Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem? 
Autor Wiadomość
Post Czy jesteś niewolnikiem, czy bojownikiem?
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie. To pozwala mu działać, czyli może w dogodny sposób działać. Może bezkarnie wpływać na nasze myśli, może kusić i zniewalać nas.
Czy jesteś jego niewolnikiem ?.
Czy jesteś jego bojownikiem ?.


Cz maja 19, 2016 9:59

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie.


I w ramach tej koncepcji urządza spektakle z opętaniami?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 19, 2016 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
opętanie to zaburzona biochemia-mózgu?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 11:10
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana napisał(a):
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie. To pozwala mu działać, czyli może w dogodny sposób działać. Może bezkarnie wpływać na nasze myśli, może kusić i zniewalać nas.
Czy jesteś jego niewolnikiem ?.
Czy jesteś jego bojownikiem ?.

A słyszałaś ,że Bóg jest Opatrznością?
Te twoje pytania to nie wiadomo do kogo są zaadresowane. Odpowiedz sobie sama na nie.


Cz maja 19, 2016 11:29
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Znowu mam wrażenie ,że wybrana stawia pytania jak ksiądz na ambonie. Wybrana to jest forum internetowe a nie ambona w kościele. A ty nie jesteś księdzem.


Cz maja 19, 2016 11:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
wybrana poruszyła ciekawy wątek. czy grzech jest naszym wyborem? w sensie aktem naszej woli.

jeżeli założymy, że jesteśmy kuszeni, to możemy wysnuć wniosek, że zło jest efektem kuszenia/działaniem złego. więc jeżeli ktoś postępuje źle w sensie grzeszy, to nie ma sensu z nim dyskutować, bo jest manipulowany przez siły ciemności. lepiej odmówić modlitwę w jego intencji, żeby nie czerpał przyjemności z tego, co oddala go od Miłości Boga.

nikt z nas nie chce błądzić, i gdybyśmy mieli świadomość, że błądzimy, to chcielibyśmy zawrócić...
więc módlmy się o dar mądrości, bo mądrość chroni nas przed grzechem. Jezus potrafił wypełnić swoją wolę, bo wykształcił w sobie i miał niespotykaną mądrość.

grzech to utrata mądrości. gdyby Pierwsi ludzie byli "mądrzy" nie dali by się zwieść złemu.

módlcie się o mądrość?

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 11:46
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie.


I w ramach tej koncepcji urządza spektakle z opętaniami?

Z których wielu kpi.....czym właśnie wygrywa.


Cz maja 19, 2016 12:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
supahiroł napisał(a):
jeżeli założymy, że jesteśmy kuszeni, to możemy wysnuć wniosek, że zło jest efektem kuszenia/działaniem złego. więc jeżeli ktoś postępuje źle w sensie grzeszy, to nie ma sensu z nim dyskutować, bo jest manipulowany przez siły ciemności.


W sumie to za wszystkie moje grzechy, moge obwinić szatana :twisted: więc to nawet mi pasuje :D w końcu to nie moja wina, to szatan mnie skusił :mrgreen:

Alus napisał(a):
Z których wielu kpi.....czym właśnie wygrywa.


Ale jednak spora część w to wieży.
Tutaj szatan bardzo głupio robi, bo nie dość że nic nie zyskuje, to jeszcze dużo traci, w końcu wielu sie przestraszy tych egzorcyzmów, i przez to zaczną być przykładnymi, katolikami.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz maja 19, 2016 13:42
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Hominibus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Szatan pragnie, abyśmy nie wierzyli w jego istnienie. To pozwala mu działać, czyli może w dogodny sposób działać. Może bezkarnie wpływać na nasze myśli, może kusić i zniewalać nas.
Czy jesteś jego niewolnikiem ?.
Czy jesteś jego bojownikiem ?.

A słyszałaś ,że Bóg jest Opatrznością?
Te twoje pytania to nie wiadomo do kogo są zaadresowane. Odpowiedz sobie sama na nie.


Tak właśnie to pytanie może być skierowane również do ciebie, bo widzę, że zainteresowałeś się tym tematem.
Boża opatrzność istnieje, ale czy ty prosisz o nią ?. Poprzez modlitwę prosimy Boga o Jego opatrzność, o ochronę. To nasza bliskość relacji z Bogiem może nas chronić. Moc modlitwy jest wielka, jest wyrazem naszej miłości, naszej wiary. Poprzez modlitwę stajemy się silni, silni w walce ze złem.


Cz maja 19, 2016 14:11
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
A ty, wybrana? Jestes niewolnikiem szatana czy bojownikiem szatana?

To ty tak sformulowalas pytanie.

Jezeli ci jednak chodzilo o bojownikow przeciw szatanowi, to ja mam nadzieje, ze ty jestes dzieckiem Bozym i nie zajmujesz sie walka z szatanem, a pelnieniem tych dobrych czynow, ktore Bog dla ciebie przygotowal.
Szatan juz zostal pokonany przez Pana Jezusa i nie ma co mu poswiecac szczegolnej uwagi.


Cz maja 19, 2016 14:27
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Kael napisał(a):
A ty, wybrana? Jestes niewolnikiem szatana czy bojownikiem szatana?

To ty tak sformulowalas pytanie.

Jezeli ci jednak chodzilo o bojownikow przeciw szatanowi, to ja mam nadzieje, ze ty jestes dzieckiem Bozym i nie zajmujesz sie walka z szatanem, a pelnieniem tych dobrych czynow, ktore Bog dla ciebie przygotowal.
Szatan juz zostal pokonany przez Pana Jezusa i nie ma co mu poswiecac szczegolnej uwagi.


To ty uważasz, że szatan nie istnieje. Otóż powiem ci, że nie masz absolutnie racji. Szatan istnieje i jest bardzo pracowity. Nigdy nie odpoczywa. Jego zadaniem jest, by przejąć władzę nad człowiekiem, by zniewolić jego życie, jego myśli, jego złe uczynki. Szatan nie tylko istnieje, ale również przejął władzę tu na ziemi. To ludzie będąc zniewoleni jego działaniem, czynią tyle zła. Możesz być jako człowiek jego niewolnikiem i wykonywać jego podszepty, albo możesz zostać wojownikiem i walczyć z nim. Możesz walczyć przede wszystkim poprzez modlitwę, poprzez powierzenie swojego życia w ochronę Jezusowi. Jeżeli będziesz blisko Boga, będziesz w łasce uświęcającej i szatan nie będzie miał szans by czynić zło w twoim życiu. Życie człowieka jest walką, walką ze złem, z pokusami z podstępnym złodziejem, który wyciąga rękę po twoją duszę, po twoje przyszłe życie. Niech miłość Boża w nas zwyciężą. Walczmy a zwyciężymy. Walja duchowa, to nie są żarty. Ona jest, jest w każdym człowieku.


Cz maja 19, 2016 14:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
uważam że takie koncentrowanie się na "walce" czy na samym problemie jest raczej niezdrowe. takie rzeczy lepiej pozostawić księżą egzorycystą, a samemu proponuje się zająć życiem i jego ogarnianiem w koncentracji, żeby być jak najbliżej Boga.

amen.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


Cz maja 19, 2016 14:48
Zobacz profil
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
supahiroł napisał(a):
uważam że takie koncentrowanie się na "walce" czy na samym problemie jest raczej niezdrowe. takie rzeczy lepiej pozostawić księżą egzorycystą, a samemu proponuje się zająć życiem i jego ogarnianiem w koncentracji, żeby być jak najbliżej Boga.

amen.


Ksiądz egzorcysta zajmuje się osobami opętanymi. Temat jest o zniewoleniu, o naszej walce duchowej, o naszych codziennych wyborach. Takie wybory dokonujemy w każdy dzień. Jeżeli nie wiemy nic o naszych zagrożeniach, o naszym codziennym wrogu, to jak możemy z nim walczyć. Jak możemy wzrastać w naszej świętości, jak nie znamy zagrożeń tej świętości. Każdy człowiek w swoim codziennym życiu, musi poznać i zidentyfikować przyczyny swoich słabości, aby je eliminować i nie popełniać tych samych błędów w przyszłości. Mówienie, że nie ma tematu jest nie zdrowe, nie zdrowe dla naszego życia duchowego. Negować ten temat mogą osoby, którym nie zależy na życiu duchowym. Myślę, że na tych stronach takich nie ma, chyba, że są w ofensywie.


Cz maja 19, 2016 14:59
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Nie ma ludzi złych, ale istnieje zło, które wnika w człowieka.


Cz maja 19, 2016 15:04
Post Re: Cy jesteś niewolnikiem ?, czy bojownikiem ?.
Wybrana, ty tu chcesz misjonowac, czy dyskutowac?
Moze traktuj rozmowcow powaznie, nie jak dzieci,ktore trzeba prowadzic, zeby doszly tam, gdzie ty chcesz?
Gdzie ja pisze, ze nie wierze w istnienie szatana?

Moze jednak uzasadnisz, ze glownym celem zycia chrzescijanina jest walka z szatanem? Obojetnie jak: Pismo sw, Katechizm Kosciol Katolickiego, jak chcesz.


Cz maja 19, 2016 15:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL