Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
Nie wiem kiedy Sakura włączyła się do dyskusji, wiem że stwierdziła, że rady Jezusa dla młodzieńca były nie najlepsze. Pytanie co do tego jest cały czas takie samo, jak trwać w Bogu, jeśli Jego rady uważa się za niewłaściwe?


Tutaj chwat :Cytuj:"chwat"
"Jezus rozwiązał to w sposób jak najbardziej zrozumiały i na pytania o zbawianie odpowiadał przykładami uczynków "

Tutaj popełniłeś błąd, wyszło ci zbawienie z samych tylko uczynków, apostołowie i sam Pan nie pomijali najważniejszego, Ty pominąłeś ... faktycznie bardzo prosty sposób :roll:Niektórzy Żydzi tak mają do dziś.

Masz tendencję do upraszczania i wycinania.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sty 15, 2018 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
chwat napisał(a):
Jezus rozwiązał to w sposób jak najbardziej zrozumiały i na pytania o zbawianie odpowiadał przykładami uczynków
Tutaj popełniłeś błąd, wyszło ci zbawienie z samych tylko uczynków
A gdzie Sakura widzi słowa "samych tylko" w moim zdaniu? Chociaż w sumie to nie muszę wiedzieć gdzie ktoś widzi coś, czego nie ma. Aż tak daleko zainteresowanie chwata nie sięga, wystarczy mu wiedzieć, że czegoś nie ma.

No i czemu Sakura nie wyjaśni kwestii:
chwat napisał(a):
Pytanie co do tego jest cały czas takie samo, jak trwać w Bogu, jeśli Jego rady uważa się za niewłaściwe?

Jak ta kwestia w końcu wygląda? Jak ufać Bogu, jeśli krytykuje się Go za złe rady?


_________
wybrana napisał(a):
Szkoda biedaku, że nie wiesz...
No a że jestem biedakiem, to już wybranej nie szkoda? Gdzie empatia wybranej dla biedaków?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt sty 16, 2018 6:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Katolicy mają pewność nadziei zbawienia, a nie pewność zbawienia. Pewność zbawienia mają protestanci:
- baptystyczni - wszyscy wierzący są już zbawieni
- zielonoświątkowcy - tylko protestanci, a cała reszta (katolicy prawosławni będą się smażyć w piekle).


Luteranie(protestanci) nie negują zbawienia innych z powodu przynależności czy to do Katolików czy do Prawosławia(gdzie tu widać smażenie katolików w piekle?)
Jak sprawa przedstawia się w KK ? Znam kilka wypowiedzi ojców Kościoła, papieży dla kogo jest między innymi piekło. :roll:

Warto poczytać dokładnie w tym temacie moje poste, np.czy według Saqury pewność zbawienia istnieje.

Jeśli nie zauważyłaś, to ja nic o luteranach ani innych ewangelickich protestantach nie mówiłam. I nic nie mówiłam o poglądach Saqury w temacie pewnosci zbawienia. Wypowiedziałam się w kontekście postu Ergo, w którym twierdził, że chwat jest pewny zbawienia.
Warto byłoby przyłożyć się do czytania ze zrozumieniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 16, 2018 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Jeśli nie zauważyłaś, to ja nic o luteranach ani innych ewangelickich protestantach nie mówiłam. I nic nie mówiłam o poglądach Saqury w temacie pewnosci zbawienia. Wypowiedziałam się w kontekście postu Ergo, w którym twierdził, że chwat jest pewny zbawienia.
Warto byłoby przyłożyć się do czytania ze zrozumieniem.


Moja wina, mogłam nieudolnie zrozumieć że chodzi o mnie, przepraszam.
Natomiast co się tyczy posądzania o to kto i jak zapatruje się na zbawienie w innych wyznaniach starałam się być obiektywna coś na wzór- najpierw belka w swoim oku, potem mogę usuwać innym ich belki-..tylko tyle.

chwat napisał(a):
Jak ta kwestia w końcu wygląda? Jak ufać Bogu, jeśli krytykuje się Go za złe rady?


Nie krytykowałam rad Boga, a połowiczne rady chwata, oczywiście wszystko wytłumaczyłam w poprzednich swoich postach, których Ty nie omieszkałeś okradać z połowy słów i wyszło z tego kręcenie w kółko.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 16, 2018 10:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Natomiast co się tyczy posądzania o to kto i jak zapatruje się na zbawienie w innych wyznaniach starałam się być obiektywna coś na wzór- najpierw belka w swoim oku, potem mogę usuwać innym ich belki-..tylko tyle.

I znowu pudło.
Jaka belka????? O czym Ty mówisz??? Czy ja kogoś o coś posądziłam???? Stwierdziłam fakt, który znam z dyskusji z członkami tych denominacji, z książek typu "Duch, dusza i ciało" czy "Przeznaczeni, aby królować" itp. Tak się składa, że ja się nie boję czytać protestanckich książek. Inna sprawa, ile mnie to kosztuje (mówie o książkach protestantow ewangelikalnych, bo ewangelickich da się czytać bez specjalnego samozaparcia).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 16, 2018 11:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
Może po prostu nie lubię jak innych się czepia....jak zaprezentowałaś/zaznaczyłaś iż inne wyznania uważają np.(w jednym ze swoich postów) że każdemu kto nie z nimi grozi piekło, a przecież KK nie myśli o innych wyznaniach inaczej.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 16, 2018 12:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Nie bardzo mnie interesuje co lubisz, a czego nie lubisz, jesli to coś jest prawdą.
Aha, o innych nie wolno prawdy, a o KK bzdury jak najbardziej:
Saqura napisał(a):
każdemu kto nie z nimi grozi piekło, a przecież KK nie myśli o innych wyznaniach inaczej.

Proszę wskazać w nauczaniu KK, że niekatolicy nie mają szans na zbawienie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 16, 2018 12:43
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
chwat napisał(a):
A jak to zrobić, żeby trwać w wierze?


Ja to robię w ten sposób, że staram się być wierna temu, w co (kogo) wierzę - wierna nie tylko konkretnym słowem, ale też konkretnymi myślą, uczynkiem i kierunkiem, w którym przez życie idę.

Wierność jest dla mnie nierozłącznie związana z trwałą wiarą. Ona nie tylko zapewnia przetrwanie wiary, ale też powoduje jej wzrastanie i konkretną realizację - mojej wewnętrzną przemianę oraz przemianie mojego życia i świata, w którym żyję.

Teraz pozostaje tylko uświadomienie sobie, czym jest wierność :), i czy młodzieniec z wymienionej przypowieści był Bogu wierny ..


Wt sty 16, 2018 12:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Proszę wskazać w nauczaniu KK, że niekatolicy nie mają szans na zbawienie.


Św. Ireneusz "Kto jest poza Kościołem katolickim, jest poza prawdą i żyjący w fałszu, zbawić się nie może"
"Niech się nikt nie łudzi: poza tym domem, to jest poza Kościołem katolickim, nie ma zbawienia"Orygenes
"Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia, ani odpuszczenia grzechów"papież Bonifacjusz VIII
http://www.ultramontes.pl/kosciol_katolicki_4.htm

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 16, 2018 13:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Proszę wskazać w nauczaniu KK, że niekatolicy nie mają szans na zbawienie.


Św. Ireneusz "Kto jest poza Kościołem katolickim, jest poza prawdą i żyjący w fałszu, zbawić się nie może"
"Niech się nikt nie łudzi: poza tym domem, to jest poza Kościołem katolickim, nie ma zbawienia"Orygenes
"Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia, ani odpuszczenia grzechów"papież Bonifacjusz VIII
http://www.ultramontes.pl/kosciol_katolicki_4.htm

Jak zwykle półprawda. I jak zwykle nie rozumiesz. Zapoznaj się kto i w jaki sposób nalezy do KK, a przekonasz się, że kolejny raz spudłowałaś.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt sty 16, 2018 14:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Proszę wskazać w nauczaniu KK, że niekatolicy nie mają szans na zbawienie.


Św. Ireneusz "Kto jest poza Kościołem katolickim, jest poza prawdą i żyjący w fałszu, zbawić się nie może"
"Niech się nikt nie łudzi: poza tym domem, to jest poza Kościołem katolickim, nie ma zbawienia"Orygenes
"Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia, ani odpuszczenia grzechów"papież Bonifacjusz VIII
http://www.ultramontes.pl/kosciol_katolicki_4.htm


Po pierwsze: rozumiem, że luteranie odrzucili już św. Ireneusza i Orygenesa i wepchnęli ich do Krk wyłącznie?
Po drugie: określenie "Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia" nie jest równoznaczne z twierdzeniem "Kto nie jest katolikiem nie będzie zbawiony". Wystarczy poczytać.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 16, 2018 14:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
Małgosiaa napisał(a):
Jak zwykle półprawda. I jak zwykle nie rozumiesz. Zapoznaj się kto i w jaki sposób nalezy do KK, a przekonasz się, że kolejny raz spudłowałaś.


Wiem kto należy do Kościoła Katolickiego, chodzi o fizyczną przynależność czy duchową(tych którzy mają inną wiarę i KK jako takiego jeszcze nie poznali, nie wiedząc co to chrzest) ?
Każdy kto już poznał Chrystusa musi przyjąć do wiadomości że KK to jedyny Kościół przez Niego założony, jedyny w którym mamy zbawienie.
Jeśli się mylę popraw mnie( będę wdzięczna)..jestem na tym forum między innymi po to by bliżej Was poznać.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 16, 2018 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Nasze zbawienie
medieval_man napisał(a):
Po drugie: określenie "Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia" nie jest równoznaczne z twierdzeniem "Kto nie jest katolikiem nie będzie zbawiony". Wystarczy poczytać.


No to może inaczej :)
Czy Saqura wierząc w Chrystusa, lecz nie będąca w jedności z wszystkimi dogmatami/prawdami wiary Katolickiej (czyli tak zwanej jedności Ducha) może zostać zbawiona?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt sty 16, 2018 14:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
Co do św. Ireneusza: nie ma takiego zdania w jego dziełach. Autorom strony pewnie chodziło o św. Cypriana. (Być może się mylę, z chęcią zapoznam się z tekstem źródłowym Ireneusza - wskażesz?)

Orygenes napisał:
"Niechaj nikt w siebie nie wmawia, niech nikt siebie nie oszukuje: poza tym domem, tj. poza Kościołem, nikt zbawienia nie otrzymuje. Jeśli kto wyjdzie na zewnątrz, sam sobie będzie winien śmierci".

Nie ma tu nic o Kościele katolickim. Ale po co sprawdzać, co się napisało? Prawda Saqura?

Św. Bonifacy VIII, papież za to napisał:
"Wiara nas skłania do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżeń wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów".

Zdaje się, że papież się nie mylił.
Kościół jest jeden,
Kościół jest święty,
Kościół jest katolicki (powszechny),
Kościół jest apostolski

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 16, 2018 15:01
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Nasze zbawienie
Saqura napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Po drugie: określenie "Poza katolickim Kościołem nie ma ani zbawienia" nie jest równoznaczne z twierdzeniem "Kto nie jest katolikiem nie będzie zbawiony". Wystarczy poczytać.


No to może inaczej :)
Czy Saqura wierząc w Chrystusa, lecz nie będąca w jedności z wszystkimi dogmatami/prawdami wiary Katolickiej (czyli tak zwanej jedności Ducha) może zostać zbawiona?

Oczywiście.
Jednak tylko dlatego, że to w Kościele (katolickim) jest zbawienie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 16, 2018 15:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL