Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Małgorzato, w tych wersetach chodzi o głoszenie ewangelii zbawienia, i chrzczenie "na odpuszczenie grzechów". Mamy to dosłownie w Mateusza.
Mateusza 28 /NBG/
28:18 Zaś Jezus podszedł oraz rozmawiał z nimi, mówiąc: Dana Mi jest wszelka moc w Niebie i na ziemi.
28:19 Wyruszcie więc i czyńcie uczniami wszystkie narody, zanurzając ich w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego;
28:20 ucząc ich zachowywać wszystko, tyle właśnie, ile wam poleciłem; a oto ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca epoki. Amen.

Bzdura. Łukasz nie wspomina nic o poleceniu chrztu, żaden oprócz Jana nie mówi o poleceniu "pas owce moje", o cudownym połowie ryb, o niewiernym Tomaszu, o tym, że Jezus zmartwychwstały wszedł do Wieczernika pomimo drzwi zamkniętych. Nikt, oprócz Łukasza nie mówi o Emaus. Czy to wszystko oznacza, że tych faktów nie było? Jan mówi i o poleceniu udzielania chrztu i odpuszczania grzechów. Po co Jezus mówiłby o odpuszczaniu i zatrzymywaniu grzechów, skoro wiadomo, że chrzest gładzi grzechy?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 22, 2017 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiu.. Tematem wątku jest "nasze zbawienie". Więc skoncentrujmy się raczej na tym temacie. Wiemy, że zbawienia na podstawie samych tylko sakramentów nie dostąpimy, nie dostąpimy nawet posiłkując się dobrymi uczynkami w stosunku do innych ludzi. Więc co musimy jeszcze zrobić? Czego nam brakuje?
Zaznaczam tu wyraźnie, że nie jest moim zamiarem wprowadzać w błąd kogokolwiek w celu wyciągnięcia tej osoby z Kościoła Katolickiego. Osoby już zbawione są i w KK.


N kwi 23, 2017 8:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Małgosiu.. Tematem wątku jest "nasze zbawienie". Więc skoncentrujmy się raczej na tym temacie. Wiemy, że zbawienia na podstawie samych tylko sakramentów nie dostąpimy, nie dostąpimy nawet posiłkując się dobrymi uczynkami w stosunku do innych ludzi. Więc co musimy jeszcze zrobić? Czego nam brakuje?
Zaznaczam tu wyraźnie, że nie jest moim zamiarem wprowadzać w błąd kogokolwiek w celu wyciągnięcia tej osoby z Kościoła Katolickiego. Osoby już zbawione są i w KK.

Ależ powyższy mój post jak najbardziej jest w temacie naszego zbawienia. Zadałam Ci pytanie. Za trudne i stąd ten wybieg?
Kto kiedykolwiek powiedział o zbawieniu na podstawie samych sakramentów? Tu widać Twoja ignorancje jak na dłoni. Nie masz pojęcia czym jest sakrament i kto może go przyjąć.
Powtarzam: do zbawienia konieczna jest łaska Boża. Nie uczynki, nie sama wiara, a łaska Boża.. Do pełnienia dobrych uczynków też jest potrzebna łaska Boża (uczynkowa) - beze Mnie nic nie możecie uczynić(J15,5)
I znów nowomowa charakterystyczna dla sekty:
Cytuj:
Osoby już zbawione są i w KK
.
Dostałeś instrukcje od swojego guru jak ze mną rozmawiać? Na mnie takie lepy nie działają.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 23, 2017 9:03
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Zbawieni potemcjalnie sa wszyscy chrzescijanie, wierzacy Chrystusowi. Ale nawet ty sam, o ile dobrze pamietam, moga to zbawienie utracic. Np jesli zejda na manowce (wiary), zamiast pelnic dobre czyny, ktore Bog dla nich przygotowal beda dbac o swoja perfekcyjnosc i izolacje od "niezbawionych" badz ich wiara zasnie czy zaniknie


N kwi 23, 2017 9:07

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Kael napisał(a):
Zbawieni potemcjalnie sa wszyscy chrzescijanie, wierzacy Chrystusowi.

Co to oznacza? Nie rozumiem, trochę to niejasne.


N kwi 23, 2017 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Powtarzam: do zbawienia konieczna jest łaska Boża. Nie uczynki, nie sama wiara, a łaska Boża.. Do pełnienia dobrych uczynków też jest potrzebna łaska Boża (uczynkowa) - beze Mnie nic nie możecie uczynić(J15,5)

Dostałeś instrukcje od swojego guru jak ze mną rozmawiać?

Czym jest ta łaska i jak ją można otrzymać? Moim "guru" jest Pan Jezus.


N kwi 23, 2017 9:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Czym jest ta łaska i jak ją można otrzymać? Moim "guru" jest Pan Jezus.

Kael wyjasniła od razu, ale tak to jest jak się wyrywa z kontekstu, takze biblijnego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 23, 2017 9:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Czym jest ta łaska i jak ją można otrzymać?

Łaska Boża jest darmo dana, stąd nazywa się łaską. Wystarczy z nią współpracować, nie odrzucać. Odrzuca łaskę te, który odrzuca sakramenty, szczególnie sakrament pokuty i pojednania i Eucharystii. Odrzuca łaskę ten, który myśli tylko o sobie. Każdy grzech jest odrzuceniem łaski Bożej, odejściem od Boga, a sakrament pokuty i pojednania przywraca tę łączność.
servus napisał(a):
Moim "guru" jest Pan Jezus.

Gdyby nim był Jezus, to słuchałbyś Jezusa, a nie Seby.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 23, 2017 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Moim "guru" jest Pan Jezus.

Jest to wartościowe wtedy, jak widać Jezusa we wszystkim co robisz, a samo zdeklarowanie się też jest ważne, ale jednak drugorzędne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 23, 2017 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
servus napisał(a):
Moim "guru" jest Pan Jezus.
"Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."/Mt 7:21/

Jedyne, co jest "konieczne" i "wystarczające" do zbawienia, jest Łaska Boga.
Natomiast jest sporo rzeczy, które są "pożyteczne" i "nakazane" ku zbawieniu.

Inna rzecz, że perspektywa zrobienia "tylko tego, by być zbawionym" jest szalenie uboga. Tak jakby życie w społeczności z Bogiem już teraz nie miało znaczenia...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 23, 2017 9:50
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Zdaniem chrześcijan, pośrednictwo w spowiedzi jest bluźnierstwem przeciwko Bogu. Tylko tyle napiszę. Należałoby uruchomić osobny wątek.

99,9% chrześcijan uznaje spowiedź - wyznanie grzechów za pośrednictwem księdza katolickiego, prawosławnego, w rozmowie osobistej z pastorem....nie uznają jedynie małe sekty.


N kwi 23, 2017 10:12

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Zdaniem chrześcijan, pośrednictwo w spowiedzi jest bluźnierstwem przeciwko Bogu. Tylko tyle napiszę. Należałoby uruchomić osobny wątek.

Konie kują, a żaba nogę podstawia...
Gość, który jest przedstawicielem jakiejś zupełnie marginalnej grupy o dziwacznych i sprzecznych z Biblią nauczaniach (powtarzanie chrztu itd) wypowiada się w imieniu "chrześcijan".
I to takich, którzy chyba nie czytali Pisma, skoro sądzą, że Bóg nie dał ludziom możliwości odpuszczania grzechów.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 23, 2017 10:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
servus napisał(a):
Moim "guru" jest Pan Jezus.
"Nie każdy, kto mówi Mi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."/Mt 7:21/

Jedyne, co jest "konieczne" i "wystarczające" do zbawienia, jest Łaska Boga.
Natomiast jest sporo rzeczy, które są "pożyteczne" i "nakazane" ku zbawieniu.

Inna rzecz, że perspektywa zrobienia "tylko tego, by być zbawionym" jest szalenie uboga. Tak jakby życie w społeczności z Bogiem już teraz nie miało znaczenia...

Więc co jest Wolą Ojca Panie Marku?

Tak, łaska jest konieczna i wystarczająca. Ale co z przemianą charakteru w takim razie?

I w wyniku wyniku czego otrzymujemy łaskę? To jest istotne. Ot tak po prostu jej nie otrzymujemy.

Cytuję
"Natomiast jest sporo rzeczy, które są "pożyteczne" i "nakazane" ku zbawieniu."
Jakie Panie Marku?

Cytuję
"Inna rzecz, że perspektywa zrobienia "tylko tego, by być zbawionym" jest szalenie uboga. Tak jakby życie w społeczności z Bogiem już teraz nie miało znaczenia..."
Nie bardzo rozumiem co ma Pan na myśli.


N kwi 23, 2017 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Chcesz bym Ci tu wyłożył Biblię? Na forum? :)
Czy tylko zadajesz "szerokie" pytania (typu "co jest wolą Ojca") by adwersarz zajął się czym innym?
Za stary jestem na takie numery...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N kwi 23, 2017 11:02
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
Pytanie servusa przypomina pytańie Piłata a co to jest prawda.


N kwi 23, 2017 11:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL