Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
W 19 Wieku Papież Pius X ogłosił :
" Papież nie jest po prostu reprezentantem Jezusa Chrystusa , przeciwnie - on jest Jezusem Chrystusem za zasłoną ciała . Czy to papież przemawia ? To Jezus Chrystus . Zatem ktokolwiek mówi jako Papież , nie ma potrzeby tego sprawdzać , trzeba okazać posłuszeństwo . "
- Evangelical Christendom , Jan 1 , 1895 , strona 15

Bardzo charakterystyczny zarzut opierający się na dwu przeinaczeniach- tego kto mówi i co mówi.
Otóż :
  • Po pierwsze: przytoczony (przeinaczony) tekst to wypowiedź Giuseppe Melchiorre Sarto zanim jeszcze został papieżem (a więc nie można napisać, iż mówił to papież Pius X)
  • Po drugie (i ważniejsze): Sarto nie powiedział, że papież to Jezus tylko:
    „Papież reprezentuje Jezusa”.
    Przepisałaś po prostu przeinaczony tekst z propagandowego protestanckiego pisma. Żadne to źródło..

    Aby sprawdzić, czego naprawdę Pius X nauczał o Bogu (i o urzędzie papieża), zacytujmy parę fragmentów z Katechizmu Piusa X:
    Punkt 37
    Bóg jest rzeczywiście i istotnie różny od świata i niewymownie wyższy nad wszystko, co jest poza Nim i co może być pomyślane.

    Punkt 190
    W pierwszym przykazaniu Dekalogu: Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną, Bóg zakazuje czci Jemu należnej oddawać komu innemu.

    Punkt 191
    Bogu i tylko Bogu winniśmy oddawać cześć najwyższą, czyli cześć uwielbienia.

    Punkt 127
    Prawowitym następcą świętego Piotra w rządach nad całym Kościołem jest każdorazowy Biskup Rzymu, czyli Najwyższy Kapłan rzymski, innymi słowy Papież, bo on sprawowanie najwyższej władzy obejmuje po Piotrze, który był Biskupem miasta Rzymu i umarł jako Biskup miasta Rzymu.

    Punkt 128
    Prawdziwą głową Kościoła jest sam Jezus Chrystus, który w sposób niewidzialny zamieszkuje go, rządzi nim i jednoczy w Sobie Jego członków.


    Mamy więc PUDŁO NUMER 1

    wybrana napisał(a):
    Papież Pius IX ogłosił :
    " Tylko ja jestem następcą apostołów , zastępcą Jezusa Chrystusa , ja jestem drogą , prawdą i życiem "
    - History of Christian Church by Henry Charles Shelldon , strona 59
    Oczywiście dodatek "ja jestem drogą, prawdą i życiem" to fantazja p, Henry'ego Shellddna, natomiast pierwsza część zdania jest oczywiście prawdziwa - Dokładnie tak!
    Papież (każdy) jest następcą apostołów i zastępcą Jezusa Chrystusa na ziemi.
    Nigdy "następcą Jezusa Chrystusa".

    Mamy więc PUDŁO NUMER 2

    wybrana napisał(a):
    My na całej ziemi zajmujemy miejsce Boga wszechmocnego
    - Listy Encekliczne Papieża Leona XIII , 20 Lipca 1894
    pozdrawiam

    Nareszcie jakieś prawdziwe źródło!
    Zobaczmy zatem co naprawdę napisał papież (znajdziemy tekst tu http://www.papalencyclicals.net/Leo13/l13praec.htm )
    Papież napisał:
    "But since We hold upon this earth the place of God Almighty"
    czyli "trzymamy miejsce" czy też "trzymamy stronę" czy może jeszcze dokładniej: „stoimy na stanowisku ” (takim jak Bóg).
    ( ang.place – miejsce, miejscowość, lokal, obowiązek, stanowisko, umieszczać, obstawiać)
    Tak wyrażone stanowisko jest precyzyjnie stanowiskiem biblijnym – wystarczy sobie przypomnieć fragmenty z Biblii o mówieniu w imieniu Boga, do których w powyższym wyraźnie nawiązał papież:
    "Tak więc w imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem."(2 Kor 5,20)
    Takie jest tłumaczenie Biblii Tysiąclecia.
    Protestancka "Brytyjka" tłumaczy to zdanie jeszcze bardziej dosadnie w duchu wypowiedzi papieża:
    "Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem."
    Podobnie tłumaczy Biblia Gdańska:
    "Przetoż na miejscu Chrystusowem poselstwo sprawujemy, jakoby was Bóg upominał przez nas, prosimy na miejscu Chrystusowem, jednajcie się z Bogiem;"


    Kontekst wypowiedzi pokazuje doskonale, że papież nie ma się za Boga. Oto tekst w kontekście:
    "Myśl ta była i jest dla Nas źródłem głębokiej troski, gdyż jest rzeczą niemożliwą myśleć o tak wielkiej części ludzkości, która odchodząc od Nas jak gdyby zboczyła z właściwej ścieżki i nie doświadczać uczucia wewnętrznego smutku. Ponieważ jednak stoimy na tej ziemi na stanowisku Boga Wszechmocnego, który chce aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy, a Nasz posunięty wiek i gorzkość głębokich trosk popycha Nas do celu, wspólnego każdemu śmiertelnikowi, czujemy się pociągnięci, by iść w ślad za naszym Odkupicielem i Mistrzem Jezusem Chrystusem, który kiedy miał wrócić do nieba, błagał Boga, Swego Ojca w żarliwej modlitwie, by Jego uczniowie i naśladowcy byli jednomyślni i jednego serca: Proszę Cię, ... aby wszyscy oni byli jedno, jak Ty, Ojcze jesteś we Mnie a Ja w Tobie, aby byli jedno w Nas. [...]"
    Sama widzisz, że czynienie z tej wypowiedzi zarzutu, to zwykła hucpa.

    Mamy więc PUDŁO NUMER 3

    Reasumując:
    • pierwszy cytat - nieprawda, papież zupełnic co innego mówi o sobie i Bogu
    • drugi cytat - nie mówi nic o "następcy Chrystusa" więc w ogóle nie na temat
    • trzeci cytat - pod pozorem tłumaczenia, bezczelne przeinaczenie sensu tego co papież powiedział

Zatem szukaj dalej - i lepiej zmień źródła na mniej kłamliwe ;)
Albo po prostu przyznaj, że zostałaś oszukana na tych antykatolickich stronach, z których ściągnęłaś te bzdury.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 22, 2016 0:54
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
No to teraz się postaraj i znajdź.
Nie bądź zbyt wygodna.

Twoja bezczelność przekroczyła granice. Nie czytam wywrotowych, heretyckich tekstów. Wiedziałam czym są od razu. Zresztą Marek już udowodnił Ci, że to podle oszczerstwa.

Nie odpowiedziałam co to za twór listy encykliczne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 22, 2016 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Wybrana ogłosiła, że jesteś wielbłądem, to postaraj się znaleźć i pokazać, że tak nie jest. Nie bądź zbyt wygodna.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 22, 2016 8:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nasze zbawienie
:lol:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 22, 2016 8:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Czekajcie - trzeba szanować to, że @wybrana czegoś poszukała. To już jest jakiś zalążek rozmowy (nawet jeśli skorzystała z kłamliwych antykatolickich źródeł, to wygląda na to, że sama została oszukana).
Oczywiście, najpierw "chlapnęła" "standardowy antykatolicki tekst" - ale jeśli wejdzie na drogę sprawdzania tego, co wyczytała w różnych takich miejscach, to już jest OK.
Chciałbym, by np. Maria Magdalena sprawdziła tezy z oglądanych przez niż propagandowych filmików na YouTube.
Te zarzuty naprawdę bywają sugestywnie napisane. Gdy pisałem "Kościół Oskarżony" i sprawdzałem je po kolei, byłem w szoku jak wiele z nich jest bezczelną manipulacją.
A i prawdą jest, że zdarzają się wśród nich zarzuty prawdziwe bądź półprawdy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 22, 2016 8:39
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czekajcie - trzeba szanować to, że @wybrana czegoś poszukała.

Nie pierwszy raz poszukała, ale nigdy nie podała źródła/linka tegoż. Każdy, kto podaje jakieś informacje (poza nielicznymi osobami) dołącza do tego link tekstu źródłowego. Nikt nie ma obowiązku szukać w necie każdej bzdury. Szanujmy swój czas, zwłaszcza przed świętami.
Marku, Ty siedziałeś i siedzisz w tekstach szkalujących Kosciół z racji swojego zainteresowania tym tematem z wiadomych powodów. Ja nie miałam, poza jednym przypadkiem )i wtedy szukałam źródeł), żadnych wątpliwości co do prawdy w Kk, więc nie mam ochoty spędzać wielu godzin na wyszukiwaniu tego co sobie wybrana wrzuciła na forum. Czas jest dla mnie cenny.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz gru 22, 2016 9:09
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli chcesz, abym na poważnie potraktowała powyższe, to poproszę o linki do tych tekstów/dokumentów. W takiej formie, w jakiej podałaś uznaję, że to Twoje bądź protestanckie?ŚJ wymysły.
Co to są listy encykliczne? :D


Cytuj:
No to teraz się postaraj i znajdź.
Nie bądź zbyt wygodna.

Ty stawiasz zarzuty i Ty winnaś dowieść prawdziwości, w przeciwnym razie jest to tylko zwykła paplanina.

[quote="wybrana]Ja należę od dziecka do Kościoła Katolickiego. To nie Kościół tworzy nas wiernych, ale to my wierni tworzymy Kościół.
Wszyscy jesteśmy braćmi w wierze i wspólnie musimy się wspierać i umacniać w wierze. Nie ma w Kościele eminencji i Ojców Świętych.
Jeżeli pragniemy dalej należeć do wspólnoty kościelnej, to nie możemy przymykać oczy na nieprawości. Kościół musi przynajmniej starać się wzrastać w świętości, by Duch Boży go prowadził i umacniał.
Ja 55 lat chodziłam do Kościoła, a jako dziecko łącznie z szkołą średnią uczęszczałam na lekcje religii. Owszem nauczono mnie katechizmu, ale tak poza tym, to zawsze słyszałam, jak to bardzo trzeba bać się Boga. Kazania w Kościele były nastawione na formę zastraszania Bogiem i zniewolenia wobec słów straszących przez księdza i całego duchowieństwa.
Nie słyszałam - człowieku, kimkolwiek jesteś, cokolwiek złego zrobiłeś, pamiętaj, że Bóg cię zawsze kocha, że zawsze jest z tobą i zawsze cię wspomaga, bo Jego miłość jest bezgraniczna. Jezus umarł za ciebie, za twoje grzechy, a ty tylko uwierz w to i przyjmij ten dar. Uwierz w Jezusa i staraj się żyć tak jak Jezus nauczał. Przede wszystkim kieruj się miłością do Boga i ludzi. Bóg czeka na ciebie - na twoje nawrócenie - na twoją skruchę. Jeżeli twoje oczy będą zwrócone w stronę Boga, to Jego ramiona są właśnie wyciągnięte do ciebie - by cię przytulić - by ci wybaczyć, bo miłosierdzie Boga jest wielkie.

Cała esencję wiary zawierają słowa pieśni , którą wykonuje ksiądz Paweł Surlowski
Bóg jest miłością
Uczyłeś Panie nas - Bóg jest miłością
Przez niezliczoność łask - Bóg jest miłością
Przez mękę swą i krzyż - Bóg jest miłością
Przez miłosierdzie swe - Bóg jest miłością

Miłość prosta jest - Bóg jest miłością
Miłość cicha jest - Bóg jest miłością
Miłość wierna jest - Bóg jest miłością
Miłość cierpliwa jest - Bóg jest miłością

Ona po maga nam żyć - Bóg jest miłością
Ona usuwa lęk - Bóg jest miłością
Ona dodaje nam sił - Bóg jest miłością
Ona ociera nam łzę - Bóg jest miłością[/quote][/quote]

Powtarzasz ten wpis po raz kolejny......zapominasz, że kto stoi w miejscu, nie poszerza swej wiary, nie zgłębia nauki Chrystusa, ten się cofa, a cofając sie natrafia na durne wywody laików nienawidzących Kościoła, lub na stronkl samozwańczych proroków.


Cz gru 22, 2016 9:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Jak chwilę się zastanowić i poczytać @wybraną, to okazuje się, że to co pisze, jest delikatnie mówiąc bez sensu. Bo na przykład:
wybrana napisał(a):
Ja 55 lat chodziłam do Kościoła, a jako dziecko łącznie z szkołą średnią uczęszczałam na lekcje religii. Owszem nauczono mnie katechizmu, ale tak poza tym, to zawsze słyszałam, jak to bardzo trzeba bać się Boga
więc albo nauczono katechizmu, który nie mówi jak to bardzo trzeba bać się Boga, tylko mówi:

I. Życie człowieka – znać i kochać Boga. 1. Bóg nieskończenie doskonały i szczęśliwy zamysłem czystej dobroci, w sposób całkowicie wolny, stworzył człowieka, by uczynić go uczestnikiem swego szczęśliwego życia.

- albo niestety nie nauczono, a z wypowiedzi @wybranej można fałszywie domniemywać, że katechizm straszy Bogiem. Kościół mówi katechizmem, że Bóg pragnie szczęścia człowieka i Kościół mówi jednocześnie, że Boga trzeba się bardzo bać. Co za fenomen.

Albo:
wybrana napisał(a):
Kazania w Kościele były nastawione na formę zastraszania Bogiem i zniewolenia wobec słów straszących przez księdza i całego duchowieństwa
czy może:
wybrana napisał(a):
Cała esencję wiary zawierają słowa pieśni , którą wykonuje ksiądz Paweł Surlowski

to w końcu ksiądz zastrasza, czy ksiądz jest jednak w stanie przedstawić esencję wiary?

Niech @wybrana weźmie pod uwagę, że postawa jednoczesnego potępiania i zachwytu nad tymi samymi zjawiskami i osobami, znacznie utrudnia rozmowę.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 22, 2016 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Kalka "dotąd uczono mnie bać się Boga a nie Boga miłosiernego" jest bardzo popularna w protestantyzmie, ewangelikalizmie, a zwłaszcza kalwinizmie. Myślę, że wybrana rezonuje tę właśnie kalkę.
Tymczasem to jest "standardowy tekst" który owszem, jest prawdziwy, ale w wyznaniach nie katolickich.
Przypomnijmy sobie choćby sztandarowe protestanckie dziełko "Grzesznicy w ręku zagniewanego Boga". Teraz doszli że jednak to nie było za dobrze i ogłaszają to "odkrycie" które dla nikogo trochę zanurzonego w naukę KK nie jest żadnym zaskoczeniem.
Niemniej niezbyt uważnym katolikom, którzy po dziesiątkach lat nie interesowania się nauką katolicką (choć pewnie chodzili do Kościoła), niewiele już pamiętającym z katechezy, udaje się często wmówić, że KK przedstawia obraz mściwego Boga.

Oczywiście, nie neguję że kiedyś ktoś na katechezie czy na ambonie mógł coś takiego walnąć. Jednak zdecydowanie nie jest to przekaz główny Kościoła.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz gru 22, 2016 11:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kalka "dotąd uczono mnie bać się Boga a nie Boga miłosiernego" jest bardzo popularna w protestantyzmie, ewangelikalizmie, a zwłaszcza kalwinizmie.

a zwłaszcza kalwinizmie? :o Tam trudno nazwać Boga miłosiernym. Chyba że na zasadzie: jestem wybranym, co bym nie robił pójdę prosto, bez czyćca do nieba, a ci inni jeszcze przed urodzeniem skazani są na piekło

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
@Andy, zdanie które komentujesz chyba nie mówi o miłosierdziu Bożym w protestantyzmie (kalwinizmie), ale o ich opinii na temat "strasznego" Boga w KK. Przynajmniej ja tak je zrozumiałem.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz gru 22, 2016 11:45
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Jak chwilę się zastanowić i poczytać @wybraną, to okazuje się, że to co pisze, jest delikatnie mówiąc bez sensu. Bo na przykład:
wybrana napisał(a):
Ja 55 lat chodziłam do Kościoła, a jako dziecko łącznie z szkołą średnią uczęszczałam na lekcje religii. Owszem nauczono mnie katechizmu, ale tak poza tym, to zawsze słyszałam, jak to bardzo trzeba bać się Boga
więc albo nauczono katechizmu, który nie mówi jak to bardzo trzeba bać się Boga, tylko mówi:

I. Życie człowieka – znać i kochać Boga. 1. Bóg nieskończenie doskonały i szczęśliwy zamysłem czystej dobroci, w sposób całkowicie wolny, stworzył człowieka, by uczynić go uczestnikiem swego szczęśliwego życia.

- albo niestety nie nauczono, a z wypowiedzi @wybranej można fałszywie domniemywać, że katechizm straszy Bogiem. Kościół mówi katechizmem, że Bóg pragnie szczęścia człowieka i Kościół mówi jednocześnie, że Boga trzeba się bardzo bać. Co za fenomen.

Albo:
wybrana napisał(a):
Kazania w Kościele były nastawione na formę zastraszania Bogiem i zniewolenia wobec słów straszących przez księdza i całego duchowieństwa
czy może:
wybrana napisał(a):
Cała esencję wiary zawierają słowa pieśni , którą wykonuje ksiądz Paweł Surlowski

to w końcu ksiądz zastrasza, czy ksiądz jest jednak w stanie przedstawić esencję wiary?

Niech @wybrana weźmie pod uwagę, że postawa jednoczesnego potępiania i zachwytu nad tymi samymi zjawiskami i osobami, znacznie utrudnia rozmowę.

Ujmę sie za wybraną, bo też świetnie pamiętam tamte czasy.
Nie bierzesz tego pod uwagę, że gdy wybrana i ja uczyłyśmy sie w szkole, były to jeszcze niemal czasy przed soborowe, a wtedy akcent był kładziony na Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze ze szczególnym przeakcentowaniem karze.
Parę lat po soborze, po uwolnieniu od zakazu Watykanu objawień św Faustyny, nauka Kościoła zaczęła przechodzić na wskazanie Bóg jest miłością i miłosierdzie Jego jest nieograniczone.


Cz gru 22, 2016 11:57

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasze zbawienie
To dziwne u kalwinistów
Z drugiej strony w "Rozmowach z Bogiem" Walsha mamy Boga luzaka, który chce zaskarbić sobie naszą sympatię tym, że jest pobłażliwy i taki równiacha.
Ale ma wady - reinkarnacja, choć plus że mimo reinkarnacji nie ma tej wrednej karmy.
W tej książce jest jednak jedna rzecz, której nie daje się strawić - że na Bogiem jest inny Bóg, nad nim następny jak ciąg Alefów, dla mnie to upiorne.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Ujmę sie za wybraną, bo też świetnie pamiętam tamte czasy.
Nie bierzesz tego pod uwagę, że gdy wybrana i ja uczyłyśmy sie w szkole, były to jeszcze niemal czasy przed soborowe, a wtedy akcent był kładziony na Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze ze szczególnym przeakcentowaniem karze.
Parę lat po soborze, po uwolnieniu od zakazu Watykanu objawień św Faustyny, nauka Kościoła zaczęła przechodzić na wskazanie Bóg jest miłością i miłosierdzie Jego jest nieograniczone.


Odbiór Boga utrudnia to, że rzutujemy na niego obraz naszych rodziców

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 12:02
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
Ujmę sie za wybraną, bo też świetnie pamiętam tamte czasy.
Nie bierzesz tego pod uwagę, że gdy wybrana i ja uczyłyśmy sie w szkole, były to jeszcze niemal czasy przed soborowe, a wtedy akcent był kładziony na Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze ze szczególnym przeakcentowaniem karze.
Parę lat po soborze, po uwolnieniu od zakazu Watykanu objawień św Faustyny, nauka Kościoła zaczęła przechodzić na wskazanie Bóg jest miłością i miłosierdzie Jego jest nieograniczone.


Odbiór Boga utrudnia to, że rzutujemy na niego obraz naszych rodziców

Na lekcjach religii akurat nauczali mnie duchowni.


Cz gru 22, 2016 12:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL