Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna strona
 Uroki śmierci 
Autor Wiadomość
Post Uroki śmierci
Życie powiązane jest z wieloma cierpieniami, które ranią serce człowieka. Z tymi ranami odchodzimy z tego świata. Tam jednak po drugiej stronie czeka na nas - Jezus Chrystus, który z miłości do nas poniósł śmierć.
Czym, dla człowieka wierzącego jest śmierć ?. Czy jest chwilą oczekiwaną, czy konieczną, którą wolelibyśmy aby nie nastąpiła.


Pt kwi 22, 2016 9:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Życie powiązane jest z wieloma cierpieniami, które ranią serce człowieka. Z tymi ranami odchodzimy z tego świata. Tam jednak po drugiej stronie czeka na nas - Jezus Chrystus, który z miłości do nas poniósł śmierć.
Czym, dla człowieka wierzącego jest śmierć ?. Czy jest chwilą oczekiwaną, czy konieczną, którą wolelibyśmy aby nie nastąpiła.

Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So kwi 23, 2016 8:21
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Askadtowiesz napisał(a):
wybrana napisał(a):
Życie powiązane jest z wieloma cierpieniami, które ranią serce człowieka. Z tymi ranami odchodzimy z tego świata. Tam jednak po drugiej stronie czeka na nas - Jezus Chrystus, który z miłości do nas poniósł śmierć.
Czym, dla człowieka wierzącego jest śmierć ?. Czy jest chwilą oczekiwaną, czy konieczną, którą wolelibyśmy aby nie nastąpiła.

Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.

Egoistyczne nastawienia na indywidualne czerpanie z dóbr tego świata, koncentrowanie się na budowanie indywidualnego tylko dla siebie raju w życiu doczesnym, często zamyka perspektywę życia wiecznego.
"Nienawidzi swego życia" - oznacza odejście od egoizmu i dostrzeganie potrzeb innych ludzi, zdolność do wyrzeczeń na ich rzecz.
Ileż to razy - wręcz nieustannie - musimy rezygnować z własnych potrzeb na rzecz członków rodziny.
A można egoistycznie postawić siebie na piedestale - stąd rozwody, krzywdy porzuconych dzieci, dramat porzuconych starych rodziców.


So kwi 23, 2016 8:43
Post Re: Uroki śmierci
Z chwilą śmierci naszego ludzkiego ciała, nasza dusza nie umiera, żyje dalej. Dlaczego śmierć dla ludzi jest tak ciężkim przeżyciem ?. Dlaczego nastawienie ludzi do śmierci jest takie sceptyczne ?. Czekamy na nią ?. Jest naszym celem ?. Czy jest naszą tragedią ?. Jak sądzicie ?.


So kwi 23, 2016 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Z chwilą śmierci naszego ludzkiego ciała, nasza dusza nie umiera, żyje dalej. Dlaczego śmierć dla ludzi jest tak ciężkim przeżyciem ?. Dlaczego nastawienie ludzi do śmierci jest takie sceptyczne ?. Czekamy na nią ?. Jest naszym celem ?. Czy jest naszą tragedią ?. Jak sądzicie ?.


Inaczej na temat śmierci myśli bezdomny, inaczej myśli o tym miliarder, tutaj u różnych ludzi, różnie z tym jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 23, 2016 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 15:39
Posty: 291
Post Re: Uroki śmierci
Jest wiara u niektórych ludzi, że jest inne lepsze życie po śmierci. Tak naprawdę nie ma pewności. Jest to pewna tajemnica, którą nie sposób odgadnąć. Dlatego się boimy śmierci. Wiara daje niektórym ludziom nadzieję na sprawiedliwość, lepsze życie i na powtórne spotkanie z osobami, które odeszły do krainy umarłych.


So kwi 23, 2016 15:25
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
beata50 napisał(a):
Jest wiara u niektórych ludzi, że jest inne lepsze życie po śmierci. Tak naprawdę nie ma pewności. Jest to pewna tajemnica, którą nie sposób odgadnąć. Dlatego się boimy śmierci. Wiara daje niektórym ludziom nadzieję na sprawiedliwość, lepsze życie i na powtórne spotkanie z osobami, które odeszły do krainy umarłych.

Generalnie wszyscy boją sie śmierci - Jestem w jakim sensie ekspertem od umierania innych, przynajmniej niektórych, ale nie jestem ekspertem od własnego umierania. Momentami łapał mnie zwierzęcy strach, już :( śp ks J. Kaczkowski.


So kwi 23, 2016 15:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
Generalnie wszyscy boją sie śmierci - Jestem w jakim sensie ekspertem od umierania innych, przynajmniej niektórych, ale nie jestem ekspertem od własnego umierania. Momentami łapał mnie zwierzęcy strach, już :( śp ks J. Kaczkowski.


Jeśli chodzi o mnie to zawsze ból był przed strachem, moge bać sie śmierci, bo to jest strach, natomiast ból jest czymś gorszym, bo ból boli! a śmierć jest lepsza, bo jest czymś bezbolesnym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 23, 2016 21:11
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
Śmierć, wydaje się dla ludzi sprawą odległą. Boimy się o niej rozmawiać, o niej wspominać. Zachowujemy pozory, tak jakby ona nas nie dotyczyła, a jeżeli już, to jest sprawą dalekiej przyszłości. Uważamy, że mamy jeszcze dużo czasu, aby o niej myśleć, aby się nad nią zastanawiać. Zastanawiać się, co się stanie, jeżeli już ona nastąpi. Nie każdy umiera po długiej chorobie. Nie każdy może się na nią przygotować - czyli przygotować się duchowo na spotkanie z Bogiem. Nie każdy ma czas, aby w ostatniej godzinie wyspowiadać się, przyjąć sakrament pojednania. Czy zadajemy sobie pytanie, co się stanie gdyby ? gdyby nastąpiła w sposób w ogóle dla nas nieprzewidziany, nieoczekiwany. Czy powiemy, sorry Panie Boże, ale ja jeszcze nie zdążyłem się przygotować, a Pan Bóg powie miałeś - na to 30, czy 40 lat. W każdy dzień słyszymy w mediach - tyle osób zginęło w wypadku, tyle osób zginęło w akcji terrorystycznej itd. Czy zastanawiamy się nad sobą ?. Nie znamy dnia, ani godziny. Nie wiemy jak będzie wyglądał nasz jutrzejszy dzień. Nie wiemy nawet, co będzie za godzinę, a nawet za minutę. Czy jesteśmy przygotowani na śmierć ?. Czy jesteśmy przygotowani na drugie nowe życie ?. Na to pytanie, każdy z nas musi umieć odpowiedzieć sobie żawsze i w każdej minucie. Nie możemy sobie wmawiać, że mamy jeszcze czas, to jest tylko złudzeniem. Jeżeli będziemy przygotowani na spotkanie z Jezusem, to wizja śmierci nie będzie tak dla nas straszna. Przestaniemy się jej tak bardzo bać. Powinniśmy żyć tak, jak by każdy dzień miał być tym ostatnim. Boga nie trzeba się bać. Każdy, kto w niego wierzy i żyje zgodnie z naukami Jezusa Chrystusa - będzie zbawiony. Nikogo Bóg nie odtrąci - pragnie zbawić każdego z nas.


N kwi 24, 2016 12:02

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Uroki śmierci
Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.[/quote]

No właśnie - jak żyć w świecie, który zbudowany jest na zupełnie innych zasadach niż Królestwo Boże? Czekać i przegrywać i czekać na nagrodę w niebie obserwując tych, którzy już tu odbierają swoją nagrodę? Czekać na śmierć bo to tutaj to nie jest miejsce dla nas? Jak się zmobilizować do wysiłku, jak odnaleźć sens życia tu skoro prawdziwe życie ma zacząć się dopiero po śmierci? Żyć codziennie myśląc o śmierci i codziennie do niej się przygotowywać? To jakaś paranoja.

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


N kwi 24, 2016 16:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Uroki śmierci
wybrana napisał(a):
Śmierć, wydaje się dla ludzi sprawą odległą. Boimy się o niej rozmawiać, o niej wspominać. Zachowujemy pozory, tak jakby ona nas nie dotyczyła, a jeżeli już, to jest sprawą dalekiej przyszłości. Uważamy, że mamy jeszcze dużo czasu, aby o niej myśleć, aby się nad nią zastanawiać. Zastanawiać się, co się stanie, jeżeli już ona nastąpi.


Widze że znasz myśli wszystkich ludzi którzy żyją na ziemi :-D i okazuje sie że każdy myśli tak samo.

wybrana napisał(a):

Nie każdy umiera po długiej chorobie. Nie każdy może się na nią przygotować - czyli przygotować się duchowo na spotkanie z Bogiem. Nie każdy ma czas, aby w ostatniej godzinie wyspowiadać się, przyjąć sakrament pojednania.


Co to by sie działo jak by każdy wiedział, w który konkretnie dzień umrze!
To by było jak z bierzmowaniem, każdy by musiał co najmniej rok przed swoją śmiercią, chodzić do kościoła, żeby sie odpowiednio przygotować, do śmierci, nosić specjalne książeczki, w który ksiądz po mszy by odnotował że byłeś dziś w kościele, a jak by kto nie chodził do kościoła, tak jak mu ksiądz kazał, to później ksiądz by sie wściekł, i już nawet nie byłoby ze strony księdza, zgody na umieranie :D

jano57 napisał(a):
Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.


Z natury jestem taki, że nienawidze wszystkiego i wszystkich, więc dzięki temu mam życie wieczne :mrgreen: sukces i to praktycznie za darmo :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 24, 2016 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Uroki śmierci
Alus napisał(a):
"Nienawidzi swego życia" - oznacza odejście od egoizmu i dostrzeganie potrzeb innych ludzi, zdolność do wyrzeczeń na ich rzecz.
Pewnie, pewnie, trzeba jakoś uładzic drastyczne słowa biblijne, bo to dziś juz nieaktualne, bo tak byc nie moze
Ale słowa są zbyt jednoznaczne aby dało się je bezkarnie przenicować.

wybrana napisał(a):
Z chwilą śmierci naszego ludzkiego ciała, nasza dusza nie umiera, żyje dalej. Dlaczego śmierć dla ludzi jest tak ciężkim przeżyciem ?. Dlaczego nastawienie ludzi do śmierci jest takie sceptyczne ?. Czekamy na nią ?. Jest naszym celem ?. Czy jest naszą tragedią ?. Jak sądzicie ?.

Wyglada na to ze katolicy nie są konsekwentni. Gdyby byli, powinni wzorować sie na św. Aleksym.
i powinni cieszyc sie na perspektywę przejscia do lepszego zycia. Tymczasem rozpaczają.

wybrana napisał(a):
Śmierć, wydaje się dla ludzi sprawą odległą. Boimy się o niej rozmawiać, o niej wspominać.
nic dziwnego, żyjemy, pracujemy, kochamy, zabiegamy o to i owo, a tu nagle "pstryk", wyłaczaja prąd. Nasza rozwinieta swiadomosc, tworzaca wielką zywilizacje, ma i te ujemna strone, że zdajemy sobie sprawę ze swej tymczsowosci. A rozwiazania nie ma.

jano57 napisał(a):
Żyć codziennie myśląc o śmierci i codziennie do niej się przygotowywać? To jakaś paranoja.
Muszę powiedzieć, ze w pełni sie zgadzam. Na szczęście dla mnie. nie muszę. Ale katolicy mają ten problem. Chyba ze nie przesadzaja z konsekwentnoscia.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N kwi 24, 2016 19:23
Zobacz profil
Post Re: Uroki śmierci
jano57 napisał(a):
Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.



Co Św. Jan wyraża w tych przytoczonych słowach? Na pewno nie namawia, by człowiek nienawidził swojego życia, by gardził nim. Słowo "życie" można rozumieć jako życie w grzechu. Życie sprzeczne z naukami Jezusa. Człowiek może wybrać, czy wybrać życie w grzechu, czy też ma nienawidzić grzech.


N kwi 24, 2016 22:22
Post Re: Uroki śmierci
jano57 napisał(a):
Moze warto zastanowic się nad tym (Jana, 12):(25) Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne.


No właśnie - jak żyć w świecie, który zbudowany jest na zupełnie innych zasadach niż Królestwo Boże? Czekać i przegrywać i czekać na nagrodę w niebie obserwując tych, którzy już tu odbierają swoją nagrodę? Czekać na śmierć bo to tutaj to nie jest miejsce dla nas? Jak się zmobilizować do wysiłku, jak odnaleźć sens życia tu skoro prawdziwe życie ma zacząć się dopiero po śmierci? Żyć codziennie myśląc o śmierci i codziennie do niej się przygotowywać? To jakaś paranoja.[/quote]

No właśnie, żyć codziennie i myśleć o śmierci, to była by paranoja. Śmierć przyjdzie sama i nie wiemy w jakiej godzinie. Powinniśmy żyć i rozwijać swoje doczesne życie tak, jak najbardziej potrafimy. Bóg tego od nas pragnie. Pragnie abyśmy byli szczęśliwi, ale musimy w tym naszym szczęśliwym życiu, żyć tak, aby nie krzywdzić siebie i nie krzywdzić blizniego. Nikt nie zbuduje własnego szczęścia na czyjejś krzywdzie. Musimy pamiętać o Bogu, zaufać mu, że On jest również w naszym życiu. Jest z nami i niejednokrotnie nas wspomaga. Szatan również istnieje i robi wszystko, by nas niszczyć, zwodzić, kusić. Nasze życie, to walka duchowa. My możemy w niej zwyciężać, ale tylko z miłością i pomocą Bożą. Można wierzyć, modlić się i być w tym życiu bardzo szczęśliwym. Wiara nam niczego nie zabiera, nie ogranicza w niczym nas, wręcz przeciwnie: daje nam wielką radość, daje nam siłę, daje nam nadzieje. Człowiek, który wierzy, który się modli i ufa Bogu, odczuwa wielką radość życia, odczuwa wielkie szczęście. Błogosławieństwo Boże daje największą niewyobrażalną radość - radość miłości Bożej.


N kwi 24, 2016 22:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Uroki śmierci
Ze śmiercią jest jak ze snem... Nikt z żywych nie boi się raczej układać do snu... Nowy poranek budzi nas do aktywności życiowej na tym świecie...
Podobnie "poranek" zmartwychwstania obudzi do aktywności życiowej śpiących w prochu ziemi, aby żyli w nowym świecie...
Czy zatem jest się czego bać?! Jeśli się jest przyjacielem Pana Boga, przez wiarę w Jezusa Chrystusa, to nie ma powodu do strachu w obliczu śmierci bo taki jest ten doczesny porządek, a statystyki to potwierdzają: 100% ludzi umiera...
Jeśli jednak życie upływa w oddalenie od Dawcy Życia, to jest się czego bać!!

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pn kwi 25, 2016 10:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 739 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL