Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Jak prostymi i dostępnymi w KAŻDEJ chwili,
każdej sekundzie sposobami walczyć ze złym duchem i jego podszeptami , wkręcaniem głupot do głowy, itp?

mi przychodzą do głowy:
- odmawianie O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA ...
- odmawianie ZDROWAŚ MARYJO
- odmawianie modlitwy do Archanioła Michała
- odmawianie Aktów Strzelistych
- wzywanie pomocy Św. Benedykta


a inne skuteczne i szybko dostępne sposoby ?


Pn kwi 16, 2012 8:53
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
A nie wystarczy odpowiedź - szczere zwrócenie się do Boga w modlitwie?


Pn kwi 16, 2012 9:46

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Wzywać Boga na sposób Psalmu 91


Pn kwi 16, 2012 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
różaniec woda św najlepsza egzorcyzmowana


Pn kwi 16, 2012 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Monteclarus, zadałeś ważne pytanie, choć czasem mogące wywoływać drwiny.

Przypomnij sobie, jak Jezus wysłał 70 głosicieli Królestwa „do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść” (Łukasza 10:1). Mieli głosić w miastach i wioskach sami, bez Jezusa. Było to dla nich nowe doświadczenie. Dlatego przed rozesłaniem ich Jezus udzielił im szczegółowych wskazówek. Jeżeli spotkają „przyjaciela pokoju”, powinni mu dać dokładne świadectwo o Królestwie. Gdyby zaś zostali odrzuceni, mają zachować spokój i iść dalej. Jezus wyjaśnił, że ci, którzy nie chcą ich słuchać, w rzeczywistości odrzucają samego Boga (Łukasza 10:4-7, 16).
Kiedy owych 70 głosicieli wykonało swe zadanie, z radością doniosło Jezusowi: „Panie, nawet demony się nam podporządkowują, gdy używamy twego imienia (Łukasza 10:17)

Jednoznacznie wskazuje to, że walcząc ze złym duchem mamy wzywać właśnie imienia Jezusa Chrystusa, Słowo Boże nigdzie nie mówi, żeby powoływać się na kogokolwiek innego.

Z Ewangelii według Mateusza 17:20 wynika, iż apostołowie nie potrafili uzdrowić chłopca dręczonego przez demona ‛z powodu swej małej wiary’. Natomiast w Ewangelii według Marka 9:29 ich niepowodzenie powiązano z brakiem modlitwy.

Są to kolejne wskazówki: do przeciwstawienia się złym duchom potrzebna jest silna wiara i modlitwa.

Czy to wystarczy?

W Ewangelii Mateusza 7:21-23 czytamy:
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

A więc kolejny warunek: walka z demonami ma szanse powodzenia, jeśli będziemy czynić dobro.

Podsumujmy:
1. W imię Jezusa Chrystusa
2. Z wiarą, nic nie wątpiąc
3. Z modlitwą
4. Z czystym sumieniem

W 6 rozdziale Listu do Efezjan mamy "szczegółową instrukcję":

Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła; 12 ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich. 13 Dlatego też weźcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stawić opór w dniu złym i dokładnie wykonawszy wszystko, stać niewzruszenie. 14 Toteż stójcie niewzruszenie, opasawszy lędźwie prawdą i nałożywszy napierśnik prawości 15 oraz obuwszy nogi w wyposażenie dobrej nowiny o pokoju. 16 Przede wszystkim weźcie wielką tarczę wiary, którą zdołacie zagasić wszystkie płonące pociski niegodziwca. 17 Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże, 18 w każdej formie modlitwy i błagania modląc się w duchu przy każdej sposobności. A w tym celu czuwajcie z wszelką stałością oraz błaganiem


Lecz jak się modlić? Do kogo?

W Przysłów 18:10 czytamy:Imię JHWH jest potężną wieżą. Wbiega do niej prawy i doznaje ochrony.

Słusznie wiążesz bezpieczeństwo duchowe z Psalmem 91. Tam jest napisane:

"14 Ponieważ mnie pokochał,
więc i ja go ocalę.
Ochronię go, gdyż poznał moje imię.
15 Będzie mnie wzywał, a ja mu odpowiem.
Będę z nim w udręce.
Wyratuję go i otoczę go chwałą."


A wiec nie tylko imię Jezusa, ale i Imię Boga, bez względu jak je wypowiesz: JHWH, Jehowa, Jahwe. O wiarę chodzi. O zaufanie :))

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


Pn kwi 16, 2012 12:55
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Cytuj:
A nie wystarczy odpowiedź - szczere zwrócenie się do Boga w modlitwie?


Popieram. Tego typu śmieszne metody jakie zapodał autor i w ogóle idea "szybkich metod" to nic innego jak szamaństwo/magia (w roli zaklęć występują modlitwy). Następuje biurokratyzacja wiary - próbujemy z Bogiem handel wymienny uskuteczniać, próbujemy go sprowadzić do ziemskich wyobrażeń i norm.

Istotą relacji z Bogiem jest spontaniczna modlitwa, szczere oddanie serca bez żadnych sztywno wytyczonych ram a nie siermiężne modlitwy wyuczone na pamięć. To ma byc rozmowa a nie recytacja poematu.


Pn kwi 16, 2012 13:23

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
@ iNadia, bardzo dziękuję za mądrą "rozprawę", dużo pomaga.
Co ja zwykły i słaby ,mały i głupi mogę, ponad to co czynię , czyli bronić się przed grzechem ,
chodzić do kościoła jak najczęściej, Ciało Jezusa przyjmować często i z powagą w sercu, modlić się najszczerzej i z uwielbieniem; to właśnie robię , na codzień walcząc ze swoją małością oschłością małą wyobraźnią, co dzień pokonując góry swoich ograniczeń. Mam nadzieję że każdego dnia będę mógł dodawać sobie siły od Boga, wcielając w życie Twoje rady.

@wloczykij, myślę że kiedy dusza walczy , kiedy jest napadnięta i musi odeprzeć atak na chwałę Boga Najwyższego i dla zabezpieczenia sobie wiekuistych radości, to wtedy nie ma ona czasu filozofować, rozmyślać, a kieruje się ona ku skutecznym drastycznym i potężnym środkom przezwyciężenia swej niedoli
O tym właśnie jest ten temat.
Wloczykij PRZEPRASZAM jeśli poczułeś sie oceniony lub skrzywdzony.


Pn kwi 16, 2012 16:00
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
cóż, mam zdecydowanie inne podejście do wiary. Dla mnie to przede wszystkim DROGA życia a nie rzucanie zaklęć na demony.

Jezus nauczył nas modlitwy "Ojcze nasz" i staram się ją odmawiać tak aby zatrzymać się na kazdym słowie żeby mieć świadomość co mówię. Oprócz tej modlitwy "wyuczonej" reszta to albo milczenie albo spontan.


Pn kwi 16, 2012 17:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
:oops: Monteclarus... to nie moje rady... to Słowo Boże, żywe Słowo.

włóczykij, masz rację wiara to nie jest rzucanie zaklęć na demony, to codzienne trwanie w prawości, poszukiwanie prawdy, poznawanie Słowa. A modlitwy - cóż byłyby, gdybyśmy nie wkładali w nie serca, nie wylewali swych myśli przed Tym, który może wszystko?...

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


Pn kwi 16, 2012 17:42
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Należy skupiać się na Bogu a nie trenować techniki walki z pokusami, ponieważ to wcale nie muszą być podchody diabelskie, ale nasze niedoskonałości lub nawet choroba. Pogodna osoba ma pogodne sny, znerwicowana często przeżywa koszmary senne. To mowa naszej nieświadomości o nas samych. Uważam, że pokochanie siebie oddala od nas myśli o złych mocach.
Doświadczenia psychologii głębi KK zaakceptował i zmienił nauczanie. Nie ma już straszenia diabłem czyhającym na każdym kroku, jest skupienie się na czynieniu dobra. Nawet grzechy związane z uzależnieniem nie są ciężkimi, nie ma pełnej zgody woli.
Z mocami zła walczy się sposobami sakramentalnymi, to niewidzialna i skuteczna ochrona. Nie ma magicznych zaklęć.


Pn kwi 16, 2012 17:44

Dołączył(a): Cz lip 01, 2010 13:11
Posty: 317
Lokalizacja: Biała-Kolonia koło Suchowoli
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Liza napisał(a):
Należy skupiać się na Bogu a nie trenować techniki walki z pokusami

Tu zgoda, odczuwam tak intuicyjnie, a mogłabyś pomóc ilustrując wypowiedź przykładami ?

Liza napisał(a):
Z mocami zła walczy się sposobami sakramentalnymi, to niewidzialna i skuteczna ochrona. Nie ma magicznych zaklęć.

Racja , tu jest prawda. Ja modlitwę w tych sprawach traktuje jako wołanie o pomoc, prośbę dziecka by najbliżsi w Niebie pomogli kiedy jestem wystraszony.


Pn kwi 16, 2012 17:56
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Monteclarus napisał(a):
Tu zgoda, odczuwam tak intuicyjnie, a mogłabyś pomóc ilustrując wypowiedź przykładami ?

Najprostsze to odwrócenie uwagi czy zajęcie się czymś innym; najgorszy to skupienie się na walce z pokusą. Mechanizm psychologiczny jest taki, że nasze myśli zaczynają krążyć wokół pokusy i przegrywamy...Nie obwiniałabym też złego o to, że kusi nas do grzechu nieczystości w stosunku do siebie. Jak mnie kusi by 'podjeść' to mówię- kto tu rządzi- ja czy żarcie! Przegrać walkę z lodówką? Lubię kompromisy, wybieram owoc.
Liza napisał(a):
Racja , tu jest prawda. Ja modlitwę w tych sprawach traktuje jako wołanie o pomoc, prośbę dziecka by najbliżsi w Niebie pomogli kiedy jestem wystraszony.

To wrzeszcz po swojemu (to moje sposoby) tak by Niebo usłyszało. Panie Boże, ślepy jesteś, nie widzisz co się ze mną dzieje? Hormony przejmują nade mną kontrolę! Pomóż, wiesz, że chcę dobrze postępować a mnie kusi jak jasna anielka. Lecę pobiegać, a w tym czasie wymyśl mi pomoc. Proszę tylko o jeden dzień. Ja tam zauważyłam, że Bóg to matematyk i lubi precyzję, więc zwykle mówię z nim o terminach. Tak też postępowali niektórzy święci.
Jutro zagrasz Bogu podobny podobny kawałek. ;)


Pn kwi 16, 2012 18:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
Wybaczcie jeśli ktoś to już napisał, ale nasuwa mi się jedna rzecz. W Twoim przypadku Monteclarus to może być po prostu psychologiczne działanie. W chwili gdy masz jakieś myśli, które nazywasz pokusami, wszelkie rzeczy które Cie zajmą i zaabsorbują, pomogą w przezwyciężeniu tych myśli. I tutaj nie chodzi tyle o formułkę, ale o to aby odwrócić myślenie od tych spraw. Modlitwa jak wiemy nie jest żadnym zaklęciem, które samo w sobie ma moc. Jeśli należysz do tych ludzi którzy często mają natrętne myśli, to nie koniecznie trzeba to zwalać na Szatana, choć jego wpływ jest możliwy. Możesz się niepotrzebnie wprowadzić w błąd i stać się niewolnikiem regułek, wpaść w system czynieni jakichś "rytuałów", co może pomagać, ale nie będzie to miało wiele wspólnego z modlitwą.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn kwi 23, 2012 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 20, 2017 2:27
Posty: 1
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
witajcie
jestem tu pierwszy raz
i powiem tak

szatan istnieje i jest bardzo prawdziwy , ci ktorzy mysla ze tak nie jest , no coz :( glupich nie sieja

i wszystkie zlo dzieje sie przez niego i jego zle duchy .

co do modlitywy wazne jest zeby trwac w chrystusie - czyli przestrzegac tego co mowil Jezus
nie ksiadz nie papiez nie ktokolwiek inny tylko JEZUS BOG I DUCH SWIETY .

tak uwazam .
mowilem ja
ten ktory walczy chodz slabne :( dlatego tu pisze


Pn lis 20, 2017 2:32
Zobacz profil
Post Re: Walka ze złym duchem - sposoby natychmiastowe
iNadia napisał(a):
Monteclarus, zadałeś ważne pytanie, choć czasem mogące wywoływać drwiny.

Przypomnij sobie, jak Jezus wysłał 70 głosicieli Królestwa „do każdego miasta i miejsca, do którego sam miał przyjść” (Łukasza 10:1). Mieli głosić w miastach i wioskach sami, bez Jezusa. Było to dla nich nowe doświadczenie. Dlatego przed rozesłaniem ich Jezus udzielił im szczegółowych wskazówek. Jeżeli spotkają „przyjaciela pokoju”, powinni mu dać dokładne świadectwo o Królestwie. Gdyby zaś zostali odrzuceni, mają zachować spokój i iść dalej. Jezus wyjaśnił, że ci, którzy nie chcą ich słuchać, w rzeczywistości odrzucają samego Boga (Łukasza 10:4-7, 16).
Kiedy owych 70 głosicieli wykonało swe zadanie, z radością doniosło Jezusowi: „Panie, nawet demony się nam podporządkowują, gdy używamy twego imienia (Łukasza 10:17)

Jednoznacznie wskazuje to, że walcząc ze złym duchem mamy wzywać właśnie imienia Jezusa Chrystusa, Słowo Boże nigdzie nie mówi, żeby powoływać się na kogokolwiek innego.

Z Ewangelii według Mateusza 17:20 wynika, iż apostołowie nie potrafili uzdrowić chłopca dręczonego przez demona ‛z powodu swej małej wiary’. Natomiast w Ewangelii według Marka 9:29 ich niepowodzenie powiązano z brakiem modlitwy.

Są to kolejne wskazówki: do przeciwstawienia się złym duchom potrzebna jest silna wiara i modlitwa.

Czy to wystarczy?

W Ewangelii Mateusza 7:21-23 czytamy:
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

A więc kolejny warunek: walka z demonami ma szanse powodzenia, jeśli będziemy czynić dobro.

Podsumujmy:
1. W imię Jezusa Chrystusa
2. Z wiarą, nic nie wątpiąc
3. Z modlitwą
4. Z czystym sumieniem

W 6 rozdziale Listu do Efezjan mamy "szczegółową instrukcję":

Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła; 12 ponieważ zmagamy się nie z krwią i ciałem, ale z rządami, z władzami, ze światowymi władcami tej ciemności, z zastępem niegodziwych duchów w miejscach niebiańskich. 13 Dlatego też weźcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stawić opór w dniu złym i dokładnie wykonawszy wszystko, stać niewzruszenie. 14 Toteż stójcie niewzruszenie, opasawszy lędźwie prawdą i nałożywszy napierśnik prawości 15 oraz obuwszy nogi w wyposażenie dobrej nowiny o pokoju. 16 Przede wszystkim weźcie wielką tarczę wiary, którą zdołacie zagasić wszystkie płonące pociski niegodziwca. 17 Weźcie też hełm wybawienia i miecz ducha, to jest słowo Boże, 18 w każdej formie modlitwy i błagania modląc się w duchu przy każdej sposobności. A w tym celu czuwajcie z wszelką stałością oraz błaganiem


Lecz jak się modlić? Do kogo?

W Przysłów 18:10 czytamy:Imię JHWH jest potężną wieżą. Wbiega do niej prawy i doznaje ochrony.

Słusznie wiążesz bezpieczeństwo duchowe z Psalmem 91. Tam jest napisane:

"14 Ponieważ mnie pokochał,
więc i ja go ocalę.
Ochronię go, gdyż poznał moje imię.
15 Będzie mnie wzywał, a ja mu odpowiem.
Będę z nim w udręce.
Wyratuję go i otoczę go chwałą."


A wiec nie tylko imię Jezusa, ale i Imię Boga, bez względu jak je wypowiesz: JHWH, Jehowa, Jahwe. O wiarę chodzi. O zaufanie :))


Bardzo dobrze napisales, lecz problemem moze byc niewlasciwe rozumienie, a jak zauwazylem to niewiele osob rozumie to we wlasciwy sposob.


Pn lis 20, 2017 9:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL