Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Jeżeli dla ciebie trzeba nie istnieje to tylko stoisz, a nie idziesz

Nie dla mnie nie istnieje, tylko dla Ciebie. Jeśli cały czas mówi się o czymś oczywistym, ale się do niego realnie nie zbliża, to takie coś de facto nie istnieje, bo jest nieuchwytne.
Co wynika w mówienia, że do otwarcia drzwi zamkniętych na klucz, potrzebny jest klucz? Nic z tego nie wynika, bo to oczywista informacja. Tymczasem o wierze mówi się tak jak o tym kluczu, który jest niezbędny do otwarcia drzwi. Żeby otworzyć drzwi to: musisz mieć klucz, klucz jest najistotniejszy, musisz otrzymać klucz, to klucz otwiera drzwi, bez klucza nie da rady, bla bla bla.
Wszystko pięknie, tylko ja pytam: skąd wziąć ten klucz, który potrzebuję do otwarcia drzwi? To że jest on potrzebny, to każdy dzieciak wie, teraz właściwe pytanie brzmi: gdzie on jest?

Cytuj:
Nie tylko za tą rada trzeba było pójść młodzieńcowi, na rozdaj się nie skończyło, gdyby tak było Jezus zakończyłby swój wywód słowami "stań za mną", niestety padają słowa "chodź za mną" i wtedy następuje droga na której "trzeba", a to znaczy doskonalić wciąż bez ustanku

Pójście za, było drugim etapem, pierwszym było rozdanie majątku, którego to pierwszego etapu młody nie miał ochoty zrobić. Na ten moment naszego dyskutowania, skracam wymieinanie etapów do etapu pierwszego, bo jest najistotniejszy. A że kolejne etapy były, temu nikt nie przeczy.


NoIMiałemRację napisał(a):
No i rację miałem co do chwata

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Tymczasem o wierze mówi się tak jak o tym kluczu, który jest niezbędny do otwarcia drzwi. Żeby otworzyć drzwi to: musisz mieć klucz, klucz jest najistotniejszy, musisz otrzymać klucz, to klucz otwiera drzwi, bez klucza nie da rady, bla bla bla.
Wszystko pięknie, tylko ja pytam: skąd wziąć ten klucz, który potrzebuję do otwarcia drzwi? To że jest on potrzebny, to każdy dzieciak wie, teraz właściwe pytanie brzmi: gdzie on jest?


Klucz daje Bóg, to On pociąga do Słowa/Syna, bez Niego nic nie możemy zrobić/uczynić, wiara jest z Boga nie z nas, to On wykonał pierwszy krok nie człowiek, jest dostępna dla wszystkich lecz skorzystają z niej tylko wybrani/wcześniej poznani/to Ci których gleba/serce pozwoli łasce prawdziwie zadziałać.

chwat napisał(a):
Pójście za, było drugim etapem, pierwszym było rozdanie majątku, którego to pierwszego etapu młody nie miał ochoty zrobić. Na ten moment naszego dyskutowania, skracam wymieinanie etapów do etapu pierwszego, bo jest najistotniejszy. A że kolejne etapy były, temu nikt nie przeczy.


Oj coś chyba nie tak, sam rozpocząłeś od cytowania etapów "nie zabijaj, nie kradnij"...czy nie tak było? Młodzieniec to wszystko już czynił, z tym że(prawdopodobnie) bardziej dla chwały własnej nie Bożej..
Wierzyć to ja sobie mogę ustami, uczynkami a sercem? Wszystko wyjdzie na jaw w trakcie drogi..wszystko.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Klucz daje Bóg, to On pociąga do Słowa/Syna, bez Niego nic nie możemy zrobić/uczynić, wiara jest z Boga nie z nas, to On wykonał pierwszy krok nie człowiek, jest dostępna dla wszystkich lecz skorzystają z niej tylko wybrani/wcześniej poznani/to Ci których gleba/serce pozwoli łasce prawdziwie zadziałać

Taaa, czułem że tak się to skończy.
Bóg robi pierwszy krok w kierunku tych wcześniej wybranych, czyli człowiek albo jest predestynowaną kukłą i albo ma szczęście i dostąpi zbawienia, albo ma pecha i idzie na przemiał.

Szkoda, że Jezus nie powiedział do młodzieńca: nie przejmuj się stary, albo łaska zadziała, albo nie zadziała, ty nawet nie myśl żeby coś robić, a już nawet nie myśl o rozdawaniu majątku, bo to i tak nic nie da.
Z jakiego powodu Jezus powiedział coś innego?


Cytuj:
Oj coś chyba nie tak, sam rozpocząłeś od cytowania etapów "nie zabijaj, nie kradnij"...czy nie tak było? Młodzieniec to wszystko już czynił
Otóż młodzieniec nie czynił wszystkiego, ale tylko część. Wszystko byłoby wtedy, gdyby rozdał majątek, ale tego to on zrobić nie miał ochoty.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 12:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Taaa, czułem że tak się to skończy.
Bóg robi pierwszy krok w kierunku tych wcześniej wybranych, czyli człowiek albo jest predestynowaną kukłą i albo ma szczęście i dostąpi zbawienia, albo ma pecha i idzie na przemiał.

Szkoda, że Jezus nie powiedział do młodzieńca: nie przejmuj się stary, albo łaska zadziała, albo nie zadziała, ty nawet nie myśl żeby coś robić, a już nawet nie myśl o rozdawaniu majątku, bo to i tak nic nie da.
Z jakiego powodu Jezus powiedział coś innego?


Mógłbyś śmiało tak napisać jak powyżej jeśli byłby brak (u Saqury) słów o sercu/glebie, w tym wypadku Twoje słowa są absolutnie nie na miejscu :roll:
Pomijasz to co zostało ważnego napisane wybierając słowa które Tobie pasują do ataku na autora postu.
Okroiłeś mój post, to było zamierzone działanie?

chwat napisał(a):
Otóż młodzieniec nie czynił wszystkiego, ale tylko część. Wszystko byłoby wtedy, gdyby rozdał majątek, ale tego to on zrobić nie miał ochoty.


Tak? No a chrześcijanin zaczyna od wszystkiego? Cały czas się doskonali, nie następuje zwrot o 360 stopni od tak natychmiast, szast i jestem doskonały..
Czy tak wygląda droga, start i natychmiast meta?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Pomijasz to co zostało ważnego napisane wybierając


Jeżeli klucz, czyli wiarę daje Bóg, a wiara ta jest tym, co jest potrzebne do zbawienia, to niech Sakura powie, z czego okroiłem jej wypowiedź?
Czy po raz enty zaczynamy dreptać w protestanckie myślowe kółeczko, które mówi, że wiara jest z łaski, a łaską Bóg darzy tych, co mają wiarę? Gdzie jest początek tego kłębka?



Cytuj:
Tak? No a chrześcijanin zaczyna od wszystkiego?


No właśnie nie zaczyna od wszystkiego, tylko od pierwszego kroku. Po tym jest drugi krok, trzeci, a gdzieś dalej jest krok nazwany w przypowieści rozdaniem majątku. I do tego kroku nie doszło. A Sakura mówi, że "młodzieniec już wszystko to czynił", podczas kiedy widać, że jest dokładnie odwrotnie, bo młodzieniec wykonał tylko część kroków, a nie wszystkie.
To po kiego grzyba Sakura mnie pyta "a chrześcijanin zaczyna od wszystkiego?", skoro to Sakura wpadła na pomysł, że młodzieniec wszystko czynił, a nie ja?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 13:22
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Jeśli cały czas mówi się o czymś oczywistym, ale się do niego realnie nie zbliża, to takie coś de facto nie istnieje, bo jest nieuchwytne. ..
.. o wierze mówi się tak jak o tym kluczu, który jest niezbędny do otwarcia drzwi. .. pytanie brzmi: gdzie on jest?


Być może jest tak, że ten klucz (do zbawienia i życia wiecznego w jedności z Bogiem), czyli pełnia wiary pozostaje za naszego doczesnego życia wciąż nieuchwytny i możemy tylko idąc drogą wiary się do niego, (do pełni wiary) zbliżać .. Naszym napędem byłoby wtedy (zaszczepione a nas?) pragnienie znalezienia go, czyli tęsknota za tą pełnią wiary i za jednością z Bogiem, za naszą własną świętością ..

Wydaje mi się, że wymaganie od siebie posiadania pełni wiary i stawiania jej jako warunek poruszania się w kierunku Boga, nas i nasze ludzkie możliwości przerasta, że bardziej realnym i prawdziwym jego motywem i napędem jest dla większości z nas pragnienie tego i tęsknota za tym.


Pn sty 15, 2018 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Jeżeli klucz, czyli wiarę daje Bóg, a wiara ta jest tym, co jest potrzebne do zbawienia, to niech Sakura powie, z czego okroiłem jej wypowiedź?
Czy po raz enty zaczynamy dreptać w protestanckie myślowe kółeczko, które mówi, że wiara jest z łaski, a łaską Bóg darzy tych, co mają wiarę? Gdzie jest początek tego kłębka?


Ty drepczesz, bo nie czytasz wciąż pomijasz, albo nie chcesz "widzieć".
Pominąłeś to co zaznaczyłam jako ważne, mianowicie ...wybrani bo poznani wcześniej, co poznane, jak? Tylko Bóg bada to co głęboko tkwi w sercu, wiedząc w którym z nich klucz zadziała.
Cały czas piszę powtarzając że "wiara zadziała" tylko na żyznej glebie, czego Ty wciąż nie dostrzegasz.

chwat napisał(a):
No właśnie nie zaczyna od wszystkiego, tylko od pierwszego kroku. Po tym jest drugi krok, trzeci, a gdzieś dalej jest krok nazwany w przypowieści rozdaniem majątku. I do tego kroku nie doszło. A Sakura mówi, że "młodzieniec już wszystko to czynił", podczas kiedy widać, że jest dokładnie odwrotnie, bo młodzieniec wykonał tylko część kroków, a nie wszystkie.
To po kiego grzyba Sakura mnie pyta "a chrześcijanin zaczyna od wszystkiego?", skoro to Sakura wpadła na pomysł, że młodzieniec wszystko czynił, a nie ja?


Jego wiara od początku/pierwszych kroków nie była prawdziwa... na przykładzie wierzył w Boga ale Bogu już nie.To to samo.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 14:05
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
gałązka napisał(a):
Być może jest tak, że ten klucz (do zbawienia i życia wiecznego w jedności z Bogiem), czyli pełnia wiary pozostaje za naszego doczesnego życia wciąż nieuchwytny i możemy tylko idąc drogą wiary się do niego, (do pełni wiary) zbliżać .


Ale przecież Jezus powiedział młodzieńcowi, że "jeśli chcesz być doskonały" to zrób to i to. Nie mówił, że się nie da. Z kolei innym razem głosił: " Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."


Pn sty 15, 2018 14:08

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
felek_ napisał(a):
gałązka napisał(a):
Być może jest tak, że ten klucz (do zbawienia i życia wiecznego w jedności z Bogiem), czyli pełnia wiary pozostaje za naszego doczesnego życia wciąż nieuchwytny i możemy tylko idąc drogą wiary się do niego, (do pełni wiary) zbliżać .


Ale przecież Jezus powiedział młodzieńcowi, że "jeśli chcesz być doskonały" to zrób to i to. Nie mówił, że się nie da. Z kolei innym razem głosił: " Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."


Jezus również powiedział, że żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry a tylko dobry jest nasz
Ojciec w niebie. Nawet siebie zabraniał nazywać dobrym.
Doskonały nie może być żaden człowiek na ziemi. Jezus odpowiedział tak młodzieńcowi ze względu na jego namolność i pychę.
Możemy pragnąć uświęcać swoje życie, ale świętym na ziemi nikt nie może być.
Zbawienie mamy dane dzięki złożonej ofiarze na krzyżu. Mamy wierzyć w tą ofiarę i pragnąć uświęcać swoje życie.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn sty 15, 2018 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
...wybrani bo poznani wcześniej, co poznane, jak?
Przyjmijmy, że rozumiem co mówisz.
Co to znaczy, wybrani bo poznani wcześniej?

Cytuj:
Jego wiara od początku/pierwszych kroków nie była prawdziwa...
Ach wiara nie była prawdziwa i to powód całego zamieszania. Genialna odpowiedź.
A teraz powiedz, skąd wziąć tę prawdziwą wiarę, która jest potrzebna?


____________

gałązka napisał(a):
możemy tylko idąc drogą wiary się do niego

A jak to się robi, żeby iść drogą wiary?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Przyjmijmy, że rozumiem co mówisz.
Co to znaczy, wybrani bo poznani wcześniej?


:roll:
Boża wszechwiedza.
Bóg to Alfa i Omega, początek i koniec, Jedyny który przenika, bada ludzkie serca, Jedyny który wie/zna tych co do Niego należą, zresztą znał od początku.
No chyba że uważasz iż "ludzkie serce" lub jak je zwie Chrystus "gleba"nie ma nic wspólnego z zadziałaniem łaski którą jest wiara.

chwat napisał(a):
Ach wiara nie była prawdziwa i to powód całego zamieszania. Genialna odpowiedź.
A teraz powiedź, skąd wziąć tę prawdziwą wiarę, która jest potrzebna?


Ze Słowa Bożego, tam była dostępna od zawsze, dla "pokornych serc"

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 14:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Przyjmijmy, że rozumiem co mówisz.
Co to znaczy, wybrani bo poznani wcześniej?

Boża wszechwiedza
Hę?
Poznani wcześniej, znaczy Boża wszechwiedza?
I to ma być klucz do zbawienia?

Cytuj:
Ze Słowa Bożego, tam była dostępna od zawsze, dla "pokornych serc"
Hi hi. Dla pokornych serc.
A jak mieć pokorne serce?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Przyjmijmy, że rozumiem co mówisz.
Co to znaczy, wybrani bo poznani wcześniej?

Boża wszechwiedza
Hę?
Poznani wcześniej, znaczy Boża wszechwiedza?
I to ma być klucz do zbawienia?

Cytuj:
Ze Słowa Bożego, tam była dostępna od zawsze, dla "pokornych serc"
Hi hi. Dla pokornych serc.
A jak mieć pokorne serce?


Kluczem do zbawienia jest wiara(dar), wiara oparta na Słowie Bożym przyjęta całym swoim sercem. Od głębi ludzkiego serca zależne jest działanie wiary.
Tyle "chwat", może czas byś Ty podzielił się własną wiedzą... skrywanie jej tylko dla siebie to chyba nie najlepsze podejście do niesienia Słowa.
Wszak od tych którzy więcej poznali będzie się więcej wymagać :roll:
Loża szyderców nie jest dobrym miejscem dla chrześcijanina.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Kluczem do zbawienia jest wiara
Wiara powiadasz. Czy ja już czasem nie pytałem, skąd ją wziąć?

Cytuj:
Tyle "chwat", może czas byś Ty podzielił się własną wiedzą
Nie posiadam wiedzy. Mogę jedynie wiedzieć tyle, że wyciąganie kawałków listów św Pawła mówiących o znaczeniu wiary z kontekstu, prowadzi donikąd, bo tej wiary nie da się w niczym umocować.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Wiara powiadasz. Czy ja już czasem nie pytałem, skąd ją wziąć?


No a czy Saqura już wielokrotnie nie podawała skąd?
Ze Słowa Bożego, które jest nam dane.
Czyż wiara nie rodzi się z tego co się posłyszy ?

chwat napisał(a):
Nie posiadam wiedzy. Mogę jedynie wiedzieć tyle, że wyciąganie kawałków listów św Pawła mówiących o znaczeniu wiary z kontekstu, prowadzi donikąd, bo tej wiary nie da się w niczym umocować.


Kawałków listów Pawła powiadasz...hmmm, da się umocować w całym Słowie i sercu, w Nim/Słowie trwać to trwać w wierze, poznawać Boga i Chrystusa to nic innego jak doskonalić swoje serce.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 15:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL