Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Następna strona
 Żródło naszego cierpienia 
Autor Wiadomość
Post Re: Żródło naszego cierpienia
@ Sowaniejestmadra - Bóg jest ponad wszystkim. Kościół ma swoją historię, a Bóg jest ponad wszelkimi historiami ludzkimi. Może kiedyś sama to zauważysz.


So kwi 16, 2016 15:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żródło naszego cierpienia
sowaniejestmadra napisał(a):
Tak, Bóg zapchajdziura na wszystko co niewiadome, czego się boisz, jak ci źle, jak jesteś chory. Myślisz, że Bóg ci pomoże.


Pomoże, ale dopiero po śmierci :-D

Hominibus napisał(a):
-nie ma miejsca dla swobody myśli i różnic interpretacyjnych to znaczy nie wolno krytykować guru. Bo guru jak coś powie to jest to nieomylne.


Guru jest jak Papierz

wybrana napisał(a):
@ Sowaniejestmadra - Nie wiem w jakiego Boga ty wierzysz, ale takim wpisem obrażasz naszego Boga, w którego my chrześcijanie wierzymy. Obrażasz nas. Jeżeli nie rozumiesz naszej wiary, to wierz sobie w co chcesz, ale nie masz prawa obrażać naszej wiary. Ona jest nasza i to jest świętość, której ty nie masz prawa niszczyć.


Przecież jesteś przeciwko kościołowi, więc co ci do tego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 16, 2016 16:30
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
@Robek, a skąd ty wziąłeś swoje wnioski, bo chyba nie z dedukcji.


So kwi 16, 2016 17:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Robek napisał(a):
Guru jest jak Papierz

#krucjata na rzecz poprawnej pisowni. :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 16, 2016 17:17
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Robek napisał(a):
Guru jest jak Papierz


1. Kościół Katolicki nie jest sektą. Trzeba czytać ze zrozumieniem.
2. Zatem i Papież nie jest żadnym guru.


So kwi 16, 2016 18:33

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Dla ateistów jest sektą. Spotkałam się też z określeniem Sekta Lucyfera. Patrząc na krwawą historię Kościoła, nazwa ta ma swoje uzasadnienie.


So kwi 16, 2016 18:57
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Jezeli mielibyśmy nazywać KK sektą, to musielibyśmy przyznać, że wszystkie istniejące kościoły i zgromadzenia - są sektami. Konstrukcja działanie jest podobna. Reasumując, wszystko to, co jest w posłudze Bogu jest złą sektą ?.
Kościół jest domem Bożym. Na jego ołtarzu mieszka Jezus Chrystus. W posłudze kościelnej działają ludzie - słabe i grzeszne istoty. Wkrada się również i tam zło, bo zło wkrada się wszędzie. Najważniejsze, aby dobro miało przewagę i zwyciężało.
Powołanie do życia kapłańskiego księży , jest tylko z mocy Woli Bożej. Bez powołania, żaden młody i urodziwy mężczyzna nie dał by rady, by tak żyć. W powołaniu kapłańskim objawia się wielka moc i wola Boża.
Wszyscy niewierzący i wątpiący przemyślcie - Bóg istnieje i działa. Działa tu na ziemi i ukazuje nam swoją wolę.


So kwi 16, 2016 19:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Żródło naszego cierpienia
beata50 napisał(a):
Hominibus napisał(a):
Kościół Katolicki nie jest sektą.

Dla ateistów jest sektą.

Oczywiście nie jest to prawda. Każdy ateista, który nie wykazuje się niezwykłą ignorancją, wie, że istnieje różnica między religią a sektą. Proszę nie przypisywać ogółowi ateistów absurdalnych poglądów, bo to wielu z nich obraża.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 16, 2016 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
@Robek, a skąd ty wziąłeś swoje wnioski, bo chyba nie z dedukcji.


Tu nie ma dedukcji, tu jest inspiracja twoimi wypowiedziami.
A że te wypowiedzi są bardzo agresywne w stosunku do księży, i ogólnie tego co sie dzieje w kościołach, to nie ma sie co sie dziwić, że to tak wygląda.

wybrana napisał(a):
Jezeli mielibyśmy nazywać KK sektą, to musielibyśmy przyznać, że wszystkie istniejące kościoły i zgromadzenia - są sektami.


Jeśliby uznać, że odłamy wszystkich religii to są seksty, to wtedy KK również jest sektą.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 16, 2016 19:33
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Jeśliby uznać ,że każda sekta musi być odłamem religii to z jakiej religii wyłonili się scjentolodzy?


So kwi 16, 2016 20:15
Post Re: Żródło naszego cierpienia
@ Robek, czemu piszesz znów własne wymyślone uwagi. Ja nie jestem agresywnie nastawiona ani do kościoła, ani do księży - wręcz przeciwnie. Napisałam tylko swoje uwagi, co widzę niewłaściwego w obronie dobrego imienia kościoła, bo moim pragnieniem jest, by ten kościół był święty, czyli taki jakiego pragnąłby jego założyciel, czyli Jezus Chrystus.
Robek, spróbuj włączać w swoje logiczne myślenie nim coś napiszesz.


So kwi 16, 2016 23:10
Post Re: Żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
Kościół jest domem Bożym. Na jego ołtarzu mieszka Jezus Chrystus.
Bóg jest wszędzie, jest wszechobecny, nie potrzebuje mieszkania. Nie więź go.
wybrana napisał(a):
Powołanie do życia kapłańskiego księży , jest tylko z mocy Woli Bożej. Bez powołania, żaden młody i urodziwy mężczyzna nie dał by rady, by tak żyć.
A konkluzja, że każdy ksiądz z powołania ? :twisted:
Taka naiwna chyba nie jesteś.


So kwi 16, 2016 23:53
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Kozioł - przez to, że napisałam, że w kościele mieszka na ołtarzu Jezus Chrystus, chciałam podkreślić jego świętość- świętość eucharystii i to nie jest więzienie . Masz rację, Jezus mieszka wszędzie.
Odpowiedz sobie na pytanie, czy ty byś chciał i wytrzymał żyć tak jak żyją księża. Ne mów o korzyściach materialnych, bo pieniądze i dobre życie może mieć każdy, kto tylko się stara a nie żyje w patologi. Ksiądz gdyby ukończył studia świeckie, to miałby lekką i dość dobrą pracę i nie musiał by żyć w biedzie, nie musiał by być ograniczony w pewnych kwestiach życiowych - mam na myśli sex, żona, dzieci,życie bez nadzoru i kontroli. Kozioł ile byś wytrzymał gdybyś mieszkał w pokoju klasztornym, co dzień byś odprawiał msze i inne posługi kapłańskie. Stopa życiowa ludzi jest teraz dość wysoka. Ksiądz nie ma nic więcej niż osoba świecka. Samochód, dobre jedzenie oraz inne urządzenia potrzebne do życia, mamy wszyscy, ale na pewno nie mamy tyle ograniczeń, co osoby żyjące w zakonie.


N kwi 17, 2016 0:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
@ Robek, czemu piszesz znów własne wymyślone uwagi. Ja nie jestem agresywnie nastawiona ani do kościoła, ani do księży - wręcz przeciwnie. Napisałam tylko swoje uwagi,


Te uwagi to jest właśnie ta twoja agresja skierowana w strone koscioła.

Hominibus napisał(a):
Jeśliby uznać ,że każda sekta musi być odłamem religii to z jakiej religii wyłonili się scjentolodzy?


W tej sytuacji wychodziłoby, że to scjentologia jest religią :mrgreen:

wybrana napisał(a):
Kozioł - przez to, że napisałam, że w kościele mieszka na ołtarzu Jezus Chrystus, chciałam podkreślić jego świętość- świętość eucharystii i to nie jest więzienie . Masz rację, Jezus mieszka wszędzie.


Jeśli co trzecie twoje zdanie, mija sie z prawdą, to nie dziw sie, że tak to wygląda.

wybrana napisał(a):
Ne mów o korzyściach materialnych, bo pieniądze i dobre życie może mieć każdy, kto tylko się stara a nie żyje w patologi.


Akurat u mnie na wsi, na tej mojej ulicy, mieszka kilkadziesiąt rodzin, i żadna z tych rodzin, nie ma tak drogiego samochodu, jak nasz proboszcz, w jakiej ja menelni żyje! aż strach sie bać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 17, 2016 13:56
Zobacz profil
Post Re: Żródło naszego cierpienia
Robek napisał(a):
Hominibus napisał(a):
Jeśliby uznać ,że każda sekta musi być odłamem religii to z jakiej religii wyłonili się scjentolodzy?


W tej sytuacji wychodziłoby, że to scjentologia jest religią

No bardzo logiczne :D


N kwi 17, 2016 17:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL