Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Samodzielna pielgrzymka do Częstochowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 15, 2013 17:17
Posty: 3
Post Samodzielna pielgrzymka do Częstochowy
Witam, moim życiowym celem jest pójście na pielgrzymkę do Częstochowy, jednak nie lubię przebywać w dużych grupach osób, w związku z tym raczej odpada u mnie ta grupowa pielgrzymka.
W związku z tym mam pytanie, czy jeśli udam się samodzielnie do świętego obrazu, to będzie się to liczyło jako pielgrzymka?
Mieszkam w Poznaniu, więc droga daleka i boję się pobłądzić, w związku z tym zastanawia mnie co warto by było zabrać ze sobą na drogę.
Na razie zaopatrzyłem się w plecak i namiot, w którym będę obozował po drodze.
Co sądzicie o tym pomyśle? Może znalazłyby się jakieś osoby które chciały by pójść ze mną?

pozdrawiam :mrgreen:


So sie 17, 2013 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Samodzielna pielgrzymka do Częstochowy
Pielgrzymka rozumiana dosłownie, to chyba nie musi być nic zorganizowanego w parafii. To co robisz jest pielgrzymowaniem, nie ważne jak to sobie planujesz. Ciekawy pomysł, choć chyba obarczony niebezpieczeństwami i ryzykowna. A co zabrać? Na pewno pieniądze, bo całego jedzenia nie weźmiesz ze sobą. Ubrania po drodze też trzeba będzie jakoś prać. Ogólnie w grupie lepiej, ale i tak problemy logistyczne są tak spore że trzeba będzie dobrego planowania i dużej woli aby to się udało. Do tego dobrze zaplanowana i obliczona czasowo trasa, plus ćwiczenia, bieganie, rower, wszystko dla kondycji.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So sie 17, 2013 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lip 25, 2017 10:04
Posty: 2
Post Re: Samodzielna pielgrzymka do Częstochowy
Ja również chciałabym zorganizować pielgrzymkę do Częstochowy. Można by było wynająć jakiś camping i spędzić tam z3 noce. Są jacyś chętni?


Wt lip 25, 2017 10:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL