Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
 Żródło naszego cierpienia 
Autor Wiadomość
Post Żródło naszego cierpienia
W naszym życiu doświadczamy dużo cierpienia.Czasem zadajemy pytanie,dlaczego Bóg miłosierny pozwala na takie cierpienia człowieka?.Oskarżamy Boga,że jest nieczuły,nie reaguje.Gdy uczestniczymy w pogrzebie zmarłej,bliskiej osoby,często słyszymy słowa-taka była wola Boża.Przez takie stwierdzenie,obrażamy Boga.To nie wolą Boga jest,żeby pijak przejechał na pasach dziecko i my jesteśmy na jego pogrzebie.To nie wolą Bożą jest, aby bandzior zgwałcił i zamordował młodą dziewczynę,na której jesteśmy pogrzebie.Przykładów wyrządzonego zła przez człowieka kierowanego przez złego ducha, można by mnożyć tysiące.Dlaczego o nieszczęścia,które doświadczają człowieka oskarżamy Boga.Bóg stworzył ludzi wolnymi,nie stworzył niewolników.To my decydujemy jak żyjemy.To my decydujemy,cz chcemy aby mieć więż z Bogiem.Jak Bóg może nas chronić,jeżeli nas nie zna.Bóg nie wchodzi siłą do czyjegoś życia.To szatan poprzez zniewolonego przez siebie człowieka jest winny za zło i cierpienie człowieka.Bóg pragnie,aby człowiek był szczęśliwy,aby człowiek się rozwijał,udoskonalał.Może dopuścić jedynie cierpienie do jego życia wtedy,gdy służy człowiekowi by odnależć drogę do Boga,w jego nawróceniu.Jest taki ogrom cierpienia i zła na świecie,bo szatan zniewolił ludzi i człowiek poddając się jego woli czyni zło.Módlmy się,by opatrzność Boża chroniła nas przed tym złem.


So mar 05, 2016 17:46
Post Re: żródło naszego cierpienia
Do zastanowienia daję taki przykład : dziecko umierające na raka w wieku 6 lat. Przez krótkie swoje życie przecierpiało więcej niz niejedno z nas przecierpi przez pół wieku.
Nie ma prostych odpowiedzi.

Słowa "taka była wola Boża" są może banalne, ale wielu przynoszą ukojenie, pozwalają łatwiej uporać się z pustką, z tęsknota, z bólem. Nie ma w tym żadnej obrazy Boga.


So mar 05, 2016 17:55
Post Re: żródło naszego cierpienia
Kozioł-choroby są wsród ludzi.Nie możemy winić Boga za to że są.Postęp techniki,zatrute środowisko.To zależy od organizmu kogo dotkną.Nie wiem komu przynoszą słowa,że taka jest wola Boża ukojenie.Wręcz przeciwnie,mamy nieuzasadniony żal do Boga i to osłabia naszą wiarę.My musimy przede wszystkim umacniać naszą wiarę.W umacnianiu wiary jest jej siła i moc.


So mar 05, 2016 18:15
Post Re: żródło naszego cierpienia
Choroby i cierpienie sa wśród nas i zawsze były. Nie można tu zwalać na postęp techniki, czy środowisko.

Ty tego nie widzisz, ale wiele ludzi boryka się z żalem, czy z poczuciem winy i dla nich twierdzenie, ze "tak musiało być", zdjęcie z nich odpowiedzialności jest w tym trudnym czasie wielkim ukojeniem. Pozwala łatwiej przejść okres żałoby. Teologia nie ma z tym nic wspólnego, to czysta psychologia i tylko w takim aspekcie nalezy to rozpatrywać.


So mar 05, 2016 18:29
Post Re: żródło naszego cierpienia
Ukojeniem bólu jest nasza silna wiara.Jeżeli wierzymy,to wiemy,że człowiek nie umiera.Umiera tylko jego ziemskie ciało.Człowiek,jego dusza żyje w nowej powłoce ciała- w Królestwie Bożym.Tam nie ma cierpienia,bólu.Nasze życie ziemskie jest małym epizodem,ułamkiem,początkiem życia wiecznego.Jeżeli małe dziecko umiera,to ma dużo szczęścia,bo niektórzy ludzie muszą nawet 90 lub 100 lat męczyć się na tym ziemskim padole.Życie na ziemi jest cierpieniem,bo tu rządzi szatan.Starajmy się żyć tak,abyśmy w nowym życiu trafili do lepszego życia,w szczęściu i miłości,bez bólu i rozpaczy.Jest to możliwe,ale już teraz na ziemi musimy o to zabiegać.Nie pozwolić by szatan nas prowadził i w nowym życiu upominał się po nas.


So mar 05, 2016 18:48
Post Re: żródło naszego cierpienia
Cytuj:
Ukojeniem bólu jest nasza silna wiara.Jeżeli wierzymy,to wiemy,że człowiek nie umiera.Umiera tylko jego ziemskie ciało.
Teoria, czysty idealizm. Życie to skoryguje, choć życzę aby było to jak najpóźniej.
Cytuj:
Życie na ziemi jest cierpieniem,bo tu rządzi szatan
A to jest czysty dualizm. Jak jeszcze stwierdzisz, że ziemskie ciało to narzędzi diabła, to będziesz tuż przy katarach.


So mar 05, 2016 19:00
Post Re: żródło naszego cierpienia
To nie idealizm,to nasza wiara.Albo wierzymy,albo nie.Czy nam się to podoba,czy nie Bóg istnieje ale szatan również.Istnieje dobra moc i zła moc.To człowiek swoją wolą decyduje,co wybiera.Jeżeli myślisz,że pisze sobie tak wymyślone teorie i nie doświadczyłam cierpienia,to wręcz przeciwnie,doświadczyłam go bardzo dużo.Jestem od 34 lat osobą niepełnosprawną po operacji guza wewnątrz rdzeniowego kręgosłupa.Lekarz po operacji stwierdził,że to cud-że żyje.Z medycznego punktu do tej pory operacje te są niewykonalne. .Po operacji miałam porażenie nerwów i całkowity bezwład nóg i rąk.Wychowałam troje dzieci z mężem alkoholikiem.Wszystkie moje dzieci ukończyły wyższe studia.Wiem,że gdyby nie pomoc Boża,nie osiągnęła bym tego.Wtedy tego nie wiedziałam ale teraz wiem.


So mar 05, 2016 19:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: żródło naszego cierpienia
wybrana napisał(a):
To my decydujemy jak żyjemy.To my decydujemy,cz chcemy aby mieć więż z Bogiem.Jak Bóg może nas chronić,jeżeli nas nie zna.Bóg nie wchodzi siłą do czyjegoś życia.To szatan poprzez zniewolonego przez siebie człowieka jest winny za zło i cierpienie człowieka.


Szatana stworzył Bóg, więc jak by nie patrzeć, to wszystko jest wina, czy tam zasługa Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 05, 2016 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: żródło naszego cierpienia
Bóg stworzył anioła, który sam stał się zły

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: żródło naszego cierpienia
Andy72 napisał(a):
Bóg stworzył anioła, który sam stał się zły


Nic samo sie nie dzieje, wszystko ma swoją przyczyne.
Jak by Bóg nie stworzył szatana, to wtedy szatan nie stałby sie zły.
Wszystko przez tego Boga!!!!!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 05, 2016 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: żródło naszego cierpienia
Gdyby Ciebie nie stworzył , to tez nie miał by kto grzeszyć, ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: żródło naszego cierpienia
Andy72 napisał(a):
Gdyby Ciebie nie stworzył , to tez nie miał by kto grzeszyć, ;-)


No sam widzisz! Bóg mnie stworzył, więc bierze za mnie całkowitą odpowiedzialność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 05, 2016 19:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: żródło naszego cierpienia
Ale dał Ci wolną wolę.
Jak mówią: Bóg mógł Cię stworzyć bez Twojej woli, ale nie może Cię zbawić bez Twojej woli ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: żródło naszego cierpienia
Andy72 napisał(a):
Ale dał Ci wolną wolę.


To i tak nic nie zmienia.
Wszechwiedzący Bóg, wie co będe w życiu robił, więc jeśli by nie chciał, żebym to robił, to by mnie nie stworzył.
Więc to co robie, jest całkowicie wina Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 05, 2016 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: żródło naszego cierpienia
i co zamierzasz z tym?
Wyobraź sobie że w końcu trafiasz do piekła. Co mówisz? "Widocznie Bóg zaplanował dla mnie piekło" czy też "Proszę nieeee, tylko nie to!"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 05, 2016 20:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 405 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL