Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Następna strona
 Nasze zbawienie 
Autor Wiadomość
Post Re: Nasze zbawienie
Moje zbawienie opiera się na ufności w Nim złożonej. Wiara ta przejmuje mnie do głębi,
kierujac cała osobę w jedną tylko
stronę - ku Jezusowi. Nie jest to wcale proces przykry — bo wiara zwracając się ku miłości
Jezusa doznaje pociechy. Znika strach przed spojrzeniem w dół, gdyż wiem, ze zbawiła mnie
nie wiara w szczerość mej wiary, lecz wiara w Jezusa. Można rzec, ze dusza zostaje wyzwolona
od siebie samej: nie jest już uwieziona w sobie i może odpoczćc w błogiej znajomości Zbawcy. Taka oto wiara prowadzi do tego, do
prawdziwej jedności z Bogiem. „Tylko łaska” — człowiek zostaje zbawiony tylko łaska. Nie
może zapracować sobie na niebo — zbawia go wierność Boga.
„A ja żywot wieczny daje im i nie zginą na wieki, ani ich żaden wydrze z reki mojej” (J
10,28).
Dzieki tym obietnicom Zbawcy człowiek wie, ze znalazł się w nieskończenie bezpiecznych
ramionach Pasterza. Wie, ze nigdy nie odpadnie od łaski Bożej, gdyż sam Bóg zadba
o to, by wytrwał. Bóg nie zaniedbuje swych dzieł. Nic nie może już zakłócić miłości, lęk
przed piekłem nie zaćmi jej blasku, nie zgasi jej światła. „Tylko Biblia” — tylko Biblia
jest zapisem objawienia Bożego, w którym Bóg ukazał Siebie człowiekowi. To dar Boga dla człowieka, który
Boga poszukuje. Nie mogą sobie do takiego kogoś rościć praw tradycje ludzkie.
Wierzący zagłębia się w Biblii, słucha jej poselstwa, modli się o światło Ducha —
i słyszy, co żywy Bóg ma mu do powiedzenia, napełniając swa dusze bojaźnią, dobrocią
i radoscią.


Pt gru 02, 2016 20:16
Post Re: Nasze zbawienie
Dusza ma sie wyzwolic od pokus ciala, a nie od samej siebie.
Wiara w Jezusa to takze postepowanie wedlug Jego Nauk jak i praw Bozych, oraz uczestnictwo w ustanowionych Sakramentach.
Pomijajac ktorekolwiek z powyzszych, nie nadrobisz tego innymi.
Wiara to nie tylko sama pewnosc istnienia Boga.
To ze wiesz jak kierowac autem i wrzucac biegi nie wystarcza by byc kierowca. Trzeba znac, rozumiec, przestrzegac, przepisy drogowe i do nich sie stosowac.


Pt gru 02, 2016 21:14

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
Cytuj:
Moje zbawienie opiera się na ufności w Nim złożonej.
Jeśli tak jest, słuchasz Kościoła, którego słuchać kazał Jezus.
Słuchasz?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 02, 2016 22:05
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
27 Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja - czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka - mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię,

Wyraznie pisze ze wspolnie, nie w oderwaniu-rozdzieleniu-rozlamie.

6 Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa*.


List do Kolosan

“16 bo w Nim zostało wszystko stworzone:
i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi,
byty widzialne i niewidzialne,
czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze*.
Wszystko przez Niego i dla Niego* zostało stworzone.”

Czy Papiez nie jest zwierzchnoscia najblizsza Bogu? Odrzucacie Zwierzchnosc Papieza, a pozostale zostawiacie nietkniete? Te wszystkie ktore z samym Bogiem nie maja zbyt wiele wspolnego?


“28 Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.”

Gdzie u Protestantow miejsce na tych uczacych sie i nie bedacych jeszcze doskonalymi? Czyzby tylko doskonali mogli byc Protestantami?



1 List do Tymoteusza
18 Ten właśnie nakaz poruczam ci, Tymoteuszu, dziecko [moje], po myśli proroctw, które uprzednio* wskazywały na ciebie: byś wsparty nimi toczył dobrą walkę, 19 mając wiarę i dobre sumienie. Niektórzy odrzuciwszy je ulegli rozbiciu we wierze; 20 do nich należy Hymenajos* i Aleksander*, których przekazałem szatanowi*, ażeby się oduczyli bluźnić.

List Sw. Jakuba
“21 Odrzućcie przeto wszystko, co nieczyste, oraz cały bezmiar zła, a przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.”

Powyzej wyraznie pisze ze ma moc zbawic, a nie ze z automatu zbawia.
Doslownie, to znaczy ze mozemy byc zbawieni dzieki Slowu, ze mamy taka nadzieje-szanse, ktorej nie powinnismy zmarnowac.



22 Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie. 23 Jeżeli bowiem ktoś przysłuchuje się tylko słowu, a nie wypełnia go, podobny jest do człowieka oglądającego w lustrze swe naturalne odbicie. 24 Bo przyjrzał się sobie, odszedł i zaraz zapomniał, jakim był. 25 Kto zaś pilnie rozważa doskonałe Prawo, Prawo wolności*, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo.

Listy Piotra
20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia*. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili <od> Boga święci ludzie*.

1 list Sw. Jana
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.

Wyznanie, to ujawnienie grzechow, wystawienie ich na swiatlo. Wypowiedzenie grzechow. Te ktore za zycia na ziemi nie wyjda na swiatlo, beda ujawnione, wyjda na swiatlo na sadzie. Sam zal za grzechy nie jest ich wyznaniem, bo przeciez Bog zna nasze grzechy i samo powtorzenie ich w zalu za grzechy nie jest ich odpuszczeniem, one maja byc powtorzone na spowiedzi Kaplanowi by w ten sposob wyszly z ciemnosci na swiatlo, wtedy dopiero spelnia sie podstawowy warunek rozgrzeszenia.
To co nie wyszlo na swiatlo, wyjdzie na sadzie i zapelni czysciec, bo serce bylo czyste jesli szczerze zalowalismy, ale dusza pozostawala zbrukana jesli nie wystawilismy grzechow na swiatlo i pozostaly w ciemnosci.


10 Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy,
czynimy Go kłamcą
i nie ma w nas Jego nauki*.

2 list Jana
10 Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów.



To tylko drobna czesc ktora Protestanci odrzucaja lub tlumacza po swojemu, robiac z Wiary puste myslenie o Bogu.
Przypomina mi to postepowanie leniuchow w szkole, ktorzy lenistwo w nauce nadrabiaja podlizywaniem sie, by dostac dobry stopien, a na egzaminie maturalnym sa pozniej zdziwieni, bo przeciez mieli takie dobre stopnie.
Sami sie oszukuja.


Pt gru 02, 2016 22:07
Post Re: Nasze zbawienie
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Moje zbawienie opiera się na ufności w Nim złożonej.
Jeśli tak jest, słuchasz Kościoła, którego słuchać kazał Jezus.
Słuchasz?


Marku, a czy Kościół słucha Jezusa ? Czy Kościół przyjął nauki Jezusa ?
Czy Jezus Króluje na ołtarzu Kościoła ?

Czytałeś Pismo Święte Nowego Testamentu, więc co mi odpowiesz ?


Pt gru 02, 2016 22:41

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Moje zbawienie opiera się na ufności w Nim złożonej.
Jeśli tak jest, słuchasz Kościoła, którego słuchać kazał Jezus.
Słuchasz?


Marku, a czy Kościół słucha Jezusa ? Czy Kościół przyjął nauki Jezusa ?
Czy Jezus Króluje na ołtarzu Kościoła ?

Czytałeś Pismo Święte Nowego Testamentu, więc co mi odpowiesz ?
Odpowiem: TAK

Ale to na marginesie - gdybyś nawet uważała że nie, Pismo nie daje prawa do odstępstwa.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt gru 02, 2016 22:49
Zobacz profil WWW
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):

Marku, a czy Kościół słucha Jezusa ? Czy Kościół przyjął nauki Jezusa ?
Czy Jezus Króluje na ołtarzu Kościoła ?

Czytałeś Pismo Święte Nowego Testamentu, więc co mi odpowiesz ?
Odpowiem: TAK

Ale to na marginesie - gdybyś nawet uważała że nie, Pismo nie daje prawa do odstępstwa.


A ja ci odpowiem, że nie, nie słucha i nie przyjął nauk Jezusa Chrystusa.
Bóg narodził się na ziemi w swoim synie w Jezusie Chrystusie, po to byśmy mogli Go bardziej poznać i zjednoczyć się z Nim.
Trzeba zaufać sobie i uwierzyć, że Jezus Chrystus jest naszym Zbawcą. Przez Jego męczeńską ofiarę, otrzymaliśmy nasze zbawienie w darze. Ten dar czyni nas wolnymi od grzechu. Jezus swoją własną krwią zmył nasze grzechy. My musimy jedynie w to uwierzyć i przyjąć ten dar. Przyjąć ten dar, to znaczy, że pragniemy Jezusa, by królował w naszym sercu, w naszym życiu. Pragniemy, by Jezus Chrystus nas prowadził, czyli pragniemy przyjąć z ufnością Jego nauki, Jego wskazówki. Przyjmując Jezusa do swojego życia, stajemy się dziećmi Bożymi. Tylko Jezus jest naszym pośrednikiem do Boga. Tylko przez Jezusa otrzymujemy dar zbawienia i my mamy ten dar przyjąć bez dodatkowych warunków zbawienia. Bóg narodził się na ziemi w osobie swojego Syna, byśmy mogli połączyć się z nim na wieki.
Tą prawdę poznaliśmy czytając Nowy Testament Pisma Świętego.Są to prawdy Boże, które żaden człowiek nie ma prawa podważać, bo jeżeli chce podważać, to nie może nazywać siebie chrześcijaninem, czyli wyznawcą Jezusa Chrystusa.


N gru 04, 2016 11:05
Post Re: Nasze zbawienie
Mylisz wypelnianiie Praw Bozych z warunkami, ktore okreslaja kiedy, ktore Prawo Boze jest wypelnione.

Abys to mogla lepiej zrozumiec wroc do mojego postu w ktorym pisalem o prawie jazdy samochodem.


N gru 04, 2016 12:12
Post Re: Nasze zbawienie
sapper napisał(a):
Mylisz wypelnianiie Praw Bozych z warunkami, ktore okreslaja kiedy, ktore Prawo Boze jest wypelnione.

Abys to mogla lepiej zrozumiec wroc do mojego postu w ktorym pisalem o prawie jazdy samochodem.


Dałam ci odpowiedz na innym forum w tym temacie.
Prawo Boże jest wypełnione ,jeżeli kierujemy się prawdą tego prawa. Prawdą jest przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego życia i przyjęcie Jego ofiary dla nas - daru zbawienia.


N gru 04, 2016 12:24
Post Re: Nasze zbawienie
wybrana napisał(a):
sapper napisał(a):
Mylisz wypelnianiie Praw Bozych z warunkami, ktore okreslaja kiedy, ktore Prawo Boze jest wypelnione.

Abys to mogla lepiej zrozumiec wroc do mojego postu w ktorym pisalem o prawie jazdy samochodem.


Dałam ci odpowiedz na innym forum w tym temacie.
Prawo Boże jest wypełnione ,jeżeli kierujemy się prawdą tego prawa. Prawdą jest przyjęcie Jezusa Chrystusa do swojego życia i przyjęcie Jego ofiary dla nas - daru zbawienia.


Zaden Katolik temu nie zaprzecza.
Natomiast nie zgadzam sie z protestanckim tlumaczeniem- interpretowaniem tej Prawdy Bozej.
Niewlasciwie interpretujac Prawdy Boze, niewlasciwie przyjmujesz Ofiare Jezusa i niewlasciwie (w niewlasciwy sposob) przyjmujesz Go do swojego zycia.
Jak przyjmujesz kogos u siebie w domu to sama sprzatasz, czy zostawiasz balagan zeby ten ktos posprzatal jak przyjdzie?


N gru 04, 2016 12:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Nasze zbawienie
dla mnie oczywiste jest że jeżeli Pismo Święte jest tak różnie interpretowane, to Bóg nie stworzył Go po to, żebyśmy kierowali się jakąś "najprawdziwszą" interpretacją.

jak to powiedział kiedyś mądrze jedenpost "Bóg nie jest idiotą".

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 04, 2016 14:44
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Zgadza sie.
Nie wazne jakich slow uzyl, wazne co chcial powiedziec i czy my to staramy sie rozumiec, zamiast przekrecac wszystko co tylko sie da by dopasowac tresc do swojej wygody.


N gru 04, 2016 16:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Nasze zbawienie
każdy człowiek o jakimś poglądzie prezentuje ten pogląd, bo uznaje go za prawdziwy. i tu dochodzimy do tego że prawda jest subiektywna. nie da się dyskutować z poglądem, który jest prawdziwy, a jak wspomniałem wcześniej jest taki bo go prezentujemy.

dlatego ten cały proces pojednania religii powinien dążyć w innym kierunku

ale ja tam nigdy nie zgłębiałem się w owe różnice i jak wygląda ten proces "pojednania". no ale jezeli tak wygląda to jest po prostu bez sensu.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 04, 2016 16:49
Zobacz profil
Post Re: Nasze zbawienie
Prawdy zawarte w Biblii sa jedne, niezalezne od pogladow, a naciaganie ich do pogladow powoduje rozlamy.

Jesli cos jest fioletowe to jest fioletowe, bez wzgledu na to czy jestes politykiem, smieciarzem, czy kimkolwiek innym, takze bez wzgledu na twoje przekonania polityczne i moralnosc.


N gru 04, 2016 17:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 22, 2016 11:46
Posty: 357
Post Re: Nasze zbawienie
według mnie jedyna i prawdziwa droga do prawdy jest to że uznamy że się mylimy i nie mamy racji i podważymy w to co wierzymy. jeżeli to zrobimy wtedy możemy być otwarci do dyskusji i na tej drodze odkryć prawdę.

_________________
jeżeli Bóg to miłość to coś o nim wiem. Jeżeli Bóg to mądrość to go znam. Jeżeli Bóg to nadzieja, to nigdy w Niego nie zwątpiłem. Jeżeli Bóg jest jednym z nas, to lubię ludzi. Jeżeli Bóg to choroba, to zaraźliwa.


N gru 04, 2016 17:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL