Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
A czy ktokolwiek, oprócz wybranej, przeczytał więcej niż tytuł? Nie sądzę. Ja nie przeczytałam ani sowa.
Przeczytałem. Wprawdzie tak po łebkach, ale dało się. To wyraźnie produkcja Świadków Jehowy.
Podobne strony: http://wordwatcher.net/ (luźno powiązane nickiem tłumacza) Tu dopiero się pocieszycie.


Pt sty 05, 2018 12:15

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Prawda Objawiona w osobie Jezusa Chrystusa przyszła na świat, tym samym niwelując starotestamentowy zakaz tworzenia obrazów/figur wyimaginowane wyobrażenia Boga.


Fałsz! Jezus nie przyszedł,by znieść prawo,ale je wypełnić. Nie znosił ani jednego przykazania Dekalogu.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sty 05, 2018 13:05
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Fałsz! Jezus nie przyszedł,by znieść prawo,ale je wypełnić. Nie znosił ani jednego przykazania Dekalogu.

Jeśli chodzi o Prawo Dziesięciu Przykazań to masz rację, natomiast zniósł sporą część Prawa Mojżeszowego.


Pt sty 05, 2018 13:18
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Prawda Objawiona w osobie Jezusa Chrystusa przyszła na świat, tym samym niwelując starotestamentowy zakaz tworzenia obrazów/figur wyimaginowane wyobrażenia Boga.


Fałsz! Jezus nie przyszedł,by znieść prawo,ale je wypełnić. Nie znosił ani jednego przykazania Dekalogu.

I wypełnił ukazując światu oblicze Boga - kto Mnie widzi, widzi Ojca - stąd Jego wyznawcy nie tworzą złotych cielców jako wyobrażenie Boga, ale malują obrazy Boga-Człowieka


Pt sty 05, 2018 13:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Prawda Objawiona w osobie Jezusa Chrystusa przyszła na świat, tym samym niwelując starotestamentowy zakaz tworzenia obrazów/figur wyimaginowane wyobrażenia Boga.


Fałsz! Jezus nie przyszedł,by znieść prawo,ale je wypełnić. Nie znosił ani jednego przykazania Dekalogu.

I wypełnił ukazując światu oblicze Boga - kto Mnie widzi, widzi Ojca - stąd Jego wyznawcy nie tworzą złotych cielców jako wyobrażenie Boga, ale malują obrazy Boga-Człowieka


Duch nie ma ciała i kości :roll:
Czy w takim razie o podobieństwo "ciała" chodziło Jezusowi ?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 05, 2018 13:33
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
I wypełnił ukazując światu oblicze Boga - kto Mnie widzi, widzi Ojca - stąd Jego wyznawcy nie tworzą złotych cielców jako wyobrażenie Boga, ale malują obrazy Boga-Człowieka


Cytuj:
Duch nie ma ciała i kości :roll:
Czy w takim razie o podobieństwo "ciała" chodziło Jezusowi ?

To niby o czym mówią Ewangelie - o Jezusie człowieku, czy o Jezusie duchu :o


Pt sty 05, 2018 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Cytuj:
I wypełnił ukazując światu oblicze Boga - kto Mnie widzi, widzi Ojca - stąd Jego wyznawcy nie tworzą złotych cielców jako wyobrażenie Boga, ale malują obrazy Boga-Człowieka


Cytuj:
Duch nie ma ciała i kości :roll:
Czy w takim razie o podobieństwo "ciała" chodziło Jezusowi ?

To niby o czym mówią Ewangelie - o Jezusie człowieku, czy o Jezusie duchu :o


O Bogu który jest Duchem(też) , tak więc nie o podobieństwo ciała chodziło Jezusowi.
Właściwie chodzi o cytat którym się poparłaś, nie widzę w nim związku z poruszanym tematem.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 05, 2018 14:01
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
O Bogu który jest Duchem(też) , tak więc nie o podobieństwo ciała chodziło Jezusowi.
Właściwie chodzi o cytat którym się poparłaś, nie widzę w nim związku z poruszanym tematem.

Czyli według Twojej koncepcji Apostołowie widzieli Jezusa jedynie pod postacią ducha.
Bóg w Trójcy Jedyny, czyli Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to jedna substancja: BÓG


Pt sty 05, 2018 14:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
Cytuj:
O Bogu który jest Duchem(też) , tak więc nie o podobieństwo ciała chodziło Jezusowi.
Właściwie chodzi o cytat którym się poparłaś, nie widzę w nim związku z poruszanym tematem.

Czyli według Twojej koncepcji Apostołowie widzieli Jezusa jedynie pod postacią ducha.


Niestety to Ty podajesz cytat w którym to niby wygląd zewnętrzny Jezusa jest tym samym co wygląd Ojca.
W tym cytacie "widzieć, zobaczyć" to poznać, no i to nie po wyglądzie bo Ojca nikt nie widział :)
Cały czas tylko to staram się przekazać.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sty 05, 2018 14:46
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
O Bogu który jest Duchem(też) , tak więc nie o podobieństwo ciała chodziło Jezusowi.
Właściwie chodzi o cytat którym się poparłaś, nie widzę w nim związku z poruszanym tematem.

Czyli według Twojej koncepcji Apostołowie widzieli Jezusa jedynie pod postacią ducha.


Niestety to Ty podajesz cytat w którym to niby wygląd zewnętrzny Jezusa jest tym samym co wygląd Ojca.
W tym cytacie "widzieć, zobaczyć" to poznać, no i to nie po wyglądzie bo Ojca nikt nie widział :)
Cały czas tylko to staram się przekazać.

Ale setki widziało jedną Osobę Trójcy Świętej, zatem widzieli Boga.....stąd wyznanie św Tomasza Pan mój i Bóg mój.


Pt sty 05, 2018 14:55

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
@Alus, jak sądzisz, Jezus swoją krwią i męką na krzyżu złożył pełną i ostateczną ofiarę?
Opuścił krzyż jako miejsce swojego cierpienia i zmartwychwstał zwyciężony w chwale ?
Czy ciągłe składanie Jezusa w ofierze jest właściwe? To ta ofiara była dostateczna,czy nie?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sty 05, 2018 17:09
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czy ciągłe składanie Jezusa w ofierze jest właściwe? To ta ofiara była dostateczna,czy nie?
Nudne to już jest. Nigdzie katolicy, ani prawosławni nie twierdzą, że ofiara była niedostateczna i trzeba ją powtarzać. Ale ten pseudoargument jest wałkowany przez niektóre kręgi protestanckie ad nauseam. Wszystko zostało na ten temat już na tym forum powiedziane.


Pt sty 05, 2018 17:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Czy ciągłe składanie Jezusa w ofierze jest właściwe? To ta ofiara była dostateczna,czy nie?

Przyłączę się do vomitowania zefcia.
Jeśli chcesz z czymś dyskutować, najpierw poznaj fakty.
A fakty są takie, że katolicyzm jak i prawosławie nigdy nie twierdziły, że się ciągle Jezusa składa w ofierze.
Natomiast twierdzą, że codziennie na całym świecie wierni mają prawo do liturgicznego uczestniczenia w tej samej, jednej i dostatecznej ofierze Chrystusa, która dokonała się raz na zawsze.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 05, 2018 18:46
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
medieval_man napisał(a):
Natomiast twierdzą, że codziennie na całym świecie wierni mają prawo do liturgicznego uczestniczenia w tej samej, jednej i dostatecznej ofierze Chrystusa, która dokonała się raz na zawsze.


Czegoś jednak nie mogę zrozumieć. Dlaczego mają prawo do liturgicznego uczestniczenia w tej samej, jednej i dostatecznej ofierze, która dokonała się raz na zawsze?

Bóg w osobie syna Jezusa Chrystusa narodził się na ziemi, by nas pojednać ze sobą, by dać nam prostą drogę do siebie.
Biblia Warszawska:
„. . . Albowiem wszyscy zgrzeszyli i nie dostaje im chwały Bozej.”(Rz 3,23).
„Albowiem zapłata za grzech jest smierc; ale dar z łaski Bozej jest zywot wieczny, w Chrystusie
Jezusie, Panu naszym.”(Rz 6,23).
Krew Chrystusa obmyła mnie ze wszystkich grzechów:
„. . . krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.”(1J 1,7).

„. . .Bedac tedy usprawiedliwieni z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego
Jezusa Chrystusa”(Rz 5,1).

„Bo jeden jest Bóg, jeden także pośrednik miedzy Bogiem i ludżmi, Jezus Chrystus, Który dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów
jego.”(1Tm 2,5–6).

„Pójdzcie do mnie wszyscy, którzyście spracowani i obciażeni, a Ja wam sprawie odpocznienie, wezmijcie jarzmo moje na się, uczcie się ode mnie, żem ja cichy i pokornego serca, a znajdziecie odpocznienie duszom waszym: albowiem jarzmo moje wdzięczne jest, a brzemię moje lekke jest" (Mat. 11,28-30)

Kościół skład ofiarę Boga dla Boga?
Katechizm Kościoła Katolickiego
Cytuj:
1330 Pamiątką Męki i Zmartwychwstania Pana. Najświętszą Ofiarą, ponieważ uobecnia
jedyną ofiarę Chrystusa Zbawiciela i włącza w nią ofiarę Kościoła. Używa się także nazwy
ofiara Mszy świętej, "ofiara pochwalna" (Hbr 13, 15), ofiara duchowa, ofiara czysta i Święta,
ponieważ dopełnia i przewyższa wszystkie ofiary Starego Przymierza.

1367 Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedyną ofiarą. "Jedna i ta sama jest bowiem
Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował
siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny...". "W A skoro w tej Boskiej ofierze,
dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam
Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest
naprawdę przebłagalna".

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pt sty 05, 2018 21:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Natomiast twierdzą, że codziennie na całym świecie wierni mają prawo do liturgicznego uczestniczenia w tej samej, jednej i dostatecznej ofierze Chrystusa, która dokonała się raz na zawsze.


Czegoś jednak nie mogę zrozumieć. Dlaczego mają prawo do liturgicznego uczestniczenia w tej samej, jednej i dostatecznej ofierze, która dokonała się raz na zawsze?

Bo gdyby nie mieli do tego prawa jak urzeczywistnialiby nakaz Chrystusa:
Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: To jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane. Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich Krwi mojej nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę.
oraz
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.

Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.

ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.

Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki

wybrana napisał(a):

Kościół skład ofiarę Boga dla Boga?

Katechizm Kościoła Katolickiego
Cytuj:
1330 Pamiątką Męki i Zmartwychwstania Pana. Najświętszą Ofiarą, ponieważ uobecnia
jedyną ofiarę Chrystusa Zbawiciela i włącza w nią ofiarę Kościoła. Używa się także nazwy
ofiara Mszy świętej, "ofiara pochwalna" (Hbr 13, 15), ofiara duchowa, ofiara czysta i Święta,
ponieważ dopełnia i przewyższa wszystkie ofiary Starego Przymierza.

Przeczytaj dokladnie:
- ta Pamiątka uobecnia jedyną ofiarę Chrystusa
- ofiara składana przez Kościół jest włączana w jedyną ofiarę Chrystusa Zbawiciela

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt sty 05, 2018 21:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL