Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Kim był dla ciebie Jezus ?


Nie kim był tylko kim jest?
Jezus ciągle jest.
Bóg ma na imię,, Jestem , który jestem".

Dla ciebie Jezus może był dla mnie jest.


So maja 28, 2016 10:11
Post Re: Uroki śmierci
Cytuj:
27 Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». 28 Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je». Lk 11, 27

W Biblii Warszawskiej tego nie znajdziesz.

A ile Matka moze osiagnac u Syna mozesz przeczytac tu

Cytuj:
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi.J 2, 3-7


So maja 28, 2016 10:21
Post Re: Uroki śmierci
Kael napisał(a):
Cytuj:
27 Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». 28 Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je». Lk 11, 27

W Biblii Warszawskiej tego nie znajdziesz.

A ile Matka moze osiagnac u Syna mozesz przeczytac tu

Cytuj:
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi.J 2, 3-7


Ja nie pomniejszam wartości Matki Jezusa. W każdej swojej modlitwie odmawiam - Zdrowaś Mario. Jest Ona wybraną, Błogosławioną między niewiastami.

Cud napełnienia wina nie uczynił Jezus dla matki, ale po to, by dać świadectwo swej mocy, swej Boskości. Cuda czynił Jezus dla wielu ludzi proszących Go.


So maja 28, 2016 10:48
Post Re: Uroki śmierci
Ale na prosbe Matki. Bez jej prosby pewnej spelnienia (mimo pozornego wyrzutu Jezusa, ona kaze slugom zrobic wszystko, co On im poleci) by go nie bylo.


So maja 28, 2016 11:08
Post Re: Uroki śmierci
Kael napisał(a):
Ale na prosbe Matki. Bez jej prosby pewnej spelnienia (mimo pozornego wyrzutu Jezusa, ona kaze slugom zrobic wszystko, co On im poleci) by go nie bylo.


Matka znała swego syna i jego moc.
Jezus spełniał wiele próśb - również ludzi obcych, którzy pragnęli Jego i wierzyli w Niego. Jezus nikomu nie odmawiał pomocy, nawet grzesznikom jej udzielał.


So maja 28, 2016 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Uroki śmierci
Kael napisał(a):
Cytuj:
27 Gdy On to mówił, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: «Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś». 28 Lecz On rzekł: «Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je». Lk 11, 27

W Biblii Warszawskiej tego nie znajdziesz.

Tu jest Interlinia: http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... 1/verse/28

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


So maja 28, 2016 11:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Kim był dla ciebie Jezus ?


Nie kim był tylko kim jest?
Jezus ciągle jest.
Bóg ma na imię,, Jestem , który jestem".

Dla ciebie Jezus może był dla mnie jest.


Pięknie napisałeś że jest, ale kim dla ciebie jest Jezus ? Jaką prawdę uznajesz ? Czy jest twoim Bogiem, Zbawcą, Królem życia ?
Czy potrzebujesz dodatkowych pośredników ? czy Jezus ich wyznaczył ?
Co jest twoją prawdą, drogą, celem ? Oświeć mnie. Pomóż się poznać. Zdeklaruj się w wierze, jeżeli to nie stanowi twojej tajemnicy.


Pn maja 30, 2016 13:00
Post Re: Uroki śmierci
Oczywiście ,że nie jest żadną tajemnicą mój światopogląd.
Jestem wierzący i staram się być praktykującym.
Jezus Chrystus jest moim Panem, Zbawicielem, Bogiem - Człowiekiem , który umarł na krzyżu dla również mojego zbawienia. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Dodatkowo Jezus jest moim przyjacielem.
Maryja Matka Jezusa jest pośredniczką do Jezusa. Maryja prowadzi do Jezusa. Jezus prowadzi do Boga Ojca.
Cóż celem każdego chrześcijanina jest zbawienie czyli życie wieczne w chwale zbawionych.


Pn maja 30, 2016 15:44
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
Oczywiście ,że nie jest żadną tajemnicą mój światopogląd.
Jestem wierzący i staram się być praktykującym.
Jezus Chrystus jest moim Panem, Zbawicielem, Bogiem - Człowiekiem , który umarł na krzyżu dla również mojego zbawienia. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Dodatkowo Jezus jest moim przyjacielem.
Maryja Matka Jezusa jest pośredniczką do Jezusa. Maryja prowadzi do Jezusa. Jezus prowadzi do Boga Ojca.
Cóż celem każdego chrześcijanina jest zbawienie czyli życie wieczne w chwale zbawionych.



Pięknie to napisałeś.
Wytłumacz mi tylko, gdzie czytamy w Piśmie Świętym, że Jezusa ustanowił pośredników do Siebie.


Pt cze 03, 2016 10:06
Post Re: Uroki śmierci
Maryja jest pośredniczką gdyż jest matką Jezusa. Taka była wola Boga gdyż wybrał na matkę swojego Syna Maryję. I tak jest niezależnie czy się komu to podoba czy nie.
Jezus jest Bogiem ale również jest człowiekiem - Synem Maryi. Z tego rodzi się wyjątkowy charakter Maryi jako pośredniczki do Jezusa swojego Syna.
Na weselu w Kanie Maryja poprosiła Jezusa by zaradził brakowi wina. I Jezus jako dobry Syn Maryi nie odmówił. No i była przez to pełna radość . Nie tylko na początku ale i na końcu.


Pt cze 03, 2016 10:47
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
Maryja jest pośredniczką gdyż jest matką Jezusa. Taka była wola Boga gdyż wybrał na matkę swojego Syna Maryję. I tak jest niezależnie czy się komu to podoba czy nie.
Jezus jest Bogiem ale również jest człowiekiem - Synem Maryi. Z tego rodzi się wyjątkowy charakter Maryi jako pośredniczki do Jezusa swojego Syna.
Na weselu w Kanie Maryja poprosiła Jezusa by zaradził brakowi wina. I Jezus jako dobry Syn Maryi nie odmówił. No i była przez to pełna radość . Nie tylko na początku ale i na końcu.


Jezus nikomu nie odmówił, nawet grzesznikowi.


Pt cze 03, 2016 11:16
Post Re: Uroki śmierci
Nawet w Episkopacie jest Prymas - Primus inter pares.


Pt cze 03, 2016 12:14
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
Nawet w Episkopacie jest Prymas - Primus inter pares.


I co chcesz przez to powiedzieć ?


Pt cze 03, 2016 13:36
Post Re: Uroki śmierci
Domyśl się sama.


Pt cze 03, 2016 14:20
Post Re: Uroki śmierci
Hominibus napisał(a):
Nawet w Episkopacie jest Prymas - Primus inter pares.



W tym momencie nie nadążam, jasnowidzem również nie jestem, więc nie zgłębię twoich myśli.


Pt cze 03, 2016 17:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL