Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 07, 2024 2:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Wola Boża 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wola Boża
wybrana napisał(a):
Cena prawdy Cena prawdy
Szczepan, pełen łaski i mocy, działał cuda i znaki wielkie wśród ludu (Dz 6, 8).

Jakże doskonale pasują słowa Wieszcza Norwida do opisu działalności św. Szczepana: „Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna”. Dzięki zanurzeniu w Łasce nie straszny mu był Sanhedryn, przed którym stanął z twarzą „podobną do oblicza anioła”, by świadczyć o Zmartwychwstałym.

Rozważania 11.04.2016 - wiara.pl

Szczepan głosił „Ewangelię życia”, za którą zapłacił cenę fałszywego oskarżenia. Przyglądano mu się uważnie i próbowano zagłuszyć przez podstawienie fałszywych świadków. Odbył się sąd nad prawdą w kolejnej odsłonie, podobnej do tej z procesu Jezusa przed Piłatem.

Prawda nie da się zagłuszyć nawet wtedy, gdy są wymyślane kolejne metody, podstawiani coraz to bardziej kłamliwi klakierzy. Wierność prawdzie nawet mimo dotkliwych strat doczesnych gwarantuje jednak nieoceniony zysk wieczny.

Czytania mszalne rozważa ks. Leszek Smoliński


Prawda i jej poszukiwanie...

Czy prawda, to zaglądanie do talerza sąsiada, czy prawda to mój rachunek sumienia?

Jak myślisz o czym mówi Twój fragment z ks. Smolińskiego Prawda nie da się zagłuszyć nawet wtedy, gdy są wymyślane kolejne metody...
Czy o tym, że jest nadzieja, czy o tym, że siedzimy w bagnie?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt kwi 12, 2016 2:37
Zobacz profil
Post Re: Wola Boża
@ chwat - zupełnie podzielam twoje zdanie.


Wt kwi 12, 2016 9:02
Post Re: Wola Boża
wybrana napisał(a):
@ Hominibus - pod swoim loginem umieściłeś twarz Jezusa Chrystusa, kto ci dał prawo ukazywać ten wizerunek. Czytaj przede wszystkim dokładnie i ze zrozumieniem. Czytasz chałotycznie moje posty, bez większego zrozumienia, co chcę w nich wyrazić. Upodamiasz się do Robka, który pisze i się cieszy, że może komuś dołożyć.

Ty nic nie wyrażasz przez swoje posty. Przez ciebie działa szatan.


Wt kwi 12, 2016 17:06
Post Re: Wola Boża
Pierwszy list Świętego Jana


4:15- Kto tędy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym,w nim mieszka Bóg, a on w Bogu.
4:16-A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma dla nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w
miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:18-W miłości nie ma bojazni, wszak doskonała miłość usuwa bojazń, gdyż bojazń drży przed karą, kto się
więc boi , nie jest doskonały w miłości.
5:1 - Każdy, kto wierzy iż Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził, a każdy kto miłuje tego, który go
zrodził , miłuje też tego, który się z niego narodził.
5:3 - Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są
uciążliwe
5:4 - Bo wszystko co się narodziło z Boga zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to nasza
wiara.
5:20- Wiemy też, że syn Boży przyszedł na świat i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest
prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym
prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
5:21- Dzieci, wystrzegajcie się fałszywych Bogów.


Wt kwi 12, 2016 17:53
Post Re: Wola Boża
Nie wysilaj się.
A nie śniło ci się ,że Pan Jezus miał bicz?


Wt kwi 12, 2016 19:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wola Boża
beata50 napisał(a):
Może to opowiadanie nie jest polecane przez Watykan, ale bardzo dobrze obrazuje, że nie zawsze rozumiemy wolę Bożą, ponieważ nie dostrzegamy wszystkich elementów, które widzi Bóg.


No przecież już tłumaczyłem, w tym opowiadaniu Bóg jest niesprawiedliwy, ponieważ uratował jedynie tego jednego chłopaka, a cała reszta ludzi poszła na straty.
Więc to jest złe opowiadanie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt kwi 12, 2016 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Wola Boża
Robek napisał(a):
beata50 napisał(a):
Może to opowiadanie nie jest polecane przez Watykan, ale bardzo dobrze obrazuje, że nie zawsze rozumiemy wolę Bożą, ponieważ nie dostrzegamy wszystkich elementów, które widzi Bóg.


No przecież już tłumaczyłem, w tym opowiadaniu Bóg jest niesprawiedliwy, ponieważ uratował jedynie tego jednego chłopaka, a cała reszta ludzi poszła na straty.
Więc to jest złe opowiadanie.


W sumie nawet nie czytam tego co było wcześniej, chciałem tylko napomknąć w jeden sposób, otóż Bóg jest zawsze sprawiedliwy, nam po ludzku może się coś wydać tylko niesprawiedliwością. Ty gubisz się bracie w podstawowych prawdach wiary nawet. Zacznij czytać Katechizm Kościoła Katolickiego.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Wt kwi 12, 2016 20:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Wola Boża
dominikbartlomiej napisał(a):
Zacznij czytać Katechizm Kościoła Katolickiego.

Szkoda czasu, na taką nudną lekturę.
Boska Komedia Dantego to jest dopiero prawdziwa rozkosz.


Wt kwi 12, 2016 21:08
Zobacz profil
Post Re: Wola Boża
@Hominibus napiasał :
Nie wysilaj się.
A nie śniło ci się ,że Pan Jezus miał bicz?

Hominibus - złośliwość ma swoje granice. Czemu ty tak grzeszysz. Myślałam, że może jesteś księdzem, ale to chyba niemożliwe, żebyś nim był, bo obraził byś innych księży. Nie chcę cię obrażać jakimiś epitetami. Moja grzeczność mi na to nie pozwala, ale powiem ci, że twoje zachowanie jest lekceważące i nieprzyzwoite. Myślałam, że jesteś człowiekiem wiary, ale teraz mam wątpliwości.


Wt kwi 12, 2016 22:18
Post Re: Wola Boża
@ Hominibus
Dziwi mnie twoje podejście do wiary i martwię się naprawdę tobą. Czy ty nazywasz zarazą okulistyczną działanie Jezusa. Jezus Chrystus jest żywy i prawdziwy. Jest wszędzie i w każdym człowieku. W każdym człowieku jest cząstka Boża, bo Bóg nas stworzył. Jezus jest w eucharystii w kościele, ale również jest wszędzie tam, gdzie jest człowiek. Wspomaga człowieka, doświadcza go wiarą, a nawet niejednokrotnie uzdrawia. Świadectw uzdrowień ludzi jest bardzo dużo i nie koniecznie musieli być oni uznani za świętych. Jezus nie jest własnością ani kościoła, ani twoją. Jest żywy i prawdziwy, działa i jest cały czas z człowiekiem. Jeżeli negujesz tą prawdę, to znaczy, że w niego nie wierzysz. Nie wierzysz w Jego moc. Przed tak dosadnym oskarżeniem swoim, najpierw się głęboko zastanów o kim mówię i co pragnę wyrazić. Naucz się czytać, a pózniej co przeczytasz - rozważ, nim wyrazisz swoją opinię.


Wt kwi 12, 2016 23:19
Post Re: Wola Boża
@ Hominibus- i jeszcze jedno ci napiszę. Dziwi mnie, że tak łatwo potrafisz uwierzyć w działanie szatana, a tak trudno ci uwierzyć w działanie Jezusa. Uważasz, że Jezus nie ma mocy - aby działać. To ty wywyższasz moc szatana ? - przemyśl to. Uważasz, że nawet przez wypowiadaną przez księdza modlitwę, zanoszącą do Jezusa Chrystusa - działa szatan ?. To msza na których prędzej była odprawiana adoracja Najświększego Sakramentu, jest mszą okultystyczną. Uważasz, ,że księża wykorzystują okultyzm i z szatanem są w zmowie.To ty, przez taki swój osąd jesteś wrogiem kościoła.


Wt kwi 12, 2016 23:38
Post Re: Wola Boża
Hominibus napisał(a):
Nie wysilaj się.
A nie śniło ci się ,że Pan Jezus miał bicz?


Czy ty aby nie zaczynasz przesadzac?


Śr kwi 13, 2016 4:36
Post Re: Wola Boża
@ Hominibus - przyjmij moją rękę na zgodę. Pokój niech będzie z Tobą.


Śr kwi 13, 2016 8:48
Post Re: Wola Boża
wybrana napisał(a):
@ Hominibus- i jeszcze jedno ci napiszę. Dziwi mnie, że tak łatwo potrafisz uwierzyć w działanie szatana, a tak trudno ci uwierzyć w działanie Jezusa. Uważasz, że Jezus nie ma mocy - aby działać. To ty wywyższasz moc szatana ? - przemyśl to. Uważasz, że nawet przez wypowiadaną przez księdza modlitwę, zanoszącą do Jezusa Chrystusa - działa szatan ?. To msza na których prędzej była odprawiana adoracja Najświększego Sakramentu, jest mszą okultystyczną. Uważasz, ,że księża wykorzystują okultyzm i z szatanem są w zmowie.To ty, przez taki swój osąd jesteś wrogiem kościoła.


To już tak głupota w twoim wydaniu ,że nawet tego nie skomentuję .
To się nazywa fiksacja.


Śr kwi 13, 2016 10:24
Post Re: Wola Boża
wybrana napisał(a):
@ Hominibus - przyjmij moją rękę na zgodę. Pokój niech będzie z Tobą.

I z Tobą.


Śr kwi 13, 2016 10:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL