Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Post Re: Piłka nożna :)
No wiem, a nie może być drugi raz? Jest jakiś przepis na to? Z Engelem awansowaliśmy (he he -śmy...)
do mundialu i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej, przed Ukrainą...no, całkiem nieźle (przynajmniej na starcie) to wyglądało ;)


So paź 19, 2013 17:38
Post Re: Piłka nożna :)
tanie_wino napisał(a):
O to właśnie chodzi żeby zestawić młodą drużynę, w miarę stałą dwudziestokilku osobową reprezentację, a trenerowi dać spokojnie czas do 2018, budować zespół z myślą o przyszłych MŚ i ME, który w 2018 roku powinien być zgrany i stanowić monolit. Zespół taki budowany od zakończenia ME2012 już w 2016 roku powinien stanowić drużynę i znać dobrze swoje możliwości. Młodzi piłkarze nie będący gwiazdami wg mnie wykazywaliby więcej zaangażowania, mieliby chęć pokazania się na dużej imprezie i głód sukcesu. Nie wspominając o tym, że mocniej kibicowałoby się im niż "emigrantom" Smudy.Oczywiście pierwsze dwa/trzy lata to byłyby głównie porażki, ale czy wcześniejsze i obecna reprezentacja ukształtowanych zawodników odnosi sukcesy? Nie. Od dwudziestu lat jest to samo, czyli nic ciekawego. Miejsce w rankingu między 60 a 70, a hymn kibiców to "Polacy nic się nie stało". Ile można? Trzeba konkretnej zmiany i konkretnego celu.

Jeśli mówimy o takich sukcesach jak awans do wielkiej imprezy to wcale nie trzeba dokonywać żadnych dramatycznych rewolucji, ani eksperymentów z juniorami, o trudnych do przewidzenia skutkach. W obecnej sytuacji cała sztuka polega na tym, żeby zatrudnić trenera, który właściwie poukłada to co ma i odpowiednio zmotywuje zawodników. Taki Beenhakker miał do dyspozycji kilku doświadczonych piłkarzy, którzy często przesiadywali na ławce rezerwowych w zagranicznych klubach, dorzucił do tego kilku wybijających się graczy z polskiej ligi i to wystarczyło, aby pokonać czwartą drużynę świata w meczu o punkty oraz wywalczyć awans to finałów mistrzostw Europy. Właściwie to wycisnął z tej drużyny wszystko co mógł. Nikt nie może powiedzieć, że obecnie brakuje potencjału na zbudowanie reprezentacji na solidnym europejskim poziomie, trzeba tylko ze zlepku indywidualności stworzyć prawdziwą, zgraną drużynę.
tanie_wino napisał(a):
Żartujesz? Gwiazdy polskiej piłki niedawno były na 75 miejscu, teraz są na 69. Przed nami Honduras, Burkina Faso, Zambia i inne uznane potęgi. O jakiej gorszej pozycji piszesz?

Akurat to są bardzo zacne drużyny :) . Honduras właśnie drugi raz z rzędu zakwalifikował się do mundialu, Burkina Faso jest o krok od awansu, a Zambia w 2012 r. tryumfowała w Pucharze Narodów Afryki.

Poza tym ranking FIFA niekoniecznie pokazuje właściwą siłę poszczególnych reprezentacji. Według najnowszego czwartą drużyną świata jest ...Kolumbia, która wyprzedza m.in. Włochów i Holendrów.
puszeczka napisał(a):
A może zagłosujemy na trenera naszej reprezentacji???kto mógłby być???jest jakiś konkretny waszym zdaniem kandydat????

Obecnie optymalny wybór według mnie, to jakiś uznany na arenie międzynarodowej trener, mający doświadczenie w prowadzeniu zawodników nieco lepszych niż gracze Ruchu Chorzów czy Górnika Zabrze. Taki, który ma odpowiednią wiedzę i autorytet. Z wymienianych w mediach kandydatów bardzo odpowiadałby mi Marcelo Bielsa. Niestety wszystko wskazuje na to, że szansę dostanie kolejny trener z naszej ligi. Ryzyko spore, ale kto wie może pozytywnie zaskoczy :) .
MARIEL napisał(a):
No wiem, a nie może być drugi raz? Jest jakiś przepis na to?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jakiś trener mógł dwa razy zostać selekcjonerem. Był już taki przypadek w polskiej piłce - Antoni Piechniczek. Druga kadencja nie była jednak udana. Piechniczek szybko pożegnał się z posadą po tym, jak Polska straciła szanse awansu na mundial.


N paź 20, 2013 17:42

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
mauger ale to pięknie wyjaśniłeś.Jak prawdziwy profesjonalista.!!!Jestem zbyt młody żeby tak poważnie się wypowiadać.I nie mam takiej wiedzy jak TY.!!!! ;-) ;-) ;-) ale chciałbym jak większość z nas coś ruszyło w naszym sporcie piłce.Kiedyś chodziłem na mecze,ale to było bardzo dawno,jak byłem jeszcze mały,chodziłem z moim śp Tatą.Bardzo mile wspominam te chwile. ;-)


N paź 20, 2013 18:42
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
puszeczka napisał(a):
Jestem zbyt młody żeby tak poważnie się wypowiadać.

Mi też jeszcze daleko do oldboya ;) . W moim wieku mógłbym jeszcze z powodzeniem w pierwszej reprezentacji grać ;) .


Pn paź 21, 2013 22:32

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
mauger to nie taki głupi pomysł.!!!no ale sam meczu nie wygrasz.No chyba że się z klonujesz.Jest to jakieś wyjście zawsze z sytuacji.!!!a więc czekamy na nowego trenera!!!


Wt paź 22, 2013 17:34
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
puszeczka napisał(a):
mauger to nie taki głupi pomysł.!no ale sam meczu nie wygrasz.No chyba że się z klonujesz.Jest to jakieś wyjście zawsze z sytuacji.

Dobre ;) .
puszeczka napisał(a):
a więc czekamy na nowego trenera!!!

No to doczekaliśmy się. Zgodnie z zapowiedziami selekcjonerem został Adam Nawałka. Trener o umiejętnościach zbliżonych do Fornalika różniący się jedynie bardziej apodyktycznym charakterem. Czy to wystarczy, aby reprezentacja zaczęła w końcu odnosić zwycięstwa? Mam mieszane uczucia, ale daje nowemu trenerowi kredyt zaufania i życzę samych sukcesów :) .


Śr paź 30, 2013 14:11

Dołączył(a): Pn paź 08, 2012 10:49
Posty: 846
Post Re: Piłka nożna :)
Mógł zostać w Górniku Zabrze i tam odnieść również swoje zwycięstwo!!!Mistrza Polski!!!
No ale skoro reprezentacja ma być teraz bardzo wysoko to czemu nie!!!!może tym razem mu się uda.
Drogi panie Nawałko""Polska gola""....


Śr paź 30, 2013 16:35
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
http://info.wiara.pl/doc/1903126.Pilkar ... -turbanach
"Aż do 2012 roku Międzynarodowa Rada Piłkarska (International Football Association Board) sprzeciwiała się noszenia przez piłkarki z krajów islamskich chusty (hidżabu), argumentując to obawą przed kontuzjami szyi i głowy zawodniczek. Po upływie 20 miesięcy testów uznano, że nie można dłużej tego zabraniać, ale pod warunkiem, że szczegółowe przepisy będą respektowane."

Całe szczęście, że będą jakieś szczegółowe przepisy, bo wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti mogliby zechcieć latać po boisku z cedzakami na głowach (co mogłoby być dość niebezpieczne, bo wiele cedzaków ma długą, cienką rączkę).


So mar 01, 2014 15:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Kolejny trener, a styl i wyniki nadal na poziomie 70 lokaty w rankingu fifa. Wychodzi na moje. Ciekawe ile czasu jeszcze zostanie zmarnowane...

_________________
pajacyk.pl


Wt mar 11, 2014 17:30
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Na szczęście nie marnowano czasu na postulowane przez tanie wino eksperymenty z juniorami w pierwszej reprezentacji. Jak można było się przekonać jesienią, obecna drużyna jeśli jest dobrze poukładana i zmotywowana ma olbrzymi potencjał i już teraz może osiągać dobre wyniki. Czyli jakby nie było, wychodzi na moje :) .


So gru 06, 2014 17:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Ja bym jeszcze poczekał, póki co nic wielkiego kopacze nie pokazali.

_________________
pajacyk.pl


Pt gru 26, 2014 13:49
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
No tak, przecież ograć mistrzów świata to każdy głupi potrafi. Wywalić wszystkich Lewandowskich, Szczęsnych, Glików. Tomaszewski na selekcjonera, niech ogrywają się juniorzy z polskiej ligi. Może za dziesięć lat wygramy jakiś ważny mecz.


Pn sty 26, 2015 1:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Wygrali z drugim składem Niemców i najlepiej już wręczmy im puchar za MŚ 2018. Bohaterowie!

_________________
pajacyk.pl


Cz maja 28, 2015 23:04
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Tak, tak z dziesiątym składem Niemców. I tylko 2:0. Wstyd i hańba! Kolejna kompromitacja polskiego futbolu! Dożywotni zakaz występów w reprezentacji dla wszystkich łamagów, którzy brali udział w tym żenującym meczu! Niemcom w takim składzie to Janek Tomaszewski grając juniorami, by co najmniej dwucyfrówkę zaaplikował.


Pt maja 29, 2015 0:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Piłka nożna :)
Co Ty mauger? Zwariowałeś? Czy do PiS-u wstąpiłeś? Przecież prawdę napisałem. Nie był to najmocniejszy skład Niemców i udało nam się wygrać. I bardzo miło i fajnie, ale Ty się ekscytujesz jakby mistrzami zostali. Niech wejdą do półfinału najbliższych ME to wiersz na ich cześć napiszę i tutaj opublikuję, a na razie niech się gonią(po boisku).

_________________
pajacyk.pl


Pt maja 29, 2015 10:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL