Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Prawda może być przez chrześcijanina różnie pojmowana.
Inaczej ją przyjmują i wyrażają katolicy, a inaczej niekatolicy.
Wszyscy twierdzą, że wykładnią tej prawdy jest Biblia.

Lania wody ciąg dalszy. No i sprytne (Twoim zdaniem) zagranie:
wybrana napisał(a):
Teraz ja może zadam ci pytanie - czy uważasz, że urząd Papieża ustanowił Jezus Chrystus ? a jeżeli tak uważasz, to podaj dowody.

Takie zagrywki nie przejdą. Dość trollowania.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 21, 2018 1:23
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
To ja się podepnę. Na jakiej zasadzie funkcjonowały równosilne (w sensie prawa i autorytetu) Patrirchaty, skoro Jezus sformułował dokładny i wyczerpujący statut swojego Kościoła, w którym w punktach określił pełnomocnictwa patriarchy rzymskiego (bo na tym polega urząd)? Patriarchaty stanowiły w takim świetle herezję i bunt przeciw myśli Boga Żywego.


Ostatnio edytowano N sty 21, 2018 5:53 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 21, 2018 5:51
Post Re: Nasze zbawienie
(ciach dubla, nie obudziłem się jeszcze do końca)


N sty 21, 2018 5:52

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 18:32
Posty: 54
Post Re: Nasze zbawienie
Blaszak napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy młodzieniec kochał bliźniego swego ? skoro żył w bogactwie, a obok jego bliźni przymierali głodem.
Tylko tak sobie wyobrażasz. W Ewangelii nic o tym nie ma.
Cytuj:
Nikt na ziemi nie jest bezgrzeszny.
Wtedy akurat były dwie osoby: Maryja i Jezus.

Czy na pewno dwie osoby? Widzę, że nie znasz Pisma, bo gdybyś znał, wiedziałbyś, że tylko Pan Jezus był bez grzechu. Wszyscy inni ludzie, z Marią włącznie, potrzebowali Zbawiciela. Ew. Łukasza.


N sty 21, 2018 11:10
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wk00 napisał(a):
Blaszak napisał(a):
wybrana napisał(a):
Czy młodzieniec kochał bliźniego swego ? skoro żył w bogactwie, a obok jego bliźni przymierali głodem.
Tylko tak sobie wyobrażasz. W Ewangelii nic o tym nie ma.
Cytuj:
Nikt na ziemi nie jest bezgrzeszny.
Wtedy akurat były dwie osoby: Maryja i Jezus.

Czy na pewno dwie osoby? Widzę, że nie znasz Pisma, bo gdybyś znał, wiedziałbyś, że tylko Pan Jezus był bez grzechu. Wszyscy inni ludzie, z Marią włącznie, potrzebowali Zbawiciela. Ew. Łukasza.

Czyli i Ty nie znasz Ewangelii.....nie słyszałeś, nie czytałeś - łaski pełna....błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony owoc twego łona......


N sty 21, 2018 11:31

Dołączył(a): So kwi 21, 2012 18:32
Posty: 54
Post Re: Nasze zbawienie
Cóż: "Przekład dosłowny:

A wszedłszy do niej, posłaniec1a powiedział : Raduj się, obdarzona łaską, Pan z tobą! Jesteś błogosławiona między kobietami2! 3"
Obdarzona łaską... Maria potrzebowała Zbawiciela tak samo, jak każdy człowiek. Szkoda, że tego nie dostrzegacie, bo to sprawa kluczowa.


N sty 21, 2018 17:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
wk00 napisał(a):
Cóż: "Przekład dosłowny:

A wszedłszy do niej, posłaniec1a powiedział : Raduj się, obdarzona łaską, Pan z tobą! Jesteś błogosławiona między kobietami2! 3"
Obdarzona łaską... Maria potrzebowała Zbawiciela tak samo, jak każdy człowiek. Szkoda, że tego nie dostrzegacie, bo to sprawa kluczowa.



Jak tłumaczysz "kecharitomene"?
Obdarzona łaską?
:o

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=794958#p794958

A co do tego, że Maryja potrzebowała Zbawiciela nikt temu nie przeczy.
Została pierwszą, która skorzystała ze zbawienia. I to przez antycypację.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 21, 2018 22:18
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
gałązka napisał(a):
Dla mnie najważniejsze jest, żeby taki uświęcony stan w ogóle poznać, choć na chwilę, żeby poczuć smak nieba i swojej własnej świętości czy doskonałości, bo takie doświadczenie ożywia wiarę w siebie oraz staje się drogowskazem do Boga.

Myślę, że o takim stanie mówi św. Paweł w I Liście do Koryntian:

"Mówię wam, bracia, czas jest krótki. Trzeba więc, aby ci, którzy mają żony, tak żyli, jakby byli nieżonaci, a ci, którzy płaczą, tak jakby nie płakali, ci zaś, którzy się radują, tak jakby się nie radowali; ci zaś, którzy nabywają, jak gdyby nie posiadali; ci, którzy używają tego świata, tak jakby z niego nie korzystali. Przemija bowiem postać tego świata. Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień."(1 Kor 7, 29-32)


Pn sty 22, 2018 15:00
Post Re: Nasze zbawienie
Tak, to stan duchowej wolności, stan, w którym zanikają moje nadmierne zależności w relacjach z tym światem, gdy traci on swoją nadmierną moc nade mną, gdy rozpoznaję nagle, że nie ma on absolutnej wartości i znaczenia, a ma je Bóg, i że właśnie ta Jego wyłączna moc czyni mnie wolną .. Doświadczam wtedy, że tylko On, będąc moim Stwórcą, może doprowadzić mnie do mojej własnej prawdy, do tego, kim naprawdę jestem. To jest dla mnie wolność.

Dziękuję ci za ten biblijny fragment. :)


Pn sty 29, 2018 12:55

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
No jak to. Podałem Ci przykłady, które pokazują, że Jezus to dla różnych ludzi osoba reprezentująca krańcowo różniące się światopoglądy. Pięć liter składających się na słowo "Jezus", przedstawia dla różnych ludzi całkiem różne treści. To i prawda dana nam/im przez Jezusa (a raczej prawdy dane przez Jezusów) przedstawiają się całkiem różnie.
Jakie jest sens mowienia o prawdzie, jeśli nie wiadomo, co ona znaczy?


Człowiek wierzący wie, co znaczy prawda. Jezus jest tylko jeden.
Może to pouczenie Jezusa zawarte w dzienniczku Faustyny Kowalskiej pomoże ci poznać Jezusa.
580.
NIEDOSKONAŁOŚCI DUSZ WYBRANYCH RANIĄ SERCE PANA JEZUSA
BARDZIEJ, NIŻ GRZECHY INNYCH
W pewnej chwili powiedział mi Pan: - że więcej Mnie ranią drobne niedoskonałości
dusz wybranych, aniżeli grzechy dusz w świecie żyjących. - Bardzo się tym zasmuciłam, że
Jezus doznaje cierpieli od dusz wybranych, a Jezus mi powiedział: - Nie koniec na tych
drobnych niedoskonałościach, odsłonię ci tajemnicę Serca Swego, co cierpię ,od dusz
wybranych. niewdzięczność za tyle łask jest stałym pokarmem - dla Serca Mego od
duszy wybranej. Miłość ich jest letnia. Serce Moje znieść tego nie może, te dusze
zmuszają Mnie, abym je od Siebie odrzucił. Inne niedowierzają Mojej dobroci i nigdy
nie chcąc zaznać słodkiej poufałości we własnym sercu, ale szukają Mnie gdzieś daleko i
nie znajdują.. to niedowierzanie Mojej dobroci, najwięcej Mnie rani. Jeżeli nie
przekonała was o miłości Mojej śmierć Moja, to cóż was przekona? Często rani Mnie
dusza śmiertelnie, tu Mnie nikt nie pocieszy. Używają łask Moich na to, aby Mnie
obrażać. Są dusze, które gardzą . Moimi łaskami i wszelkimi dowodami Mojej miłości;
nie chcą usłyszeć wołania Mojego, ale idą w przepaść piekielną. Ta utrata dusz, pogrąża.
Mnie w smutku śmiertelnym. Tu duszy nic pomóc nie mogę, chociaż Bogiem jestem, bo
ona Mną gardzi; mając wolną wolę może Mną gardzić, albo miłować Mnie. Ty, szafarko
Mojego miłosierdzia, mów światu całemu o Mojej dobroci, a tym pocieszyć serce moje.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Wt lut 06, 2018 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Człowiek wierzący wie, co znaczy prawda. Jezus jest tylko jeden.
Może to pouczenie Jezusa zawarte w dzienniczku Faustyny Kowalskiej pomoże ci poznać Jezusa.
580.
NIEDOSKONAŁOŚCI DUSZ WYBRANYCH RANIĄ SERCE PANA JEZUSA
BARDZIEJ, NIŻ GRZECHY INNYCH
W pewnej chwili powiedział mi Pan: - że więcej Mnie ranią drobne niedoskonałości
dusz wybranych, aniżeli grzechy dusz w świecie żyjących. - Bardzo się tym zasmuciłam, że
Jezus doznaje cierpieli od dusz wybranych, a Jezus mi powiedział: - Nie koniec na tych
drobnych niedoskonałościach, odsłonię ci tajemnicę Serca Swego, co cierpię ,od dusz
wybranych. niewdzięczność za tyle łask jest stałym pokarmem - dla Serca Mego od
duszy wybranej. Miłość ich jest letnia. Serce Moje znieść tego nie może, te dusze
zmuszają Mnie, abym je od Siebie odrzucił. Inne niedowierzają Mojej dobroci i nigdy
nie chcąc zaznać słodkiej poufałości we własnym sercu, ale szukają Mnie gdzieś daleko i
nie znajdują.. to niedowierzanie Mojej dobroci, najwięcej Mnie rani. Jeżeli nie
przekonała was o miłości Mojej śmierć Moja, to cóż was przekona? Często rani Mnie
dusza śmiertelnie, tu Mnie nikt nie pocieszy. Używają łask Moich na to, aby Mnie
obrażać. Są dusze, które gardzą . Moimi łaskami i wszelkimi dowodami Mojej miłości;
nie chcą usłyszeć wołania Mojego, ale idą w przepaść piekielną. Ta utrata dusz, pogrąża.
Mnie w smutku śmiertelnym. Tu duszy nic pomóc nie mogę, chociaż Bogiem jestem, bo
ona Mną gardzi; mając wolną wolę może Mną gardzić, albo miłować Mnie. Ty, szafarko
Mojego miłosierdzia, mów światu całemu o Mojej dobroci, a tym pocieszyć serce moje.


"wybrana" masz tu świętą racje :biggrin: bo Faustyna to moja ulubiona wizjonerka :mrgreen:
Choćby tutaj tak cytat.

„...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się - dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach”

Wszelki rodzaj szczęścia :-D
A więc wino dziewczyny i śpiew :-D :-D :-D bo w końcu jak sie bawić to na całego 8)

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 06, 2018 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Robek napisał(a):
"wybrana" masz tu świętą racje :biggrin: bo Faustyna to moja ulubiona wizjonerka :mrgreen:
Choćby tutaj tak cytat.

„...ujrzałam dwie drogi: jedna droga szeroka, wysypana piaskiem i kwiatami, pełna radości i muzyki, i różnych przyjemności. Ludzie szli tą drogą, tańcząc i bawiąc się - dochodzili do końca, nie spostrzegając, że to już koniec. Na końcu tej drogi była straszna przepaść, czyli otchłań piekielna. Dusze te na oślep wpadały w tę przepaść; jak szły, tak i wpadały. A była ich tak wielka liczba, że nie można było ich zliczyć. I widziałam drugą drogę, a raczej ścieżkę, bo była wąska i zasłana cierniami i kamieniami, a ludzie, którzy nią szli mieli łzy w oczach i różne boleści były ich udziałem. Jedni padali na te kamienie, ale zaraz powstawali i szli dalej. A na końcu drogi był wspaniały ogród, przepełniony wszelkim rodzajem szczęścia i wchodziły tam te wszystkie dusze. Zaraz w pierwszym momencie zapominały o swych cierpieniach”

Wszelki rodzaj szczęścia :-D
A więc wino dziewczyny i śpiew :-D :-D :-D bo w końcu jak sie bawić to na całego 8)

Robek, może ten przekaz co ci pomoże
Cytuj:
O, droga ludzkości! O, ludzie, dzieci Moje, wyrwijcie się z więzów, którymi do dziś krępował was
szatan poprzez lęk przed Ojcem, który jest samą Miłością! Przyjdźcie, zbliżcie się! Macie wszelkie
prawo zbliżyć się do waszego Ojca. Otwórzcie serca, proście Mojego Syna, aby coraz lepiej dawał wam
poznać Moją łaskawość wobec was.
O, wy, którzy jesteście niewolnikami zabobonów i praw szatańskich, wyrwijcie się z tej tyrańskiej
niewoli i przyjdźcie do Prawdy prawd. Rozpoznajcie Tego, który was stworzył i jest waszym Ojcem.
Nie utrzymujcie, że posługujecie się waszymi prawami, darząc uwielbieniem i hołdami tych, którzy
zmuszali was aż dotąd do prowadzenia bezużytecznego życia, lecz przyjdźcie do Mnie! Czekam na was
wszystkich, bo wszyscy jesteście Moimi dziećmi.
A wy, którzy żyjecie w prawdziwym Świetle, powiedzcie im, jak słodko żyje się w Prawdzie!
Powiedzcie jeszcze tym chrześcijanom, tym drogim stworzeniom, Moim dzieciom, jak słodko jest
myśleć, że istnieje Ojciec, który wszystko widzi, wie o wszystkim, o wszystko się troszczy, który jest
nieskończenie dobry i potrafiący łatwo przebaczać, który zwleka z karą i karze niechętnie. Powiedzcie
im też, że nie chcę zostawiać ich samych i bez zasług w niedolach życia. Niech przyjdą do Mnie. Ja im
pomogę, zmniejszę ich brzemię, osłodzę ich bardzo ciężkie życie. Upoję ich Moją ojcowską Miłością,
aby uczynić ich szczęśliwymi teraz i w wieczności.
A wy, dzieci Moje, które – straciwszy wiarę – żyjecie w ciemności, podnieście oczy, a zobaczycie
jasne promienie nadchodzące, aby was oświecić. Ja jestem Słońcem, które oświetla, ogrzewa i rozpala.
Patrzcie i poznajcie, że jestem waszym Stworzycielem, waszym Ojcem, waszym jednym i jedynym
Bogiem. Właśnie dlatego że was kocham, przychodzę dać się umiłować, abyście wszyscy byli
zbawieni.
Zwracam się do wszystkich ludzi całego świata, każąc rozbrzmiewać temu wezwaniu Mojej
ojcowskiej Miłości. Nieskończona Miłość, którą pragnę dać wam poznać, jest stale trwającą
rzeczywistością. Kochajcie, kochajcie, zawsze kochajcie! Sprawcie, aby kochany był też Ojciec, abym
mógł od dziś ukazać się wszystkim jako Ojciec najbardziej gorejący Miłością do was.
[/quote]
Źródło:http://www.ciszewski.pl/html/pubonline/UserFiles/File/Bog%20jest%20moim%20Ojcem.pdf

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 09, 2018 23:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Robek, może ten przekaz co ci pomoże


W czym ma mi pomóc?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 09, 2018 23:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Robek, może ten przekaz co ci pomoże


W czym ma mi pomóc?

W poznaniu radości i szczęścia.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt lut 09, 2018 23:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Robek napisał(a):
wybrana napisał(a):
Robek, może ten przekaz co ci pomoże


W czym ma mi pomóc?

W poznaniu radości i szczęścia.


A skąd pomysł, że nie poznałem czegoś takiego, jak radość i szczęście?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 09, 2018 23:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL