Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Możesz przeczytać ewangelię zbawienia w 1 List do Koryntian rozdział 15 wers 1-4.
Potwierdzenie znajduje się w List do Rzymian rozdział 3 wers 22-28.

"Czy przez prawo uczynków?Nie,przez prawo wiary."

"człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę , niezależnie od popełnienia nakazów Prawa.

A czymże wyraża się wiarę, jeśli nie Mt 25,31-46? Przypadkiem nie ma tam mowy o uczynkach?


Ewangelie są dalej starym testamentem do momentu Śmierci Jezusa Chrystusa , uczynki były dla Żydów . Piotr Apostoł głosił zbawienie poprzez uczynki , natomiast w 1 Koryntian rozdział 15 wers 1-4 Bóg objawił plan zbawienia dla Apostoła Pawła ponieważ postanowił zbawić nas pogan ( gentiles ) , ponieważ Żydzi (jews) nie przyjęli Jezusa Chrystusa do dnia dzisiejszego jako ich zbawiciela .

W skrócie :
Stary Testament - 2 grupy ludzi , żydzi (jew ) i poganie (gentiles)
Nowy Testament - 3 grupy ludzi , żydzi (jew) , poganie (gentiles) oraz kościół Jezusa Chrystusa czyli chrześcijanie

Dla nas Chrześcijan jest Ewangelia zbawienia : 1 List do Koryntian , rozdział 15 wers 1-4 włącznie.
Jeżeli żyd zaakceptuje Jezusa Chrystusa jako jego zbawiciela jest także Chrześcijaninem.

Jak znasz angielski to proponuje ten film który to wyjaśnia :
https://www.youtube.com/watch?v=FQhaOCKswnk

Jeżeli nie akceptujesz ewangielii Jezusa Chrystusa i krwi którą przelał za wszystkie nasze grzechy , będziesz tak jak żydzi musiała przejść przez okres 7 lat męki inaczej rządów antychrysta.


Wt maja 30, 2017 18:16
Post Re: Nasze zbawienie
O matko! Jeszcze jeden servus.


Medieval, badz tak mily i zareaguj na kilkukrotne zlamanie regulaminu (nick, wklejki w obcych jezykach)?


Wt maja 30, 2017 18:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Ewangelie są dalej starym testamentem do momentu Śmierci Jezusa Chrystusa , uczynki były dla Żydów .

Czyli Jezus kłamał? A teraz hulaj dusza, piekła nie ma?
W którym miejscu w Ewangelii Jezus powiedział, że Mt 25,32-46 dotyczy Żydów i nikogo więcej? I odpowiedz w końcu czym wg Ciebie jest wiara? Co to znaczy wierzyć?
A św. Paweł powiedział: biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii. Jest jeszcze jakaś Ewangelia oprócz tej, którą ogłosił Jezus?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 30, 2017 18:25
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):
O matko! Jeszcze jeden servus.


Medieval, badz tak mily i zareaguj na kilkukrotne zlamanie regulaminu (nick, wklejki w obcych jezykach)?

Teraz to "miły medieval"?
:lol:
Porozmawiajmy z nim trochę. I tak jest obserwowany. A może czegoś się dowie? Albo ktoś, kto to forum czyta też się nauczy?

BloodOfJesusChrist napisał(a):
Jedynie wiara w Jezusa Chrystusa i jego Krew przelaną za nas jest możliwością zbawienia. Żaden ksiądz , spowiedź święta czy dobre uczynki nie umożliwiają ci zbawienia .

Powiedz, mi przyjacielu miły, czy łaska Boża zapewnia zbawienie?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 18:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Ewangelie są dalej starym testamentem do momentu Śmierci Jezusa Chrystusa , uczynki były dla Żydów .

Czyli Jezus kłamał? A teraz hulaj dusza, piekła nie ma?
W którym miejscu w Ewangelii Jezus powiedział, że Mt 25,32-46 dotyczy Żydów i nikogo więcej? I odpowiedz w końcu czym wg Ciebie jest wiara? Co to znaczy wierzyć?
A św. Paweł powiedział: biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii. Jest jeszcze jakaś Ewangelia oprócz tej, którą ogłosił Jezus?



Jezus przyszedł do żydów i sam byl żydem , glosił ewangelię do żydów ale żydzi nie uznali go za swojego Mesjasza i dalej czekają na jego przyjście .

Dlatego Jezus ustanowił kościół żeby ci żydzi ' którzy uznali go za mesjasza oraz poganie zostali zbawieni ,dał Świętemu Pawłowi nową ewangelię dla kościoła , potem kościół zostaje wniebowzięty a Jezus powraca na ziemię by dokończyć z żydami i ich uratować , żydzi nie zostają zbawieni jak my bo odrzucili go jako mesjasza , możesz zostać zbawionym tylko i wyłącznie uznając Jezusa Chrystusa za swojego zbawiciela , nawet jakbyś przestrzegał dekalogu i nigdy nie zgrzeszył nie możesz zostać zbawionym bo Duch Święty jest uzyskiwany tylko i wyłącznie przez wiarę w Jezusa Chrystusa .

Jeżeli teraz umrzesz bez wiary w Jezusa Chrystusa idziesz prosto do piekła czy ci się to podoba czy nie , ja nie chcę żebyś szedł do piekła więc głoszę ci dobrą nowinę , sam byłem katolikiem 20 lat i próbowałem sam się zbawić ale to tak nie działa.

Jeżeli tak bardzo sam chcesz się zbawić przez swoje dobre uczynki to tak jak żydzi zostaniesz na ziemi na okres 7 letniej męki i rządów antychrysta , dlatego ja bym wolał być wniebowzięty wraz z kościołem Jezusa Chrystusa i uniknąć 3 wojny i 7 letniej trybulencji.


Wt maja 30, 2017 18:48
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Ewangelie są dalej starym testamentem do momentu Śmierci Jezusa Chrystusa , uczynki były dla Żydów .

Czyli Jezus kłamał? A teraz hulaj dusza, piekła nie ma?
W którym miejscu w Ewangelii Jezus powiedział, że Mt 25,32-46 dotyczy Żydów i nikogo więcej? I odpowiedz w końcu czym wg Ciebie jest wiara? Co to znaczy wierzyć?
A św. Paweł powiedział: biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii. Jest jeszcze jakaś Ewangelia oprócz tej, którą ogłosił Jezus?



Jezus przyszedł do żydów i sam byl żydem , glosił ewangelię do żydów ale żydzi nie uznali go za swojego Mesjasza i dalej czekają na jego przyjście .

Dlatego Jezus ustanowił kościół żeby ci żydzi ' którzy uznali go za mesjasza oraz poganie zostali zbawieni ,dał Świętemu Pawłowi nową ewangelię dla kościoła , potem kościół zostaje wniebowzięty a Jezus powraca na ziemię by dokończyć z żydami i ich uratować , żydzi nie zostają zbawieni jak my bo odrzucili go jako mesjasza , możesz zostać zbawionym tylko i wyłącznie uznając Jezusa Chrystusa za swojego zbawiciela , nawet jakbyś przestrzegał dekalogu i nigdy nie zgrzeszył nie możesz zostać zbawionym bo Duch Święty jest uzyskiwany tylko i wyłącznie przez wiarę w Jezusa Chrystusa .

Jeżeli teraz umrzesz bez wiary w Jezusa Chrystusa idziesz prosto do piekła czy ci się to podoba czy nie , ja nie chcę żebyś szedł do piekła więc głoszę ci dobrą nowinę , sam byłem katolikiem 20 lat i próbowałem sam się zbawić ale to tak nie działa.

Jeżeli tak bardzo sam chcesz się zbawić przez swoje dobre uczynki to tak jak żydzi zostaniesz na ziemi na okres 7 letniej męki i rządów antychrysta , dlatego ja bym wolał być wniebowzięty wraz z kościołem Jezusa Chrystusa i uniknąć 3 wojny i 7 letniej trybulencji.

Duch Święty nie jest uzyskiwany jak kredyt w banku.
Duch Święty tchnie kędy chce.


Wt maja 30, 2017 18:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
dał Świętemu Pawłowi nową ewangelię dla kościoła

Dowód poproszę. Gdzie jest mowa o tej innej Ewangelii niż ta, która została spisana przez Mt, Mk, Łk i J?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
potem kościół zostaje wniebowzięty a Jezus powraca na ziemię by dokończyć z żydami i ich uratować

Skąd te rewelacje? Źródło poproszę.
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Jeżeli teraz umrzesz bez wiary w Jezusa Chrystusa idziesz prosto do piekła

Nie odpowiedziałeś na czym polega wiara. Co to znaczy wierzyć?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 30, 2017 18:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Jeżeli teraz umrzesz bez wiary w Jezusa Chrystusa idziesz prosto do piekła czy ci się to podoba czy nie , ja nie chcę żebyś szedł do piekła więc głoszę ci dobrą nowinę , sam byłem katolikiem 20 lat i próbowałem sam się zbawić ale to tak nie działa.

Sam jestem katolikiem i nie próbuje się zbawiać.
Mój Kościół uczy mnie, że "łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna".
Może byłeś w innym Kościele katolickim?
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Jeżeli tak bardzo sam chcesz się zbawić przez swoje dobre uczynki to tak jak żydzi zostaniesz na ziemi na okres 7 letniej męki i rządów antychrysta , dlatego ja bym wolał być wniebowzięty wraz z kościołem Jezusa Chrystusa i uniknąć 3 wojny i 7 letniej trybulencji.

Trybulencji to ty na pewno nie unikniesz.
Wiesz chociaż, co to znaczy?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 18:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Dowód poproszę. Gdzie jest mowa o tej innej Ewangelii niż ta, która została spisana przez Mt, Mk, Łk i J?


1 List do Koryntian , rozdział 15 wers 1-4 włącznie. Dalszy kometarz jest w List do Rzymian ,rozdział 3 wers 22-28.

Wniebowzięcie :

1 Thessalonians 4:16

"16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi1017 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem11. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!"

Jezus Chrystus zabiera swój kościół aby zaoszczędzić nam trybulencji 7 letniej gdy antychryst bedzie królować na ziemi


Jezus Chrystus powraca by zbawić żydów jako ich Mesjasz

Zechariah 14:2-4

"1 Oto nadejdzie dla Pana dzień, kiedy twoje bogactwa rozdzielać będą u ciebie.
2 Wszystkie ludy zgromadzę do walki z Jerozolimą; miasto zostanie zdobyte, domy zrabowane, kobiety zhańbione; połowa miasta pójdzie na wygnanie, jednak Reszta mieszkańców nie ulegnie zagładzie. 3 Wtedy Pan wyruszy do boju i będzie walczył przeciw ludom, jak niegdyś walczył w dniu bitwy. 4 W owym dniu dotknie stopami Góry Oliwnej, która jest naprzeciw Jerozolimy od strony wschodniej2, a Góra Oliwna rozstąpi się w połowie od wschodu ku zachodowi i powstanie wielka dolina. Połowa góry przesunie się na północ, a połowa na południe.|


Wt maja 30, 2017 19:38
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Sam jestem katolikiem i nie próbuje się zbawiać.
Mój Kościół uczy mnie, że "łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna".
Może byłeś w innym Kościele katolickim?



Dobrze że cię uczy że łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna , ponieważ jesteśmy w erze kościoła więc bez łaski nie dostałbyś zbawienia właśnie o to chodzi , tylko łaska Boża nie pochodzi z dobrych uczynków tylko z tego że Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy i ty ufasz mu tak jak on ufał Bogu Ojcu że jego śmierć będzie dostateczna żeby nas zbawić.


Wt maja 30, 2017 19:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Dobrze że cię uczy że łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna , ponieważ jesteśmy w erze kościoła więc bez łaski nie dostałbyś zbawienia właśnie o to chodzi , tylko łaska Boża nie pochodzi z dobrych uczynków tylko z tego że Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy i ty ufasz mu tak jak on ufał Bogu Ojcu że jego śmierć będzie dostateczna żeby nas zbawić.

Gdzie KK głosi, że łaska pochodzi z dobrych uczynków?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt maja 30, 2017 19:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
1 List do Koryntian , rozdział 15 wers 1-4 włącznie. Dalszy kometarz jest w List do Rzymian ,rozdział 3 wers 22-28.

Od kiedy listy są Ewangelią? I w dodatku mówią o spełnieniu się obietnicy powtórnego przyjścia Chrystusa?
Większej głupoty nie słyszałam. Ba, nawet nie mogłabym sobie wyobrazić, chociaz mam ogromną wyobraźnię.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 30, 2017 19:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
BloodOfJesusChrist napisał(a):
Dobrze że cię uczy że łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna , ponieważ jesteśmy w erze kościoła więc bez łaski nie dostałbyś zbawienia właśnie o to chodzi , tylko łaska Boża nie pochodzi z dobrych uczynków tylko z tego że Jezus Chrystus umarł za nasze grzechy i ty ufasz mu tak jak on ufał Bogu Ojcu że jego śmierć będzie dostateczna żeby nas zbawić.

No więc skoro dobrze uczy, to po co z niego odchodzić?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt maja 30, 2017 20:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):
@wybrana, wierzysz Bogu czy szatanowi, ktory juz jest pokonany?
I nie masz racji: za zlo swiata odpowiadaja ludzie, ktorzy to zlo czynia, badz nie czynia dobra.
Szatan jest kusicielem, jest oskarzycielem ale zostal pokonany. Moze tyle, na ile ludzie go sluchaja.



Skąd masz takie stwierdzenie, że szatan na ziemi już jest pokonany?
Jest to bardzo złe i nieprawdziwe stwierdzenie. Szatan ma dużą władzę tu na ziemi do czasu powtórnego przyjścia Jezusa i nastania Królestwa Bożego na ziemi.
Królestwo Boże na ziemi dopiero nastąpi.
Nie pisz fałszywych i wyssanych z palca teorii. Są to teorie szatańskie.
Szatan chce rządzić na ziemi poprzez kuszenie ludzi. Chce rządzić poprzez głoszenie fałszywej religii. Człowiek musi przez swojej całe życie toczyć swoją duchową walkę, czy chce ulec szatanowi, czy woli słychać głosu Bożego. Człowiek swoją wolną wolą wybiera, czyjego głosu chce słychać. Człowiek wolną wolą wybiera-co pragnie. Człowiek ma daną przez Boga wolną wolę - nie jest niewolnikiem. Może jedynie być zniewolony przez złego ducha.
Otwieranie furtek złemu duchowi, daje mu przyzwolenie na wkradanie się w wolę człowieka.
Bóg pragnie w sposób subtelny, delikatny, bez zniewolenia naprowadzać człowieka na drogę prawdy, na drogę miłości. Człowiek często prawdę Bożą odrzuca, bo tak mu wygodniej, bo woli żyć tak, jakby Boga w ogóle nie było, bo jego egoizm życia zwycięża.
Swą wolą wybieramy, czy pragniemy żyć z Bogiem, czy bez Boga. Wybieramy, czy chcemy być zbawieni - czy nie.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


Pn lip 17, 2017 13:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
@]wybrana
Czyżbyś nie wierzyła, że Jezus pokonał szatana?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 17, 2017 14:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL