Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Są osoby, co piszą ortograficznie poprawnie, ale logika i pojmowanie

No popatrz jakie to społeczeństwo forum jest nielogiczne, a jedynie wybrana, servus i Przeemek świecą przykładną logiką. :mrgreen:


To twój wniosek.
Tak niską masz samoocenę?


Pt kwi 28, 2017 17:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nasze zbawienie
Kolejny raz wykazałaś się umiejętnością czytania ze zrozumieniem :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt kwi 28, 2017 17:08
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Kolejny raz wykazałaś się umiejętnością czytania ze zrozumieniem :D


Ja też tak uważam :brawo:


Pt kwi 28, 2017 17:12
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Kolejny raz wykazałaś się umiejętnością czytania ze zrozumieniem :D


Ja też tak uważam :brawo:

Jakieś olśnienie i zdolność do samokrytyki:o


Pt kwi 28, 2017 17:27
Post Re: Nasze zbawienie
Dziewczyny, po co w ten offtop brniecie?


Pt kwi 28, 2017 17:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Są osoby, co piszą ortograficznie poprawnie, ale logika i pojmowanie

No popatrz jakie to społeczeństwo forum jest nielogiczne, a jedynie wybrana, servus i Przeemek świecą przykładną logiką. :mrgreen:


wybrana ma swoją logike której się będzie trzymać :mrgreen:
Z tego co pamiętam z historii jaką nam tu opowiedziała, "wybrana" to po wizycie w kościele poczuła się dużo lepiej, znaczy wyzdrowiała, no i tutaj musiała u niej zadziałać logika, w końcu skoro wyzdrowiała to przecież dzięki Bogu, w końcu była w kościele :mrgreen:
No i z tego powodu zaczęła się forumowa ewangelizacja :lol:
Ja też nie raz po wizycie w oborze, czuje się znacznie lepiej niż przed wizytą, ale jakoś nie miałem pomysłu żeby krowom za to dziękować.

Wracając na chwile do głównego tematu, to na to nasze zbawienie, to można sobie zapracować? ktoś jest w stanie w jakiś sposób coś takiego samemu osiągnąć?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 28, 2017 19:50
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):
Dziewczyny, po co w ten offtop brniecie?
wybrana nie ma do powiedzenia nic na temat, to brnie. Co innego jej pozostało?


Pt kwi 28, 2017 19:54
Post Re: Nasze zbawienie
Robek napisał(a):
Ja też nieraz po wizycie w oborze, czuje się znacznie lepiej niż przed wizytą, ale jakoś nie miałem pomysłu żeby krowom za to dziękować.

Oj, Robek, nie przyznawałbyś się. Dzięki w takiej sytuacji należą się Wołosowi, starosłowiańskiemu bogowi bydła, to jest bogactwa, tudzież przysięgi... : PPP


Pt kwi 28, 2017 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
ErgoProxy napisał(a):
Robek napisał(a):
Ja też nieraz po wizycie w oborze, czuje się znacznie lepiej niż przed wizytą, ale jakoś nie miałem pomysłu żeby krowom za to dziękować.

Oj, Robek, nie przyznawałbyś się. Dzięki w takiej sytuacji należą się Wołosowi, starosłowiańskiemu bogowi bydła, to jest bogactwa, tudzież przysięgi... : PPP


To mam się do Wołosa modlić :mrgreen:
I co by mi takie dziękowanie miało dać? bym się wzbogacił? czy coś podobnego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 28, 2017 20:25
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
No, ja nie wiem, bo rodzimej wiary nie wyznaję. W ogóle to się do Duchów módl – znaczy, kami japońskich. Rozmawiaj o dniu przeżytym, dziękuj za chleb powszedni, wódkę ofiarowuj i ryż paraboliczny... (czy istnieje ryż sinusoidalny?)


Pt kwi 28, 2017 20:49
Post Re: Nasze zbawienie
Bardzo pouczające rozważanie
Cytuj:
Teologia prostaczków

Choć nie posiadała wykształcenia jej Dialogi są traktatami teologicznymi z wyższej półki. Nie należała do hierarchii, jednak jej rad słuchali papieże i kardynałowie. Nie była politykiem, mimo to władcy prosili ją o mediacje. W czym tkwi tajemnica jej wiary, mądrości, autorytetu?

Objawiłeś prostaczkom… Co nie znaczy naiwnym, nic nie rozumiejącym, tłumaczącym się na każdym kroku z braku wykształcenia, niezdolnym do podjęcia wyzwań i odpowiedzialności, sprowadzającym wszystko do słowa: wierzę.

Ewangelijny prostaczek, a była nim niewątpliwie patronka dnia dzisiejszego, szuka, współcierpi z Jezusem i jest zaangażowany. Szuka sercem i rozumem, bo On jest wyjaśniającym Pisma. Współcierpi, gdyż jego Krew nie tylko oczyszcza. Daje także udział w Jego śmierci i Zmartwychwstaniu. Do zaangażowania pcha go moc Słowa nakazującego iść na krańce świata i widzieć Jezusa w ubogich, chorych, przybyszach i więźniach.

Ewangelijny prostaczek. Wezwanie i zaproszenie. Święta Katarzyna swoją kruchością ale i konsekwencją może zawstydzać. Zwłaszcza uczonych i mocnych. Nie o wstyd jednak tu chodzi. Bardziej o to, by każdego dnia wezwanie słyszeć i na nie odpowiadać. Czyż nie mówi dziś do nas „przyjdźcie”?
Źródło:http://liturgia.wiara.pl/kalendarz/67b56.Refleksja-na-dzis/2017-04-29


So kwi 29, 2017 18:38
Post Re: Nasze zbawienie
Powtarzam jeszcze raz: ani św. Franciszek, ani św. Katarzyna ze Sieny (ani np. św. Serafim z Sarowa, gdybyś zechciała grać w tym kierunku) nie byli wyznawcami tych wszystkich idei, które tutaj prezentujecie. Żadne z nich nie wyznawało idei "pewności zbawienia", żadne z nich nie twierdziło, że łaska przemienia nas bez naszego udziału, żadne z nich nie twierdziło, że nakazy biblijne to tak naprawdę oznajmienia, żadne z nich nie odrzucało instytucjonalnego Kościoła, żadne nie negowało obecności Chrystusa w Eucharystii i istotności Sakramentów.

Więc przestań sobie twarz wycierać ich imionami.

Zamiast tego spróbuj odpowiedzieć na zadawane Ci pytania.


N kwi 30, 2017 7:35
Post Re: Nasze zbawienie
zefciu napisał(a):

Więc przestań sobie twarz wycierać ich imionami.


Niezbyt kulturalny ad persom
Na takim poziomie nie rozmawiam.

Myślałam, że to rozważanie dotyczy św.Katarzyny Aleksandryjskiej.


N kwi 30, 2017 8:51
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Objawiłeś prostaczkom… Co nie znaczy naiwnym, nic nie rozumiejącym, tłumaczącym się na każdym kroku z braku wykształcenia, niezdolnym do podjęcia wyzwań i odpowiedzialności, sprowadzającym wszystko do słowa: wierzę.
Nie o wstyd jednak tu chodzi. Bardziej o to, by każdego dnia wezwanie słyszeć i na nie odpowiadać. Czyż nie mówi dziś do nas „przyjdźcie”?


Gdybyś Zefciu zechciał dokładniej przeczytać powyższe rozważanie, to te zacytowanie zdania dały by ci dużo owocnych przemyśleń.


N kwi 30, 2017 9:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
zefciu napisał(a):

Więc przestań sobie twarz wycierać ich imionami.


Niezbyt kulturalny ad persom
Na takim poziomie nie rozmawiam.

Myślałam, że to rozważanie dotyczy św.Katarzyny Aleksandryjskiej.
Pewne w Twoim komputerze coś się zepsuło, bo z postu @zefcia dotarło chyba do Ciebie tylko ostatnie zdanie, uniemożliwiając rozmowę. Było tam jeszcze to:
...ani św. Franciszek, ani św. Katarzyna ze Sieny (ani np. św. Serafim z Sarowa, gdybyś zechciała grać w tym kierunku) nie byli wyznawcami tych wszystkich idei, które tutaj prezentujecie. Żadne z nich nie wyznawało idei "pewności zbawienia", żadne z nich nie twierdziło, że łaska przemienia nas bez naszego udziału, żadne z nich nie twierdziło, że nakazy biblijne to tak naprawdę oznajmienia, żadne z nich nie odrzucało instytucjonalnego Kościoła, żadne nie negowało obecności Chrystusa w Eucharystii i istotności Sakramentów.
Na tym poziomie da się już porozmawiać.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 30, 2017 9:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL