Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
No a czy Saqura już wielokrotnie nie podawała skąd?
Ze Słowa Bożego, które jest nam dane.
Czyż wiara nie rodzi się z tego co się posłyszy ?

To czemu Jezus kazał młodzieńcowi rozdać majątek, a nie powiedział: "idź do synagogi i posłuchaj rabina, a jak go posłyszysz, to będziesz miał wiarę i wtedy będziesz zbawiony"?

Jak byłem wczoraj w kościele i słyszałem słowo to mam już wiarę i będę zbawiony?

Cytuj:
trwać to trwać w wierze
Wiarę da się umocować w tym, że się trwa w wierze. Bardzo to mądre.
A masło jest maślane, a zwłaszcza to masło jest maślane, w którym jest najwięcej masła, tego maślanego masła, tego które trwa w maśle.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
To czemu Jezus kazał młodzieńcowi rozdać majątek, a nie powiedział: "idź do synagogi i posłuchaj rabina, a jak go posłyszysz, to będziesz miał wiarę i wtedy będziesz zbawiony"?


Nie wiesz dlaczego? :roll:

chwat napisał(a):
Cytuj:Saqura
"trwać to trwać w wierze"

Wiarę da się umocować w tym, że się trwa w wierze. Bardzo to mądre.
A masło jest maślane, a zwłaszcza to masło jest maślane, w którym jest najwięcej masła, tego maślanego masła, tego które trwa w maśle.


Czy tylko to pogrubione napisała Saqura?
Patrz co zrobiłeś by szydzić :
Saqura napisał(a):
w Nim/Słowie trwać to trwać w wierze, poznawać Boga i Chrystusa to nic innego jak doskonalić swoje serce


Tylko Ty widzisz masło maślane, tnąc gdzie Tobie pasuje.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 16:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
@Saqura
Czytałaś książkę baptystycznego pastora Andrewa Wommacka "Duch, dusza i ciało"? On mówi, że nic nie trzeba, bo każdy jest już zbawiony. Duch każdego człowieka dostąpił już zbawienia, a żaden grzech nie ma dostępu do ducha, gdyż między duszą a umysłem jest zawór (duch jest wyżej, nad umyslem), który przepuszcza tylko z ducha do duszy, ale odwrotnie blokuje.
No więc jak to jest ze zbawieniem?

---------------------------------------------
mam zeskanowaną tę książkę, ale nie umiem wrzucić do neta, nie mówiąc już o forum

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 16:13
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
felek_ napisał(a):
gałązka napisał(a):
Być może jest tak, że ten klucz (do zbawienia i życia wiecznego w jedności z Bogiem), czyli pełnia wiary pozostaje za naszego doczesnego życia wciąż nieuchwytny i możemy tylko idąc drogą wiary się do niego, (do pełni wiary) zbliżać .


Ale przecież Jezus powiedział młodzieńcowi, że "jeśli chcesz być doskonały" to zrób to i to. Nie mówił, że się nie da. Z kolei innym razem głosił: " Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski."


Ja to odbieram jako wezwanie do dążenia ("jeśli chcesz ..") do pełni wiary i doskonałości, i na wskazanie, co do tej drogi należy, jakimi konkretnymi sposobami możemy się na niej do przodu poruszać .. "Bądźcie" odbieram jako "stawajcie się" .. Oznacza to, że posiadamy w sobie potencjał doskonalenia się w wierze i wierności Bogu, lecz musimy go (wewnętrznie i zewnętrznie) realizować. Nawet znani nam Święci musieli przecież iść tą drogą.


Pn sty 15, 2018 16:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
w Nim/Słowie trwać to trwać w wierze

A jak to zrobić, żeby trwać w wierze?

Tylko plis, nie mów że trwać z Bogu to trwać w wierze, a trwać w wierze, to trwać w Bogu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
A jak to zrobić, żeby trwać w wierze?


Tobie mam to tłumaczyć?
Proszę bardzo poznanie i wypełnienie woli Boże, to znaczy trwać w Słowie.
Cytaty?
Proszę bardzo:
"Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką"Mt.12,50
"Nie każdy, kto mi mówi Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebios, ale tylko ten, kto pełni wolę Ojca mego, który jest w niebie"Mt.7,21
"Czy takie ma Pan upodobanie w całopaleniach i w rzeźnych ofiarach, co w posłuszeństwie dla głosu Pana? Oto: Posłuszeństwo lepsze jest niż ofiara, a uważne słuchanie lepsze niż tłuszcz barani"1 Samuela 15, 22

chwat napisał(a):
Tylko plis, nie mów że trwać z Bogu to trwać w wierze, a trwać w wierze, to trwać w Bogu.


Co to znaczy trwać w Bogu?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
poznanie i wypełnienie woli Boże, to znaczy trwać w Słowie

Ale jak Bóg mówił młodzieńcowi co było Jego wolą, to Sakura stwierdziła, że ta rada Boga była niezbyt dobra.
To jak trwać w Bogu, jeśli jego rady uznaje się za niezbyt dobre?

Cytuj:
Co to znaczy trwać w Bogu?
Ja nie wiem, to Sakura wie. Ona mówiła, że trzeba trwać w Bogu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 16:53
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Jezus również powiedział, że żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry a tylko dobry jest nasz
Ojciec w niebie. Nawet siebie zabraniał nazywać dobrym.

Jezus nie zabraniał nazywać siebie dobrym, tylko zapytał:"Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry". Dlaczego miałby zabraniać nazywać się dobrym, skoro nawet powiedział Żydom: "Ja i Ojciec jedno jesteśmy."

Cytuj:
Doskonały nie może być żaden człowiek na ziemi. Jezus odpowiedział tak młodzieńcowi ze względu na jego namolność i pychę.

To znaczy, że kłamał ze względu na pychę młodzieńca?

Cytuj:
Możemy pragnąć uświęcać swoje życie, ale świętym na ziemi nikt nie może być.

To po co nakazał: " Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski"?

Cytuj:
Zbawienie mamy dane dzięki złożonej ofiarze na krzyżu. Mamy wierzyć w tą ofiarę i pragnąć uświęcać swoje życie.

Skoro zbawienie mamy już dane, to po co jeszcze uświęcać swoje życie?


Pn sty 15, 2018 17:02
Post Re: Nasze zbawienie
Chyba przyszedł czas na chwata, żeby przestać pyszczyć, a zacząć się douczać:

Koło hermeneutyczne.


Pn sty 15, 2018 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
W mom wieku już za późno na naukę, zostaje tylko pyszczenie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 20:00
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Radziłbym jednak doczytać. Takoż radziłbym doczytać co czeka tego, kto jest zuchwale pewnym swojego zbawienia. Że chwat w zderzeniu z kacerzami prezentuje taką postawę nie od wczoraj – tłumaczyć chwatowi? I tak nie dotrze.

Wygląda na to, że się katolicy doczekali swojego Whispera.


Pn sty 15, 2018 20:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
A to ja miałbym być pewnym swojego zbawienia? No to mi Ergo znakomicie humor poprawił. Co prawda nie znam pochodzenia tej opinii u Ergo, ale nic to, do poprawy humoru taka opinia mimo wszystko się nadaje.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 20:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Katolicy mają pewność nadziei zbawienia, a nie pewność zbawienia. Pewność zbawienia mają protestanci:
- baptystyczni - wszyscy wierzący są już zbawieni
- zielonoświątkowcy - tylko protestanci, a cała reszta (katolicy prawosławni będą się smażyć w piekle).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 20:25
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Mnie nie chodzi o sprawy doktrynalne, ani o myślą wyznawanie czy nawet gębą, tylko o faktyczne uczynki znane u niektórych jako świadczenie swoim życiem.

O protestancką pewność zbawienia dopytam ProxyOne; siedział w tym głębiej, to pewno wie.


Pn sty 15, 2018 21:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
To na podstawie czego stwierdziłeś, że chwat jest pewny zbawienia? On nic takiego nie twierdził.
A wiary nie da się "pokazać" inaczej jak przez czyny, więc kompletnie nie kumam o co Tobie chodzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 21:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL