Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
zefciu napisał(a):
Nie rozumiem, jakie jest w Twoim języku znaczenie słowa „pierwszy”. Wyraźnie widzimy, że pierwszym krokiem jest spełnianie przykazań. A wyzbycie się wszystkiego, co się posiada to dopiero „jeśli chcesz być doskonały”.

Zgadza się, wcześniej musi być wypełnianie przykazań. Jednak to nie wystarczy do osiągnięcia zbawienia. Ale masz rację, powinienem raczej napisać, że dla kogoś kto przestrzega przykazań, pierwszym krokiem na drodze do zbawienia jest pozbycie się wszystkiego co posiada.


Śr sty 10, 2018 13:48
Post Re: Nasze zbawienie
felek_ napisał(a):
Zgadza się, wcześniej musi być wypełnianie przykazań. Jednak to nie wystarczy do osiągnięcia zbawienia. Ale masz rację, powinienem raczej napisać, że dla kogoś kto przestrzega przykazań, pierwszym krokiem na drodze do zbawienia jest pozbycie się wszystkiego co posiada.
To dlaczego Jezus powiedział o Zacheuszu, że zbawienie przybliżyło się do jego domu, mimo że ten oddał „tylko” ćwierć? Dlaczego nakładasz na ludzi ciężar, którego Ewangelia nie nakłada? Nie wszyscy są wezwani do ślubu ubóstwa.


Śr sty 10, 2018 13:50
Post Re: Nasze zbawienie
zefciu napisał(a):
To dlaczego Jezus powiedział o Zacheuszu, że zbawienie przybliżyło się do jego domu, mimo że ten oddał „tylko” ćwierć? Dlaczego nakładasz na ludzi ciężar, którego Ewangelia nie nakłada? Nie wszyscy są wezwani do ślubu ubóstwa.

Dlaczego uważasz, że nakładam na ludzi ciężar? To młodzieniec zadał pytanie: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?», a Jezus usłyszawszy, że przestrzega on przykazań odpowiedział: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»,


Śr sty 10, 2018 14:03
Post Re: Nasze zbawienie
felek_ napisał(a):
zefciu napisał(a):
To dlaczego Jezus powiedział o Zacheuszu, że zbawienie przybliżyło się do jego domu, mimo że ten oddał „tylko” ćwierć? Dlaczego nakładasz na ludzi ciężar, którego Ewangelia nie nakłada? Nie wszyscy są wezwani do ślubu ubóstwa.

Dlaczego uważasz, że nakładam na ludzi ciężar? To młodzieniec zadał pytanie: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?», a Jezus usłyszawszy, że przestrzega on przykazań odpowiedział: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»,

I Jezus ukazał mu, że majątek kocha ponad własne zbawienie.
Jezus nigdzie i nikomu nie nakazywał skrajnego, żebraczego ubóstwa.


Śr sty 10, 2018 14:25
Post Re: Nasze zbawienie
felek_ napisał(a):
Dlaczego uważasz, że nakładam na ludzi ciężar? To młodzieniec zadał pytanie: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?», a Jezus usłyszawszy, że przestrzega on przykazań odpowiedział: «Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!»,


Oczywiście nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ale czemu się dziwić.

Oczywiście nikt nie zabrania Tobie sprzedać wszystkiego co masz, pozostać ze skarbem w niebie i pójść za Jezusem. Mnie się nie udało. Mam zatracić nadzieję zbawienia?
Alus napisał(a):
Jezus nigdzie i nikomu nie nakazywał skrajnego, żebraczego ubóstwa.
Ludzie byli powoływani do bardziej skrajnych form ascezy, niż żebracze ubóstwo. Ale nazywanie tego „pierwszym krokiem” to nieporozumienie, które może doprowadzić do rozpaczy.


Śr sty 10, 2018 14:30
Post Re: Nasze zbawienie
OK. Odpowiadam na Twoje pytanie.
zefciu napisał(a):
To dlaczego Jezus powiedział o Zacheuszu, że zbawienie przybliżyło się do jego domu, mimo że ten oddał „tylko” ćwierć?

Nie wiem dlaczego, ale skoro Jezus tak powiedział to oznacza, że zbawienie rzeczywiście przybliżyło się do domu Zacheusza. Myślę, że nie stoi to w sprzeczności z tym, co powiedział bogatemu młodzieńcowi.

Alus napisał(a):
Nie - chodzi o wyzbycie sie przywiązania i miłości, do dóbr doczesnych.

Nie tylko. Warunki naśladowania Jezusa są w Ewangelii określone bardzo precyzyjnie:
„Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł?” (Mt 16, 24-26)


Śr sty 10, 2018 14:47

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Biblia Warszawska
Bogaty młodzieniec szuka życia wiecznego
19:16I oto ktoś przystąpił do niego, i rzekł: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby osiągnąć żywot wieczny?
19:17A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.
19:18Mówi mu: Których? A Jezus rzekł: Tych: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa,
19:19Czcij ojca i matkę, i miłuj bliźniego swego, jak siebie samego.
19:20Mówi mu młodzieniec: Tego wszystkiego przestrzegałem od młodości mojej; czegóż mi jeszcze nie dostaje?
19:21Rzekł mu Jezus: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i naśladuj mnie.
19:22A gdy młodzieniec usłyszał to słowo, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele majętności.

Młodzieniec pragnął 100% zapewnienia o swoim zbawieniu. Jezus najpierw powiedział mu, by był zbawiony, ma przestrzegać przykazań. Młodzieńcowi jednak taka odpowiedz nie wydawała się wyczerpująca, więc pytał dalej, zapewniał, że przestrzega przykazania, więc Jezus mu odpowiedział, że jeżeli pragnie być doskonały, to niech podzieli się tym co ma z biednymi.
Trzeba zaznaczyć, że Jezus podkreślił - doskonały. Zbawiony może być z przestrzegania przykazań, a doskonały jeżeli robi jeszcze coś więcej. To jednak nie oznacza, że człowiek, by być zbawiony musi być doskonały.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr sty 10, 2018 15:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Trzeba zaznaczyć, że Jezus podkreślił - doskonały. Zbawiony może być z przestrzegania przykazań, a doskonały jeżeli robi jeszcze coś więcej. To jednak nie oznacza, że człowiek, by być zbawiony musi być doskonały.


Czy według Ciebie istnieje dla człowieka taka możliwość , by mógł zostać zbawiony z czynów?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr sty 10, 2018 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
wybrana napisał(a):
Trzeba zaznaczyć, że Jezus podkreślił - doskonały. Zbawiony może być z przestrzegania przykazań, a doskonały jeżeli robi jeszcze coś więcej. To jednak nie oznacza, że człowiek, by być zbawiony musi być doskonały.


Czy według Ciebie istnieje dla człowieka taka możliwość , by mógł zostać zbawiony z czynów?

A co ty nazywasz czynem?
Uznajesz zasadę- dla nas, bez nas?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Śr sty 10, 2018 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
A co ty nazywasz czynem?
Uznajesz zasadę- dla nas, bez nas?


Jacy my? My się umniejszamy, wzrasta w nas Chrystus.
Czyny nie są nasze, już dawno zostały przez Boga przygotowane dla naszego ciała, jeśli tylko członki nasze oddamy Mu na posługę ;)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 11, 2018 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
wybrana napisał(a):
A co ty nazywasz czynem?
Uznajesz zasadę- dla nas, bez nas?


Jacy my? My się umniejszamy, wzrasta w nas Chrystus.
Czyny nie są nasze, już dawno zostały przez Boga przygotowane dla naszego ciała, jeśli tylko członki nasze oddamy Mu na posługę ;)


Możesz tak rozszerz, o czym piszesz.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Cz sty 11, 2018 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Możesz tak rozszerz, o czym piszesz.


Każdy z naszych czynów to zasługa Chrystusa, nie nasza.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 11, 2018 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Nasze zbawienie
Złe - nasza, dobre - Chrystusa ;-) a może złe - diabła?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 11, 2018 22:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
wybrana napisał(a):
Możesz tak rozszerz, o czym piszesz.


Każdy z naszych czynów to zasługa Chrystusa, nie nasza.


Czyli jesteś bezwolna?
O czyny Hitlera też oskarżysz Chrystusa? a może uważasz, że był niewinny i pozbawiony woli?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Cz sty 11, 2018 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czyli jesteś bezwolna?
O czyny Hitlera też oskarżysz Chrystusa? a może uważasz, że był niewinny i pozbawiony woli?


Uważasz że w nim był Chrystus? Wydaje Ci się ze to właśnie wzrost w Panu poprowadził Hitlera tą drogą?
Wszystko w porządku z Tobą?

Dobry czyn jest Twój lub Miłości w której każdy chrześcijanin się doskonali i wzrasta w niej?... a jeśli Miłości to nie Twój, bo ta prawdziwa nie od Ciebie pochodzi.
Chrześcijanin nie "pełni" swojej woli, ale wolę Bożą

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sty 11, 2018 23:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL