Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
[Ciacho. Nie cytujemy poprzedzającego posta jeżeli odpowiadamy na całość (por. § II p. 2 regulaminu) - YZ]

@Kael, Jezus uczył również, że mamy być mądrzy i roztropni. Uczył, że mamy się nie bratać na siłę z niewiernymi. Jezus w przypowieści o samarytaninie uczył, kto jest naszym bliźnim. Kogo mamy uznawać za swojego bliźniego, bo nie każdy nim jest.
Nie pisz, że mamy przyjmować uchodźców. Ci silni i młodzi mężczyzni niech walczą o swój kraj, tak, jak to robili nasi ojcowie.
Wszach islamizacja była przepowiedziana, więc nie obawiasz się i nie stajesz w obronie wiary chrześcijańskiej? A może lepiej powoływać się cytaty z Biblii o miłosierdziu i swoją wiarę zniszczyć w imię fałszywej interpretacji.

W cytowaniu Biblii doszłaś do etapu Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciół będziesz nienawidził/i](Mt 5,43) - dalszą część zaniechałaś, bo nie pasuje do koncepcji Jezusa [i]uczącego mądrości i roztropności.


N maja 21, 2017 14:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Uczył, że mamy się nie bratać na siłę z niewiernymi. Jezus w przypowieści o samarytaninie uczył, kto jest naszym bliźnim. Kogo mamy uznawać za swojego bliźniego, bo nie każdy nim jest.

:o A to numer :shock: Własnie przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (nie samarytaninie, bo narodowość obywatela piszemy wielką literą) uczy nas, że KAŻDY jest naszym bliźnim.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 21, 2017 14:13
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
@Malgosiaa, wybrana skleila sobie wiare na swoja miare, co jest po ludzku zrozumiale. Juz za czasow Jezusa probowano zlagodzic Jego radykalizm.
Ale twierdzenie, ze to co ona glosi to esencja chrzescijanstwa a kto jej pogladom nie wierzy to niezbawieni grzesznicy jest po prostu klamstwem.

Ktos jej wmowil, ze w Apokalipsie (jakby o tym byl ten watek) jest opisany Rzym i to katolicki, wiec lyknela to bezmyslnie jak pelikan i zamiast dyskutowac o (wlasnym) zbawieniu, o ktore ciagle powinna drzec i sie starac, jak to robil chocby sw Pawel, bedzie wmawiac, ze to dzisiejszy papiez jest przyczyna zla i grzechu na swiecie.
Na wiecej jej wizja swiata nie pozwala.

Osadzic, potepic, wykluczyc, czyli wszystko dokladnie na odwrot niz nauczal i nakazywal Pan Jezus. I ciagle z niewzruszonym przekonaniem, ze to Bog tak chce....


N maja 21, 2017 14:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
I tak dla pewności:
@wybrana:
1. z jakiego narodu pochodzi Jezus? Z Samarytan czy Żydów?
2. Kto był tym pobitym przez zbójców: Samarytanin czy Żyd?
3. Kto zaopiekował się tym pobitym: Samarytanin czy Żyd?
4. Z jakiego narodu pochodzili kapłan i lewita? Byli Samarytanami czy Żydami?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano N maja 21, 2017 14:32 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 2 razy



N maja 21, 2017 14:26
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
I pytanie dodatkowe:
5. Czy Zydzi i Samarytanie zyli w przyjazni?
6. Kto okazal sie czyim bliznim?
7. Kogo mamy nasladowac?


N maja 21, 2017 14:30
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
I tak dla pewności:
@wybrana:
1. z jakiego narodu pochodzi Jezus? Z Samarytan czy Żydów?
2. Kto był tym pobitym przez zbójców: Samarytanin czy Żyd?
3. Kto zaopiekował się tym pobitym: Samarytanin czy Żyd?
4. Z jakiego narodu pochodzili kapłan i lewita? Byli Samarytanami czy Żydami?


Sama widzisz, że naszym bliźnim jest ten, kto ma serce i nam dobrze życzy.
Islamista nigdy nie jest i nie będzie przyjacielem dla chrześcijanina - historia to potwierdza. Nie oszukujmy się i nie twórzmy fałszywej ideologii.
Kto jest winny złu tego świata już napisałam, ale nie umieszczono tego postu - jest zbyt bolesny.


N maja 21, 2017 14:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):

Sama widzisz, że naszym bliźnim jest ten, kto ma serce i nam dobrze życzy.

Odpowiedz na wszystkie zadane Ci pytania. Po kolei: ad.1, ad.2, ad.3, ad.4, ad.5, ad.5, ad.7. Wtedy pogadamy.
Cytuj:
Islamista nigdy nie jest i nie będzie przyjacielem dla chrześcijanina - historia to potwierdza.

Naprawdę? A to kto? Wróg?:
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/jaros ... ,id,t.html
Tu też wrogowie?:
http://natemat.pl/71861,razem-przeciwko ... hrzescijan

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano N maja 21, 2017 14:58 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



N maja 21, 2017 14:53
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
@Małgosiu, pierwsze zdanie powyższego postu jest odpowiedzią. A kto kom jest? czemu pytasz?
Przecież w Biblii jest to dokładnie opisane. Czy nie wiesz, że Żydzi i Samarytanie nie żyli w zgodzie?
Mimo wszystko ten Samarytanin miał serce i można było uznać go za bliźniego.


N maja 21, 2017 14:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
@Małgosiu, pierwsze zdanie powyższego postu jest odpowiedzią. A kto kom jest? czemu pytasz?
Przecież w Biblii jest to dokładnie opisane. Czy nie wiesz, że Żydzi i Samarytanie nie żyli w zgodzie?
Mimo wszystko ten Samarytanin miał serce i można było uznać go za bliźniego.

Czyli za trudne pytania, tak? Albo odpowiesz po kolei, albo ....
Mam uczniów z programem szkoły specjalnej i potrafia na nie odpowiedzieć.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 21, 2017 15:00
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
@Małgosiu, tu nasuwa mi się powiedzenie - gadał chłop do obrazu ...


N maja 21, 2017 15:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
@Małgosiu, tu nasuwa mi się powiedzenie - gadał chłop do obrazu ...

A więc za trudne pytania. Dziękuję. Nie mam więcej pytań. Twoje wykręty mówią same za siebie.
Nie znalazłaś odpowiedzi na tych swoich stronkach i nie potrafisz odpowiedzieć :D

A i powiedzenie nie tak brzmi, bo mówił dziad do obrazu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 21, 2017 15:05
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Sama widzisz, że naszym bliźnim jest ten, kto ma serce i nam dobrze życzy.

To może podzielisz się wiedzą w jaki sposób Samarytanin posiadł wiedzę o stanie serca i co mu życzy ranny???

Cytuj:
Islamista nigdy nie jest i nie będzie przyjacielem dla chrześcijanina - historia to potwierdza. Nie oszukujmy się i nie twórzmy fałszywej ideologii.

Czyli wedle Ciebie papieże św Jan Paweł II, Benedykt XVI przepraszający muzułmanów za słowa wygłoszone w Ratyzbonie źle przez nich zrozumiane, Franciszek, to durnie nie pojmujący zagrożenia???

Cytuj:
Kto jest winny złu tego świata już napisałam, ale nie umieszczono tego postu - jest zbyt bolesny.

Winni są ludzie postrzegający innych ludzi jako potencjalnych wrogów, moralnie i cywilizacyjnie gorszych.


N maja 21, 2017 15:12
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
I tak dla pewności:
@wybrana:
1. z jakiego narodu pochodzi Jezus? Z Samarytan czy Żydów?
2. Kto był tym pobitym przez zbójców: Samarytanin czy Żyd?
3. Kto zaopiekował się tym pobitym: Samarytanin czy Żyd?
4. Z jakiego narodu pochodzili kapłan i lewita? Byli Samarytanami czy Żydami?


Sama widzisz, że naszym bliźnim jest ten, kto ma serce i nam dobrze życzy.
Islamista nigdy nie jest i nie będzie przyjacielem dla chrześcijanina - historia to potwierdza. Nie oszukujmy się i nie twórzmy fałszywej ideologii.
Kto jest winny złu tego świata już napisałam, ale nie umieszczono tego postu - jest zbyt bolesny.

A ten okradziony Zyd nie byl moze “islamista“? Moze mu sie nalezalo, bo kto chodzi sam po takich drogach?

I kto byl jego bliznim? Nie rodak - Zyd, a obcy, Samarytanin, ktory o niego zadbal nie sprawdzajac mu zyciorysu.
Przypomne pytanie, na ktore ta przypowiesc jest odpowiedzia:
Cytuj:
25 A oto powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 26 Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?» 27 On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego8. 28 Jezus rzekł do niego: «Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył». 29 Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?» Lk 10

A co bylo odpowiedzia?
Cytuj:
36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» 37 On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!» Lk 10

Czyli i ty i ja mamy pomagac ludziom w potrzebie. Po prostu.

Jezeli milujesz tylko twoich przyjaciol, to w czym jestes lepsza od “islamistow“? I oni tak robia.

Bolesna prawda to to, ze wielu chrzescijan do tego pulapu zaufania Bogu i zycia milosierdziem nie dorasta.


N maja 21, 2017 15:14
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
@Małgosiu, pierwsze zdanie powyższego postu jest odpowiedzią. A kto kom jest? czemu pytasz?
Przecież w Biblii jest to dokładnie opisane. Czy nie wiesz, że Żydzi i Samarytanie nie żyli w zgodzie?
Mimo wszystko ten Samarytanin miał serce i można było uznać go za bliźniego.

Czyli za trudne pytania, tak? Albo odpowiesz po kolei, albo ....
Mam uczniów z programem szkoły specjalnej i potrafia na nie odpowiedzieć.


Przykro mi, ale ja nie chodzę do szkoły specjalnej - jestem za stara.
Nigdy do niej nie chodziłam, więc raczej cię nie zrozumiem.


N maja 21, 2017 15:18
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Przykro mi, ale ja nie chodzę do szkoły specjalnej - jestem za stara.
Nigdy do niej nie chodziłam, więc raczej cię nie zrozumiem.

Nie ubliżając niepełnosprawnym, pytam: skończyłaś szkołę życia? ooo, taką oto?: http://www.integra.rsl.pl/p,s,terapia_r ... rapia.html

Szanowna moderacjo:
zróbcie coś z @wybraną, bo jej sposób dyskusji, o ile można wybiegi nazwać dyskusją, jest żenujący. Moja cierpliwość sięgnęła zenitu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 21, 2017 15:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL