Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Wola Boża 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wola Boża
Pozwól, że się jeszcze upewnię, bo nie dopowiedziałeś: w pewnych sytuacjach papież wygłasza jakąś formułę, która jednoznacznie określa, że dane nauczanie ma charakter ex cathedra, czy tak?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lip 09, 2016 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wola Boża
JedenPost napisał(a):
Pozwól, że się jeszcze upewnię, bo nie dopowiedziałeś: w pewnych sytuacjach papież wygłasza jakąś formułę, która jednoznacznie określa, że dane nauczanie ma charakter ex cathedra, czy tak?
W uproszczeniu. Ogłoszenie dogmatu to wielkie halo.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 09, 2016 12:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Wola Boża
Marek Piotrowski i Jeden Post, bardzo wam dziękuję za rzeczową dyskusję, która prowadzi do większego, niż wcześniej światła w sprawie.

W trakcie tej lektury tej dyskusji poczułem, jak bardzo samotny jest Papież, od którego miliony ludzi oczekują określenia jaka jest Wola Boża. A on przecież tego nie wie. Jest jednym z nas, choć nam przewodzi jako Zastępca Chrystusa, Głowy Kościoła...


So lip 09, 2016 15:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wola Boża
veros napisał(a):
W trakcie tej lektury tej dyskusji poczułem, jak bardzo samotny jest Papież, od którego miliony ludzi oczekują określenia jaka jest Wola Boża. A on przecież tego nie wie. Jest jednym z nas, choć nam przewodzi jako Zastępca Chrystusa, Głowy Kościoła...


Papież ma najgorzej ze wszystkich, bo jak tylko zacznie gadać głupoty to każdy go atakuje, Papież musi sie bardzo pilnować

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 09, 2016 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wola Boża
veros napisał(a):
Marek Piotrowski i Jeden Post, bardzo wam dziękuję za rzeczową dyskusję, która prowadzi do większego, niż wcześniej światła w sprawie.

W trakcie tej lektury tej dyskusji poczułem, jak bardzo samotny jest Papież, od którego miliony ludzi oczekują określenia jaka jest Wola Boża. A on przecież tego nie wie. Jest jednym z nas, choć nam przewodzi jako Zastępca Chrystusa, Głowy Kościoła...
Coś w tym jest...

Jeśli chcesz więcej i dokładniej na ten temat, to sprawę opisałem tu http://analizy.biz/marek1962/prymat.pdf (omówienie nieomylności rozpoczyna się od strony 30).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lip 10, 2016 1:19
Zobacz profil WWW
Post Re: Wola Boża
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jeśli chcesz więcej i dokładniej na ten temat, to sprawę opisałem tu http://analizy.biz/marek1962/prymat.pdf (omówienie nieomylności rozpoczyna się od strony 30).


Zajrzałem tam i będę wracać.
To bardzo rzeczowe i mądre opracowanie niezwykle trudnych dla katolika zagadnień.
Dzięki Tobie zrozumiałem, że brak Filioque w Deklaracji papieskiej Dominus Iesus to nie ogłoszenie herezji ex catedra i nawet nie dowód, że papieże odstąpili na chwilę od odwiecznego katolickiego Credo.

Dziękuję i Bóg zapłać.


N lip 10, 2016 11:31
Post Re: Wola Boża
aucz mnie czynić Twą wolę, bo Ty jesteś moim Bogiem. Twój dobry duch niech mnie prowadzi po równej ziemi. Ps. 143.10." Tajemnicą wszelkiej świętości jest doskonałe zgadzanie się z Wolą Bożą w rzeczach, które nie zależą od człowieka, a doskonałe posłuszeństwo Bogu we wszystkim, co jest zależne od człowieka. Chodzi więc o taką postawę, aby tak w życiu wewnętrznym jak i zewnętrznym działaniu dążyć wyłącznie do spełnienia się Woli Boga. Wysiłek ludzkiego rozumu na drodze rozeznania Woli Bożej staje niejednokrotnie w obliczu sytuacji, które są tajemnicą. Nie zawsze wiemy, co jest Wolą Bożą wobec nas. A dzieje się to częściej niż przypuszczamy. W razie niepewności trzeba działać zgodnie z tym, co w sumieniu uzna się za niewątpliwy nakaz woli Bożej.
Jeśli więc chcesz podobać się Bogu i prowadzić życie szczęśliwe na ziemi, łącz się zawsze i we wszystkim z Najświętszą Wolą Bożą. Weź pod uwagę to, że grzechy życia , które popełniłeś w rozterce wewnętrznej i goryczy, są następstwem oderwania się od Woli Bożej. Od dziś więc obejmij całym sercem Wolę Bożą i we wszystkim, co cię spotka, mów zawsze: " Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie" (Mt 11, 26). Tak niech będzie, Panie, ponieważ tak się Tobie podobało. Kiedy wstrząśnie twym wnętrzem jakaś przeciwność, pomyśl sobie, że zsyła ci ją Bóg, i powiedz sobie: Bóg tak chce i uspokój się. Panie, ponieważ Tyś to czynił, przyjmuję to w milczeniu. Do tego więc niech zdążają wszystkie twoje myśli i modlitwy, proś Boga w czasie rozmyślania, przy Komunii świętej i podczas nawiedzenia Najświętszego Sakramentu, by ci udzielił łaski doskonałe ; o zdaniu się na Jego Wolę. Oddawaj się nieustannie Bogu tymi słowami: Oto jestem, Boże mój, czyń ze mną i ze wszystkim, co do mnie należy, wedle Najświętszej Woli Swojej.


So lip 23, 2016 17:49
Post Re: Wola Boża
Czy my ludzie wypełniamy wolę Bożą ? Czyż my ludzie nie zawiedliśmy Go? Czy mimo ukazanych nam prawd przez świadectwo życia Jezusa Chrystusa my te prawdy przyjęliśmy. Jak wygląda życie na ziemi ludzi. Pełnia grzechu i zgorszenia. Cierpliwość i miłosierdzie Boże jest dla nas ogromne i mimo naszego odwrócenia od Niego - On trwa przy nas. Pragnie naszego zbawienia. Daje swoje znaki. Walczy o człowieka. Nie odwraca się od człowieka. Czyż nie jest w tym przekazie zawarta wielka miłość - miłość cierpliwa. Bóg mówi nam, że ciągle czeka, ale również daje nam warunek, że kiedyś te czekanie się skończy. Przychodzi do ludzi prostych, czystego serca. Nie wierzymy w to, bo nie chcemy wierzyć. Rozalii Celakównie przez 80 lat nie uwierzono. Gdyby nie nasz Papierz Jan Paweł II, to Św. Faustynie Kowalskiej do tej pory by nie uwierzono.Ja wierzę, bo również sama doświadczyłam obecności Bożej w moim życiu i wiem, że Bóg jest z człowiekiem bardzo blisko, że działa i walczy o każdego z nas.


Wt paź 11, 2016 10:01
Post Re: Wola Boża
Jesteśmy stworzeni głównie do życia wiecznego. Nasze życie na ziemi jest maleńkim zaczątkiem, maleńkim epizodem życia wiecznego. Żyjąc na ziemi zaświadczamy, czy pragniemy, by nasze życie wieczne było z Bogiem, czy bez Boga. Mamy wybór, jakie życie pragniemy prowadzić tu na ziemi i w wieczności. Jezus Chrystus umarł za nas na krzyżu, by nam to zbawienie dać w darze, byśmy mieli łączność z Bogiem. Naszym zadaniem jest tylko ten dar przyjąć - dar zbawienia. Możemy ten dar przyjąć, lub go odrzucić. Przyjąć, to znaczy przyjąć Jezusa do swojego życia. Przyjęcie Jezusa do swojego życia, to nie puste bezwartościowe słowa, to słowa, które są w naszej duszy, w naszych pragnieniach, w naszych dążeniach. To naszym życiem potwierdzamy, czy chcemy żyć z Jezusem. Jak mamy żyć, właśnie Jezus żyjąc na ziemi nauczał. Nauczał: jacy mamy być, jaki jest Bóg, jakie jest Królestwo Boże, jakie są najważniejsze dla nas przykazania, jak mamy przebaczać i czym się kierować. Zbawienie jest nam dane, ale my musimy pragnąć ten dar przyjąć. Nie możemy powiedzieć, że coś jest dla nas bez nas. Nasza wola musi zdecydować, co wybieramy. Bóg nie może ingerować w nasze życie, bo bylibyśmy Jego niewolnikami lub panami, bo chcielibyśmy, by robił wiele rzeczy za nas i jeszcze odpowiadał za nie. Zło na ziemi istnieje poprzez złe rzeczy, które ludzie sobie nawzajem czynią. Ludzie gdyby kierowali się naukami Jezusa, to byłoby o wiele tego zła i okrucieństwa mniej. Choroby wchodzą w skład natury ludzkiego ciała i duchowość człowieka za nie nie odpowiada. Bóg może wedle swojej woli i na skutek naszych próśb w niektórych sytuacjach pomóc. Głównie ratując nas ma na celu, by ratować nasze życie duchowe, nasze zbawienie, chociażby przedłużając nam nasze życie, lub uleczając w nas chorobę, lub ratując nas z tragicznego wypadku. Bóg podaje nam rękę - daje nam szanse na nawrócenie. Oskarżanie Boga o zło tego świata jest zupełnie bezpodstawne. Bóg jest miłosierny, kochający, cierpliwy, przebaczający. Bóg jest w nas, z nami i przy nas zawsze. My jesteśmy Jego częścią, bo Bóg nas stworzył. Jest naszym najlepszym Ojcem. Nie czeka na nasze potknięcia, nie chce nas karać. Czeka cierpliwie na nasze wznoszenia się w Jego miłości i w Jego świętości, by żyć z Bogiem zawsze i wszędzie, tu na ziemi i w niebie.


So paź 29, 2016 8:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wola Boża
wybrana napisał(a):
Czy my ludzie wypełniamy wolę Bożą ?
...

Niewłaściwe pytanie.
Ono, dla każdego z nas, brzmi: Czy JA spełniam WOLĘ BOŻĄ?

Nie Ty, nie ona czy on. Nie my, nie wy i nie oni. To jest pytanie dla każdego człowieka.


So paź 29, 2016 11:15
Zobacz profil
Post Re: Wola Boża
andej napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy my ludzie wypełniamy wolę Bożą ?
...

Niewłaściwe pytanie.
Ono, dla każdego z nas, brzmi: Czy JA spełniam WOLĘ BOŻĄ?

Nie Ty, nie ona czy on. Nie my, nie wy i nie oni. To jest pytanie dla każdego człowieka.


Określenie - my ludzie, jest określeniem ogólnym, ale dotyczącym każdego człowieka.


So paź 29, 2016 17:00
Post Re: Wola Boża
W dzienniczku Św.Faustyny Kowalskiej czytamy:

MIŁOSIERDZIE PAŃSKIE OGARNIA CAŁE STWORZENIE, SZCZEGÓLNIE
GRZESZNIKÓW
[Niech pokładają] nadzieję w miłosierdziu Moim najwięksi grzesznicy. Oni mają
prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia Mojego. Córko Moja, pisz o
Moim miłosierdziu dla dusz znękanych. Rozkosz mi sprawiają dusze, które się odwołują
do Mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam, łask ponad ich życzenia. Nie mogę
karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeżeli on się odwołuje do Mej litości,
ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu Swoim. Napisz:
nim przyjdę, jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia
Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi
sprawiedliwości Mojej?.. (Dz 1146)

W tych słowach wyrażona jest Wola Boża.


N sty 08, 2017 22:40
Post Re: Wola Boża
chwat napisał(a):
Łaska uświęcająca jest dana darmo, co oznacza raczej to, że nie przekłada się na wypracowanie jej poprzez określone uczynki, w sensie tzw. starotestamentowym.
Darmo nie oznacza jednak wbrew nam, wbrew naszej woli i postępowaniu. Autentyczna relacja Bóg - człowiek i odpowiedź dana Bogu przez człowieka, jest niezbędna.


Efektem służenia Bogu jest uświęcenie i to jest owoc, przez który Bóg odbiera sobie chwałę i uwielbienie. Abyśmy prowadzili uświęcone tzn. PODDANE W POSŁUSZEŃSTWO BOGU.
Wzrastamy duchowo czyniąc uczynki sprawiedliwości, czyli wykonując wolę Bożą. Bóg nas stworzył dla siebie dla swojej chwały jako swoją własność, abyśmy do Niego należeli i dla Niego żyli, stworzeni do wyłącznej dyspozycji Boga jako poświęceni dla Niego.

Centralną postacią, sensem, celem, źródłem naszego życia powinien być sam Bóg, abyśmy dla Niego żyli. List do Rzymian 14:7-8 powiada: " Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie dla siebie nie umiera; Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.

W przekładzie Biblii Tysiąclecia Psalm 40:9 mówi: " Jest moją radością mój Boże, czynić Twoją wolę, a Prawo Twoje mieszka w moim wnętrzu".
W Ewangelii Mateusza 5:14-16 mowa jest o tym, aby Jezus Chrystus był naszym Panem. Mamy być świadectwem Boga wśród ludzi w posłuszeństwie Panu Jezusowi Chrystusowi, aby Jego życie było widoczne w nas i przez nas objawiała się Jego chwała.
Musimy naśladować Pana Jezusa Chrystusa w czynieniu dobra (Efez.5:1). Jesteśmy dziełem Boga stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


So mar 04, 2017 14:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wola Boża
Wypełniając doskonale Wolę Boga - to zjednoczenie i życie w Bogu, pragnąc siebie w Bogu. Grzech Adama i Ewy rozłączył nas z Wolą Boga we własną wolę, a ta własna wola jest miłością własną, miłością grzechu i nieczystością. Wskutek pożywania owocu zakazanego oddaliliśmy się od Stwórcy i zdaje się jakbyśmy samo się stworzyli - takie kłamstwo egoistyczne zdominowało świat i naukę. Wszystkie władze ducha, siły, przymioty i obcowanie tychże ze sobą, z całą naturą zamieniły się w nas w przedmioty cielesne różnych kształtów i wykonywań. Z panowania nad naturą, to natura panuje w nas.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N mar 05, 2017 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 26, 2012 10:12
Posty: 848
Post Re: Wola Boża
Kto nie zna Pana Jezusa, nie odwoła się do Jego Miłosierdzia. Głośmy Prawdę wszelkiemu stworzeniu, by każdy człowiek miał szansę na Wiekuiste Szczęscie. Utrata jednej duszy, to porażka naszego pokolenia.

_________________
Mt.22.37-40 Miłość-na tym opiera się całe Prawo i Prorocy
Ef.4.30-32 Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia... Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.


N mar 05, 2017 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL