Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Coroner napisał(a):
Wybrana
Trollujesz na tym forum i dziwisz się, że ktoś właśnie tak cię podsumował. Znam miejsca na sieci w których za taki trolling zostałabyś wywalona. Wprawdzie to nie religijne serwisy. Może na serwisach wyznaniowych jest większa tolerancja i miłosierdzie dla trolli. Nie wiem. To temat i zadanie dla moderatorów.

I na koniec taka biblijna rada:
[b]Może zacznij od belki we własnym oku zanim będziesz chciała wyciągać drzazgi z cudzych?[/b


A ty widzisz swoją belkę?

Małgosia atakując i czepiając się personalnie też widzi własną belkę?

Ja nie troluje, ja piszę prawdę. Może ta prawda się co niektórym nie podobać, może ją zanegować i przedstawić swoje rację. Nikt nie ma prawa personalnie kogoś tu atakować, tak jak robi to nagminnie użytkowniczka Małgosia. Robi to notorycznie. Przyjęła funkcję czepiania się i osądzania.To nie jest zachowanie godne chrześcijanki. Jest to zachowanie niegodne i prymitywne a nawet żenujące. Nie wiem czemu moderacja jest dla niej tak tolerancyjna, bo w regulaminie jest, że personalne uwagi są niewskazane. Jeżeli mamy przestrzegać prawo regulaminu, to niech one obowiązuje wszystkich.


So maja 20, 2017 16:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Małgosia atakując i czepiając się personalnie też widzi własną belkę?

Małgosia widzi, widzi:
Małgosiaa napisał(a):
I z pokorą przyjmę bana, bo wiem, że zasłuzyłam tym ad personam.

wybrana napisał(a):
Ja nie troluje, ja piszę prawdę.

Sęk tym, że Ty nie piszesz. Ty wklejasz teksty, często bez podania autora, w większości nawet nie na temat. Od siebie nie dałaś tu nic poza ckliwymi tekstami pseudo katechetycznymi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 20, 2017 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Sęk tym, że Ty nie piszesz. Ty wklejasz teksty, często bez podania autora, w większości nawet nie na temat. Od siebie nie dałaś tu nic poza ckliwymi tekstami pseudo katechetycznymi.


Przecież "wybrana" miała swoją dramatyczną historie, w której najpierw zachorowała a później wyzdrowiała, czy może bardziej Bóg ją ozdrowił :lol:
No i można się z tego śmiać, ale nikt nie jest w stanie wykluczyć tego,że faktycznie Bóg ją uzdrowił :-D no bo to że opowiada jakieś głupoty to tam nic, w końcu przecież nie jest nigdzie powiedziane, że Bóg uzdrawia tylko i wyłącznie ludzi którzy mają dobre rozeznanie w kwestiach religijnych.

W końcu temat jest 'Nasze zbawienie" a to może chodzi o to że to jest jednak jej zbawienie "wybranej zbawienie" i to chyba o tym ma być ten temat?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 20, 2017 17:44
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
A ty widzisz swoją belkę?
Zapewne dowiem się od ciebie. Bo tyś w końcu wybrana i zapewne oświecona.
wybrana napisał(a):
Małgosia atakując i czepiając się personalnie też widzi własną belkę?
A skąd ja mam o tym wiedzieć. A Małgosiaa już ci odpowiedziała.
wybrana napisał(a):
Ja nie troluje, ja piszę prawdę.
Chyba "prawdę". Tylko zastanawiam się z jakiej sekty. Bo większość twoich tekstów w chrześcijaństwie się nie mieści. Co wielokrotnie ci udowadniano. Tak samo jak to że wklejasz cudze teksty jako własne bez podania autora i źródła. W prawie to się nazywa plagiat.
Oczywiście większość twoich wklejek jest nie na temat a cel widzę tylko jeden. Zaatakować chrześcijan.


So maja 20, 2017 18:51
Post Re: Nasze zbawienie
Coroner napisał(a):
quote]Chyba "prawdę". Tylko zastanawiam się z jakiej sekty. Bo większość twoich tekstów w chrześcijaństwie się nie mieści. Co wielokrotnie ci udowadniano. Tak samo jak to że wklejasz cudze teksty jako własne bez podania autora i źródła. W prawie to się nazywa plagiat.
Oczywiście większość twoich wklejek jest nie na temat a cel widzę tylko jeden. Zaatakować chrześcijan.


Zastanawiam się, czy ty rozumiesz kim jest chrześcijanin. Podejrzewam, że nie.
Ja swoją wiarę opieram na naukach Jezusa Chrystusa i prawdziwy chrześcijanin to czyni. Pseudo chrześcijan uważa się za chrześcijanina,ale cytaty z Biblii, które mają potwierdzać słuszne rozumowanie piszącego - parzą jak ogień.
Jeżeli nauki Jezusa i nauki pierwszych Apostołów nie stanowią treści i podstawy wiary, to taki wierzący bluźni jeżeli śmie się nazywać chrześcijaninem. Pierwsi Apostołowie bardzo przestrzegali, aby dochować wierności słowa Bożego.
Nierząd wiary jest taki komfortowy dla uprawiających go, ale wszystko ma swoją cenę.
Możemy o nim dokładnie przeczytać w Apokalipsie Św. Jana.
Co jest sektą? to jest zasadnicze pytanie?
Sekta nastawiona jest na mamonę i haracze. Nawet haracz za zbawienie.
Płać-albo pójdziesz do piekła, bo ten okrutny Bóg tylko na to czeka, by cię tam posłać.
Biedni zniewoleni grzechem nie poznali-jak piękna,wielka i bezwarunkowa jest miłość Boża.
Nie poznali tej wszechogarniającej miłości w której człowiek pragnący Boga może się zanurzyć.
Tą możliwość łączności i zanurzenia się w oceanie miłości Bożej ofiarował nam Jezus Chrystus.


So maja 20, 2017 22:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Ja swoją wiarę opieram na naukach Jezusa Chrystusa i prawdziwy chrześcijanin to czyni.


Z tego co tutaj wcześniej opowiadałaś, to ty opierasz swoją wiare, na tym twoim ozdrowieniu.
Jezus tu nie miał nic do rzeczy, bo ty swoje wyzdrowienie połączyłaś z religią i tyle.

wybrana napisał(a):
Jeżeli nauki Jezusa i nauki pierwszych Apostołów nie stanowią treści i podstawy wiary, to taki wierzący bluźni jeżeli śmie się nazywać chrześcijaninem. Pierwsi Apostołowie bardzo przestrzegali, aby dochować wierności słowa Bożego.


No i wyznaczyli swoich następców, których "wybrana" nie uznaje :biggrin:

wybrana napisał(a):
Biedni zniewoleni grzechem nie poznali-jak piękna,wielka i bezwarunkowa jest miłość Boża.


"wybrana" powinna jechać do Afryki, i tamtejszym dzieciom które umierają z głodu, opowiadać o bezwarunkowej Boskiej miłości :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 21, 2017 6:59
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Zastanawiam się, czy ty rozumiesz kim jest chrześcijanin. Podejrzewam, że nie.
Ja swoją wiarę opieram na naukach Jezusa Chrystusa i prawdziwy chrześcijanin to czyni. Pseudo chrześcijan uważa się za chrześcijanina,ale cytaty z Biblii, które mają potwierdzać słuszne rozumowanie piszącego - parzą jak ogień.

Gorzej gdy rozumowanie nie ma nic wspólnego ze słusznością, a cytaty nie dobrane osobiście dla potwierdzenia swych przekonań, ale zapożyczone z gotowców, często zupełnie kolidujące ze stawianą tezą.


N maja 21, 2017 7:48
Post Re: Nasze zbawienie
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Biedni zniewoleni grzechem nie poznali-jak piękna,wielka i bezwarunkowa jest miłość Boża.


"wybrana" powinna jechać do Afryki, i tamtejszym dzieciom które umierają z głodu, opowiadać o bezwarunkowej Boskiej miłości :-D

I tu sie z Robkiem zgodze.
Cytaty wybranej starannie pomijaja chocby ten tekst

Cytuj:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». Mt 25

I zeby sie wybranej nie wydawalo, ze to zalecenia (tylko) dla nie wybranych i nie zbawionych grzesznikow. To wyraznie odpowiedz dla Jego uczniow o losach wszystkich ludzi na Sadzie Ostatecznym.
Wtedy zadne macenie o przekonaniu o zbawieniu, o wzdychaniu w zachwycie “Panie, Panie“, o “nie zniewoleniu grzechem“ nic nie pomoga. Bedziemy osadzeni z czynow z milosci. Czyli z rzeczywistej i konkretnej wiary.


N maja 21, 2017 11:03
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):

Cytuj:
31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». Mt 25

I zeby sie wybranej nie wydawalo, ze to zalecenia (tylko) dla nie wybranych i nie zbawionych grzesznikow. To wyraznie odpowiedz dla Jego uczniow o losach wszystkich ludzi na Sadzie Ostatecznym.
Wtedy zadne macenie o przekonaniu o zbawieniu, o wzdychaniu w zachwycie “Panie, Panie“, o “nie zniewoleniu grzechem“ nic nie pomoga. Bedziemy osadzeni z czynow z milosci. Czyli z rzeczywistej i konkretnej wiary.


Bardzo dobrze Kael to ujęłaś.
Jeśli mamy rozpatrywać wizję czasów ostatecznych, to Apostoł Św.Jan opisał to w Apokalipsie.
Cytuj:
Pisał o upadku wielkiej nierządnicy, która uprawiała duchowy nierząd z władcami i królami świata.
18:1Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
18:2I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
18:3Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
18:4I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
18:5Gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości.
18:6Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę.
18:8Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził.
18:9I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru.
18:10Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd.
18:11I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru,
18:12Towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru,
18:13I cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego.
18:14I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie.
18:15Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając
18:16Tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły;
18:17W jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala,
18:18I widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego?
18:19I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało!
18:20Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim.
18:21I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie.
18:22I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna;
18:23I nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody.
18:24W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi.


@Kael, czy Apostoł Jan pisał o upadku starożytnego Rzymu w I wieku ?
Nie, starożytny Rzym był pogański i nie uprawiał nierządu duchowego, bo nie był wyznawcą Jezusa.
Nierząd duchowy jest uprawiany, gdy wiarę, osobę Boga - wykorzystuje się do grzesznych i niecnych celów.


N maja 21, 2017 11:58
Post Re: Nasze zbawienie
I znowu odplyw w atak na ... kogo, droga wybrana?
Wiesz kto ma prawo osadzac? Ty - nie! Ty sie zajmij swoim zbawieniem (o tym jest temat, gdybys przeoczyla).

Np co z ta szklanka wody dla uchodzcy, ktora naprawde przesadzi o twoim potepieniu?
O tym, co ci Robek napisal?
To do ciebie pisal sw Jakub
Cytuj:
1 Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego Jezusa Chrystusa uwielbionego nie ma względu na osoby. 2 Bo gdyby przyszedł na wasze zgromadzenie1 człowiek przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę i przybył także człowiek ubogi w zabrudzonej szacie, 3 a wy spojrzycie na bogato odzianego i powiecie: «Usiądź na zaszczytnym miejscu!», do ubogiego zaś powiecie: «Stań sobie tam albo usiądź u podnóżka mojego!», 4 to czy nie czynicie różnic między sobą i nie stajecie się sędziami przewrotnymi?
5 Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?2 6 Wy zaś odmówiliście ubogiemu poszanowania. Czy to nie bogaci uciskają was bezwzględnie i nie oni ciągną was do sądów? 7 Czy nie oni bluźnią zaszczytnemu Imieniu, które wypowiedziano nad wami? 8 Jeśli przeto zgodnie z Pismem wypełniacie królewskie Prawo: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego, dobrze czynicie. 9 Jeżeli zaś kierujecie się względem na osobę, popełniacie grzech, i Prawo potępi was jako przestępców.
10 Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie. 11 Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż!, powiedział także: Nie zabijaj! Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa. 12 Mówcie i czyńcie tak, jak ludzie, którzy będą sądzeni na podstawie Prawa wolności. 13 Będzie to bowiem sąd nieubłagany dla tego, który nie czynił miłosierdzia: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem.

14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?8 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków. Jk 2


N maja 21, 2017 12:54
Post Re: Nasze zbawienie
[Ciacho. Nie cytujemy poprzedzającego posta jeżeli odpowiadamy na całość (por. § II p. 2 regulaminu) - YZ]

@Kael, Jezus uczył również, że mamy być mądrzy i roztropni. Uczył, że mamy się nie bratać na siłę z niewiernymi. Jezus w przypowieści o samarytaninie uczył, kto jest naszym bliźnim. Kogo mamy uznawać za swojego bliźniego, bo nie każdy nim jest.
Nie pisz, że mamy przyjmować uchodźców. Ci silni i młodzi mężczyzni niech walczą o swój kraj, tak, jak to robili nasi ojcowie.
Wszach islamizacja była przepowiedziana, więc nie obawiasz się i nie stajesz w obronie wiary chrześcijańskiej? A może lepiej powoływać się cytaty z Biblii o miłosierdziu i swoją wiarę zniszczyć w imię fałszywej interpretacji.


N maja 21, 2017 13:20

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
@Kael, czy Apostoł Jan pisał o upadku starożytnego Rzymu w I wieku ?
Oczywiście, że nie. W tym fragmencie mowa jest o Jerozolimie viewtopic.php?p=940709#p940709

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N maja 21, 2017 13:25
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
[Ciacho. Nie cytujemy poprzedzającego posta jeżeli odpowiadamy na całość (por. § II p. 2 regulaminu) - YZ]

A kto niby w Jerozolimie uprawiał nierząd i wsteczeństwo z królami i władcami świata?

Jerozolima jako miasto nie jest położona na 7 wzgórzach i oblana wodami.
Nic a nic w tym opisie nie nawiązuje do Jerozolimy. To jeszcze większy banał, jaki można usłyszeć.
Podaj jakikolwiek szczegół, że to Jerozolima?
Gdzie znajduje się urząd, który steruje chrześcijaństwem?
Kto zakładał królom korony na głowy?


N maja 21, 2017 13:44
Post Re: Nasze zbawienie
Droga wybrana, ty mozesz spac spokojnie widzac dzieci z Aleppo czy tez kobiety w ciazy i male dzieci wylawiane martwe z Morza Srodziemnego? Twoja wygoda i tchorzostwo sprawia, ze widzisz tylko mlodych, silnych mezczyzn. Takich jak Polacy, ktorzy trzydziesci lat temu nielegalnie uciekali chocby do Niemiec, badz pracowali na czarno np w Holandii. Ja znam wielu takich. Ty nikogo?

Widzisz umierajacych z glodu i pragnienia w Afryce? Dalas chocby grosz na studnie w Afryce? Na pomoc Syryjczykom? Kupilas kiedys bulke polskiemu bezdomnemu? Podzielilas sie ciastem z sasiadka?

Na jakie milosierdzie ty liczysz?


Juz przeczytalas cale uzasadniebie Marka? Czy to zbyt duzo tekstu dla ciebie? Tam jest uzasadnienie i to biblijne.


N maja 21, 2017 13:47
Post Re: Nasze zbawienie
[quote="Kael"]Droga wybrana, ty mozesz spac spokojnie widzac dzieci z Aleppo czy tez kobiety w ciazy i male dzieci wylawiane martwe z Morza Srodziemnego? Twoja wygoda i tchorzostwo sprawia, ze widzisz tylko mlodych, silnych mezczyzn. Takich jak Polacy, ktorzy trzydziesci lat temu nielegalnie uciekali chocby do Niemiec, badz pracowali na czarno np w Holandii. Ja znam wielu takich. Ty nikogo?

Widzisz umierajacych z glodu i pragnienia w Afryce? Dalas chocby grosz na studnie w Afryce? Na pomoc Syryjczykom? Kupilas kiedys bulke polskiemu bezdomnemu? Podzielilas sie ciastem z sasiadka?

Na jakie milosierdzie ty liczysz?


Juz przeczytalas cale uzasadniebie Marka? Czy to zbyt duzo tekstu dla ciebie? Tam jest uzasadnienie i to biblijne.


N maja 21, 2017 14:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL