Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co znaczy miłość 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Co znaczy miłość
http://www.elblag24.pl/fakty/86210-po-p ... toria.html


kurcze obejrzałem i się poryczałem ,to straszne co przeżyli ale dziś ludzie dla swojego widzi mi się swoje całkiem zdrowe dzieci potrafią zabić jeszcze w łonie matki.Co by powiedzieli o nich pełnych wiary, nadziei, miłości ,pewnie że są głupcami.A prawda jest taka że ten aniołek teraz na nich w NIEBIE czeka a na tych którzy mordują swoje nie narodzone dzieci czeka piekło jeśli się nie nawrócą.

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


Cz cze 12, 2014 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Co znaczy miłość
Kochać to czynić.

" A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania. "
[2 J 1;6]

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Pt lis 28, 2014 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Co znaczy miłość
panMK napisał(a):
http://www.elblag24.pl/fakty/86210-po-porodzie-opublikowali-wzruszajace-chwile-z-umierajacym-dzieckiem-a-facebook-usunal-ich-konto-wzruszajaca-do-lez-historia.html


kurcze obejrzałem i się poryczałem ,to straszne co przeżyli ale dziś ludzie dla swojego widzi mi się swoje całkiem zdrowe dzieci potrafią zabić jeszcze w łonie matki.Co by powiedzieli o nich pełnych wiary, nadziei, miłości ,pewnie że są głupcami.A prawda jest taka że ten aniołek teraz na nich w NIEBIE czeka a na tych którzy mordują swoje nie narodzone dzieci czeka piekło jeśli się nie nawrócą.


Jest też inna prawda !

Według nauki Rzymskokatolików nieochrzczone dziecko jest obciążone grzechem pierworodnym i jest potępione.

Jakie masz zdanie w tej kwestii ?

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Pt kwi 24, 2015 7:37
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
Jaabes napisał(a):
Według nauki Rzymskokatolików nieochrzczone dziecko jest obciążone grzechem pierworodnym i jest potępione.

Jakie masz zdanie w tej kwestii ?

Rewelacja!
Moze Jaabes poprze te smiala teze zrodlem?

Bo jako rzymskokatoliczka nic o tym nie wiem, ale chetnie sie doucze u "specjalisty".


Pt kwi 24, 2015 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Co znaczy miłość
Jaabes napisał(a):
...
Jest też inna prawda !
...


Tak są różne prawdy. Góralskie ich rozróżnienie spopularyzował ks. Tischner. Tu masz na myśli tę trzecię "prawdę" (tj. (censored) prawda).


Pt kwi 24, 2015 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Co znaczy miłość
Kael napisał(a):
Jaabes napisał(a):
Według nauki Rzymskokatolików nieochrzczone dziecko jest obciążone grzechem pierworodnym i jest potępione.

Jakie masz zdanie w tej kwestii ?

Rewelacja!
Moze Jaabes poprze te smiala teze zrodlem?

Bo jako rzymskokatoliczka nic o tym nie wiem, ale chetnie sie doucze u "specjalisty".


W dzisiejszych czasach to każdy może być specjalistą...Z pewnością nie zaprzeczysz że poniższe stwierdzenia są oficjalną nauką Waszego kościoła ?


Cytuj:
250 Dzieci, rodząc się z upadłą i skażoną grzechem pierworodnym naturą, również potrzebują nowego narodzenia w chrzcie 36 , aby zostały wyzwolone z mocy ciemności i przeniesione do Królestwa wolności dzieci Bożych 37 , do którego są powołani wszyscy ludzie. Czysta darmowość łaski zbawienia jest szczególnie widoczna przy chrzcie dzieci. Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym 38 
[...]
1261 Jeśli chodzi o dzieci zmarłe bez chrztu, Kościół może tylko polecać je miłosierdziu Bożemu, jak czyni to podczas przeznaczonego dla nich obrzędu pogrzebu. Istotnie, wielkie miłosierdzie Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni 52 , i miłość Jezusa do dzieci, która kazała Mu powiedzieć: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im" (Mk 10,14), pozwalają nam mieć nadzieję, że istnieje jakaś droga zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu. Tym bardziej naglące jest wezwanie Kościoła, by nie przeszkadzać małym dzieciom przyjść do Chrystusa przez dar chrztu świętego.
[...]
1263 Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech 54 . W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu, wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga.
[...]
1283 Jeśli chodzi o dzieci zmarłe bez chrztu, to liturgia Kościoła zachęca nas do ufności w miłosierdzie Boże i do modlitwy o ich zbawienie
.

Czy masz teraz wątpliwości że napisałem prawdę ?

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Pt kwi 24, 2015 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Co znaczy miłość
Jaabes napisał(a):
Kael napisał(a):
Jaabes napisał(a):
Według nauki Rzymskokatolików nieochrzczone dziecko jest obciążone grzechem pierworodnym i jest potępione.

Jakie masz zdanie w tej kwestii ?



Czyli nie udało się znaleźć niczego, co potwierdzałoby powyszą tezę? Żaden z przytoczonych cytatów nie potwierdza tego "odkrycia"!


Pt kwi 24, 2015 12:54
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
Jaabes napisał(a):

Czy masz teraz wątpliwości że napisałem prawdę ?


Nie mam zadnych wapliwosci, ze sklamales.

Jaabes napisał(a):
Według nauki Rzymskokatolików nieochrzczone dziecko jest obciążone grzechem pierworodnym i jest potępione.


Pt kwi 24, 2015 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Co znaczy miłość
BÓG jest miłosierny i napewno JEGO miłosierdzie niepozwolło by MU niewinnej duszycce dostać się do piekła.Potwierdzeniem tego jest ten post
viewtopic.php?f=27&t=36958
tu możesz poczytać i posłuchać co pani Simmie dusze czyśćcowe mówiły między innymi o dzieciach które zmarły bez CHRZTU .

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


So kwi 25, 2015 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 21, 2016 14:20
Posty: 10
Post Re: Co znaczy miłość
Zgodnie z myśla chrześcijańską - miłość - to po prostu pragnienie dobra
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87_(chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo)

nic bardziej prostszego :)

_________________
https://www.facebook.com/zmyslowapoezja "Zmysłowa poezja" blog o muzyce i innych sztukach... zapraszam :)


Pn mar 21, 2016 14:24
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
Ewangelia wg.Św.Marka-Jezus błogosławi dzieci.
10:13-i przynosili do niego dzieci,aby ich dotknął,a uczniowie gromili ich.
10:14-Gdy Jezus to spostrzegł,oburzył się i rzekł do nich:Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im,albowiem takich jest królestwo Boże.
10:15-Zaprawdę powiadam wam,ktokolwiek nie przyjął by Królestwa Bożego jak to dziecię,nie wejdzie do niego.
10:16-I brał je w ramiona,i błogosławił,kładąc na nie ręce.


Pn mar 21, 2016 15:31

Dołączył(a): Pn mar 21, 2016 14:20
Posty: 10
Post Re: Co znaczy miłość
co to znaczy przyjąć Królestwo jako dziecię?

_________________
https://www.facebook.com/zmyslowapoezja "Zmysłowa poezja" blog o muzyce i innych sztukach... zapraszam :)


Pn mar 21, 2016 15:43
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
Jako dziecie-to znaczy,jako dziecko.


Pn mar 21, 2016 16:03

Dołączył(a): Pn mar 21, 2016 14:20
Posty: 10
Post Re: Co znaczy miłość
Zgadza się... co znaczy przyjąć Królestwo jako dziecko?

_________________
https://www.facebook.com/zmyslowapoezja "Zmysłowa poezja" blog o muzyce i innych sztukach... zapraszam :)


Pn mar 21, 2016 16:13
Zobacz profil
Post Re: Co znaczy miłość
To znaczy,że Jezus uznał,że serca dzieci są czyste i niewinne.


Pn mar 21, 2016 16:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL