Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
hansel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. (KKK 2117)
Np kiedy ?

Na przykład wtedy, kiedy ktoś naczyta się takich książek i potem bawi się w wywoływanie duchów czy inne praktyki magiczne,
hansel napisał(a):

medieval_man napisał(a):
Zależy co rozumiesz przez "zajmowanie się spirytyzmem". Jeśli czytanie o nim, to nic strasznego.
Mogę powiedzieć że to jest bardzo piękna literatura bo ona udowania że ludzie którzy umarli tak naprawdę zawsze są przy nas ilekroć tylko o nich pomyślimy więc wcale o ich nie straciliśmy.

Udowadnia - to chyba słowo mocno na wyrost?
Chyba, że chodzi o obecność we wspomnieniach. Taką wyimaginowaną "obecność".

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 23, 2017 13:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):

medieval_man napisał(a):
Zależy co rozumiesz przez "zajmowanie się spirytyzmem". Jeśli czytanie o nim, to nic strasznego.

Cytuj:
Mogę powiedzieć że to jest bardzo piękna literatura bo ona udowania że ludzie którzy umarli tak naprawdę zawsze są przy nas ilekroć tylko o nich pomyślimy więc wcale o ich nie straciliśmy.

Udowadnia - to chyba słowo mocno na wyrost?
Chyba, że chodzi o obecność we wspomnieniach. Taką wyimaginowaną "obecność".


Polecam ci przeczytać Błękitną wyspę Tą książkę napisał człowiek który po śmierci wrócił do swojej córki - https://www.youtube.com/watch?v=NkuSZSk1kOs


Wt maja 23, 2017 13:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
Widzę, że nie ma możliwości rozmowy.
Skoro książkę napisał jakiś zmarły to ja wymiękam.

Niezła ta córunia: napisała jakieś bzdety podpisując się jako nieżyjący ojciec. Pewnie niezła z tego kasa była.
A przy tym nawet nie spodziewała, że znajdą się naiwni, którzy w to uwierzą.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 23, 2017 14:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
Skoro książkę napisał jakiś zmarły to ja wymiękam.

A jak byś zareagował gdybym ci powiedział że Chopin nadal po swojej śmierci nadal tworzy muzykę ?


Wt maja 23, 2017 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Uroki śmierci
Ja zareagowałbym wysłaniem Ci następującego linka: http://www.psychiatria-wrzeszcz.pl .


Wt maja 23, 2017 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Uroki śmierci
hansel napisał(a):
Mogę powiedzieć że to jest bardzo piękna literatura bo ona udowania że ludzie którzy umarli tak naprawdę zawsze są przy nas ilekroć tylko o nich pomyślimy więc wcale o ich nie straciliśmy.


Ja nie lubie mojej żyjącej, jaki i zmarłej rodziny, więc to by była kolejna(jeśli w ogóle coś takiego jest)rzecz która by była robiona mi na złość :mrgreen:
Bo nic z tego nie mam, a co najwyżej by były przez to jakieś problemy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 23, 2017 15:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
hansel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Skoro książkę napisał jakiś zmarły to ja wymiękam.

A jak byś zareagował gdybym ci powiedział że Chopin nadal po swojej śmierci nadal tworzy muzykę ?

Wybacz, ale pomyliłeś fora.
To nie jest forum miesięczników "Nie z tej ziemi", "4 wymiar", "Wróżka", "Adremida", "Astromagia"...

Jeśli szybko tego nie zrozumiesz to za propagowanie treści ezoterycznych naruszające Regulamin długo tu nie pobędziesz. Żebyś jeszcze chciał rozmawiać, ale ty tylko wklejasz wybiórcze filmiki stworzone przez oszołomów.
Nie mówię, że nie możemy rozmawiać o ezoteryce jako o zjawisku, ale nie zmieniamy tego forum w dzielenie się niesamowitymi niesamowitościami.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 23, 2017 16:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uroki śmierci
białogłowa napisał(a):
Nawet nie zakładałam, że rodzice mogli mieć prawo głosu, tylko interesuje mnie wg. jakich kryteriów dana szkoła decydowała się na nauczanie konkretnego języka, akurat mieli w okolicy chętnego do pracy germanistę czy jak ;)


Odpowiadajac na twoje pytanie mysle ze zrobiono to specjalnie, by uatrakcyjnic sama szkole, jako ze na temat stowarzyszenia PAX, a specjalnie jego szefa p. Piaseckiego ( przywodce przedwojennej Falangi ktory zawarl uklad z radzieckim gen KGB Sierowem, odpowiedzialnym za eksterminacje wilenskiego AK ) opinie byly bardzo zroznicowane.
Jednak szkola byla swietna, mala, czysto meska, korzystajaca z wielu przedwojennych jeszcze nauczycieli albo z ludzi mlodszych, lecz rzeczywiscie zainteresowanych swoim przedmiotem nauczania i samym nauczaniem, kilku laczylo prace w szkole z asystentura na uczelni, kilku mialo tytuly doktorskie.
Szkola w tym czasie miala jeden obcy jezyk obowiazkowy ( rosyjski ) i drugi do wyboru ( angielski lub lacina ). Miala obowiazkowa religie, ale rowniez obowiazkowe lekcje plywania, na ktore chodzilismy do YMCA czy Gornoslaska, obowiazkowy kurs na prawo jazdy samochodowe i motocyklowe w klasie 10 tej, coroczne tygodniowe campingi wiosenne w osrodku PAX w Zakroczymiu i rowniez coroczne rekolekcje w okresie przed wielkanocnym urywajace kilka dni ze szkolnej rutyny, zwykle ciekawe bo prowadzone przez ciekawych ksiezy i zakonczane wspolnym sniadaniem calej szkoly w sali gimnastycznej.
Co sobote, ktora byla wowczas normalnym dniem nauki mielismy klub filmowy w paxowskiej sali im Pietrzaka, gdzie pokazywano nam glownie wartosciowe filmy zachodnioeuropejskie.
Ten biwak w Zakroczymiu, tyle ze 3 dniowy mialy rowniez wszystkie nowo przyjmowane roczniki uczniow gdzies w polowie wrzesnia, po to by oswoic swierzych uczniow z roznych srodowisk ze soba i nauczycielami. Oprocz tego zima i wiosna urzadzano nam wycieczki szkolne w rozne rejony kraju.
Prawdziwy szkolny dreame come true w glebokim PRL polowy lat 60 tych.
Nie trzeba przekonywac ze mimo braku zapalu do nauki, lubilem ta szkole, tak jak wiekszosc wychowankow.


Wt maja 23, 2017 16:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 942
Post Re: Uroki śmierci
Łacina w szkole średniej to świetna podbudowa do nauki innych języków, zwłaszcza romańskich, ale który nastolatek to doceni. Obowiązkowe lekcje pływania i kurs prawa jazdy, ludzie kochane niech to się wróci.
Nie, nie wzdycham za PRL-em, ale jednak nie doszczętnie wszystko było w nim takie złe ;) Dzięki za odpowiedź, choć zrobiliśmy tym małe pozatemacie.

_________________
Tylko Bogu chwała


Wt maja 23, 2017 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Uroki śmierci
No prawda, ale musze jeszcze zdanie dodac bo mnie zle zrozumialas.
To wszystko bylo w tej jednej szkole, a nie w przecietnej peerelowskiej szkole, tak ze nie masz do czego tesknic. Stowarzyszenie bylo wowczas bogata gospodarcza organizacja i ladowalo niezly grosz w ta szkole.


Wt maja 23, 2017 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
Nie mówię, że nie możemy rozmawiać o ezoteryce jako o zjawisku, ale nie zmieniamy tego forum w dzielenie się niesamowitymi niesamowitościami.
Nazywasz innych ludzi oszołomami tylko dlatego że nie podzielasz ich poglądów ?


Śr maja 24, 2017 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Uroki śmierci
To raczej Ty bezkrytycznie we wszystko wierzysz, bo posiada aurę niesamowitości.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 24, 2017 9:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Uroki śmierci
hansel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Nie mówię, że nie możemy rozmawiać o ezoteryce jako o zjawisku, ale nie zmieniamy tego forum w dzielenie się niesamowitymi niesamowitościami.
Nazywasz innych ludzi oszołomami tylko dlatego że nie podzielasz ich poglądów ?

Nazywam cię oszołomem, bo dałeś się uwieść cwanym ludziom wmawiającym ci, że zwykli zmarli ludzie zamieniają się w duchy, a potem przychodzą z nami pogadać.
Te "poglądy" nie są niczym uzasadnione poza życzeniowym myśleniem ich twórców.
Jeśli w to wierzysz, to żal mi ciebie, ale nie zmuszę cię do zmiany nawet najgłupszych poglądów.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr maja 24, 2017 9:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 10:03
Posty: 181
Post Re: Uroki śmierci
medieval_man napisał(a):
hansel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Nie mówię, że nie możemy rozmawiać o ezoteryce jako o zjawisku, ale nie zmieniamy tego forum w dzielenie się niesamowitymi niesamowitościami.
Nazywasz innych ludzi oszołomami tylko dlatego że nie podzielasz ich poglądów ?

Nazywam cię oszołomem, bo dałeś się uwieść cwanym ludziom wmawiającym ci, że zwykli zmarli ludzie zamieniają się w duchy, a potem przychodzą z nami pogadać.
Te "poglądy" nie są niczym uzasadnione poza życzeniowym myśleniem ich twórców.
Jeśli w to wierzysz, to żal mi ciebie, ale nie zmuszę cię do zmiany nawet najgłupszych poglądów.


A w to że np Jezus na Górze Tabor rozmaił z Mojżeszem i Eliaszem wierzysz ?


Śr maja 24, 2017 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Uroki śmierci
To nie miało nic wspólnego ze spirytyzmem, tak samo uzdrawianie Jezusa z bioenergoterapią

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL