Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Osiedle dla wierzących :) 
Autor Wiadomość
Post Osiedle dla wierzących :)
Jakiś czas temu jedna z księgarni katolickich zaskoczyła mnie informacją o budowie osiedla dla wierzących. Andrzej Sobczyk realizował już filmy religijne, ale budowa domów to coś całkiem innego kalibru.

Osiedle Fatimskie powstaje pod Krakowem.
Co sądzicie o tym pomyśle? Mieć za sąsiada tylko osoby wierzące. I park różańcowy i kaplicę na terenie osiedla.
chcielibyście tam zamieszkać? Mnie pomysł się podoba :)
Oficjalna strona projektu:

http://osiedlefatimskie.pl/


Cz mar 22, 2018 23:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
baranek napisał(a):
Jakiś czas temu jedna z księgarni katolickich zaskoczyła mnie informacją o budowie osiedla dla wierzących. Andrzej Sobczyk realizował już filmy religijne, ale budowa domów to coś całkiem innego kalibru.

Osiedle Fatimskie powstaje pod Krakowem.
Co sądzicie o tym pomyśle? Mieć za sąsiada tylko osoby wierzące. I park różańcowy i kaplicę na terenie osiedla.
chcielibyście tam zamieszkać? Mnie pomysł się podoba :)
Oficjalna strona projektu:

http://osiedlefatimskie.pl/


Objawień Fatimskich nie trzeba uznawać za prawdziwe, więc to osiedle nie jest dla każdego katolika.
Zresztą widać że w Polsce kult Maryjny, ma dość dużą siłe, bo w innych katolickich krajach, to mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 22, 2018 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Na każdych drzwiach duży krzyż, każdego wieczoru wspólny różaniec z sąsiadami, a w niedzielę wspólny autobusik do kościoła z listą obecności.

A tak serio, serio: a niewierzacemu także deweloper działke/dom/mieszkanie sprzeda, czy też jest potrzebne np. zaswiadczenie od księdza i swiadectwo bierzmowania?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 22, 2018 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Robek napisał(a):
Zresztą widać że w Polsce kult Maryjny, ma dość dużą siłe, bo w innych katolickich krajach, to mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.
Polska nie jest krajem katolickim, Polska jest krajem świeckim w którym większość obywateli deklaruje się katolikami.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz mar 22, 2018 23:37
Zobacz profil
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Kozioł- też się nad tym zastanawiałam. Ale z tego, co czytam, to raczej nie.

Cytuj:
Osiedle Fatimskie powstaje dla tych, którzy marzą nie tylko o pięknym domu i jego otoczeniu. Jest dla tych, którzy chcą stworzyć dom, którego sercem są szczęśliwi ludzie polegający na Bogu, który jest ich inspiracją, wsparciem i bezpieczeństwem.


Cz mar 22, 2018 23:49
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Edit:
Z tego wnika, że nie weryfikują, czy ktoś jest wierzący;
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... kapliczka/


Cz mar 22, 2018 23:59
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Średnio mi się takie koncepcje podobają. Chrześcijaństwo największe sukcesy osiągało w czasach, gdy chrześcijanie żyli w diasporze. Pięknie to opisuje List do Diogneta:
Cytuj:
Chrześcijanie nie różnią się od innych ludzi ani miejscem zamieszkania, ani językiem, ani strojem.
Nie mają bowiem własnych miast, nie posługują się jakimś niezwykłym dialektem, ich sposób życia nie odznacza się niczym szczególnym.
Nie zawdzięczają swej nauki jakimś pomysłom czy marzeniom niespokojnych umysłów, nie występują, jak tylu innych, w obronie poglądów ludzkich.
Mieszkają w miastach helleńskich i barbarzyńskich, jak komu wypadło, stosując się do miejscowych zwyczajów w ubraniu, jedzeniu, sposobie życia, a przecież samym swoim postępowaniem uzewnętrzniają owe przedziwne i wręcz paradoksalne prawa, jakimi się rządzą.
Mieszkają każdy we własnej ojczyźnie, lecz niby obcy przybysze. Podejmują wszystkie obowiązki jak obywatele i znoszą wszystkie ciężary jak cudzoziemcy. Każda ziemia obca jest im ojczyzną i każda ojczyzna ziemią obcą.


Pt mar 23, 2018 7:29
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Fajnie, ale życie szykuje nam różne niespodzianki - jaka będzie reakcja i kto będzie sędzią czy rozjemcą, gdy miedzy sąsiadami (jak to bardzo często bywa) powstanie jakiś konflikt, jakieś waśnie....pójdą do sądu czy do biskupa?


Pt mar 23, 2018 8:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
baranek napisał(a):
Edit:
Z tego wnika, że nie weryfikują, czy ktoś jest wierzący;
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... kapliczka/
Czyli to będzie zwykłe osiedle domków o dziwnej/niecodziennej nazwie i z parkiem o dziwnej/niecodziennej nazwie. I tyle.
Gdyby było inaczej, to przy pierwszej odmowie deweloper nie wyszedłby z więzienia.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt mar 23, 2018 9:11
Zobacz profil
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Kozioł napisał(a):
Czyli to będzie zwykłe osiedle domków o dziwnej/niecodziennej nazwie i z parkiem o dziwnej/niecodziennej nazwie. I tyle.
Gdyby było inaczej, to przy pierwszej odmowie deweloper nie wyszedłby z więzienia.
Ale raczej ludzie, którzy zdecydują się tam mieszkać wezmą pod uwagę te dziwne/niecodzienne cechy tego osiedla. Nie potrzeba tutaj oficjalnej odmowy. Wystarczy świadomość, że jeśli się nie jest katolikiem, to na tym osiedlu będzie się czuło bardzo nie u siebie.


Pt mar 23, 2018 9:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
zefciu napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Czyli to będzie zwykłe osiedle domków o dziwnej/niecodziennej nazwie i z parkiem o dziwnej/niecodziennej nazwie. I tyle.
Gdyby było inaczej, to przy pierwszej odmowie deweloper nie wyszedłby z więzienia.
Ale raczej ludzie, którzy zdecydują się tam mieszkać wezmą pod uwagę te dziwne/niecodzienne cechy tego osiedla.
Jakie niecodzienne cechy?
Kapliczka? Kapliczek u nas co nie miara, na niejednym osiedlu i w niejednej wsi jest kapliczka.
Park? Parki też są większe lub mniejsze.
Przedszkole lub plac zabaw? Pożądane dla wszystkich.
Nazwa? Komuniści nie takie nazwy wymyślali i jakoś to ludzi w żarliwych komunistów nie zmieniło.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt mar 23, 2018 10:02
Zobacz profil
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Pożyjemy zobaczymy. Być może biznesmen po prostu znalazł sposób na zdobycie darmowej reklamy, a tak naprawdę nie zależy mu na budowie katolickiej enklawy. Wydaje mi się jednak, że niekatolicy dwa razy się zastanowią przed aplikacją.


Pt mar 23, 2018 10:08
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
zefciu, temu panu zależy na budowaniu wspólnoty. To bardzo wierzący człowiek. Od kilku lat dostaję maile z informacjami o jego inicjatywach. Zresztą poszukaj sobie:)- to znana osoba.
Na pewno nie chodzi o darmową reklamę.


Pt mar 23, 2018 10:11
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
baranek napisał(a):
zefciu, temu panu zależy na budowaniu wspólnoty. To bardzo wierzący człowiek. Od kilku lat dostaję maile z informacjami o jego inicjatywach. Zresztą poszukaj sobie:)- to znana osoba.
Jeśli ja Tobie będę wysyłał regularnie przez kilka lat maile o tym, że mam czyste intencje, to również uznasz, że „na pewno” mam zawsze czyste intencje?


Pt mar 23, 2018 10:18
Post Re: Osiedle dla wierzących :)
Ciebie nie znam. Twórca osiedla nie jest anonimowy. I to nie pierwsza jego inicjatywa religijna. Zawsze zakładasz, że ktoś kłamie/ukrywa intencje i na pewno ma złe? - Twój wybór :) Ja jestem pewna w tym wypadku.


kozioł, czemu miałby nie wyjść z więzienia? Jest wiele miejsc przeznaczonych tylko dla konkretnej grupy osób- np. kawiarnia dla nudystów, dyskoteki dla chrześcijan, kluby tylko dla osób w krawacie... są osiedla Żydowskie, czemu miałoby nie być katolickiego?

W komentarzach do jednego z artykułów o tym osiedlu wypowiada się mieszkaniec podobnego osiedla- jak to funkcjonuje po latach. To bardzo długi tekst, nie będę kopiować, ale warto poszukać.

mnie ciekawi sytuacja, kiedy ktoś przyjdzie i powie, że jest ateistą/muzłumaninem- czy wtedy mu dom sprzedadzą. Co innego sprzedać dom komuś, kogo wiary nie sprawdzamy i jej nie znamy, a co innego- kiedy ktoś wprost deklaruje odmienne poglądy.


Pt mar 23, 2018 11:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL