Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Dobre uczynki 
Autor Wiadomość
Post Dobre uczynki
Zakładam ten wątek ludzi by zmotywować każdego do jakiegoś choćby jednego dobrego uczynku na świecie jest wielu potrzebujących i można na wiele różnych sposobów pomagać jak z własnego doświadczenia wiem , że każdym dobrym uczynku czuję się dużo lepiej na duchu i daje to moc w duszy kiedyś kiedy pomogłem bezdomnemu a miałem problemy ze złym duchem bo zgłębiłem trochę wiedzy która to przyciągła i mi zaszkodziła na umyśle to kiedy pomogłem bezdomnemu i dałem mu jedzenie to zło które za mną chodziło po prostu zniknęło i się odczepiło a mi na duszy było lepiej jestem bardzo wrażliwym wręcz nadwrażliwym człowiekiem i wiem , że pomaganiem można wzmocnić nasze relacje z Bogiem stwórcą na sercu duszy i umyślę choć wiem , że to dziwne to w ten sposób to właśnie odczuwałem mimo , że obecnie nie mam pojęcia czy Bóg jest obecny w moim życiu choć wiem , że kiedyś był i bardzo bardzo mi pomógł i wiem też , że czynienie dobra ma wielka moc a pomaganie i dawanie komuś szczęścia potrafi dać ogrom szczęścia .

Ja sobie stawiam takie cele by dokarmiać ptaki i bezdomnych klikać każdego dnia klikać w poomoc.pl i kupić jakiemuś dziecku lub potrzebującej biednej rodzinie paczke na święta choć nie jestem Chrześcijaninem , ale wiem , że w waszej religii Duch Święty symbolizuje gołębia , więc chyba każdy z was w zasadzie powinnien mieć obowiązek dokarmiania właśnie gołębi ja co do istnienia


So lis 19, 2016 2:13
Post Re: Dobre uczynki
Zawsze jest tak, że jeżeli podarujemy komuś dobro, to one wraca i to czasem podwójnie. Wyrządzone zło również powraca. Możemy i powinniśmy dzielić się dobrem. Tym dobrem nie muszą nawet być dobra materialne, ale również uśmiech, dobra rada, uścisk dłoni, pocieszenie drugiej osoby. Te dobra również są ważne i budujące. Każdy może się dzielić tym, co ma i co pragnie ofiarować. Ofiarować drugiej osobie, nie po to, by się tym chełbić, ale dawać ze szczerością serca, bo dawanie jest dużą radością.


N lis 20, 2016 13:48
Post Re: Dobre uczynki
wybrana napisał(a):
Zawsze jest tak, że jeżeli podarujemy komuś dobro, to one wraca i to czasem podwójnie. Wyrządzone zło również powraca. Możemy i powinniśmy dzielić się dobrem. Tym dobrem nie muszą nawet być dobra materialne, ale również uśmiech, dobra rada, uścisk dłoni, pocieszenie drugiej osoby. Te dobra również są ważne i budujące. Każdy może się dzielić tym, co ma i co pragnie ofiarować. Ofiarować drugiej osobie, nie po to, by się tym chełbić, ale dawać ze szczerością serca, bo dawanie jest dużą radością.

Przy czym nie kalkulować zwrotu.


N lis 20, 2016 13:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dobre uczynki
Adrian1333 napisał(a):
wiem , że w waszej religii Duch Święty symbolizuje gołębia , więc chyba każdy z was w zasadzie powinnien mieć obowiązek dokarmiania właśnie gołębi j


Wiem, że to nie na temat ale to raczej gołębica symbolizuje Ducha Świetego a nie odwrotnie...

:D
sorry, nie mogłem się powstrzymać.

No, a baranek symbolizuje Chrystusa. Nie wyzywać nikogo od baranów...
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 20, 2016 14:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dobre uczynki
A co na takie dokarmianie sąsiedzi, właściciele ob...ch balkonów?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 20, 2016 16:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Dobre uczynki
...bo zwłaszcze to się dokarmia na zwłaszczowisku, proszę wątkodawcy. Znaczy wychodzi się na skwerek z podrobionym chlebem, wysypuje pod świerczkiem i one się tam zlatują same...


N lis 20, 2016 16:22
Post Re: Dobre uczynki
To co robimy i dajemy od serca wzmacnia serce nasze i to co trafi do drugiego człowieka lub zwierzęcia i każdej istoty żywej i wcale nie jest to takie proste szczególnie na początku móc dawać i dzielić się szczęściem i dobrem a im więcej boskości bo to trzeba mieć w środku i skarbcu wewnętrznym które warto rozbudowywać , zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga i mamy wielki wewnętrzny potencjał i gdy będziemy napromieniowani tą boskością żaden sąd nie będzie zmartwieniem jeżeli będziemy czuli wewnętrzne szczęście Bóg to wspaniała istota .


Wt sty 17, 2017 11:15

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Dobre uczynki
A o Ordo Caritatis kolega Adrian słyszał? Gołębie w hierarchii bytów są niżej niż ludzie. Należy się zająć ludźmi. Gołębie sobie same poradzą. Pan Bóg je osobiście karmi.

[edycja]
Koledzy Adriany brzmią podobnie. Rozumiem, że to jedna i ta sama osoba?


Wt sty 17, 2017 18:08
Zobacz profil
Post Re: Dobre uczynki
"Pan Bóg" je karmi tak jak dzieci w afryce ?
Można oczywiście powiedzieć , że nie .
Można oczywiście powiedzieć , że tak za naszym pośrednictwem ludzi dobrej woli i noszących Boga i boskość w sobie której na tym świecie jest mało przez system i nas samych ..


Śr sty 18, 2017 6:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL