Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Chyba Ty nie zrozumiałeś mojego posta?


Pt cze 10, 2016 12:20
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Hominibus napisał(a):
Alus ma wariograf wbudowany w swoje zmysły i wie które wypowiedzi diabła są prawdziwe a które fałszywe.


JedenPost napisał(a):
Chyba nie zrozumiałeś jej posta.

Dokładnie.


Nigdy nie twierdziłam, że cokolwiek pochodzące od demona ma choćby znamiona prawdy.
To equuleuss, Darek dowodzą jakoby podczas egzorcyzmów Annielese demon mówił w imieniu Boga.


Pt cze 10, 2016 12:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
equuleuss napisał(a):
I miałeś wrażenie patrząc na niego że jego ciało leży na podłodze w takiej pozycji jakby nie miał kręgosłupa i kości? To naprawdę był ten przypadek? Kolegę wykręcało a ułożenie ciała wskazujące na brak kości to inna sprawa i o tym właśnie mówię.


Gdyby w jednym momencie jakiemuś człowiekowi zniknęły wszystkie kości, to chyba by zmarł.
To pozbawiony czaszki mózg jest w stanie funkcjonować?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 12, 2016 19:57
Zobacz profil
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Opętanie to stan człowieka, którego ciałem zawładnął szatan. To skrajny stan oddziaływania diabelskiego na człowieka. Jak je rozpoznać?

W przypadku opętania diabeł rozporządza ciałem osoby jak własnym. Może przebywać w ciele utajony i ujawniać się tylko w specyficznych sytuacjach: kiedy chce i kiedy musi (np. podczas egzorcyzmu). W czasie takiego ujawnienia osoba opętana nie ma władzy nad swoim ciałem, zły duch może wypowiadać swoje słowa jej ustami, a także dokonywać złych czynów.

Rozpoznanie opętania opiera się na diagnozie co do możliwych przyczyn i objawów działania złego ducha. Szczególnymi objawami mogą być np.:

awersja wobec Boga,

bluźnienie i przeklinanie,

niechęć do rzeczy poświęconych (krzyż, medalik),

wrogość do kapłanów i osób modlących się,

mówienie i rozumienie nieznanych języków, mówienie nieswoim głosem,

występowanie tajemniczych zjawisk w otoczeniu, lewitacje.

We wstępnym rozpoznaniu każdy chrześcijanin może prześledzić życie danej osoby, jej stosunek do Boga i rzeczy poświęconych. Jeśli osoba, która podejrzewamy o opętanie, reaguje na krzyż, posiłek pobłogosławiony wodą święconą agresją albo sztywnieniem ciała, także pojawianiem się na ciele satanistycznych symboli, nalezy skontaktować się z księdzem egzorcystą. Ostatecznego rozeznania dokonuje właśnie on, także tylko ksiądz egzorcysta może podjąć egzorcyzm nad osoba opętaną.

zródło: egzorcyzmy.katolik.pl


Pn cze 20, 2016 12:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
wybrana napisał(a):
Opętanie to stan człowieka, którego ciałem zawładnął szatan. To skrajny stan oddziaływania diabelskiego na człowieka. Jak je rozpoznać?


Po co szatan to robi?
Na co mu te wszystkie opętania?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn cze 20, 2016 14:24
Zobacz profil
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Dla wladzy?
Ludzi wladza dla wladzy tez kreci.


Pn cze 20, 2016 14:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
wybrana napisał(a):
Nasz Bóg nie każe zabijać, a nawet zabrania.


No jak to nie każe zabijać? :D

Przecież w Księdze Wyjścia czytamy.

Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: "Kto jest za Panem, do mnie!" A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego. 27 I rzekł do nich: "Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"". 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów.

No więc sama widzisz że Bóg kazał zabijać, więc nie wymyślaj cudów :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 22, 2016 20:02
Zobacz profil
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Cytuj:
To equuleuss, Darek dowodzą jakoby podczas egzorcyzmów Annielese demon mówił w imieniu Boga.


Ale to nie w taki sposób, nie jako w imieniu Boga. Demon ma wiedzę. Taką wiedzę o której Ty i ja nie mamy pojęcia, Lucyfer /Szatan był Cherubem, czyli w najwyższej hierarchi aniołów, wyżej są już tylko Serafini. I był tak blisko Boga. Poznał Boga i prawdę o Bogu bo jest stworzony jako anioł. Demonem stał się potem, po tym jak powiedział - Non Serviam!

Sztan zna prawdę o Bogu, tak samo jak jest świadom istnienia Miłości Boga ale on tej miłości nie wierzy. I kłamie, ale przecież jednocześnie zna prawdę. I zna tą prawdę lepiej niż ktokolwiek z ludzi. Jak zauważyła autorka książki o Anneliese, demony nie zadają pytań. One nie mają ludzkiej natury i nie pytają. Anioł nie ma ludzkiej natury. Demon jest w krzyżowym ogniu pytań egzorcysty ale nie może pytać, myślę ze nie potrzebuje nawet stawiać pytań, ponieważ dysponuje wiedzą i inteligencją jakiej człowiek nie posiada.


Śr cze 22, 2016 20:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
JedenPost napisał(a):
na czym polega owa tak często przytaczana współpraca egzorcystów z psychiatrami?

Może przedstawię znany mi przykład. Pewna osoba miała wizję o treści religijnej podczas próby medytacji transcendentalnej, a później objaw w postaci niemożności podejścia do ołtarza. Następnie była wizyta u psychologa (pracującego w poradni przykościelnej - ten fakt może odpowiadać na niektóre Twoje pytania), który stwierdził brak choroby psychicznej. Potem była wizyta u egzorcysty, którego egzorcyzm okazał się wystarczający do rozwiązania problemu.

Przede wszystkim można zauważyć, że takie objawy nijak nie pasują do żadnego zaburzenia. Nie kojarzę takich kryteriów diagnostycznych, które pozwalałyby zdiagnozować pojedyncze epizody lub takie specyficzne wydarzenia. Wszystkie znane mi kryteria wymagają bardziej uogólnionych objawów.

Wyjątkiem może być fobia, ale gdy ktoś nie odczuwa lęku, to odpada.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 24, 2016 22:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Soul33 napisał(a):
Może przedstawię znany mi przykład. Pewna osoba miała wizję o treści religijnej podczas próby medytacji transcendentalnej, a później objaw w postaci niemożności podejścia do ołtarza. Następnie była wizyta u psychologa (pracującego w poradni przykościelnej - ten fakt może odpowiadać na niektóre Twoje pytania), który stwierdził brak choroby psychicznej.


Co ma wspólnego medytacja transcendentalna z ołtarzem?
Przecież taka medytacji to nie jest coś chrześcijańskiego, i już po tym widać że coś z tym człowiekiem może być nie tak.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 24, 2016 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Soul33 napisał(a):
Może przedstawię znany mi przykład. Pewna osoba miała wizję o treści religijnej podczas próby medytacji transcendentalnej, a później objaw w postaci niemożności podejścia do ołtarza. Następnie była wizyta u psychologa (pracującego w poradni przykościelnej - ten fakt może odpowiadać na niektóre Twoje pytania), który stwierdził brak choroby psychicznej. Potem była wizyta u egzorcysty, którego egzorcyzm okazał się wystarczający do rozwiązania problemu.


Ciekawe, tyle że z tego co piszesz, to był to pojedynczy epizod oraz jeden objaw w rodzaju fobii. Brak tu właściwie cech opętania - z tego co piszesz od biedy można powiedzieć, że wystąpiło zaledwie zaledwie jedno, nieuogólnione w dodatku, kryterium.

Poza tym - pytałem o współpracę z psychiatrami, a nie konsultację z przykościelnym psychologiem (czy klinicznym chociaż)?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 25, 2016 6:56
Zobacz profil
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
To equuleuss, Darek dowodzą jakoby podczas egzorcyzmów Annielese demon mówił w imieniu Boga.


Ale to nie w taki sposób, nie jako w imieniu Boga. Demon ma wiedzę. Taką wiedzę o której Ty i ja nie mamy pojęcia, Lucyfer /Szatan był Cherubem, czyli w najwyższej hierarchi aniołów, wyżej są już tylko Serafini. I był tak blisko Boga. Poznał Boga i prawdę o Bogu bo jest stworzony jako anioł. Demonem stał się potem, po tym jak powiedział - Non Serviam!

Sztan zna prawdę o Bogu, tak samo jak jest świadom istnienia Miłości Boga ale on tej miłości nie wierzy. I kłamie, ale przecież jednocześnie zna prawdę. I zna tą prawdę lepiej niż ktokolwiek z ludzi. Jak zauważyła autorka książki o Anneliese, demony nie zadają pytań. One nie mają ludzkiej natury i nie pytają. Anioł nie ma ludzkiej natury. Demon jest w krzyżowym ogniu pytań egzorcysty ale nie może pytać, myślę ze nie potrzebuje nawet stawiać pytań, ponieważ dysponuje wiedzą i inteligencją jakiej człowiek nie posiada.

Ale nie w interesie demona - wroga Boga i człowieka - leży nawracanie ludzi do Boga.....demon to nie schizofrenik samobójca.


So cze 25, 2016 8:25

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
  1. demon nie mówi "w imieniu Boga"
  2. Demon jako taki jest kłamcą, ale egzorcysta - mocą Jezusa - ma władzę nad demonem, dzięki czemu niekiedy demon może być zmuszony do mówienia prawdy
  3. Niestety, władza ta nie ma charakteru absolutnego (egzorcyzmy to nie sakrament) i trudno polegać na słowach demona - nie wiemy na pewno czy mówi prawdę czy kłamie.
  4. Znacznie lepiej i pewniej polegać na Kościele (Magisterium, w tym Biblia) niż na słowach demona

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 25, 2016 10:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Opętanie to stan człowieka, którego ciałem zawładnął szatan. To skrajny stan oddziaływania diabelskiego na człowieka. Jak je rozpoznać?


Po co szatan to robi?
Na co mu te wszystkie opętania?



Żeby człowiek tańczył - jak mu zagra.


Pn cze 27, 2016 12:57

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Ale to przecież bez sensu. Opętanie jest ponoć bardzo efektowne, zatem osoba taka łatwo zwróci na siebie uwagę, zostanie poddana egzorcyzmom i demon zostanie przegnany. Tymczasem manipulując człowiekiem w nieco bardziej inteligentny sposób (a Szatan ma być, zdaje się, inteligentny?) byłby w stanie prowadzić go na sznurku często i przez całe życie, czyniac nieporównanie wiećej zła, bo co właściwie robi złego taki pełnoobjawowy opętany? Pobluźni sobie trochę, popluje, przestraszy kogoś?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 27, 2016 16:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL