Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 19:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna strona
 Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctwo"? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Cala Biblia jest oczywiscie aktualna.

Skoro aktualna, to nazwanie plemieniem żmijowym odnosi sie także do współczesnych.
adaBRD napisał(a):
Masz, moja droga, wielka sklonnosc do wyrywania slow z kontekstow...A to swiadczy o zaklamaniu i checi manipulacji...Pomysl o tym...

Nie ucz księdza pacierza, a najpierw naucz sie na czym polega wyrywanie z kontekstu.
adaBRD napisał(a):
EOT

Najwyraźniej brakuje Ci argumentów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 14, 2017 16:10
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
adaBRD napisał(a):
Alus napisał(a):

Prawdziwi chrześcijanie nie wypinają sie na nikogo, pomni - jaka miarą mierzycie taka wam odmierzą.


Jezus nauczal, ze na "synow klamstwa" nalezy sie wypiac, co zreszta znajduje potwierdzenie w Jego slawetnym "Idz precz szatanie" :)

Od początku był on (szatan) zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. [J 8,44]



Ponizej kilka ostrzezen biblijnych w zwiazku z klamstwem:


Nie okłamujcie się nawzajem, skoro zewlekliście z siebie starego człowieka wraz z uczynkami jego, a przyoblekli nowego, który się odnawia ustawicznie ku poznaniu na obraz tego, który go stworzył.? KOL. 3,9-10 (BW)

Dlatego też brzydźcie się wszelkim kłamstwem. Niech każdy z was mówi prawdę swemu bliźniemu, bo przecież wszyscy razem jesteśmy członkami tego samego Ciała.? EFEZ. 4,25 (BWP)

Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.? 2 MOJŻ. 20,16 (BW)

Ohydą dla Pana są wargi kłamliwe, lecz ci, którzy mówią prawdę, podobają mu się.? PRZYP. 12,22 (BW)

Na zewnątrz( Miasta Bozego) są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.? OBJ. 22,15 (BW)

Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma.? 1 JANA 2,4 (BW)

Jeśli jednak gorzką zazdrość i kłótliwość macie w sercach swoich, to przynajmniej nie przechwalajcie się i nie kłamcie wbrew prawdzie.? JAK. 3,14 (BW)

Nie mów fałszywego świadectwa.....a czymże jest bazowanie na etatowych oszczercach Kościoła i przywoływanie ich "świadectwa" jako usprawiedliwianie swoich oszczerstw o Chrystusowym Kościele, który jest grzeszny jak my wszyscy jego członkowie i który jest równolegle święty przez obecność w nim Chrystusa?
Sądzisz, że kreowanie się na świętą niepokalaną grzechem zmienia fakt, że okazujesz pogardę byłym i obecnym członkom Kościoła?......parafrazując słowa św Jana - jak możesz kochać Boga gardząc bliźnim.
Masz świadomość słów, które tu wypowiadasz, czyli świadomie gardzisz byłymi i aktualnymi bliźnimi stanowiącymi Kościół.
Zrozumiałe byłoby gdybyś odnosiła sie do konkretnego kapłana, który sprzeniewierzył się swemu powołaniu, ale oskarżanie wszystkich to jedynie objaw pychy.


Wt lut 14, 2017 16:31
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
No Ada jest wyjatkowym przykladem zachowywania przykazania milosci
Cytuj:
22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego. Mt


Ale co tam, my grzesznicy wiemy, ze jestesmy grzeszni.
Zbawieni za zycia zyja w faryzejskim przekonaniu, ze cala reszta jest godna pogardy.


Wt lut 14, 2017 16:44
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Cytuj:
Alus napisał(a):


Masz świadomość słów, które tu wypowiadasz, czyli świadomie gardzisz byłymi i aktualnymi bliźnimi stanowiącymi Kościół.


Nikim nie gardze...I nie znajdziesz w zadnej mojej wypowiedzi pogardy dla bliznich stanowiacych Kosciol...nawet ci sposrod nich, ktorzy zostali wprowadzeni w blad przez "synow klamstwa", czy jesli ktos woli "plemie zmijowe",...wszyscy ci ludzie sa mi bliscy, poniewaz tak jak i ja zyja w swiecie zdominowanym przez moce zla i musza prowadzic walke duchowa pomimo swej niedoskonalosci...

Nie badz pochopna w swoich sadach, Alus...

Mimo wszystko, mam jakies wewnetrzne przekonanie, ze rozumiesz doskonale tresc i sens moich wypowiedzi...

Zgodnie z biblijna zacheta walcze" mieczem Slowa Bozego" ze zlem i klamstwem jakie pleni sie na kazdym kroku...ale na pewno nie z ludzmi, majacymi potrzeby duchowe, o ktorych wiadomo, ze sa "szczesliwi "( a wedlug niektorych przekladow "blogoslawieni")... :)

„Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej, gdyż do nich należy królestwo niebios” (Mat. 5:3).

Dlatego, prosze Alus, nie definiuj mojej swiadomosci...ja twojej tez nie definiuje...

A jesli Slowo Boze w jakis sposob nas oskarza, to bardzo dobrze...o to wlasnie chodzi :) ...Slowo Boze ma MOC i dziala jak miecz :)


12 Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca Hebr. 4, 12


Wt lut 14, 2017 17:43

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Obrazek

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lut 14, 2017 18:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
AdaBRD, bardzo ważne i szczegółowo przedstawiłaś swoje argumenty, ale nie wiem, czy osoby, które tu z tobą dyskutują czytają ich treść, a jeżeli czytają, czy ta treść wyzwala pewną refleksję, bądź przemyślenie zawartej treści.
Raczej ta dyskusja skupia się na własnych osądach, niż na prawdzie zawartej w Piśmie Świętym.
Rozmowa skupia się na tak zwanym dowaleniu, a argumenty są tu mało znaczące.
Trio wzajemnej adoracji uczyni wszystko, by ci bardziej dopiec, by cię osadzić.


Wt lut 14, 2017 18:48
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Marek_Piotrowski napisał(a):
Obrazek


Marku - to ty? :D


Wt lut 14, 2017 18:51
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
AdaBRD, bardzo ważne i szczegółowo przedstawiłaś swoje argumenty, ale nie wiem, czy osoby, które tu z tobą dyskutują czytają ich treść, a jeżeli czytają, czy ta treść wyzwala pewną refleksję, bądź przemyślenie zawartej treści.
Raczej ta dyskusja skupia się na własnych osądach, niż na prawdzie zawartej w Piśmie Świętym.
Rozmowa skupia się na tak zwanym dowaleniu, a argumenty są tu mało znaczące.
Trio wzajemnej adoracji uczyni wszystko, by ci bardziej dopiec, by cię osadzić.



No coz moge powiedziec...?

Cale to trio ...a nawet kwartet czy kwintet...wszyscy deklaruja czlonkostwo w Kosciele Chrystusa :)

Wiec wypada mi tylko powiedziec "niech sie dzieje wola Boska" :)

PS
Pozdrawiam cie serdecznie, Wybrana :)


Wt lut 14, 2017 19:06
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
wybrana napisał(a):
AdaBRD, bardzo ważne i szczegółowo przedstawiłaś swoje argumenty, ale nie wiem, czy osoby, które tu z tobą dyskutują czytają ich treść, a jeżeli czytają, czy ta treść wyzwala pewną refleksję, bądź przemyślenie zawartej treści.
Raczej ta dyskusja skupia się na własnych osądach, niż na prawdzie zawartej w Piśmie Świętym.
Rozmowa skupia się na tak zwanym dowaleniu, a argumenty są tu mało znaczące.
Trio wzajemnej adoracji uczyni wszystko, by ci bardziej dopiec, by cię osadzić.

Sądzisz po sobie :D .....podajesz tekst "odkrywcy zakłamania KK" w którym dowodzone jest, że kult Maryi sprokurowali hierarchowie dla własnych osobistych korzyści, po czym na argument, że to wierutne kłamstwo, wypisujesz akt strzelisty do Maryi.


Wt lut 14, 2017 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Jak rozpoznajecie moment tego zdania:

Ap 18.4 Ludu mój, wyjdźcie z niej

Kiedy?

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


Śr lut 15, 2017 8:49
Zobacz profil
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
kooool napisał(a):
Jak rozpoznajecie moment tego zdania:

Ap 18.4 Ludu mój, wyjdźcie z niej

Kiedy?

Rozpoznajemy - wychodźcie z Babilonu(Iz 48,200......"odczytywanie" na nowo Biblii prowadzić często może do nie ma Boga.
Nikt nie musi przynależeć do KK, do jakiegokolwiek Kościoła chrześcijańskiego, nie musi przynależeć do żądnej religii, ale durnym blamażem jest swój osobisty wolny wybór uzasadniać grzechami innych ludzi.


Śr lut 15, 2017 9:38
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
Sądzisz po sobie :D .....podajesz tekst "odkrywcy zakłamania KK" w którym dowodzone jest, że kult Maryi sprokurowali hierarchowie dla własnych osobistych korzyści, po czym na argument, że to wierutne kłamstwo, wypisujesz akt strzelisty do Maryi.


W starożytności Królową Niebios czczono pod różnymi imionami (Asztarte, Artemida, Izyda, Isztar, Diana Efeska). Kiedy chrześcijaństwo stało się religią państwową, poganie zaczęli masowo wchodzić do Kościoła wnosząc ze sobą wiele niebiblijnych wierzeń. Wśród nich kult Królowej Niebios, który ci nie w pełni nawróceni ludzie, przenieśli na Marię, matkę Pana Jezusa.
Stary Testament oraz liczne wykopaliska z terenu Bliskiego Wschodu dowodzą ponad wszelką wątpliwość, że kult Królowej Niebios istniał na wiele wieków przed narodzinami Marii. Już w czasach proroka Jeremiasza, a więc w VI wieku przed Chrystusem, Bóg przestrzegał swoich wyznawców przed oddawaniem czci istocie, która przyjmuje postać Królowej Niebios:
"Ty zaś nie wstawiaj się za tym narodem, nie zanoś za niego błagań ani modłów, ani też nie nalegaj na Mnie, bo cię nie wysłucham. Czy nie widzisz, co czynią w miastach Judy i na ulicach Jerozolimy? Synowie zbierają drewno, ojcowie rozpalają ogień, a kobiety ugniatają ciasto, by robić pieczywo ofiarne dla "Królowej Nieba", a nadto wylewają ofiary z płynów dla obcych bogów, by Mnie obrażać. Czy Mnie obrażają - wyrocznia Pana - czy raczej siebie samych, na własną hańbę?" (Jer.7:16-20).
Adorując "Królową Niebios" ludzie poddają siebie i swój kraj pod władzę zwierzchności, która nosi to imię od czasów starożytnych. Królowa Niebios nie jest Marią, matką Pana Jezusa. Maria była bogobojną niewiastą. Znała dobrze Pismo Święte. Czy prawdziwa Maria pozwoliłaby się nazywać imieniem demonicznej istoty, której kult Bóg potępił ustami swego proroka?!
Komu kłaniają się chrześcijanie oddający cześć Królowej Niebios? Kłaniając się jakiemukolwiek stworzeniu oddajemy hołd Szatanowi, zamiast Stwórcy. Lucyfer już w niebie pragnął czci należnej Bogu. Nie inaczej jest na ziemi, dlatego demoniczne zwierzchności przybierają kształt postaci otaczanych czcią przez ludzi.
Szatan od początku swego buntu pragnął zająć miejsce Chrystusa. Jeszcze w niebie powiedział: "Wstąpię na szczyty obłoków, zrównam się z Najwyższym" (Iz.14:14). Pragnienie to popycha go do podrabiania wiary chrześcijańskiej, odbierania czci należnej Chrystusowi, wywyższania siebie w Jego miejsce.
Dogmat o niepokalanym poczęciu Marii (1854 rok) zrównał Królową Niebios z Jezusem pod względem narodzin, nie bacząc na to, że Pismo Święte ukazuje Jezusa, jako jedynego, który urodził się niepokalany grzechem (Hbr. 4:15; Ps.50:7).
Dogmat o wniebowzięciu Marii (1950 rok) głosi, że Królowa Niebios wstąpiła do nieba, tak jak do nieba wstąpił Pan Jezus po swoim zmartwychwstaniu (Dz. 1:9-10).
Przypisanie Marii tytułu Orędowniczki (łac. Mediatrix) zrównało Królową Niebios z Jezusem, choć Słowo Boże mówi, że Bóg dał ludziom tylko jednego pośrednika - Jezusa Chrystusa (1Tm.2:5).
Dogmat, który ma uczynić ją "Królową Wszechświata" zrównuje ją z Jezusem - "Królem królów" (Ap. 19:16), pod którego stopy Bóg złożył cały świat (Ef. 1:22).
Trwają przygotowania do zdefiniowania dogmatu o współudziale Marii w odkupieniu ludzkości (łac. Coredemptrix), choć Pismo Święte mówi, że imię Jezusa Chrystusa jest jedynym przez które, ludzie mogą być zbawieni (Dz. 4:12).
Dogmatu, który zrównałby Królową Niebios z Chrystusem (nawet gdy idzie o odkupienie ludzkości z grzechów) domaga się zjawa przybierająca postać Marii. Królowa Niebios podczas objawień w Amsterdamie zapowiedziała, że "uwieńczy to dogmat maryjny", nalegając, aby teolodzy uhonorowali jej życzenie, zrównując ją z Chrystusem także w dziele odkupienia ludzkości.
Czy te żądania harmonizują z pokorną, bogobojną Marią, matką Pana Jezusa, czy z zarozumiałą istotą, która pragnie odebrać cześć należną Chrystusowi i zrównać się z Najwyższym? Prześledźmy historię dogmatów maryjnych i odpowiedzmy sobie szczerze na pytanie: Czy służą one, aby przydać chwałę naszemu Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi, czy też ją umniejszyć?


Śr lut 15, 2017 10:01
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Nie ma to jak po 2 tysiącach lat wykładać co czuła, co myślała, jak postrzegała rzeczywistość, łaski pełna, błogosławiona Matka Jezusa.


Śr lut 15, 2017 12:26
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Alus napisał(a):
kooool napisał(a):
Jak rozpoznajecie moment tego zdania:

Ap 18.4 Ludu mój, wyjdźcie z niej

Kiedy?

Rozpoznajemy - wychodźcie z Babilonu(Iz 48,200......"odczytywanie" na nowo Biblii prowadzić często może do nie ma Boga.
Nikt nie musi przynależeć do KK, do jakiegokolwiek Kościoła chrześcijańskiego, nie musi przynależeć do żądnej religii, ale durnym blamażem jest swój osobisty wolny wybór uzasadniać grzechami innych ludzi.


Alus, twoje slowa swiadcza o tym, ze ograniczasz swoje chrzescijanstwo do ziemskiej, fizycznej rzeczywistosci i kazde slowo adwersarza odbierasz jako atak na Kosciol utworzony z fizycznych cial wyznawcow Jezusa Chrystusa...

Tymczasem chrzescijanstwo, to rzeczywistosc duchowa (" nie jestescie z tego swiata tak jak i ja nie jestem ze swiata" - mowil Jezus)...Chrzescijanin walczy duchowo z "duchowymi mocami ciemnosci"...nie z ludzmi takiej czy innej religii...dlatego tez tak wazne jest w tym wszystkim aby nie utracic czujnosci i nie ulec pokusie np. osadzania...nienawisci...pogardy...
Jesli ktos tego nie pojmuje znaczy to tylko, ze sie jeszcze nie narodzil z Ducha i w swietle Ewangelii jest martwy...


Ewangelia Mateusza 8.21-22

Biblia Warszawska: "A drugi z uczniów rzekł do niego: Panie, pozwól mi wpierw odejść i pogrzebać ojca mojego. Ale Jezus rzekł mu: Pójdź za mną, a umarli niechaj grzebią umarłych swoich."

Biblia Tysiąclecia: " Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!"


Śr lut 15, 2017 16:19
Post Re: Apokalipsa-czym jest przewidywanie przyszłości "proroctw
Skoro chrześcijaństwo to jedynie sfera duchowa, to w jakim celu obie poświęcacie tak dużo swojego czasu na krytykowanie KK?


Śr lut 15, 2017 16:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL