Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 1:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
On nawet, jakby powiedział, ale nie użył dokładnej frazy, toby nie twierdził.

Jest takie pojęcie: rozeznawanie. Rozeznałem więc, że chwat usiłuje nawrócić Saqurę na katolicyzm poprzez pokazanie, że on będzie zbawiony, a ona nie będzie, chyba że się przyłączy do jego wyznania. A że chwat czyni, co czyni, w sposób uparty i jest kategoryczny w swojej mowie, doszedłem do wniosku, że ma pewność co do swojego sądu.


Pn sty 15, 2018 21:21
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Nie zauważyłam, aby chwat próbował takich sztuczek, o których mówisz. Moim zdaniem usiłował wskazać na niewłaściwe rozumowanie (w kółko Macieju) Saqury.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 21:25
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Gdyby w nowonarodzeniu chodziło o rozumowanie, toby się dało ułożyć na nie algorytm i moglibyśmy chrzcić komputery.

Niektórzy (np. ProxyOne) tak już mają, że są lepiej im wychodzi przemawianie, niż słowo pisane (ja mam na odwrót, mówcą jestem fatalnym). Dlatego nie widzę powodu, żeby przycinać Saqurę, że ma kłopot z ubraniem trudnej myśli w gładkie frazy.


Pn sty 15, 2018 21:32
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Nie chodzi o przycinanie, a o poznanie o czym tak na prawdę Saqura mówi. Niestety, z mętnej wody nie wyłowi się pereł, a jeśli ma sie trudnośc w wyrażaniu mysli, to tym bardziej nalezy cierpliwie odpowiadać na pytania, albo zaprzestać dyskusji, a nie kwitować, że czuje się jak na lekcji religii.
A na marginesie: ja też mówcą nie jestem. Zawsze wolałam egzaminy pisemne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 21:39
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Trudno też jednak wyjść ze szranków, jeśli przeciwnik potraktuje to jako kapitulację, jeśli nie tchórzostwo, a takie mniej więcej ramy """dyskusji""" nakreślił chwat. Saqura wprost napisała, że czuje się przez niego atakowana i wskazała metodę ataku: wybiórcze cytowanie. Jaka była na to reakcja? Jaka reakcja w ogóle, ja chwat, mam w czymś komuś ustąpić?

Co do przemawiania – no, zawsze można chadzać mówić falom, wzorem Demostenesa bodajże. : ) Mnie akurat zdewastowała choroba; może się jeszcze poskładam do znośnego stanu.


Pn sty 15, 2018 21:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Osobiście wolałabym zostać tchórzem niż brnąć dalej.
Nie przyglądałam się dokładnie tej dyskusji. Raczej patrzyłam pod kątem regulaminu niż treści, bo tez jestem rozłożona. Mam tydzień na poskładanie :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 15, 2018 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Ja wcale nie uważam żeby Sakura miała problem w wyrażaniem myśli. Chwilami całkiem zręcznie wychodzi jej to pływanie w mętnej wodzie. Ma do przekazania intencję, która może i jako intencja jest wyraźna, ale tej intencji brakuje jasnych odniesień. Jak dla mnie to taka modernistyczna papka, gdzie słowa próbują same się definiować podczas mówienia, a w razie czego wycofują się i zmieniają w coś innego. Jak dla mnie to problem zdecydowanie jest w treści, a nie w formie, bo forma daje radę.
Żalenie się Sakury na rzekomy atak, to jedna ze strategii na wycofanie się z niewygodnej wypowiedzi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
poznanie i wypełnienie woli Boże, to znaczy trwać w Słowie

Ale jak Bóg mówił młodzieńcowi co było Jego wolą, to Sakura stwierdziła, że ta rada Boga była niezbyt dobra.
To jak trwać w Bogu, jeśli jego rady uznaje się za niezbyt dobre?

Cytuj:
Co to znaczy trwać w Bogu?
Ja nie wiem, to Sakura wie. Ona mówiła, że trzeba trwać w Bogu.


W tym cały ambaras że Saqura włączyła się do dyskusji, w której chwat zacytował wybranej tylko wyrywek wypowiedzi Jezusa( no ale On już chyba tak ma , z moimi robi dokładnie to samo ;) )
Podałeś tylko " Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie"
i tutaj chwat będzie zaskoczony, cała dyskusja miała doprowadzić do tego że nie należy nigdy niczego skracać/wyrywać jak się chce... dlaczego, ano właśnie dlatego by dowieść że całe Pismo, cała wola Boża jest bardzo ważna bo stosując taktykę okrawania jej (według widzimisię) tracimy wszystko. Warto było słowa Jezusa zacytować w całości, bo tylko w ten sposób oddały pełne ich zrozumienie.

aaa co się tyczy trwania w Bogu... :) Bóg jest miłością, Jego Słowo jest jej "ujawnieniem" człowiekowi, w Nim całą ją zawarł dając ją w darze, dając w darze Siebie.
Ciężkie ale nie aż tak że nie zajarzysz :razz:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Żalenie się Sakury na rzekomy atak, to jedna ze strategii na wycofanie się z niewygodnej wypowiedzi.


Saqura ze stoickim spokojem odpowiadała na każde Twoje pytanie, nawet wtedy kiedy chwat wyrywał tylko wycinki w pół mojego zdania, wtedy zręcznie prowadził w koło Macieju robiąc wrażenie
prowadzącego.
Jeszcze jakieś pytania? :-D

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Katolicy mają pewność nadziei zbawienia, a nie pewność zbawienia. Pewność zbawienia mają protestanci:
- baptystyczni - wszyscy wierzący są już zbawieni
- zielonoświątkowcy - tylko protestanci, a cała reszta (katolicy prawosławni będą się smażyć w piekle).


Luteranie(protestanci) nie negują zbawienia innych z powodu przynależności czy to do Katolików czy do Prawosławia(gdzie tu widać smażenie katolików w piekle?)
Jak sprawa przedstawia się w KK ? Znam kilka wypowiedzi ojców Kościoła, papieży dla kogo jest między innymi piekło. :roll:

Warto poczytać dokładnie w tym temacie moje poste, np.czy według Saqury pewność zbawienia istnieje.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Nie wiem kiedy Sakura włączyła się do dyskusji, wiem że stwierdziła, że rady Jezusa dla młodzieńca były nie najlepsze. Pytanie co do tego jest cały czas takie samo, jak trwać w Bogu, jeśli Jego rady uważa się za niewłaściwe?

Wypowiedzi nie na temat się pomija. Nie mam zamiaru komentować czegokolwiek, tylko dlatego, że Sakura to powiedziała.

Dyskusja bynajmniej nie miała doprowadzić do tego, że nie należy niczego skracać, tylko komentowała pseudo teologiczne wydmuszki, które udają odpowiedzi, ale nie zawierają żadnej treści.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
w Nim/Słowie trwać to trwać w wierze

A jak to zrobić, żeby trwać w wierze?

Tylko plis, nie mów że trwać z Bogu to trwać w wierze, a trwać w wierze, to trwać w Bogu.

Ależ oczywiście, ze trwanie w Bogu - to trwanie w wierze, a trwanie w wierze- to trwanie w Bogu.
Nie ma innej opcji.
A może ty znasz inną ?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn sty 15, 2018 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Nie wiem kiedy Sakura włączyła się do dyskusji, wiem że stwierdziła, że rady Jezusa dla młodzieńca były nie najlepsze. Pytanie co do tego jest cały czas takie samo, jak trwać w Bogu, jeśli Jego rady uważa się za niewłaściwe?

Wypowiedzi nie na temat się pomija. Nie mam zamiaru komentować czegokolwiek, tylko dlatego, że Sakura to powiedziała.

Dyskusja bynajmniej nie miała doprowadzić do tego, że nie należy niczego skracać, tylko komentowała pseudo teologiczne wydmuszki, które udają odpowiedzi, ale nie zawierają żadnej treści.

To nie Saqura ma problem z wyrażaniem myśli, tylko ty robisz to w sposób ironiczny i lekceważący ignorując treść osoby piszącej, posilając półsłówkami wyciągniętymi z podtekstu.
Ta rozmowa tworzy obraz - jakby głową uderzał o beton.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn sty 15, 2018 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
chwat napisał(a):
Saqura napisał(a):
w Nim/Słowie trwać to trwać w wierze

A jak to zrobić, żeby trwać w wierze?

Tylko plis, nie mów że trwać z Bogu to trwać w wierze, a trwać w wierze, to trwać w Bogu.

Ależ oczywiście, ze trwanie w Bogu - to trwanie w wierze, a trwanie w wierze- to trwanie w Bogu.
Nie ma innej opcji.
A może ty znasz inną ?

O, z nieba mi spadłaś wybrana, przykład trafiony w dziesiątkę.
Właśnie o czymś takim mówiłem, od takiego gadania można się nabawić problemów trawiennych i dalej nic nie wiedzieć, przekaz treści na poziomie zero.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn sty 15, 2018 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
O, z nieba mi spadłaś wybrana, przykład trafiony w dziesiątkę.
Właśnie o czymś takim mówiłem, od takiego gadania można się nabawić problemów trawiennych i dalej nic nie wiedzieć, przekaz treści na poziomie zero.


Szkoda biedaku, że nie wiesz - co oznacza trwanie w wierze i trwanie w Bogu?
Nie wiesz - czy dalej zdajesz ironiczne pytania ?

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn sty 15, 2018 23:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL