Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 22:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Offtop o wszystkim i niczym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Panna Funia napisał(a):
Ja osobiście w pogańskich Bogów i Boginie nie wierzę, ale gdyby odjąć im osobową formę, postrzegać ich jako formy nieosobowe przejawiające się w siłach Natury, to to już staje mi się dość bliskie. Nie jestem Poganką (a żałuję czasami, chciałabym być, bo to ładne :) ), ale czerpię z pogaństwa i w tych kategoriach często odbieram świat.

Zamyśliłem się nad tym. Spodobało mi się, więc zamyśliłem jeszcze raz. Generalnie to ja traktuję Erydę osobowo (tak została mi przedstawiona w Principiach), ale gdybym miał się przekręcić na wiarę w Jaszę, Nyję i Marzannę, to sam nie wiem, jak bym do Nich podchodził. Chyba jak do metafor pewnych zjawisk przyrodniczych, służących oswajaniu, uczłowieczaniu, zaprzyjaźnianiu się z Nieludzkim. Do pewnego chwytu filozoficznego, mocnego jak dobre wino. No bo szczerze, Aluś ma tu sporo racji. Wierzyć w Boga Burzy? Chociaż po pięciu butelkach tequilli nie w takie rzeczy...

ARHIZ, czytasz to? Jak Ty interpretujesz Pana Śiwę?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt cze 28, 2013 4:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Lurker->
Cytuj:
Zamyśliłem się nad tym. Spodobało mi się, więc zamyśliłem jeszcze raz. Generalnie to ja traktuję Erydę osobowo (tak została mi przedstawiona w Principiach), ale gdybym miał się przekręcić na wiarę w Jaszę, Nyję i Marzannę, to sam nie wiem, jak bym do Nich podchodził. Chyba jak do metafor pewnych zjawisk przyrodniczych, służących oswajaniu, uczłowieczaniu, zaprzyjaźnianiu się z Nieludzkim. Do pewnego chwytu filozoficznego, mocnego jak dobre wino. No bo szczerze, Aluś ma tu sporo racji. Wierzyć w Boga Burzy? Chociaż po pięciu butelkach tequilli nie w takie rzeczy...

Ano właśnie. Tyle że dla mnie czymś znacznie bardziej nieprawdopodobnym, żeby nie powiedzieć niemożliwym, jest jakiekolwiek bóstwo o cechach wybitnie ludzkich, wyróżniające z tego całego ogromu (Ziemia, nie mówiąc o wszechświecie) akurat człowieka, wymyślające sobie absurdalne zakazy i nakazy, chorobliwie łaknące wielbienia w formie rytuałów, itd., itp... Wszystkie tego typu wiary i religie odrzucam, widzę tu tylko wymysł ludzki i ludzkie ego. I żadna ilość flaszek mi tu na zmianę sposobu postrzegania nie pomoże ;-)

To co nas otacza, świat, wszechświat, jego ogrom i różnorodność, i taka małość w tym wszystkim człowieka, wyklucza jak dla mnie możliwość wpisania tego wszystkiego w takie ludzkie ramy i ludzkiego, szczegółowo opisanego, Boga. Natomiast pogaństwo nie traktowane dosłownie tylko właśnie jako forma pewnych metafor, po odrzuceniu tej ludzkiej otoczki, ma dla mnie sens. Bóg nieosobowy, jakaś Siła Wyższa, przejawiający się we wszystkim co istnieje, co nas otacza (również w człowieku, ale dokładnie na tej samej zasadzie jak we wszystkim innym, z tym że te inne przejawy mi osobiście podobają się bardziej ;-) ), to tak, to ma dla mnie dozę prawdopodobieństwa. Dlatego prędzej zobaczysz mnie kontemplującą nad strumykiem, czy przebywającą wśród drzew, by czerpać z nich energię, niż stawiającą na piedestale i wielbiącą jakiegokolwiek człowieka, który rzekomo miałby być lepszy od innych, bardziej boski niż reszta, łącznik z jakimkolwiek Bogiem osobowym... Ta druga opcja, nazywając to po imieniu, po prostu nie mieści mi się w głowie. Naprawdę, pomimo dobrych chęci czasami, nie jestem w stanie przyznać tu choćby szczypty możliwości prawdopodobieństwa (nie mam na myśli tylko chrześcijaństwa, a wszelkie wiary tego typu). Do pogaństwa (rozumianego niedosłownie) zdecydowanie mi bliżej :)
Takie jest moje postrzeganie :)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Pt cze 28, 2013 7:22
Zobacz profil
Post Re: Offtop pogański
Cytuj:
Ale to jest miłowaniu przez człowieka. A o miłowaniu przez drugą stronę Przymierza?

Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13)....Jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem (J 15,9).
Co jeszcze dodać?

Cytuj:
Ale w tym celu muszę przyjąć naukę, że w Kościele działa Duch Święty, w związku z czym Kościół nie błądzi. A przecież mam powiedziane, że Duch Święty jest Pocieszycielem, nie Przewodnikiem. Pocieszyciel może np. kłamać jak lekarz choremu; Przewodnik tego nie zrobi. No to jak to właściwie jest?

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy (J 16,13) - jak widzisz jednak Przewodnik.

Cytuj:
Co nie przeszkadza Mu dopuszczać do takich rzeczy. W czym różni się więc od Opiekuna (Opiekunki?) źródełka?

Bóg stwarzając świat ustanowił prawa natury, więc ich nie łamie i żadne wydumane opiekunki źródełek nie są władne ich zmienić.

Cytuj:
Ano ma takie, że Izraelici mają być Narodem Wybranym Boga, z którymi Ów zawarł jakieś przymierze. Warto byłoby wiedzieć, jak wyszła jego realizacja, żeby móc ocenić, czy jest to Bóg godny zaufania.

Jak godny zaufania jest człowiek.
Naród wybrany nie był równolegle zdeterminowany aby wszystko czynić wedle zamysłów Boga.


Pt cze 28, 2013 8:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Dziś po południu na ulice Warszawy wyjedzie rowerowa Masa Krytyczna.
Setki rowerzystów przejeżdżają przez miasto zawsze w ostatni piątek miesiąca. Wspólne przejazdy organizowane są od 15 lat. Kolumna startuje jak zwykle o godz. 18 z pl. Zamkowego. Tym razem do przejechania będzie 27 km.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... MAPA_.html

Co o tym sądzicie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt cze 28, 2013 11:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
A co cyklista tutaj kręci?
Cyklista będzie ukarany!
Był ogier,
Jest wałach!
Kto mu kazał kochać się w pedałach?


Panna_Funia napisał(a):
Tyle że dla mnie czymś znacznie bardziej nieprawdopodobnym, żeby nie powiedzieć niemożliwym, jest jakiekolwiek bóstwo o cechach wybitnie ludzkich, wyróżniające z tego całego ogromu (Ziemia, nie mówiąc o wszechświecie) akurat człowieka, wymyślające sobie absurdalne zakazy i nakazy, chorobliwie łaknące wielbienia w formie rytuałów, itd., itp... Wszystkie tego typu wiary i religie odrzucam, widzę tu tylko wymysł ludzki i ludzkie ego.

Dosyć zaskakujące w ustach satanistki: odrzucanie wytworów ludzkiego ego? Satanizm to przecież filozofia "świętego egoizmu". : )

Panna_Funia napisał(a):
Bóg nieosobowy, jakaś Siła Wyższa, przejawiający się we wszystkim co istnieje, co nas otacza (również w człowieku, ale dokładnie na tej samej zasadzie jak we wszystkim innym, z tym że te inne przejawy mi osobiście podobają się bardziej ;-) ), to tak, to ma dla mnie dozę prawdopodobieństwa.

Bóg nieosobowy jest dla mnie osobiście... dość dziwny, jeśli miałby istnieć realnie (transcendentnie, po spinozowsku czy jeszcze jakoś inaczej); co innego gdyby były to zwykłe "ludzkie wymysły". Chrzescijanie podniosą oczywiście w tym miejscu raban: ludzkie wymysły! To nie jest Prawda! Otóż pierwsze przykazanie dobrego inżyniera brzmi: działa - nie naprawiaj.

Panna_Funia napisał(a):
Dlatego prędzej zobaczysz mnie kontemplującą nad strumykiem, czy przebywającą wśród drzew, by czerpać z nich energię, niż stawiającą na piedestale i wielbiącą jakiegokolwiek człowieka, który rzekomo miałby być lepszy od innych, bardziej boski niż reszta, łącznik z jakimkolwiek Bogiem osobowym... Ta druga opcja, nazywając to po imieniu, po prostu nie mieści mi się w głowie.

Kulturowa zagwozdka. Bóg chrześcijan jest, jakby na to nie patrzeć, bardziej bogiem greckich filozofów niż Izraelitów. Ale cywilizacja klasyczna skończyła się ostatecznie z upadkiem... cholera wie, czego właściwie. Niby Moskwę nazywają Trzecim Rzymem, ale to już nie to samo. Gdybyś wyrosła w tamtej kulturze (a zapewne byłoby Ci bardzo niewygodnie), myślę, że jeśli nawet nie zostałabyś chrześcijanką, rozumiałabyś doskonale, o co biega.

Alus napisał(a):
Cytuj:
Ale to jest miłowaniu przez człowieka. A o miłowaniu przez drugą stronę Przymierza?

Nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich (J 15,13)....Jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem (J 15,9).
Co jeszcze dodać?

Że prawdy wiary stoją chyba wyżej od zwykłych wersetów Pisma, skoro zawarte są w każdej książeczce do nabożeństwa, w tym elementarzu wyznawcy Zbawiciela.

Alus napisał(a):
Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy (J 16,13) - jak widzisz jednak Przewodnik.

Aha. No to jednak byłem w błędzie.

Alus napisał(a):
Cytuj:
Co nie przeszkadza Mu dopuszczać do takich rzeczy. W czym różni się więc od Opiekuna (Opiekunki?) źródełka?

Bóg stwarzając świat ustanowił prawa natury, więc ich nie łamie i żadne wydumane opiekunki źródełek nie są władne ich zmienić.

Ach, ale w tym momencie wykluczamy Jezusa chodzącego po wodzie dla przykładu. Owszem, po wodzie da się biegać bijąc w nią mocno stopami, o ile jest w niej dużo mąki czy innego koloidu (?) robiącego z niej ciecz nienewtonowską. Biegać więc się da. Ale nie chodzić.

Alus napisał(a):
Cytuj:
Ano ma takie, że Izraelici mają być Narodem Wybranym Boga, z którymi Ów zawarł jakieś przymierze. Warto byłoby wiedzieć, jak wyszła jego realizacja, żeby móc ocenić, czy jest to Bóg godny zaufania.

Jak godny zaufania jest człowiek.
Naród wybrany nie był równolegle zdeterminowany aby wszystko czynić wedle zamysłów Boga.

Ano właśnie. Jak godne zufania są pisma człowieka? Pisali szczerze, czy jednak to i owo, powiedzmy łagodnie, podkoloryzowali?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt cze 28, 2013 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Lurker->
Cytuj:
Dosyć zaskakujące w ustach satanistki: odrzucanie wytworów ludzkiego ego? Satanizm to przecież filozofia "świętego egoizmu". : )

Egoizm się może przejawiać na różne sposoby. Jedne są mi bliskie, rozumiem, praktykuję (i to mocno), popieram, inne nie.
Poza tym nie da się popierać każdego jednego przejawu egoizmu. Już choćby dlatego, że będą sytuacje gdy czyjś będzie stał w opozycji do mojego. No a wiadomo, moje ważniejsze ;-)

Cytuj:
Kulturowa zagwozdka. Bóg chrześcijan jest, jakby na to nie patrzeć, bardziej bogiem greckich filozofów niż Izraelitów. Ale cywilizacja klasyczna skończyła się ostatecznie z upadkiem... cholera wie, czego właściwie. Niby Moskwę nazywają Trzecim Rzymem, ale to już nie to samo. Gdybyś wyrosła w tamtej kulturze (a zapewne byłoby Ci bardzo niewygodnie), myślę, że jeśli nawet nie zostałabyś chrześcijanką, rozumiałabyś doskonale, o co biega.

Zawsze i wszędzie zdarzają ludzie niedopasowani. Do współczesności, do norm kulturowych itp. Ja jestem taką osobą (co nierzadko jest dla mnie trudne). Nie zrozumiem nigdy chrześcijaństwa, bo jest mi ideologicznie obce. Nie leży mi to (i to pomijając nawet aspekt samej wiary, chodzi o założenie pro-człowiek, człowiek w centrum, człowiek ważniejszy niż reszta, skupienie się na człowieku). Nie wydaje mi się też bym zrozumiała (w sensie przyswoiła, bo teorię znam) to żyjąc w innych czasach, czy gdzieś indziej. Po prostu byłabym tak samo niedopasowana, tak samo poza...
Za to odnalazłabym się w zupełnie innych realiach, które rozumiem i przyswajam już przy pierwszym kontakcie. Gdy natrafiam na taki element, który po prostu od początku mi pasuje, jest mi bliski, czuje się tak jakbym przypadkiem odnalazła coś, co... było kiedyś moje? ;-)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Pt cze 28, 2013 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Panna_Funia napisał(a):
Lurker->
Cytuj:
Dosyć zaskakujące w ustach satanistki: odrzucanie wytworów ludzkiego ego? Satanizm to przecież filozofia "świętego egoizmu". : )

Egoizm się może przejawiać na różne sposoby. Jedne są mi bliskie, rozumiem, praktykuję (i to mocno), popieram, inne nie.
Poza tym nie da się popierać każdego jednego przejawu egoizmu. Już choćby dlatego, że będą sytuacje gdy czyjś będzie stał w opozycji do mojego. No a wiadomo, moje ważniejsze ;-)

Co by oznaczało, że satanistycznego społeczeństwa nie ma i nie będzie. : / Chociaż z drugiej strony, politycy jakoś dają radę, a jak wiadomo, narody mają tylko interesy. Egoistyczne.

Jak właściwie sataniści rozstrzygają spory? Honorują arbitraż thelemitów? : )

Panna_Funia napisał(a):
Zawsze i wszędzie zdarzają ludzie niedopasowani. Do współczesności, do norm kulturowych itp. Ja jestem taką osobą (co nierzadko jest dla mnie trudne).

Ja zaś jestem osobą wycofaną, co czasami bywa przyjemne (samotność nie jest taka zła), a czasami powoduje, że omijają mnie różne rzeczy i przyjemne, i pożyteczne.

Panna_Funia napisał(a):
Nie zrozumiem nigdy chrześcijaństwa, bo jest mi ideologicznie obce. Nie leży mi to (i to pomijając nawet aspekt samej wiary, chodzi o założenie pro-człowiek, człowiek w centrum, człowiek ważniejszy niż reszta, skupienie się na człowieku). Nie wydaje mi się też bym zrozumiała (w sensie przyswoiła, bo teorię znam) to żyjąc w innych czasach, czy gdzieś indziej. Po prostu byłabym tak samo niedopasowana, tak samo poza...

Jest to, wydaje mi się, jednak rzecz kultury, którą się nasiąka jak gąbka od dziecka. Przy czym zauważ, nie chodzi mi o to, że byś chrzescijaństwo zaakceptowała. Po prostu nie byłoby ono dla Ciebie rzeczą obcą. Mogłabyś natomiast postrzegać je jako wroga i zwalczać aktywnie. : )

Skupienie się na człowieku... ha! Dla mnie samo słowo "człowiek" ma w sobie coś odpychającego. Brzydko brzmi. Ale powiedz, jeśli nie tajemnica, co byś sobie wybrała z tej religijnej pogańskiej mieszanki Cesarstwa, gdybyś miała szczęście (?) urodzić się dwa tysiące lat temu? Misteria greckie? Kult Izydy? A może w ogóle zabrałabyś swój tobołek i wyniosła się za Limes, do barbarzyńców?

Panna_Funia napisał(a):
Za to odnalazłabym się w zupełnie innych realiach, które rozumiem i przyswajam już przy pierwszym kontakcie. Gdy natrafiam na taki element, który po prostu od początku mi pasuje, jest mi bliski, czuje się tak jakbym przypadkiem odnalazła coś, co... było kiedyś moje? ;-)

Klasyczny przykład argumentu za reinkarnacją. Pamiętasz z tamtego życia.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So cze 29, 2013 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Uczylam sie troche klasycznej laciny i mysle, ze rzymska kultura nie byla zla. A jak by sie nie dalo - moze na polnoc, do Wikingow? Tylko chrzescijanstwo robi z czlowieka [ciach - s33]


So cze 29, 2013 18:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Zapewniam, że jest wielu chrześcijan, którzy zaczęli jako człowiek i bynajmniej nie skończyli inaczej ;-)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 29, 2013 18:44
Zobacz profil
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Cytuj:
Że prawdy wiary stoją chyba wyżej od zwykłych wersetów Pisma, skoro zawarte są w każdej książeczce do nabożeństwa, w tym elementarzu wyznawcy Zbawiciela.

Miłość bez sprawiedliwości, to głupia, "małpia" miłość.
Sprawiedliwość bez miłości to okrucieństwo.
Zatem Miłość sprawiedliwie wynagradzana lub karze.



Cytuj:
Ach, ale w tym momencie wykluczamy Jezusa chodzącego po wodzie dla przykładu. Owszem, po wodzie da się biegać bijąc w nią mocno stopami, o ile jest w niej dużo mąki czy innego koloidu (?) robiącego z niej ciecz nienewtonowską. Biegać więc się da. Ale nie chodzić.

Ale nie potrafisz dowieść, że chodzenie po wodzie przez Boga to łamanie praw natury.
Dla człowieka to niemożliwe, ale chyba nie ma nic niemożliwego dla Boga, przynajmniej w kontekście fauny i flory, bo prawo wolności człowieka Bóg respektuje.

Cytuj:
Ano właśnie. Jak godne zufania są pisma człowieka? Pisali szczerze, czy jednak to i owo, powiedzmy łagodnie, podkoloryzowali?

Choćby pewne elementy podkoloryzowano, to zdecydowanie zmartwychwstania Jezusa udzie nie wymyślili.


N cze 30, 2013 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Alus napisał(a):
Miłość bez sprawiedliwości, to głupia, "małpia" miłość.
Sprawiedliwość bez miłości to okrucieństwo.
Zatem Miłość sprawiedliwie wynagradzana lub karze.

Mam właśnie taki dylemat...

Ale ogólnie racja. Tyle tylko, że nawet Apokalipsa podkreśla, że koniec świata będzie wynikał nie z Bożej miłości, a z gniewu.

Alus napisał(a):
Cytuj:
Ach, ale w tym momencie wykluczamy Jezusa chodzącego po wodzie dla przykładu. Owszem, po wodzie da się biegać bijąc w nią mocno stopami, o ile jest w niej dużo mąki czy innego koloidu (?) robiącego z niej ciecz nienewtonowską. Biegać więc się da. Ale nie chodzić.

Ale nie potrafisz dowieść, że chodzenie po wodzie przez Boga to łamanie praw natury.
Dla człowieka to niemożliwe, ale chyba nie ma nic niemożliwego dla Boga, przynajmniej w kontekście fauny i flory, bo prawo wolności człowieka Bóg respektuje.

Zaproponuj więc mechanizm fizyczny umożliwiający chodzenie po wodzie, w dodatku wzburzonej. Ja to widzę nie bardzo.

Alus napisał(a):
Cytuj:
Ano właśnie. Jak godne zufania są pisma człowieka? Pisali szczerze, czy jednak to i owo, powiedzmy łagodnie, podkoloryzowali?

Choćby pewne elementy podkoloryzowano, to zdecydowanie zmartwychwstania Jezusa ludzie nie wymyślili.

Hola! Precedensy istnieją, choćby w Egipcie zmartwychwstał Ozyrys.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N cze 30, 2013 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 18, 2011 0:17
Posty: 139
Lokalizacja: Gotania, Lubelskie
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
A gdzie można spotkać zmartwychwstałego Ozyrysa :o ? Bo zmartwychwstałego Jezusa już spotkałam :-D ...


N cze 30, 2013 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
helleki napisał(a):
Bo zmartwychwstałego Jezusa już spotkałam :-D ...


W IKEI? Też się zdziwiłem. :)

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


N cze 30, 2013 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Lurker->
Cytuj:
Co by oznaczało, że satanistycznego społeczeństwa nie ma i nie będzie. : /

Zastanawiam się czy gdyby to miało być dla wszystkich, mega popularne, to wciąż byłoby tak samo fajne…
Cytuj:
Jak właściwie sataniści rozstrzygają spory? Honorują arbitraż thelemitów? : )

A i owszem. Tyle że nam wrogowie Thelemitów w imię wiary wycięli :evil:

Cytuj:
Ja zaś jestem osobą wycofaną, co czasami bywa przyjemne (samotność nie jest taka zła), a czasami powoduje, że omijają mnie różne rzeczy i przyjemne, i pożyteczne.

Ja lubię samotność. Chętnie ją wybieram, nie kręci mnie coś przeciwnego (tylko od czasu do czasu, w ramach odskoczni).
Co nie zmienia faktu, że moje wybory często nie ułatwiają mi życia.

Cytuj:
Jest to, wydaje mi się, jednak rzecz kultury, którą się nasiąka jak gąbka od dziecka. Przy czym zauważ, nie chodzi mi o to, że byś chrzescijaństwo zaakceptowała. Po prostu nie byłoby ono dla Ciebie rzeczą obcą. Mogłabyś natomiast postrzegać je jako wroga i zwalczać aktywnie. : )

No to poniekąd mam tak teraz przecież. Jednak nie do końca nasiąkłam, często się wyłamuję, pozostaję niedostosowana, idę pod prąd. Bo inaczej jestem nieszczęśliwa, w strasznej niezgodzie z sobą.

Cytuj:
Skupienie się na człowieku... ha! Dla mnie samo słowo "człowiek" ma w sobie coś odpychającego. Brzydko brzmi.

Do słowa nic nie mam, ale w ogóle człowiek, tak generalnie, jako gatunek, jest moją nieulubioną formą życia.

Cytuj:
Ale powiedz, jeśli nie tajemnica, co byś sobie wybrała z tej religijnej pogańskiej mieszanki Cesarstwa, gdybyś miała szczęście (?) urodzić się dwa tysiące lat temu? Misteria greckie? Kult Izydy? A może w ogóle zabrałabyś swój tobołek i wyniosła się za Limes, do barbarzyńców?

Do barbarzyńców oczywiście! Z okrutnym uśmiechem na ustach, wzięłabym strasznie krwawy odwet na wrogach. Za naszych Thelemitów! :evil:
'A rzeki spływają krwią!' jak to zwykł baldurzyć Montaron...

Cytuj:
Klasyczny przykład argumentu za reinkarnacją. Pamiętasz z tamtego życia.

Ano. U mnie takich argumentów występuje kilka. Od czasu do czasu mi się przydarzają.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


N cze 30, 2013 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Offtop o wszystkim i niczym
Panna_Funia napisał(a):
Do słowa nic nie mam, ale w ogóle człowiek, tak generalnie, jako gatunek, jest moją nieulubioną formą życia.


Jak przypuszczam, sama jesteś człowiekiem, więc może masz problem z samoakceptacją?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N cze 30, 2013 17:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL