Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna strona
 Piłka nożna :) 
Autor Wiadomość
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Nasze szanse "dzięki" drugiej porażce Ukrainy wzrosły.

Wzrosły? Awans do następnej rundy mamy praktycznie zapewniony. Polska, aby nie awansować musiałaby przegrać z Ukrainą, a Niemcy musiałyby ulec Irlandii Północnej, ponadto cztery drużyny z trzecich miejsc musiałby mieć lepszy bilans od Polaków. Taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.
Johnny99 napisał(a):
Defensywa dała popis, jakiego nie widziałem w wykonaniu polskiej reprezentacji odkąd ją świadomie oglądam.

To chyba największe zaskoczenie tego meczu. Perfekcyjna wręcz gra w obronie całej drużyny.
Johnny99 napisał(a):
Szkoda, że atak wypadł znacznie słabiej, głównie ze względu na Milika, który w całym meczu nie miał chyba jednego udanego zagrania.

Milik w dwóch meczach miał pięć znakomitych sytuacji do strzelenia bramki. Zdobył jednego gola, raz fatalnie przestrzelił, a trzy razy nie potrafił czysto trafić w piłkę. Wygląda na to, że jest po prostu bardzo daleki od optymalnej formy.
SweetChild napisał(a):
Właśnie, może jakiś wariant bez Milika? W pewnym momencie miałem wrażenie, że i Lewandowski miał dość jego gry. A może by spróbować z Grosickim i Kapustką

Grosicki na pozycji Milika, a Kapustka za skrzydle – to byłoby ciekawe rozwiązanie.


Pt cze 17, 2016 13:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Polska, aby nie awansować musiałaby przegrać z Ukrainą, a Niemcy musiałyby ulec Irlandii Północnej, ponadto cztery drużyny z trzecich miejsc musiałby mieć lepszy bilans od Polaków.

W powyższym scenariuszu Irlandii wystarczy "wysoki remis" z Niemcami, żeby przeskoczyć na drugie miejsce. A trzecie miejsce to loteria.

Cytuj:
Taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny.

A piłka jest okrągła.

Kiedyś Polska specjalizowała się w wygrywaniu trzeciego meczu, kiedy i tak nie dawało jej to żadnych szans. Dlatego nie odpuszczałbym mentalnie meczu z Ukrainą. Być może Ukraina popełniła ten błąd z NIR, że myślała, że to będzie spacerek?

Cytuj:
To chyba największe zaskoczenie tego meczu. Perfekcyjna wręcz gra w obronie całej drużyny.

Pazdan dla mnie był mistrzem; może to jeszcze nie Boateng, ale w polskiej drużynie gra podobną rolę. Glik też pokazał się z najlepszej strony. Po pierwszym meczu, kiedy trzy razy przepuściliśmy Irlandczyków do strzału - taka poprawa cieszy szczególnie.

mauger napisał(a):
Grosicki na pozycji Milika, a Kapustka za skrzydle – to byłoby ciekawe rozwiązanie.

Generalnie skrzydłowi lepiej wspomagający atak by się przydali, bo obecnie duet Lewy i Milik zbyt często byli zdani na siebie. Ale może to była taktyka defensywy i zamknięcia dostępu do własnej bramki. Być może z innymi przeciwnikami trener odważy się na więcej.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 17, 2016 15:26
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
W powyższym scenariuszu Irlandii wystarczy "wysoki remis" z Niemcami, żeby przeskoczyć na drugie miejsce.

Oczywiście nie wystarczy, ponieważ w pierwszej kolejności liczą się bezpośrednie pojedynki, a nie stosunek bramkowy. Irlandia Północna remisując choćby 12:12 nie jest w stanie przeskoczyć Polskę.
bert04 napisał(a):
A piłka jest okrągła.

i bramki są dwie.
bert04 napisał(a):
Dlatego nie odpuszczałbym mentalnie meczu z Ukrainą.

Trudno przypuszczać jak zareagowali ukraińscy piłkarze na odpadnięcie z turnieju. Czy nastąpiło całkowite rozprężenie czy wyzwoliła się sportowa złość. W każdym razie Polacy muszą podejść skoncentrowani do tego meczu tak jak do spotkania z Niemcami.
bert04 napisał(a):
Generalnie skrzydłowi lepiej wspomagający atak by się przydali, bo obecnie duet Lewy i Milik zbyt często byli zdani na siebie.

Myślę, że przydałby się kreatywny pomocnik, potrafiący rozgrywać. W składzie na Ukrainę chętnie widziałbym za Mączyńskiego np. Zielińskiego. Aczkolwiek mam zaufanie do sztabu trenerskiego, który najlepiej orientuje się w aktualnej dyspozycji poszczególnych zawodników.


So cze 18, 2016 0:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
mauger napisał(a):
Oczywiście nie wystarczy, ponieważ w pierwszej kolejności liczą się bezpośrednie pojedynki, a nie stosunek bramkowy.


... i obecnie PL ma 4 "duże punkty" a NIR - 3. Przegrana PL i remis NIR oznacza zrównanie i wtedy zaczynamy liczyć bramki.

Cytuj:
Irlandia Północna remisując choćby 12:12 nie jest w stanie przeskoczyć Polskę.


W "małych punktach" PL ma chwilowo +1 a NIR - też +1. W powyżej omawianym scenariuszu nawet remis 0:0 zapweniłby im drugie miejsce. (Tu nie miałem racji, nie potrzeba wysokiego remisu, wystarczy po prostu remis)

PL, żeby wejść na pewniaka z drugiego miejsca, musi co najmniej zremisować. Albo liczyć na Niemców. Wchodzenie z "trójki" to loteria.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn cze 20, 2016 8:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
... i obecnie PL ma 4 "duże punkty" a NIR - 3. Przegrana PL i remis NIR oznacza zrównanie i wtedy zaczynamy liczyć bramki.

Stare czasy, jeszcze się nie zapdejtowałeś ;)
Faza grupowa:
Cytuj:
Gdy dwie lub więcej drużyn uzyskają tę samą liczbę punktów (po rozegraniu wszystkich meczów w grupie) o kolejności w grupie decydują kryteria określone przez UEFA, kolejno:

1. większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami (tzn. drużynami dla których rozstrzyga się kolejność);
(...)


Pn cze 20, 2016 9:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
No dobra, mea culpa i mój błąd. Odwołuję to co napisałem powyżej i twierdzę przeciwność tego :lol:

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn cze 20, 2016 9:51
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
bert04 napisał(a):
Odwołuję to co napisałem powyżej i twierdzę przeciwność tego :lol:

u made my day :P :D


Pn cze 20, 2016 10:33

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Piłka nożna :)
Podejrzana cisza w eterze sugeruje, że nikt się nie oszczędzał przy świętowaniu wczorajszego sukcesu :piwo:

Mecz jaki był każdy widział, ale na plus napiszę, że zachowaliśmy się jak rasowa drużyna turniejowa - zagraliśmy mało efektownie, za to efektywnie. Z akcją i bramką Błaszczykowskiego jako przebłyskiem geniuszu :)


Śr cze 22, 2016 8:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Piłka nożna :)
SweetChild napisał(a):
zagraliśmy mało efektownie, za to efektywnie.

To samo słowo w słowo chciałem napisać, z ust mi to waćpan wyjął.

Poza tym nadal cieszę się, że nie miałem racji, drużyna PL nastawiona defensywnie, dwie kontry, jedna bramka, spoko. Sprawdziłem statystyki, Ukraina miała 64% posiadania piłki i 19 strzałów, Polska odpowiednio 36% / 9 strzałów.

I nie zapominajmy przy tym wszystkim, że przez głupi faul w 17 minucie Polska była o włos od karniaka; na nasze szczęście sędzia przespał sytuację.



PS: I cieszę się ze zwycięstwa Chorwatów, wypracowali sobie to 2:1

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 22, 2016 8:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Piłka nożna :)
Nie ma powodów do świętowania, awans i tak był praktycznie zapewniony, a z Ukrainą zagraliśmy słabo i spokojnie mogliśmy przegrać, acz trzeba brać poprawkę na to, że nasza gra zapewne wyglądałaby inaczej, gdyby Ukraińcom udało się wykorzystać choć jedną z licznych szans na strzelenie gola. Nawałka wystawił kilku zmienników, którzy najzwyczajniej w świecie nie stanęli na wysokości zadania, czego się (do tego stopnia) pewnie nie spodziewał. Jeszcze podkreślał to fakt, że wprowadzony w drugiej połowie Błaszczykowski (odpoczywał podobno dlatego, że wskutek rzadkich występów w klubie nie wytrzymałby kondycyjnie trzeciego meczu o stawkę z rzędu (sic!)) od razu odmienił obraz gry, po czym właściwie samodzielnie, bez widocznego wysiłku rozklepał ukraińską obronę i strzelił zwycięskiego gola. Udowodnił, że pomimo problemów z grą w klubie i generalnie szybkiego zmierzania ku schyłkowi kariery, nadal stanowi fundament tej reprezentacji, dla którego wciąż nie ma sensownej alternatywy. W każdym razie, w sobotę taką grą, jak z Ukrainą, na pewno niczego nie osiągniemy. Jest o czym myśleć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 22, 2016 12:10
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Ja niestety nie mogłam śledzić tego spotkania, siła wyższa, ale od mniej więcej 60-tej minuty podglądałam na komórce zapis z meczu i nawet tam nie wyglądało to dobrze. Podsumowanie końcowe, te trzydzieści parę procent w posiadaniu piłki, nie jest zbyt budujące. Ranny zwierz zawsze broni się zaciekle, ale... No kurczę, to tylko Ukraina była. Zastanawia przy tym i trochę podnosi na duchu szeroki uśmiech Nawałki, do tej pory nie suszył zębów po próżnicy, więc może jednak orły mają na sobotę jakiegoś asa w rękawie.


Śr cze 22, 2016 18:37
Post Re: Piłka nożna :)
I tak przerąbią półfinał :idea:


Śr cze 22, 2016 18:53

Dołączył(a): Pt gru 07, 2012 8:14
Posty: 238
Post Re: Piłka nożna :)
W takich dniach jak Euro Wszyscy jesteśmy ekspertami od piłki nożnej.

Jak to przerąbią półfinał ??? Po ewentualnej wygranej ze Szwajcarią dostana za przeciwnika jakieś San Marino i przegrają ???? Że też się chce takie farmazony pisać, nie szkoda opuszków na klepanie w przyciski ??


Cz cze 23, 2016 7:53
Zobacz profil
Post Re: Piłka nożna :)
Ej tam. Nie znasz się. To jest mój sposób na awans :D (zaraz oberwę za szamaństwo :D). Zawsze, kiedy uważałam, że przejdą dalej, odpadali :P.
Ale jak spojrzeć na historię już po Tomaszewskim i Piechniczku, to grali dobrze do ćwierćfinału, a potem ... do domu. A ile razy nawet z grupy nie wyszli?


Cz cze 23, 2016 8:02
Post Re: Piłka nożna :)
Helenka napisał(a):
Ej tam. Nie znasz się. To jest mój sposób na awans :D

Może to jednak nie taki zły sposób, bo jadą do Marsylii i już krok bliżej niż dalej :D
Osłabły chłopaki straszliwie i właściwie trzeba to uczciwie przyznać byli gorsi w tym meczu od Szwajcarów, ale jednak mają farta :D
Nooo, była adrenalinka, serduszko przy karnych ładuje nieźle :D Kracz nam dalej na zdrowie Helenko.

edit: ale Milik znów zmarnował kilka ładnych szans :-(


So cze 25, 2016 16:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 427 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL