Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uroki śmierci
@Alus, tak przekleiłam ponownie swój wpis, bo cóż można jeszcze napisać nowego na twój wpis:
Cytuj:
Uzdrowił i nakarmił, cudownie rozmnażając chleb i ryby, wielu pogan, a jak sie to ma do według Ciebie nieprawidłowej modlitwy o modlitewne wstawiennictwo świętych??


Z tego wynika, że mój pierwszy wpis nie czytałaś.
Jeżeli osobę Jezusa porównujesz do każdego zwykłego człowieka, to nie widzę sensu dalszej z tobą rozmowy w tym temacie.
Takie porównanie nie może zrobić osoba, która jest wyznania chrześcijańskiego.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lip 14, 2017 8:35
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
@Alus, tak przekleiłam ponownie swój wpis, bo cóż można jeszcze napisać nowego na twój wpis:
Cytuj:
Uzdrowił i nakarmił, cudownie rozmnażając chleb i ryby, wielu pogan, a jak sie to ma do według Ciebie nieprawidłowej modlitwy o modlitewne wstawiennictwo świętych??


Z tego wynika, że mój pierwszy wpis nie czytałaś.
Jeżeli osobę Jezusa porównujesz do każdego zwykłego człowieka, to nie widzę sensu dalszej z tobą rozmowy w tym temacie.
Takie porównanie nie może zrobić osoba, która jest wyznania chrześcijańskiego.

Osoba wyznania chrześcijańskiego wie, że Jezus żyjący na ziemi był w pełni zwykłym człowiekiem i w pełni Bogiem....Syn Boży... ludzkimi rękoma pracował, ludzkim myślał umysłem, ludzka działał wolą, ludzkim sercem kochał, którego przybrana natura nie uległa zniszczeniu SW II Gaudium es spes,22.


Pt lip 14, 2017 10:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Wszyscy ci ludzie, którzy odeszli z doczesności do wieczności, żyją i są już tylko duchami.

Skąd taki pomysł?
Co rozumiesz przez "ducha"?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lip 15, 2017 10:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
Wszyscy ci ludzie, którzy odeszli z doczesności do wieczności, żyją i są już tylko duchami.

Skąd taki pomysł?
Co rozumiesz przez "ducha"?


Tylko ciało umiera. Dusza żyje w Jezusie Chrystusie w innym lepszym życiu. Jezus Chrystus pokonał śmierć, by każdy kto w Niego wierzy nie umarł ale żył wiecznie.
A ty jak sądzisz?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lip 15, 2017 14:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Tylko ciało umiera. Dusza żyje w Jezusie Chrystusie w innym lepszym życiu.

Biblia nie potwierdza takiego dualizmu (ciało-dusza; ciało umiera, a uwolniona dusza żyje dalej). To grecka koncepcja filozoficzna, a nie nauka biblijna...
Umiera człowiek, a nie tylko ciało człowieka...
Szatan w Edenie kłamał, mówiąc: "Na pewno nie umrzecie..." - ludzie wtedy mu uwierzyli i cały czas wierzą w to kłamstwo!
Biblia stoi na stanowisku życia po ZMARTWYCHWSTANIU, a nie naucza o życiu zaraz po zgonie! [wersety zdające się mówić inaczej, trzeba czytać w całym kontekście].

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So lip 15, 2017 15:55
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):
Wszyscy ci ludzie, którzy odeszli z doczesności do wieczności, żyją i są już tylko duchami.

Skąd taki pomysł?
Co rozumiesz przez "ducha"?


Tylko ciało umiera. Dusza żyje w Jezusie Chrystusie w innym lepszym życiu. Jezus Chrystus pokonał śmierć, by każdy kto w Niego wierzy nie umarł ale żył wiecznie.
A ty jak sądzisz?

Dlaczego czynisz znak równości między duszami świętych żyjącycyh w Bogu, a "duchami" wałęsającymi się po świecie w myśl wierzeń spirytystycznych?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lip 15, 2017 16:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
wybrana napisał(a):

Tylko ciało umiera. Dusza żyje w Jezusie Chrystusie w innym lepszym życiu. Jezus Chrystus pokonał śmierć, by każdy kto w Niego wierzy nie umarł ale żył wiecznie.
A ty jak sądzisz?

Dlaczego czynisz znak równości między duszami świętych żyjącycyh w Bogu, a "duchami" wałęsającymi się po świecie w myśl wierzeń spirytystycznych?


A gdzie ja taki znak uczyniłam?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lip 15, 2017 16:28
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Cytuj:
Dlaczego czynisz znak równości między duszami świętych żyjącycyh w Bogu, a "duchami" wałęsającymi się po świecie w myśl wierzeń spirytystycznych?


Cytuj:
A gdzie ja taki znak uczyniłam?


Tu

wybrana napisał(a):
W takim razie dlaczego praktykuje modlitwy o wstawiennictwo duchów uznanych przez KK za świętych?
Czy te modlitwy nie są formą spirytyzmu?
Czyż nie jest to forma łączenia się ludzi z duchami?


So lip 15, 2017 17:07

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):

Tu

wybrana napisał(a):
W takim razie dlaczego praktykuje modlitwy o wstawiennictwo duchów uznanych przez KK za świętych?
Czy te modlitwy nie są formą spirytyzmu?
Czyż nie jest to forma łączenia się ludzi z duchami?


A co ma piernik do wiatraka?
Po drugie odpowiedzi na to zadane pytanie nie otrzymałam, tylko kluczycie i wyciągacie bezsensowne argumenty niezwiązane z tematem.
Czy te modlitwy są formą spirytyzmu, czy nie?
Wszak Bóg zabrania porozumiewania się z duchami.
A może KK ma patent na te zbawione święte dusze i te potępione?
To zależy od uznania? i zasług?
Zbawienie przez Kościół pomijając moc Bożą.
Człowiek zarządza mocą Bożą.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So lip 15, 2017 17:30
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):

Tu

wybrana napisał(a):
W takim razie dlaczego praktykuje modlitwy o wstawiennictwo duchów uznanych przez KK za świętych?
Czy te modlitwy nie są formą spirytyzmu?
Czyż nie jest to forma łączenia się ludzi z duchami?


A co ma piernik do wiatraka?
Po drugie odpowiedzi na to zadane pytanie nie otrzymałam, tylko kluczycie i wyciągacie bezsensowne argumenty niezwiązane z tematem.
Czy te modlitwy są formą spirytyzmu, czy nie?
Wszak Bóg zabrania porozumiewania się z duchami.
A może KK ma patent na te zbawione święte dusze i te potępione?
To zależy od uznania? i zasług?
Zbawienie przez Kościół pomijając moc Bożą.
Człowiek zarządza mocą Bożą.


So lip 15, 2017 18:13
Post Re: Uroki śmierci
Skończyłam pisać post i mi go wyrzuciło :(
Piszę ponownie.

Bóg nie zabrania porozumiewać się z duchami dobrymi - naszymi aniołami stróżami.
Bóg zabrania porozumiewać sie z duchami zła, zbuntowanymi aniołami - one to ujawniają się podczas seansów spirytystycznych.
Jezus jedynym Pośrednikiem - oznacza to, że Jezus jest jedynym Pośrednikiem Nowego Przymierza, naszym Zbawcą i naszym Obrońcą.
Modlitwa o wstawiennictwo świętych wynika z wyznania wiary - Credo - wierzę w świętych obcowanie.


So lip 15, 2017 18:46
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
A co ma piernik do wiatraka?
Po drugie odpowiedzi na to zadane pytanie nie otrzymałam, tylko kluczycie i wyciągacie bezsensowne argumenty niezwiązane z tematem.
Czy te modlitwy są formą spirytyzmu, czy nie?

Tak jak dusza świętego żyjącego w Bogu nie jest żadnym duchem, tak modlitwy o wstawiennictwo świętych nie są żadną formą spirytyzmu. Spirytyzm=przekonanie, że można mieć kontakt z duchami zmarłych. Katolicyzm - przekonanie, że są dusze świętych w niebie, których możemy prosić o modlitwę, a nie przywoływać ich na pogaduszki.
wybrana napisał(a):
Wszak Bóg zabrania porozumiewania się z duchami.

Ale nie zabrania świętych obcowania
wybrana napisał(a):
A może KK ma patent na te zbawione święte dusze i te potępione?

Dokładnie. Kościół ma patent. Im prędzej to zrozumiesz tym lepiej.
wybrana napisał(a):
To zależy od uznania? i zasług?
Zbawienie przez Kościół pomijając moc Bożą.
Człowiek zarządza mocą Bożą.

Dokładnie. Im prędzej zrozumiesz, że Kościół jest Ciałem Chrystusa tym lepiej dla ciebie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lip 16, 2017 16:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Uroki śmierci
Wiara wielu ludzi jest martwa. Człowiek uważa, że wierzy, ale tak na prawdę nie wierzy. Nie wierzy, bo nie uwierzył w to, co Bóg chciałby aby wierzył. Nie uznaje prawdy przekazanej przez samego Boga. Nie uznaje świadectwa wiary złożonego na krzyżu, na odkupienie win ludzkich. Prawda objawiona przekazana przez naocznych wybranych świadków jest odrzucana. Człowiek woli uznawać i przyjmować własną prawdą wymyśloną przez istotę słabą, ułomną i grzeszną(człowieka), bo tak mu wygodniej, bo tak może zaspokajać własne ego, własną wyższość, bo tak może mieć władzę nad drugim człowiekiem i przez to może zniewalać go własnymi (nieomylnymi) w mniemaniu doktrynami, które są niezgodne z wiarą i wolą Bożą. Nie słuchając słowa Bożego, odrzucamy Boga, lekceważymy Boga. Człowieka prostego nieznającego Pisma- może usprawiedliwić jego niewiedza. Człowiek, który zna Pisma i zagłębia się w ich treść, a postępuje niezgodnie z nimi-nic nie jest wstanie usprawiedliwić. Cóż taki człowiek ma na swoją obronę? Wiedziałem, ale zlekceważyłem Twoje słowo Boże. Chciałem być mądrzejszy od Ciebie. Chciałem mieć majętność i władzę nad ludźmi. Ceniłem tak bardzo życie ziemskie, że te w Twoim Królestwie zlekceważyłem.
Odrodzić się w wierze, to odrodzić, otworzyć się na prawdziwą wiarę - wiarę, której świadectwem był Jezus Chrystus, bo ta wiara daje nam zbawienie. Jest podstawą naszego zbawienia. Możemy być zbawieni przez miłosierdzie Boże, ale nie każdy go dostąpi.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lip 17, 2017 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Uroki śmierci
czytelnikBiblii napisał(a):
...
Biblia stoi na stanowisku życia po ZMARTWYCHWSTANIU, a nie naucza o życiu zaraz po zgonie! [wersety zdające się mówić inaczej, trzeba czytać w całym kontekście].


A i nie zaprzecza. Skoro rzeczywistość niebiańska transcendentna jest i ponadczasowa, to nie pokrywa się 1:1 z rzeczywistością ziemską. Non omnis moriar. Continuum.

Czy dla Boga jest wczoraj, dziś, jutro? Czy Bóg żyje dniem, czy jest ponad czasem?
Uważam, że Bóg jest przed milionami lat, Bóg jest 2 tysiące lat temu, Bóg jest teraz, Bóg jest jutro i Bóg jest za tysiąc lat, Bóg jest w wieczności.
Nie był, nie będzie, tylko jest.

Człowiek umierając wyzwala się z okowów czasu (czas jest jedynie miarą postępowania procesów fizycznych). Odniesienia czasowe przestają mieć jakikolwiek sens. Czas nie istnieje samodzielnie. Jest sprytnym wynalazkiem człowieka, który ułatwia opisany otoczenia.

Człowiek umierając, żyć nie przestaje. Pierwiastek boży tkwiący w człowieku przeistacza się w inną formę. Poza czasem. Więc w czasie mierzalnym na naszym globie, to jest równocześnie ze śmiercią, jak też w tysiąc trzysta osiemdziesiąt cztery lata, trzy miesiące, sześć dni, dwie godziny, trzynaście minut i dwadzieścia jeden sekund. To już jest poza czasem. Więc równie dobrze natychmiast, jak w dowolnie określonym punkcie czasu.

Z punktu widzenie ciągłości (całkowicie abstrahując od czasu) następuje to bezpośrednio. Jedna forma przechodzi w drugą. Ale istnienie nie traci ciągłości. Koło się zamyka.


Pn lip 24, 2017 9:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Uroki śmierci
andej napisał(a):
Człowiek umierając, żyć nie przestaje.

Czyli: śmierci nie ma! Tak?

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn lip 24, 2017 9:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL