warszawy? Wojewodą?


Jezus jest Królem Wszechświata, ale to nie znaczy, że dla wierzących Polaków, nie może być uznanym jako Król Polski. My ludzie wiary, możemy przyjąć Jezusa jako Patrona naszego Kraju, Patrona każdego z nas.
Nie wiem, czy zauważyłeś, że społeczność katolicka w Polsce, przyjęła Maryję , jako Królową Polski.


Pn maja 30, 2016 11:59
Post Re: Intronizacja Jezusa
Wybrana, czy moglabys byc tak mila i (przestrzegajac regulaminu, na ktory sie zgodzilas) nie powielac watkow?
O intronizacji tu juz bylo duzo i burzliwie.


Pn maja 30, 2016 13:02
Post Re: Intronizacja Jezusa
Kael napisał(a):
Wybrana, czy moglabys byc tak mila i (przestrzegajac regulaminu, na ktory sie zgodzilas) nie powielac watkow?
O intronizacji tu juz bylo duzo i burzliwie.


Ja niczyjego wątku nie powlekam. Nawet nie wiem, czy takie były poruszane na tym forum.
To jest mój własny, wymyślony przeze mnie post, którego uważam, że temat jest bardzo ważny dla wszystkich ludzi wierzących. Jeżeli dla ciebie nie, to trudno. Wyjaśnij mi, dlaczego uważasz, że ten temat jest drażliwy. Czyż dla osób wierzących drażliwe jest uznanie Królewskiej władzy Jezusa nad wiernymi, którzy tego pragną ? Czyż Jezus nie jest naszym Królem, Panem, Zbawicielem ? Czyż ja nie piszę na forum wiara.pl. Dla kogo jest te forum, dla wierzących, czy niewierzących ? Proszę mnie oświecić w tym temacie, to może przestanę tu pisać i poszukam innego.


Pn maja 30, 2016 13:22
Post Re: Intronizacja Jezusa
Zgodzilas sie na regulamin tego forum. To nie jest twoj blog i nie ty stawiasz tu warunki.

Cytuj:
§II.11
Przed założeniem nowego tematu użytkownik powinien sprawdzić, czy nie istnieje temat podobny. Wyszukiwarka znajduje się tutaj: search.php


I co nam wyszukiwarka znajduje?

search.php?keywords=Intronizacja&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
3 tematy nie liczac twojego.

Na marginesie: W Polsce juz trzykrotnie Intronizacje Jezusa przeprowadzano.

http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwi ... zykrotnie/


Pn maja 30, 2016 13:39
Post Re: Intronizacja Jezusa
Kael napisał(a):
Zgodzilas sie na regulamin tego forum. To nie jest twoj blog i nie ty stawiasz tu warunki.

Cytuj:
§II.11
Przed założeniem nowego tematu użytkownik powinien sprawdzić, czy nie istnieje temat podobny. Wyszukiwarka znajduje się tutaj: search.php


I co nam wyszukiwarka znajduje?

search.php?keywords=Intronizacja&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
3 tematy nie liczac twojego.



Na marginesie: W Polsce juz trzykrotnie Intronizacje Jezusa przeprowadzano.

http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwi ... zykrotnie/




Kael, a kto dał ci prawo występować w imieniu Administratora, bądz Moderatora forum ? Z tego, co zauważyłam, to jesteś tylko użytkownikiem forum.

Przeprowadzone w Polsce Intronizacje Jezusa, są tylko częściową namiastką. Wierni pragną, by Jezus został w sposób oficjalny, uroczysty wybrany jako Król Narodu Polskiego. Te dążenia są w sercach wiernych już od kilkudziesięciu lat.
Dlaczego Kościół Polski nie wystąpi oficjalnie, że to Jezus jest Królem, Panem i Zbawcą narodu Polskiego.
Dlaczego Kościół Polski wprowadził tak bardzo szeroki Kult Maryjny. Sanktuaria Maryjne stanowią 80 % Kościołów w Polsce.
Dlaczego Maryja ogłoszona jest KK Królową Polski.
Czy Jezus prosił nawet w 1 słowie o pośredników.
Czyż Jezus nie powiedział:


Misja Jezusa
11:27 Wszystko zostało mi przekazane przez Ojca mego i nikt nie zna Syna tylko Ojciec, i nikt nie zna Ojca, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić.
11:28 Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.
11:29 Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.
11:30 Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie.


Jezus wzywa do naśladowania
16:24 Wtedy Jezus rzekł do uczniów swoich: Jeśli kto chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie krzyż swój, i niech idzie za mną.
16:25 Bo kto by chciał życie swoje zachować, utraci je, a kto by utracił życie swoje dla mnie, odnajdzie je.
16:26 Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?
16:27 Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.
16:28 Zaprawdę powiadam wam, że są wśród stojących tutaj tacy, którzy nie zaznają śmierci, aż ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w Królestwie swoim.


Pn maja 30, 2016 15:13

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Intronizacja Jezusa
wybrana napisał(a):
Nie wiem, czy zauważyłeś, że społeczność katolicka w Polsce, przyjęła Maryję , jako Królową Polski.


I cóż z tego?

wybrana napisał(a):
Czyż dla osób wierzących drażliwe jest uznanie Królewskiej władzy Jezusa nad wiernymi, którzy tego pragną ?



Przecież ją uznają. Ty natomiast chcesz urządzać z Jezusa kpiny, robiąc z niego "Króla Polski".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 30, 2016 15:27
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Jezusa
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Nie wiem, czy zauważyłeś, że społeczność katolicka w Polsce, przyjęła Maryję , jako Królową Polski.


I cóż z tego?

wybrana napisał(a):
Czyż dla osób wierzących drażliwe jest uznanie Królewskiej władzy Jezusa nad wiernymi, którzy tego pragną ?



Przecież ją uznają. Ty natomiast chcesz urządzać z Jezusa kpiny, robiąc z niego "Króla Polski".



Czy ty uważasz, że Maryja może być Królową Polski ,a Jezus na to nie zasługuje ? Dlaczego nadanie godności Królewskiej Jezusowi uważasz za kpinę. Ty nie musisz Go uznawać, ja natomiast pragnę.


Pn maja 30, 2016 15:35

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Intronizacja Jezusa
wybrana napisał(a):
Dlaczego nadanie godności Królewskiej Jezusowi uważasz za kpinę.


"Nadanie"?

Myślisz, że ludzie mogą nadawać Jezusowi jakąkolwiek godność? Czyli nie tylko kpina, ale i pycha.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn maja 30, 2016 16:02
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Jezusa
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Dlaczego nadanie godności Królewskiej Jezusowi uważasz za kpinę.


"Nadanie"?

Myślisz, że ludzie mogą nadawać Jezusowi jakąkolwiek godność? Czyli nie tylko kpina, ale i pycha.


Ale możemy uznać, że pragniemy, bo mamy wolny wybór, że Jezus jest dla nas Królem, Panem, Zbawicielem. Bóg stworzył nas wolnymi i dlatego mamy ten wybór nadany.


Pn maja 30, 2016 16:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 118  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL