Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy 
Autor Wiadomość
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
A ja ci nie wierzę.


To nie jest kwestia wiary.
Ludzie są różni, można powiedzieć że nie ma dwóch identycznych osób, każdy ma inne potrzeby.
I jeden do szczęścia potrzebuje mieć kilkuset kolegów, innemu wystarczy kilkunastu, jeszcze innemu starczy choćby jeden kolega, a są osoby którym nikt do szczęścia nie jest potrzebny.


Może i nie potrzeba, ale czy na pewno są szczęśliwi ?


Pn cze 27, 2016 12:44
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
www.blachnicki.oaza.pl
[*]
Zasady owocnego świadczenia o Chrystusie. Zbiorę je wszystkie razem, przypomnę.

Pierwsza zasada: wierzyć, że Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, że jest w moim życiu, żyje we mnie, a ja w Nim.
Druga zasada: uznać i wyznać wszystkie swoje grzechy przebaczającej Krwi Chrystusa, przelanej na krzyżu.
Trzecia: prowadzić życie w Duchu, sprawić, żeby Chrystus zasiadał na tronie mojego serca moje ,,ja'' było Mu podporządkowane.
Czwarta: dzielić się przy każdej okazji, w sposób prosty, swoją wiarą w Chrystusa z innymi.

Piąta: modlić się.

Szósta: iść, to znaczy wziąć inicjatywę w swoje ręce.

Siódma: iść w miłości, w przekonaniu, że jestem narzędziem miłości Boga.

Ósma: rozmawiać bezpośrednio o Chrystusie. I w końcu dziewiąta zasada: pozostawić Bogu rezultaty, Jemu przypisywać owoce.

Jeżeli będziemy stosować wszystkie wymienione zasady, to nasze świadectwo na pewno będzie owocne i będziemy przeżywali wielką radość. Wtedy na pytanie: ,,Co uważasz za najradośniejszą rzecz w twoim życiu?'' będziesz mógł powiedzieć: ,,To, że przyjąłem Chrystusa, że mogę innych do Niego prowadzić. To jest najradośniejsze moje przeżycie i tym najlepiej mogę służyć innym ludziom, moim braciom.


Śr cze 29, 2016 18:36
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
W życiu każdego człowieka, wcześniej czy później, przychodzi moment, kiedy zadać
sobie musi dramatyczne pytanie o cel i sens swojego życia. Dla ludzi wierzących ziemska
egzystencja nie jest pasmem mniej lub bardziej pomyślnych zbiegów okoliczności czy
przypadkowych wydarzeń, pociągających za sobą takie a nie inne konsekwencje. W sytuacjach
granicznych, czyli w skrajnych momentach egzystencjalnych, w sposób szczególny stajemy
przed prawdą, że nic na tej ziemi nie jest w stanie kompletnie wypełnić naszej duszy i ukoić
naszego serca. Ani dobra materialne, ani intelektualne bogactwo, ani satysfakcjonujące
kontakty z innymi. Przychodzi taka chwila, iż stajemy przed prawdą, że nie ma takiego
człowieka, ani takiego ziemskiego dobra, które byłyby w stanie obdarzyć nasze serce pokojem.
Ta trudna do nazwania tęsknota, którą nie zawsze rozumiemy, jest czymś świętym, ponieważ to
pragnienie głębszej relacji z Bogiem, gdyż dopiero wtedy, kiedy kompletnie otworzymy się na
Jego łaskę i działanie, pokój zawita w naszych sercach. Często jednak, zanim odkryjemy to
święte źródło naszych tęsknot i pragnień, upłynie sporo czasu. „Świat jest wypełniony ludźmi,
którzy wierzą w Boga, ale tak naprawdę nie wierzą, że On jest szczęściem i szczęścia szukają
poza nim.


Wt paź 11, 2016 9:49
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Duch Święty jest jedną z osób Trójcy Świętej.
Mamy osobistą społeczność z Bogiem poprzez Ducha Świętego, który kieruje nasze myśli w sferę duchowej więzi z Bogiem, jest podstawą życia prawdziwego chrześcijanina. Duch Święty jest działaniem bezpośrednim Boga w naszym życiu. Bóg poprzez Ducha Świętego poucza nas, prowadzi, napomina, pociesza, wspomaga, pociesza.
Czy znamy osobę i działanie Ducha Świętego i Jego działanie w naszym życiu.
Jak odczuwamy ta duchową więź z Bogiem?
Przecież Bóg jest z nami nie od święta, ale w każdej chwili, w każdym momencie.
Czy Bóg nas słyszy? czy my widzimy działanie Boga w naszym życiu?


Śr cze 07, 2017 11:24
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Zaczęłaś prowadzić bloga na forum?


Śr cze 07, 2017 12:26
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Alus napisał(a):
Zaczęłaś prowadzić bloga na forum?


A ja miałam nadzieję, że może Alus, a może ktoś inny podzieli się tą radosną wiadomością, o działaniu Boga w jego życiu. Czy czuje tą obecność.


Śr cze 07, 2017 12:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
@wybrana skąd miałby się Bóg wziąć w nierządnicy? Myślisz czasem o co pytasz?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 12:43
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Zaczęłaś prowadzić bloga na forum?


A ja miałam nadzieję, że może Alus, a może ktoś inny podzieli się tą radosną wiadomością, o działaniu Boga w jego życiu. Czy czuje tą obecność.

Podobną Tobie:
- "radością" w rodzaju KK nierządem stoi,
- brakiem - męstwa - daru Ducha Świętego w wyznaniu przynależności do konkretnego Kościoła czy zboru????


Śr cze 07, 2017 12:47
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
chwat napisał(a):
@wybrana skąd miałby się Bóg wziąć w nierządnicy? Myślisz czasem o co pytasz?


Z przywłaszczonej nazwy.
Przecież powołując się na wolę Bożą można mordować.
Można użyć Boga, by pomnażać kapitał i władzę.
Można handlować sakramentami i sprzedawać odpusty grzechów. Można koronować Królów, można dać każdemu władzę.
Wszystko można - a czemu nie?


Śr cze 07, 2017 13:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Bóg się bierze z nazwy? Dla mnie rewelacja.

Ja myślałem, że Bóg jest na tyle inteligentny, że do morderców i złodziei nie idzie firmować ich swoim imieniem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 13:25
Zobacz profil
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
chwat napisał(a):
Bóg się bierze z nazwy? Dla mnie rewelacja.

Ja myślałem, że Bóg jest na tyle inteligentny, że do morderców i złodziei nie idzie firmować ich swoim imieniem?


Gdyby Bóg ograniczył, czy zabrał ludziom wolną wolę, to uczynił by z ludzi niewolników.
Dzień żniw dopiero nadejdzie i wtedy ziarno zostanie oddzielone od plew.


Śr cze 07, 2017 13:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Ale za to dla Ciebie, KK to już same plewy. Już zabawiłaś się we własny sąd ostateczny, bo jesteś szybsza od Boga. Wg Ciebie KK to nierządnica

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 13:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
wybrana napisał(a):
W życiu każdego człowieka, wcześniej czy później, przychodzi moment, kiedy zadać
sobie musi dramatyczne pytanie o cel i sens swojego życia. Dla ludzi wierzących ziemska
egzystencja nie jest pasmem mniej lub bardziej pomyślnych zbiegów okoliczności czy
przypadkowych wydarzeń, pociągających za sobą takie a nie inne konsekwencje. W sytuacjach
granicznych, czyli w skrajnych momentach egzystencjalnych, w sposób szczególny stajemy
przed prawdą, że nic na tej ziemi nie jest w stanie kompletnie wypełnić naszej duszy i ukoić
naszego serca. Ani dobra materialne, ani intelektualne bogactwo, ani satysfakcjonujące
kontakty z innymi. Przychodzi taka chwila, iż stajemy przed prawdą, że nie ma takiego
człowieka, ani takiego ziemskiego dobra, które byłyby w stanie obdarzyć nasze serce pokojem.
Ta trudna do nazwania tęsknota, którą nie zawsze rozumiemy, jest czymś świętym, ponieważ to
pragnienie głębszej relacji z Bogiem, gdyż dopiero wtedy, kiedy kompletnie otworzymy się na
Jego łaskę i działanie, pokój zawita w naszych sercach. Często jednak, zanim odkryjemy to
święte źródło naszych tęsknot i pragnień, upłynie sporo czasu. „Świat jest wypełniony ludźmi,
którzy wierzą w Boga, ale tak naprawdę nie wierzą, że On jest szczęściem i szczęścia szukają
poza nim.

To już nie jest zabawne. Kolejny plagiat: http://www.pmk-sa.com/Ala/Pragnienie.pdf
Jak można oczerniać innych (KK) przypisując sobie czyjeś autorstwo? I Ty śmiesz umoralniać kogokolwiek?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 07, 2017 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Nagłówek mówi, ze to prawdziwa autorka dedykuje to dla męża, może @wybrana też dedykuje to mężowi?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 17:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Boże miłosierdzie-czy Bóg mnie słyszy
Czyżby,ś sądził, że autorką jest wybrana? :o . W artykule są przypisy. Śmiem wątpić, że wybrana wie co to takiego, skoro nawet nie zaznacza cytatów i nie podaje linku do nich.
Autorką tego tekstu jest Alina Sławińska-Panek. Ok, niech wybrana udowodni, że jest tą osobą.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 07, 2017 17:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL