Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Bzdury Robek. Nic takiego na tym forum nie zostalo udowodnione.


Cz maja 04, 2017 21:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Nasze zbawienie
Taka uwaga z zewnątrz – zarzucanie oponenta stosem rzekomych "130 cudów eucharystycznych" ( w tym kwiatki sprzed ponad milenium) to lekki absurd...

Podobnie sprawa wygląda z tymi kilkaset cudownie nierozkładającymi się ciałami świętych – no bo istotnie te "kilkaset" (czy ile tam podajecie) "cudownie nierozłożonych się ciał" brzmi imponująco i co bardziej naiwne osoby mogą zawierzyć w to na słowo, bez samodzielnej weryfikacji. Ale gdy zaczniemy wgryzać się w temat, to nagle okazuje się że mamy też ciała sztucznie zabalsamowane, takie które były trzymane w odpowiednich warunkach (mniej lub bardziej intuicyjnych), takie które obecnie są jedynie poczerniałymi szkieletami etc. i wtedy owe "kilkaset" ciał nie brzmi już tak imponująco, a przynajmniej nie dla mnie. :-)


Cz maja 04, 2017 21:42
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
A te wskazane cuda eucharystyczne "wyjaśnisz" zapewne podobnie fachowo, jak fachowo niektórzy "wyjaśniają" powstanie Całunu - wykonany w średniowieczu - tyle tylko, że żaden ze speców przy stanie nauki XXIw nie potrafi empirycznie dowieść swoich racji i wykonać żadnej kopii.


O tym że Całun Turyński powstał w średniowieczu, zostało już tutaj na tym forum kiedyś udowodnione, więc nie ma powodu żeby się tym całunem bez potrzeby nakręcać.

Wyniki badań radiowęglowych podważono już w XX wieku, więc nie bardzo wiem czym jeszcze chciałbyś tę tezę udowodnić skoro wszystko przeczy tezie o średniowiecznym pochodzeniu Całunu.


Pt maja 05, 2017 6:10
Post Re: Nasze zbawienie
Iago napisał(a):
Taka uwaga z zewnątrz – zarzucanie oponenta stosem rzekomych "130 cudów eucharystycznych" ( w tym kwiatki sprzed ponad milenium) to lekki absurd...

Podobnie sprawa wygląda z tymi kilkaset cudownie nierozkładającymi się ciałami świętych – no bo istotnie te "kilkaset" (czy ile tam podajecie) "cudownie nierozłożonych się ciał" brzmi imponująco i co bardziej naiwne osoby mogą zawierzyć w to na słowo, bez samodzielnej weryfikacji. Ale gdy zaczniemy wgryzać się w temat, to nagle okazuje się że mamy też ciała sztucznie zabalsamowane, takie które były trzymane w odpowiednich warunkach (mniej lub bardziej intuicyjnych), takie które obecnie są jedynie poczerniałymi szkieletami etc. i wtedy owe "kilkaset" ciał nie brzmi już tak imponująco, a przynajmniej nie dla mnie. :-)

No tak - ciała sztucznie zabalsamowane po 25-30 latach przebywania w trumnie w ziemi, ciała bez zmian fizjologicznych pośmiertnych, to wszak naturalne zjawisko.
Nie ma potrzeby analizowania wszystkich 130 cudów eucharystycznych, bo też znajomość ich wszystkich nie jest warunkiem wiary.
Dla wskazania błędnych poglądów wybranej wystarczy jeden powszechnie znany, ten z Lanciano.


Pt maja 05, 2017 7:03
Post Re: Nasze zbawienie
zefciu napisał(a):
Ja powoli przestaję widzieć sens dyskusji z servusem czy wybraną. Raz wybrana w pełni się zgadza z tym, co pisze servus a za chwilę się nie zgadza. servus raz pisze, że od wiary nie można odpaść, a potem znowu - że można. Niech oni najpierw sami przedyskutują, co tak naprawdę głoszą.


W większości z serwusem się zgadzam, ale jeżeli się w czymś nie zgadzam, to nie przyklaskuję beznamiętnie, tylko mówię swoje zdanie.
Dyskutujemy na forum, a nie głosimy.
Może ty zefciu lubisz wszystko przyklaskiwać, ale ja wolę wyrażać swoje zdanie.


Pt maja 05, 2017 11:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):
Bzdury Robek. Nic takiego na tym forum nie zostalo udowodnione.


No przecież tłumaczyłem już kiedyś, że gdyby Całun Turyński był prawdziwy to Kościół pod przewodnictwem papieża, pozwolił by na dokładne zbadanie całunu.
Jeśli tego nie zrobił, to znaczy że zdaje sobie sprawę z tego jak to wszystko wygląda.

Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wyniki badań radiowęglowych podważono już w XX wieku, więc nie bardzo wiem czym jeszcze chciałbyś tę tezę udowodnić skoro wszystko przeczy tezie o średniowiecznym pochodzeniu Całunu.


Jeszcze przed badaniami które miały określić wiek tego całunu, Kościół był przekonany że to jest coś prawdziwego( w sumie się nie dziwie bo nawet ja bym coś takiego pomyślał, w końcu sposób w jaki powstał wizerunek na tym całunie jest współczesnej nauce nieznany, i nikt nie wie jak takie coś mogło powstać) i pomimo tego zdecydowano się na to badanie.
A jak z badania wyszło że ten całun pochodzi z średniowiecza, to nagle się okazało że już powtórnych badań zrobić już nie można.
Więc już tutaj widać że Kościół się zmiarkował że całun jest fałszywy, i postanowił uratować z tego co się da.
I wystarczyło nie pozwolić na powtórne badanie metodą radiowęglową, i wtedy Kościół może mówić że być może jednak całun jest prawdziwy, a być może nie, i każdy sobie oceni.
A jak by zbadano ponownie całun, to by wyszło co już wtedy w tym badaniu wyszło, że to jednak powstało w średniowieczu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 05, 2017 11:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
W większości z serwusem się zgadzam, ale jeżeli się w czymś nie zgadzam, to nie przyklaskuję beznamiętnie, tylko mówię swoje zdanie.

Niektórzy oprócz usłyszenia zdania wybranej, prosili jeszcze o jego wyjaśnienie
viewtopic.php?p=951194#p951194

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt maja 05, 2017 11:52
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
W większości z serwusem się zgadzam
A konkretnie w czym?
Cytuj:
ale jeżeli się w czymś nie zgadzam, to nie przyklaskuję beznamiętnie, tylko mówię swoje zdanie.
We wklejonym przeze mnie poście przyklasnęłaś beznamiętnie wszystkiemu.
Cytuj:
Dyskutujemy na forum, a nie głosimy.
To pewnie dlatego servus gdy tylko zada mu się jakieś pytanie od razu wyjeżdża z tekstami w stylu "i tak nie zrozumiecie, bo nie jesteście nowo narodzeni". Ty zresztą też najeżasz się gdy zadawać Ci pytania.


Pt maja 05, 2017 11:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
No tak - ciała sztucznie zabalsamowane po 25-30 latach przebywania w trumnie w ziemi, ciała bez zmian fizjologicznych pośmiertnych, to wszak naturalne zjawisko.


A to ciekawe. :)
W takim razie bardzo prosiłbym o podanie owych "ciał bez zmain fizjologicznych pośmiertlnych" w tym wątku: viewtopic.php?f=27&t=38666&p=939949&hilit=ciała+świętych+nie+ulegają#p939949


Pt maja 05, 2017 13:09
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Iago napisał(a):
Alus napisał(a):
No tak - ciała sztucznie zabalsamowane po 25-30 latach przebywania w trumnie w ziemi, ciała bez zmian fizjologicznych pośmiertnych, to wszak naturalne zjawisko.


A to ciekawe. :)
W takim razie bardzo prosiłbym o podanie owych "ciał bez zmain fizjologicznych pośmiertlnych" w tym wątku: viewtopic.php?f=27&t=38666&p=939949&hilit=ciała+świętych+nie+ulegają#p939949

No cóż...ja wskazywałam, M_M wskazywał, a zasada choćby i kto z martych powstał nie uwierzą ma się dobrze.


Pt maja 05, 2017 16:40

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
zefciu napisał(a):
Ja powoli przestaję widzieć sens dyskusji z servusem czy wybraną. Raz wybrana w pełni się zgadza z tym, co pisze servus a za chwilę się nie zgadza. servus raz pisze, że od wiary nie można odpaść, a potem znowu - że można. Niech oni najpierw sami przedyskutują, co tak naprawdę głoszą.


W większości z serwusem się zgadzam, ale jeżeli się w czymś nie zgadzam, to nie przyklaskuję beznamiętnie, tylko mówię swoje zdanie.
Dyskutujemy na forum, a nie głosimy.
Może ty zefciu lubisz wszystko przyklaskiwać, ale ja wolę wyrażać swoje zdanie.

Od wiary można odpaść. Przypowieść o siewcy Mat 13;18. W zasadzie osoby należące do każdego instytucjonalnego kościoła chrześcijańskiego można podzielić wg. Pawła na dwie grupy, na wierzących i jeszcze nie zbawionych, oraz już zbawionych, czyli świętych. Np. w liście do Kolosan. Nie rozumiejąc takiego podziału można niepoprawnie zinterpretować wiele wersetów Nowego Testamentu. Osoba wierząca ale nie zbawiona, to osoba będąca przed pokutą i chrztem. Taka osoba, mimo tego że już jest prowadzona przez Ducha Świętego, może zejść z drogi do pokuty, czyli odpaść od wiary.
Aby nie było nieporozumień wyjaśniam, że biblijna pokuta w odróżnieniu od tradycyjnej spowiedzi, różni się tym, że pokutę odbywamy SAM na SAM z Bogiem. Tą pierwszą, kluczową tylko raz w życiu, w której poznajemy oblicze Boga i otrzymujemy nowe "mięsiste" serce.
Zbawienia po pokucie nie można utracić. Nie znam przypadku aby ktoś wyrzekł się zbawienia.
Pozdrawiam...


Pt maja 05, 2017 18:09
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
wybrana napisał(a):
zefciu napisał(a):
Ja powoli przestaję widzieć sens dyskusji z servusem czy wybraną. Raz wybrana w pełni się zgadza z tym, co pisze servus a za chwilę się nie zgadza. servus raz pisze, że od wiary nie można odpaść, a potem znowu - że można. Niech oni najpierw sami przedyskutują, co tak naprawdę głoszą.


W większości z serwusem się zgadzam, ale jeżeli się w czymś nie zgadzam, to nie przyklaskuję beznamiętnie, tylko mówię swoje zdanie.
Dyskutujemy na forum, a nie głosimy.
Może ty zefciu lubisz wszystko przyklaskiwać, ale ja wolę wyrażać swoje zdanie.

Od wiary można odpaść. Przypowieść o siewcy Mat 13;18. W zasadzie osoby należące do każdego instytucjonalnego kościoła chrześcijańskiego można podzielić wg. Pawła na dwie grupy, na wierzących i jeszcze nie zbawionych, oraz już zbawionych, czyli świętych. Np. w liście do Kolosan. Nie rozumiejąc takiego podziału można niepoprawnie zinterpretować wiele wersetów Nowego Testamentu. Osoba wierząca ale nie zbawiona, to osoba będąca przed pokutą i chrztem. Taka osoba, mimo tego że już jest prowadzona przez Ducha Świętego, może zejść z drogi do pokuty, czyli odpaść od wiary.
Aby nie było nieporozumień wyjaśniam, że biblijna pokuta w odróżnieniu od tradycyjnej spowiedzi, różni się tym, że pokutę odbywamy SAM na SAM z Bogiem. Tą pierwszą, kluczową tylko raz w życiu, w której poznajemy oblicze Boga i otrzymujemy nowe "mięsiste" serce.
Zbawienia po pokucie nie można utracić. Nie znam przypadku aby ktoś wyrzekł się zbawienia.
Pozdrawiam...

I ta pokuta jest listem żelaznym zabezpieczającym przed grzechem i upadkiem....ciekawe czemu ten sam św Paweł pisze - nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię zło, którego nie chcę(Rz 7,19) - czyżby nie przeszedł pokuty?


Pt maja 05, 2017 18:25

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
I ta pokuta jest listem żelaznym zabezpieczającym przed grzechem i upadkiem....ciekawe czemu ten sam św Paweł pisze - nie czynię bowiem dobra, którego chcę, ale czynię zło, którego nie chcę(Rz 7,19) - czyżby nie przeszedł pokuty?

Tutaj polecam przeczytać uważnie cały rozdział a na końcu skupić się na ostatnim wersecie. List do Rzymian nie jest skierowany do jednej określonej grupy. Zauważ, że pierwsze rozdziały wyraźnie różnią się swoim przekazie od ostatnich.


Pt maja 05, 2017 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Alus napisał(a):
I ta pokuta jest listem żelaznym zabezpieczającym przed grzechem i upadkiem....

Czym jest owa tajemnicza pokuta.. :)
Dobrze ją obrazuje film w stylu westernu pt. "Odkupienie" a nadany swego czasu przez telewizję TRWAM. Jest dostępny na YT. Polecam dobre, ciekawe kino, gdzie główny bohater jest doprowadzony przez Boga do pokuty.


Pt maja 05, 2017 18:54
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Alus napisał(a):
I ta pokuta jest listem żelaznym zabezpieczającym przed grzechem i upadkiem....

Czym jest owa tajemnicza pokuta.. :)
Dobrze ją obrazuje film w stylu westernu pt. "Odkupienie" a nadany swego czasu przez telewizję TRWAM. Jest dostępny na YT. Polecam dobre, ciekawe kino, gdzie główny bohater jest doprowadzony przez Boga do pokuty.

I biedny św Paweł nie dostąpił łaski pokuty......


Pt maja 05, 2017 19:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL