Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jeżeli ustalił dogmat - o nieomylności Papieża, to do kogo się porównał?
Jeżeli kazał całować swoje stopy ?
Jeżeli kazał nazywać się Ojcem Świętym?

Mnie nie interesuje "jezeli". Wyraźnie powiedziałaś, że tak się nazwali. I śmiać się można z kogoś, z czegoś, a jeśli chodzi o znaczenie w jakim uzyłaś tego słowa, powinno być śmieli się nazwać.
Najpierw naucz się rozumieć poszczególne słowa i je poprawnie odmieniać, potem weź korepetycje z czytania ze zrozumieniem, a na końcu stawiaj zarzuty.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 17, 2016 22:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Moje prawdy wiary:
Jeżeli ktoś stwierdzi, że są niezgodne z naukami Jezusa, to niech napisze dlaczego ?
Sola scriptura (Tylko Pismo)
Hasło sola scriptura oznacza, że Biblia jest źródłem doktryny chrześcijańskiej o najwyższym autorytecie. W tej perspektywie Biblia jest niezrównanym normatywnym przesłaniem Boga dla ludzi. Wszelkie doktryny i praktyki przyjęte w Kościele powinny pozostawać z Pismem Świętym w relacji zgodności.
Do tego miejsca nie jest to protestancka "sola scriptura" tylko katolicja "prima scriptura"
Cytuj:
Wyznania przyjmujące tę zasadę, odrzucają, co do zasady, pozabiblijną tradycję jako normatywne źródło wiary.
Co jest wprost sprzeczne z Pismem Świętym.
Cytuj:
Zasada sola scriptura uzasadnia posługiwanie się Biblią jako instrumentem bezpośredniego kontaktu człowieka i Boga. To twierdzenie jest przeciwne naukom prawosławia, anglikanizmu i katolicyzmu, które głoszą, że Biblia może być autentycznie interpretowana tylko przez tradycję apostolską i sobory Kościoła.
Co jest zgodne z Pismem.
Jeśli naprawdę interesuje Cię argumentacja na ten temat (w tym biblijna) to zapraszam http://analizy.biz/marek1962/ss.pdf (bezpośrednio temat sola scriptura omawiam od rodziału "TYLKO BIBLIA ” CZY „NAJPIERW BIBLIA ")

Cytuj:
Sola fide (Tylko wiarą)
Sola fide jest podstawą teologii usprawiedliwienia przez wiarę i zasadą uznawaną przez protestantów za ustanowioną bezpośrednio przez Boga (Rz 3, 28).
To, oczywiście nieprawda. Zasad Sola scriptura i sola gratia nie ma w Biblii; sola fide (sama wiara)... jest.
Jednak jako... jej zaprzeczenie:
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić?
(...) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.
(Jk 2,14.17)

Natomiast prawdą jest, że nasze uczynki nie mają mocy by nas zbawić. Taka jest nauka Kościoła:
„Jeżeli ktoś mówiłby, że człowiek może być usprawiedliwiony
przed Bogiem na podstawie własnych uczynków, dokonanych czy
to dzięki swoim siłom czy nauce prawa bez łaski Bożej przez
Jezusa Chrystusa, niech będzie wyklęty”.
/Sobór Trydencki/

"1991 Usprawiedliwienie jest równocześnie przyjęciem sprawiedliwości
Bożej przez wiarę w Jezusa Chrystusa.
Sprawiedliwość oznacza tu
prawość miłości Bożej. Wraz z usprawiedliwieniem zostają rozlane w
naszych sercach wiara, nadzieja i miłość; zostaje nam udzielone
posłuszeństwo woli Bożej"

2007 W znaczeniu ściśle prawnym nie istnieje ze strony człowieka zasługa
względem Boga. Nierówność między Nim a nami jest niezmierna, ponieważ
wszystko otrzymaliśmy od Niego jako naszego Stwórcy.
/Katechizm/

Dokładną argumentację biblijną - jeśli naprawdę Cię to interesuje - przedstawiłem tu http://www.analizy.biz/marek1962/sf.pdf

Cytuj:
Sola gratia (Tylko łaska)
Sola gratia to fraza odnosząca się do zasady, że zbawienie przychodzi tylko z łaski Boga jako "niezasłużony dar", a nie jako nagroda za jakiekolwiek zasługi grzesznika (Ef 2, 8). Zbawienie jest więc w perspektywie protestanckiej niezasłużonym darem Boga danym człowiekowi poprzez Jezusa Chrystusa. Chociaż zasadniczo ta doktryna nie sprzeciwia się doktrynie katolickiej, to jednak zawiera istotne różnice: Bóg jest jedynym źródłem łaski, a człowiek w żaden sposób nie może skłonić Boga do dania mu tej łaski lub zwiększenia jej zakresu (Ps 49,8-10). Bóg działa sam dla zbawienia człowieka.

Doprawdy, jest taka różnica?
"(...)nic z tego, co poprzedza usprawiedliwienie, czy to wiara, czy to uczynki, nie wysługuje samej Łaski usprawiedliwienia. Jeśli to jest Łaska, to
juz nie jest wynikiem uczynków, bo inaczej, jak mówi ten sam
apostoł, Łaska nie byłaby już laską”.
/Sobór Trydencki/

1990 Usprawiedliwienie uwalnia człowieka od grzechu sprzeciwiającego się
miłości Bożej i oczyszcza jego serce. Usprawiedliwienie jest wynikiem
inicjatywy miłosierdzia Bożego
, które ofiaruje przebaczenie. Jedna
człowieka z Bogiem. Wyzwala z niewoli grzechu i uzdrawia.

1996 Nasze usprawiedliwienie pochodzi z łaski Bożej. Łaska jest
przychylnością, darmową pomocą Boga, byśmy odpowiedzieli na Jego
wezwanie: stali się dziećmi Bożymi, przybranymi synami, uczestnikami
natury Bożej i życia wiecznego.
(…)
1999 Łaska Chrystusa jest darem darmo danym, przez który Bóg obdarza
nas swoim życiem wlanym przez Ducha Świętego do naszej duszy, by ją
uleczyć z grzechu i uświęcić. Jest to łaska uświęcająca lub przebóstwiająca,
otrzymana na chrzcie. Jest ona w nas źródłem dzieła uświęcenia
(…)
2011 Miłość Chrystusa jest w nas źródłem wszystkich naszych zasług przed
Bogiem
. Łaska, jednocząc nas z Chrystusem czynną miłością, zapewnia nad
przyrodzoną jakość naszym czynom, a przez to ich zasługę tak przed
Bogiem, jak przed ludźmi. Święci zawsze mieli żywą świadomość, że ich
zasługi są czystą łaską.
/Katechizm/

Jaka jest prawdziwa różnica?
Ano taka, że katolicyzm ma świadomość, że człowiek może odrzucić Łaskę Boga, niwecząc Jego zamiar wobec siebie (Łk 7:30).
Zbawienie nie jest czymś, co Bóg narzuca lub determinuje (jak w przypadku kalwińskiej predestynacji).

1993 Usprawiedliwienie ustanawia współpracę między łaską Bożą i
wolnością człowieka. Jej wyrazem ze strony człowieka jest przyzwolenie
wiary na słowo Boże, które wzywa go do nawrócenia, oraz współdziałanie
miłości z poruszeniem Ducha Świętego, który go uprzedza i strzeże:
(…)
2002 Wolna inicjatywa Boga domaga się wolnej odpowiedzi człowieka,
gdyż Bóg stworzył człowieka na swój obraz, udzielając mu wraz z wolnością
zdolności poznania Go i miłowania. Dusza tylko w sposób wolny może
wejść w komunię miłości. Bóg dotyka bezpośrednio serca człowieka i
wprost je porusza. Złożył On w człowieku pragnienie prawdy i dobra, które
jedynie On może zaspokoić.[…]
/Katechizm/

Cytuj:
Solus Christus (Tylko Chrystus)
Solus Christus oznacza, że tylko Jezus Chrystus jest pośrednikiem między Bogiem i ludźmi. Zbawienie jest niemożliwe za innym pośrednictwem.
Tak wyrażona nauka byłaby oczywiście nauczaniem katolickim.
Tyle że protestantyzm myli Jedyność Pośrednictwa Chrystusa w Przymierzu (tak twierdzi Pismo) z absurdalną tezą, iż nei ma innych wstawienników czy "pośredników" w sensie potocznym (a przecież w tym sensie każdy kaznodzieja jest takim "pośrednikiem").
Oczywiście interpretacja katolickiego księdza jako "pośrednika" jest równie bzdurna i dziwi mnie, że luteranizm najpierw wymyśla takie absurdy, by je potem zwalczać jako rzekomo "katolickie". ;)

Cytuj:
Soli Deo gloria (Tylko Bogu chwała)
Soli Deo gloria to zasada, że wszelka chwała należna jest jedynie Bogu, ponieważ zbawienie dokonuje się tylko przez Boga, przez Jego wolę i działanie.
Co jest wprost sprzeczne z Pismem Świętym. Jesliś ciekawa, zapraszam http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf

Cytuj:
Papieże smiali się nazywać następcami Jezusa? - straszny grzech!
Skoro tak się rzekomo nazywali, to chyba nie sprawi Ci kłopotu zacytować?
A jesli nie znajdziesz podobnego cytatu - to może warto zastanowić się nad źródłami, z jakich korzystasz, przedstawiając tu ową antykatolicką propagandę?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 17, 2016 23:02
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Marku, naiwnością jest wierzyć, że wybrana przeczyta to co napisałeś, a jeśli przeczyta, to i tak nic z tego nie przyjmie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 17, 2016 23:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Marku, naiwnością jest wierzyć, że wybrana przeczyta to co napisałeś, a jeśli przeczyta, to i tak nic z tego nie przyjmie.
Niestety, niechęć do przyznania się do błędu w sprawie rzekomego "następcy" i dotychczasowa praktyka (a także to, ż @wybrana pastuje ten sam tekst propagandowo na wieli forach) skłania do podobnych wniosków. Jednak po pierwsze jest nadzieja. Po drugie - moją rolą (tak ją widzę) jest udostępnić prawdę. Nie jestem w stanie sprawić, by ktoś ją "zjadł". Moje zadanie mam za wypełnione.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 17, 2016 23:22
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jednak po pierwsze jest nadzieja.

W tym przypadku nie jest to cnota, a matka głupich. Zapewniam Cię. Nadzieja jedynie w tym, że ktoś mający wątpliwości (nie wybrana), ale także rozum, zrewiduje swój sąd.
Mimo wszystko podziwiam Twoją wytrwałość. Mnie się już nie chce walić grochem o ścianę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 17, 2016 23:26
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):



Cytuj:
Natomiast prawdą jest, że nasze uczynki nie mają mocy by nas zbawić. Taka jest nauka Kościoła:
„Jeżeli ktoś mówiłby, że człowiek może być usprawiedliwiony
przed Bogiem na podstawie własnych uczynków, dokonanych czy
to dzięki swoim siłom czy nauce prawa bez łaski Bożej przez
Jezusa Chrystusa, niech będzie wyklęty”.
/Sobór Trydencki/



Czyli znaczy to, ze jesli ja wybiore Slowo Boze (ponizej) zamiast nauk soborowych to mam sie uwazac za wykleta z KK...?


„Po tych wydarzeniach doszło Abrama w widzeniu następujące słowo Pana: Nie bój się, Abramie, Jam tarczą twoją; zapłata twoja będzie sowita!” 1 Moj. 15:1

„Wynagrodził mi P
an według sprawiedliwości mojej, Oddał mi według czystości rąk moich.” Ps. 18:21

„Jeden raz przemówił Bóg, A dwa razy to usłyszałem, Że moc należy do Boga. I że u ciebie, Panie, jest łaska, Bo Ty odpłacasz każdemu według uczynków jego,” Ps. 62:12-13

„Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków.” Jer. 17:10

„Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie! Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.” Mat. 5:11-12

„Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami swymi, i wtedy odda każdemu według uczynków jego.” Mat. 16:27

„Baczcie też, byście pobożności swojej nie wynosili przed ludźmi, aby was widziano; inaczej nie będziecie mieli zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie.” Mat. 6:1

„A ktokolwiek by napoił jednego z tych maluczkich tylko kubkiem zimnej wody jako ucznia, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej.” Mat. 10:42

„Albowiem Królestwo Niebios podobne jest do pewnego gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem najmować robotników do swej winnicy. Ugodziwszy się z robotnikami na jednego denara dziennie, wysłał ich do swojej winnicy. I wyszedłszy około godziny trzeciej ujrzał innych, stojących na rynku bezczynnie, Więc rzekł do nich: Idźcie i wy do winnicy, a ja, co się należy, wam zapłacę,” Mat. 20:1-4

„Ty jednak przez zatwardziałość swoją i nieskruszone serce gromadzisz sobie gniew na dzień gniewu i objawienia sprawiedliwego sądu Boga, Który odda każdemu według uczynków jego: Tym, którzy przez trwanie w dobrym uczynku dążą do chwały i czci, i nieśmiertelności, da żywot wieczny;” Rzym. 2:5-7

„I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi.” Obj. 14:13

„I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.” Obj. 20:12-13



Pan Jezus mówi; „znam uczynki twoje” (Obj. 2:2) …




O lasce mowi tylko Pawel..:

W Efez. 2:8-10 czytamy; "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili."


Stoi to w sprzecznosci ze wszystkimi innymi slowami na temat zbawienia w Biblii.


Wiedzac o tym bardzo trudno zaufac soborom i tym samym nauce KK


So gru 17, 2016 23:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
http://www.cda.pl/video/515957b2

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 17, 2016 23:56
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
wybrana napisał(a):
Jeżeli ustalił dogmat - o nieomylności Papieża, to do kogo się porównał?
Jeżeli kazał całować swoje stopy ?
Jeżeli kazał nazywać się Ojcem Świętym?

Mnie nie interesuje "jezeli". Wyraźnie powiedziałaś, że tak się nazwali. I śmiać się można z kogoś, z czegoś, a jeśli chodzi o znaczenie w jakim uzyłaś tego słowa, powinno być śmieli się nazwać.
Najpierw naucz się rozumieć poszczególne słowa i je poprawnie odmieniać, potem weź korepetycje z czytania ze zrozumieniem, a na końcu stawiaj zarzuty.


Helenka, swoją pedagogiczną formułę, zachowaj dla swoich uczniów.
Nie jestem polonistką z wykształcenia tak jak ty, więc wybacz, ale na pewno ci nie dorównam i nawet nie próbuję, bo mi akurat na tym nie zależy. Jeżeli chodzi o poziom kultury, to niestety mam zastrzeżenia.


N gru 18, 2016 0:05
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
http://www.cda.pl/video/515957b2


Proszę moderację, o zajęcie stanowiska wobec tej pani.


N gru 18, 2016 0:10
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jednak po pierwsze jest nadzieja.

W tym przypadku nie jest to cnota, a matka głupich. Zapewniam Cię. Nadzieja jedynie w tym, że ktoś mający wątpliwości (nie wybrana), ale także rozum, zrewiduje swój sąd.
Mimo wszystko podziwiam Twoją wytrwałość. Mnie się już nie chce walić grochem o ścianę.



Rozumiem, ze ty watpliwosci nie masz zadnych i swoich sadow nie zrewidujesz...

Ja np. mam wiele watpliwosci...i gdyby nie twoje sady i opinie byloby mi o wiele prosciej rozmawiac na tym forum...

Co prawda sw.Pawel mowi o zbawieniu z laski, jednak o uczynkach tez jest tam mowa...

A twoja kultura , jak juz wiesz od Wybranej, pozostawia sobie wiele do zyczenia...

Gdyby to ode mnie zalezalo, odsunela bym cie od pracy z mlodymi ludzmi...


N gru 18, 2016 0:27
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Marku, naiwnością jest wierzyć, że wybrana przeczyta to co napisałeś, a jeśli przeczyta, to i tak nic z tego nie przyjmie.
Niestety, niechęć do przyznania się do błędu w sprawie rzekomego "następcy" i dotychczasowa praktyka (a także to, ż @wybrana pastuje ten sam tekst propagandowo na wieli forach) skłania do podobnych wniosków. Jednak po pierwsze jest nadzieja. Po drugie - moją rolą (tak ją widzę) jest udostępnić prawdę. Nie jestem w stanie sprawić, by ktoś ją "zjadł". Moje zadanie mam za wypełnione.


Ja nie wchodzę w niczyją wiarę. A do jakiej wspólnoty wiernych będę należeć - czas okaże. Może pozostane w katolickiej - wszak Kościół też jak każdy ma prawo się nawrócić.

Przytoczę kazanie, które w dniu 13.12.2016 Papież Franciszek wygłosił - skierowane w ostrych słowach do Kleru podczas Eucharystii w Domu Świętej Marty.
Jakże optymistyczne jest te kazanie.
Czyli nadzieja umiera ostatnia.


Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii (Mt 21,28-32), w której Pan Jezus zwraca się do arcykapłanów i starszych ludu Franciszek zauważył, że mieli oni władzę prawną, moralną, religijną i decydowali o wszystkim. Przypomniał, że Annasz i Kajfasz osądzili Jezusa, że to kapłani i przywódcy postanowili zabić Łazarza. Do nich także udał się Judasz na negocjacje, aby sprzedać Jezusa. Traktowali Prawo instrumentalnie, odnosząc się do ludu z arogancją i apodyktycznie. Stworzyli prawo z ogromną liczbą przykazań, które wszystko regulowały. Ale było to prawo, które nie pamiętało o pierwszym przykazaniu, danym Abrahamowi: „podążaj w mojej obecności i bądź nienaganny”. „Oni nie podążali, zawsze sztywno stawali, trzymając się swoich przekonań. I nie byli nienaganni” – stwierdził papież.

Ojciec Święty podkreślił, że intelektualistycznym, wyrafinowanym i kazuistycznym prawem przekreślili oni Prawo Boże. Zabrakło w ich tworze powiązania dnia dzisiejszego z Objawieniem, a ich ofiarą padł pokorny i biedny lud ufający Panu, osoby odrzucone, osoby wiedzące co to skrucha, choć nie wypełniające nakazów prawa i doznające niesprawiedliwości. Czują się potępieni, wyzyskani przez ludzi próżnych, pysznych, zarozumiałych. Papież zauważył, że jednym z tych odrzuconych był Judasz, zdrajca, który skruszony poszedł do nich, aby zwrócić pieniądze. Ale wówczas powiedzieli jemu, że to nie ich problem, lecz jego.

„Biedny zdrajca Judasz, skruszony nie został przygarnięty przez pasterzy. Zapomnieli oni bowiem, czym jest pasterz. Byli to intelektualiści religii, którzy mieli władzę, który przeprowadzali katechezę ludzi z dyskursem moralnym opartym na ich inteligencji, a nie na objawieniu Bożym” – powiedział Franciszek.

Dzisiaj przypada 47 rocznica święceń kapłańskich Jorge Mario Bergoglio. We Mszy św. wzięli także udział członkowie Rady Kardynałów ( K-9). Papież przestrzegł duszpasterzy przed stawieniem się intelektualistami religii o moralności dalekiej od Bożego Objawienia.

Ojciec Święty zaznaczył, że także dzisiaj takie rzeczy zdarzają się w Kościele. „Jest to duch klerykalizm, duchowni czują się lepsi, oddalają się od ludzi, nie mają czasu, aby wysłuchać biednych, cierpiących, uwięzionych, chorych” – stwierdził papież.

„Zło klerykalizmu jest czymś bardzo okropnym! To nowe wydanie «tych ludzi». A ofiara jest ta sama: ubogi i pokorny lud, który oczekuje na Pana. Ojciec zawsze starał się być blisko nas: posłał swojego Syna. Czekamy w oczekiwaniu radosnym, ciesząc się. Ale Syn nie dołączył do gry tych ludzi: Syn poszedł z chorymi, ubogimi, odrzuconymi, celnikami, grzesznikami - a to jest gorszące - z nierządnicami. Także dzisiaj Jezus mówi do każdego z nas, a także do tych, którzy są zwiedzeni klerykalizmem: «Celnicy i nierządnice wejdą przed wami do królestwa niebieskiego»” – zakończył swoją homilię Franciszek.


N gru 18, 2016 0:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
adaBRD napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
W tym przypadku nie jest to cnota, a matka głupich. Zapewniam Cię. Nadzieja jedynie w tym, że ktoś mający wątpliwości (nie wybrana), ale także rozum, zrewiduje swój sąd.
Mimo wszystko podziwiam Twoją wytrwałość. Mnie się już nie chce walić grochem o ścianę.
Rozumiem, ze ty watpliwosci nie masz zadnych i swoich sadow nie zrewidujesz...

Ja np. mam wiele watpliwosci...i gdyby nie twoje sady i opinie byloby mi o wiele prosciej rozmawiac na tym forum...

Co prawda sw.Pawel mowi o zbawieniu z laski, jednak o uczynkach tez jest tam mowa...

A twoja kultura , jak juz wiesz od Wybranej, pozostawia sobie wiele do zyczenia...

Gdyby to ode mnie zalezalo, odsunela bym cie od pracy z mlodymi ludzmi...

adaBRD napisał(a):
Przykro bardzo czytac wypowiedzi nieznajacych Pisma katolikow, ktorzy nie znaja go dzieki Pawlowi...A to przeciez wlasnie oni powinni znac je najlepiej, przyjmujac, ze KK jest ustanowiony przez Jezusa...

Dlatego dzis trzeba z przykroscia stwierdzic, ze

że celnicy i wszetecznice wyprzedzają was do Królestwa Bożego — Mat. 21:31.
Uważasz swoją wypowiesz porównującą katolików do wszetecznicy, za kulturalną?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N gru 18, 2016 1:18
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
W tym przypadku nie jest to cnota, a matka głupich. Zapewniam Cię. Nadzieja jedynie w tym, że ktoś mający wątpliwości (nie wybrana), ale także rozum, zrewiduje swój sąd.
Mimo wszystko podziwiam Twoją wytrwałość. Mnie się już nie chce walić grochem o ścianę.
Rozumiem, ze ty watpliwosci nie masz zadnych i swoich sadow nie zrewidujesz...

Ja np. mam wiele watpliwosci...i gdyby nie twoje sady i opinie byloby mi o wiele prosciej rozmawiac na tym forum...

Co prawda sw.Pawel mowi o zbawieniu z laski, jednak o uczynkach tez jest tam mowa...

A twoja kultura , jak juz wiesz od Wybranej, pozostawia sobie wiele do zyczenia...

Gdyby to ode mnie zalezalo, odsunela bym cie od pracy z mlodymi ludzmi...

adaBRD napisał(a):
Przykro bardzo czytac wypowiedzi nieznajacych Pisma katolikow, ktorzy nie znaja go dzieki Pawlowi...A to przeciez wlasnie oni powinni znac je najlepiej, przyjmujac, ze KK jest ustanowiony przez Jezusa...

Dlatego dzis trzeba z przykroscia stwierdzic, ze

że celnicy i wszetecznice wyprzedzają was do Królestwa Bożego — Mat. 21:31.
Uważasz swoją wypowiesz porównującą katolików do wszetecznicy, za kulturalną?





Chlopie, to nie jest moja wypowiedz lecz samego Jezusa...A wnioski nasuwaja sie same...

I nie ma to nic wspolnego ani z kultura, ani z jakimikolwiek oskarzeniami...

PS

Jesli nie zgadzasz sie z taka interpretacja, to jaka jest twoja...?

Wyprowadz mnie z bledu, jesli uwazasz, ze bladze...


N gru 18, 2016 1:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Nie jestem polonistką z wykształcenia tak jak ty

Pudło. Nie jestem polonistką, tylko uważałam i nadal uważam, że każdy Polak powinien znać swój język i posługiwać się nim poprawnie także pisząc. Mogę zrozumieć dzisiejszą młodzież, która ma najwyżej 5 godzin tygodniowo języka polskiego. My mieliśmy 7, więc był czas na opanowanie odmiany przez osoby, przypadki itp.
wybrana napisał(a):
i nawet nie próbuję, bo mi akurat na tym nie zależy.

Nie tylko na poprawnej pisowni Ci nie zależy. Swoich demagogii też nie sprawdzasz w źródłowych tekstach, a posługujesz się swoim widzimisię uważając swój rozum za nadrzędny.
wybrana napisał(a):
Jeżeli chodzi o poziom kultury, to niestety mam zastrzeżenia.

Cóż, nie ma ludzi idealnych. Znam swoje wady, co nie oznacza, że nie powinnam napietnować przemądrzałych.
adaBRD napisał(a):
Rozumiem, ze ty watpliwosci nie masz zadnych i swoich sadow nie zrewidujesz...

Pudło. Swoje wątpliwości weryfikuję w tekstach źródłowych i opracowaniach teologów. Wiele uczę się od Marka_Piotrowskiego, bo wiem, że nie dorównuję mu w wiedzy z dziedziny historii, a także od innych: Kael, Alus, Yarpena, Medieval_mana, Solula, zefcia itp. itd. Nigdy nie polegam na swoim widzimisię, a nawet zbytnio nie ufam pamięci.
adaBRD napisał(a):
Ja np. mam wiele watpliwosci...i gdyby nie twoje sady i opinie byloby mi o wiele prosciej rozmawiac na tym forum...

W tym sęk, że Ty nie rozmawiasz. Ty przedstawiasz swoje widzimisię jako pewnik i ufasz podejrzanym stronkom. Postawiłaś sobie za ce szkalować Kościół Katolicki i nie interesuje Cie prawda. Szukasz dowodów przeciwko.
W dodatku umknęło Ci moje świadectwo jak to o mały włos nie byłabym prawosławna. Tam opisałam swoje poszukiwanie Prawdy (co nie oznacza, że prawosławie jest kłamstwem).
adaBRD napisał(a):
Gdyby to ode mnie zalezalo, odsunela bym cie od pracy z mlodymi ludzmi...

Na szczęście mam mądrych przełożonych.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 18, 2016 7:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
adaBRD napisał(a):
Chlopie, to nie jest moja wypowiedz lecz samego Jezusa...A wnioski nasuwaja sie same...

I nie ma to nic wspolnego ani z kultura, ani z jakimikolwiek oskarzeniami...

PS

Jesli nie zgadzasz sie z taka interpretacja, to jaka jest twoja...?

Wyprowadz mnie z bledu, jesli uwazasz, ze bladze...

No tak, @adzie wnioski nasuwają się same, co za uzasadnienie he he :D

Jeżeli pewnym osobom, nasuną się pewne wnioski (oczywiście same) i owe osoby porównają Cię publicznie do wszetecznicy, jak Ty to zrobiłaś z KK, to nie będziesz miała nic przeciwko temu? No bo przecież babo, to będzie wypowiedź samego Jezusa..........

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N gru 18, 2016 7:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL