Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy 
Autor Wiadomość
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Robek napisał(a):

Już sie tak za bardzo nie rozpędzaj, bo jam tu, mówił "Hominibus"



Dzięki. Trochę się pośmiałem.
W ,,Chłopi" Wójt mówił: ,, To ja Wójt wam to mówię".

No nie jestem Wójt. A jest wolność słowa to wyrażam swoje myśli i refleksje.
A swoją drogą to możesz to również odnieść do siebie i powiedzieć : Jam Robek to mówił!. :-D


Cz kwi 07, 2016 10:31
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@ robek napisał - to jak wybiorę śmierć, to będzie śmierć, to gdzie to piekło ?.

Śmierć, będzie twoim piekłem. Życie, to Bóg - jego zbawienie. Śmierć, to brak obecności Boga - czyli piekło.


Pt kwi 08, 2016 8:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
Śmierć, będzie twoim piekłem. Życie, to Bóg - jego zbawienie. Śmierć, to brak obecności Boga - czyli piekło.


Coś ci sie pomyliło, bo śmierć to nie jest piekło.
Śmierć oznacza taki stan w jakim żeśmy byli przed urodzeniem, natomiast piekło to jakieś konkretne miejsce, i w tej sytuacji, nie można mówić że śmierć to piekło, bo to bez sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 08, 2016 14:45
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@Robek - nic mi się nie pomyliło. Śmierć, to życie bez Boga. Jak według ciebie może wyglądać życie bez Boga? Życie bez Boga - jest dla duszy piekłem. Piekło, to wieczny ogień, która pali a nie spala - płonie wiecznie i daje wieczne cierpienie.


Pt kwi 08, 2016 14:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
@Robek - nic mi się nie pomyliło. Śmierć, to życie bez Boga. Jak według ciebie może wyglądać życie bez Boga? Życie bez Boga - jest dla duszy piekłem. Piekło, to wieczny ogień, która pali a nie spala - płonie wiecznie i daje wieczne cierpienie.


Przed swoim urodzeniem, też żyłem bez Boga, i jakoś wiecznego cierpienia, nie widziałem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 09, 2016 14:07
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@ Robek- a skąd wiesz jak żyłeś przed swoim urodzeniem ?


So kwi 09, 2016 16:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
@ Robek- a skąd wiesz jak żyłeś przed swoim urodzeniem ?



Chodzi chyba o narodzenie z wody i Ducha Świętego ? :) Bo inaczej jak rozumiem to nie ma pytania, bo pytanie tamto jest czysto retoryczne. Żyć przed narodzeniem się? nie da się tak, chyba że jak wspomniałem chodzi o ponowne narodzenie z Ducha Świętego.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So kwi 09, 2016 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
@ Robek- a skąd wiesz jak żyłeś przed swoim urodzeniem ?


Przecież sama mówiłaś że śmierć to życie bez Boga, więc ide tym tropem :mrgreen:
Bo przed moim życiem przecież nie istniałem, czyli byłem martwy, czyli żyłem bez Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 09, 2016 19:59
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@ Robek - twoje rozumowanie mnie po prostu rozbraja.


N kwi 10, 2016 10:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
@ Robek - twoje rozumowanie mnie po prostu rozbraja.


Sama żeś tutaj wcześniej mówiła „zapłatą za grzech, jest śmierć,, a później mówisz że jednak to będzie piekło, więc sie na coś zdecyduj, albo jedno albo drugie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 10, 2016 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
@ Robek - twoje rozumowanie mnie po prostu rozbraja.


Sama żeś tutaj wcześniej mówiła „zapłatą za grzech, jest śmierć,, a później mówisz że jednak to będzie piekło, więc sie na coś zdecyduj, albo jedno albo drugie.


Dobrze ci napisała, bo to jedno i to samo. Śmierć wieczna = piekło = wieczne oddzielenie od Miłości Boga.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N kwi 10, 2016 20:21
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Bóg nie chce karać zbolałej ludzkości, ale pragnie ją uleczyć przytulając do Swego miłosiernego Serca - por. Dz. Sam też przynagla nas byśmy z Niego czerpiąc wzór czynili miłosierdzie. Jezus nade wszystko swoim postępowaniem, całą swoją działalnością objawiał, że w świecie, w którym żyjemy, obecna jest miłość. "Jest to miłość czynna, miłość, która zwraca się do człowieka, ogarnia wszystko, co składa się na jego człowieczeństwo. Miłość ta w sposób szczególny daje o sobie znać w zetknięciu z cierpieniem, krzywdą i ubóstwem. Właśnie ten sposób przejawiania się miłości nazywa się w języku biblijnym miłosierdziem".
"Zaufaj Bogu, który bogaty jest w miłosierdzie. Jest z tobą Chrystus, niezawodny dawca nadziei!" Tymi słowami 17 sierpnia 2002r. Jan Paweł II powitał nas na balickim lotnisku rozpoczynając swoją kolejną pielgrzymkę. Rozważając wielkość tajemnicy miłosierdzia Bożego, wnikając w głębię i potęgę tego daru, z pokora powinniśmy pochylić głowy przed Bożym Majestatem, dziękując za tak potężny wyraz miłości skierowany do każdego człowieka - w każdym czasie.


Śr kwi 13, 2016 11:27
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
[quote="Oskarjusz"]
Ładnie to wszystko napisałeś . Nawet bardzo ładnie.
Tylko ja mam takie pytania.
1.A skąd człowiek ma wiedzieć jakie Bóg ma plany wobec danego człowieka?
2. Czy Wola Boga wobec danego człowieka to jest objawiona człowiekowi naprzód?
3. Czy człowiek nie ma wolnej woli danej przez Boga a zatem jego wybór jest narzucony przez Plan Boga?


So kwi 16, 2016 10:29
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@ Hominibus -
1.Człowiek nie może wiedzieć - tajemnica wiary.
2.Nie jest objawiona - tajemnica wiary.
3.Człowiek ma wolną wolę, ale wszyscy, co w Niego wierzą, muszą zachowywać przykazania i przyjąć nauki, które dał nam Jezus Chrystus. To naszą wolą jest, czy chcemy żyć zgodnie z naszą wiarą.


So kwi 16, 2016 11:13
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@ Hominibus - czekam na pochwałę za odpowiedzi.


Cz kwi 28, 2016 14:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL