Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 19:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wolnomularstwo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
medieval_man napisał(a):
A zamiast ironii dałoby się odpowiedziećc merytorycznie?


Dałoby się odpowiedzieć i jakbyś nie zauważył to odpowiedziałem na to samo kilka postów wyżej co zostało zignorowane zarówno przez Ciebie jak i wielmożnego Andiego...

Wobec absolutnego braku merytorycznego podejścia do moich argumentów i bzdurnych odzywek typu "A jakie Ty masz cele, by na katolickim forum reklamować masonerię, wiedząc że to grzeszna organizacja? Do tej pory przynależność do niej jest grzechem ciężkim, więc masoneria jest czymś w rodzaju gangu.", jedyną równoważną odpowiedzią jest ironia.

medieval_man napisał(a):
Ta "doza dyskrecji" przypomina mi poziomem uogólnienia "kulturę stanu wojennego".


Milutkie porównanie – "bardzo" na miejscu. Nie przypominam sobie bym porównywał Twoje próby manipulacji we wcześniejszych postach do zabiegów Urbana, ale może warto zacząć? Chociaż nie, ja wolę się w taką dziecinadę nie bawić. ;-)

medieval_man napisał(a):
O ile wiem, to wolnomularze przy przyjęciu i inicjacji składają przysięgę, że nie ujawnią przed profanami niczego z tego, co dzieje się w lożach.


Wspomniana dyskrecja. Wolnomularze mają do niej pełne prawo i z niego korzystają. :)

medieval_man napisał(a):
Ba, czeladnik przysięga, że nie zdradzi uczniowi niczego, co dzieje się na stopniu czeladnika, a mistrz, że nie zdradzi czeladnikowi niczego, co dzieje się na posiedzeniach mistrzów.


Szczególnie że rytuały 3 wspólnych stopni (uczeń, czeladnik, mistrz) są powszechnie dostępne w internecie, a rytuały wszystkich 33 stopni Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego również są dostępne w publikacjach wolnomularskich, gdzie każdy z ulicy może wejść i je kupić...

Reszta jest znów kwestią dyskrecji, wobec której, jak pisałem, Ty i ludzie podobnie jak Ty się zachowujący, podtykają powody. ;-)

medieval_man napisał(a):
W ogóle atmosfera tajemnicy wręcz jest elementem przyciągającym do wolnomularstwa ludzi, których rajcują ezoteryczne, okultystyczne, alchemiczne i hermetyczne klimaty.


To już tylko Twój kolejny abomisiowy popis – a bo mi się wydaje.
Racz na przyszłość oddzielać fakty od tego co Ci się abomisiowo umyśliło, OK?

Wolnomularstwo regularne wypracowało dosyć rygorystyczny sposób rekrutacji, wiec mało prawdopodobnym jest by Bratem Wolnomularzem został ktoś, kogo rajcują tylko pseudo tajemnice i bzdurny okultyzm a istotę Wolnomularstwa ma w „głębokim powtarzaniu”.

medieval_man napisał(a):
Powiesz coś na ten temat Iago?


Powiem, iż dosyć wymowę jest to, że zamiast odnieść się do mojej poprzedniej odpowiedzi skierowanej do Ciebie, znów idziesz po najmniejszej linii oporu. Weźże podejdź do sprawy poważnie, albo wcale, a nie staraj się zarzucić interlokutora głupotami niczym nastoletni atuesz w dyskusjach o Kościele, by uniknąć meritum problemu...

supahiroł napisał(a):
to co piszecie jest absurdalne. z jednej strony twierdzicie, że masoni czy inni jacyś to wpływowi ludzie, którzy zmieniają świat ( ironizuje od początku ) a z drugiej twierdzicie, że żeby się zapisać do jakiś tam wystarczy wypełnić formularz. nieważne.


Po co tracisz czasz na pisanie takich andronów?
Nie lepiej byłoby go spożytkować na dowiedzenie się czegokolwiek o temacie na który zabierasz głos?

Wolnomularzem może zostać każdy kto spełnia wymagania – zarówno piekarz, noblista, żołnierz jak i kierowca TIRa oraz masażysta. Wizja masonerii jako jakiegoś ‘elitarnego grona wpływowych ludzi pociągających za sznurki’ ma tyle wspólnego z rzeczywistością co komiksy Kaczora Donalda. Pora wyrosnąć z baśniowej krainy teorii spiskowych...

Poza tym, nie, nie wystarczy wypełnić formularza. Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

supahiroł napisał(a):
razi mnie to że takie tematy są poruszane na forum katolickim


Wolałbyś się smażyć w kółku wzajemnej adoracji gdzie każdy głaskałby Cię po główce i powtarzał jaki to KRK jest bezgranicznie wspaniały a masoni źli?
To jest forum dyskusyjne i tu się dyskutuje, niekoniecznie tylko na tematy, które pieszczą Twoje Ego...


Cz gru 08, 2016 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wolnomularstwo
Masoneria... to dopiero kloaka czarnych charakterów. Mówiąc w przenośni: kijem bym tego nie dotknął. Zaczęli hucznie, od wymordowania kilkuset tysięcy ludzi podczas Wielkiej Rewolucji (anty)Francuskiej, która wybuchła 1789 roku. A potem już z górki, przez następne wieki.


Wt mar 21, 2017 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
bylejaki napisał(a):
Masoneria... to dopiero kloaka czarnych charakterów. Mówiąc w przenośni: kijem bym tego nie dotknął


Mamy tutaj piękny popis hipokryzji przyprawionej zdrową szczyptą moralności Kalego: "burzymy się gdy ktoś szufladkuje naszą grupę społeczną (katolicki kler jako kloakę pedofilów) na podstawie jednostkowych ekscesów – natomiast sami nie mamy oczywiście nic przeciwko by dokładnie na tej samej zasadzie gnoić inne grupy".

Oczywiście nie żywię złudzeń że powyżej mam do czynienia ze zwykłym trolliskiem (usiłującym nieporadnie wywołać flejma), na które oczywiście nie ma co marnować czasu, aczkolwiek aspekt owej hipokryzji uważam akurat za wart naświetlenia.


Wt mar 21, 2017 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wolnomularstwo
Kolega Iago jest w tym wątku zwykłym kłamcą albo ignorantem. Po przedstawionych informacjach (dość szczegółowych) skłaniam się ku pierwszej opcji. Zatem umyślnie kolega Iago przemilczał setki tysięcy ofiar masonerii. Powiela jakieś bajeczki internetowe, że to jest organizacja dobroczynna, promująca "sprawiedliwość społeczną" (co to w ogóle za twór językowy? sprawiedliwość społeczna?!). Że to grupka panów, dla których ważne jest dobro ludzkości i zapewne też z tego powodu mają ścisłą hierarchię, obrzędy, symbolikę, komunę. Za negowanie hasła "wolność, równość, braterstwo" ok 600 tysięcy mieszkańców departamentu Wandea we Francji poszło pod szable. Były to kobiety, dzieci, starcy i chorzy - no bo jak równość, to równo tną wszystkich. Rewolucyjni żołnierze, którzy zostali wysłani do stłumienia antyrewolucyjnego powstania chłopskiego w Wandei skarżyli się dowódcom, że strzelanie do ludzi jest kosztowne i zbyt powolne. Dostali wówczas rady, żeby używać jednego cięcia na jednego cywila i zostawiać go do wykrwawienia się. Wymyślono też, że można pakować cywili na łodzie, wypływać nimi na środek jezior czy rzek a następnie je zatapiać. Prezydent Meksyku, który postanowił rozprawić się z Kościołem Katolickiem Plutarco Elias Calles wprowadził rzezie i eksterminacje katolików. Oczywiście mason. Józef Garibaldi dość krwi przelał w Ameryce Południowej wzniecając bunty i wojny. Też mason. Maksymilian Robespierre też był masonem, Filip książę Orleanu, który baaaaaardzo popierał Rewolucję (anty)Francuską też był masonem. Masoneria nienawidzi Kościoła Katolickiego i z nim walczy z całych sił, najbardziej nienawidzi papiestwa. Masoneria nienawidzi państw narodowych, tradycji. Aby uzyskać możliwie najdokładniejsze i najszersze informacje nt. masonerii najlepiej skorzystać ze źródeł katolickich. Samych masonów można słuchać ale przez palce... kłamią i mataczą non stop. Co innego mówili oficjalnie np. 1905 roku w oficjalnych dokumentach i pismach we Francji a co innego mówią teraz. Cel jednak jest niezmienny. Delegalizacja masonerii w danym kraju nie ma żadnego znaczenia dla ich działalności, żadnego. Jest nawet im na rękę bo mogą powiedzieć: "ha! a podczas komuny nas zdelegalizowali, a więc ulotniliśmy się, rozpłynęliśmy się w powietrzu!". Należy też odróżnić masonów wyższych stopni od tych z niższych. Ci na niskich stopniach nie wiedzą zbyt wiele, mało tego, mogą nigdy poza te stopnie nie awansować i całe życie przeżyć w przekonaniu, że należą do klubów inteligenckich. Papieże wielokrotnie potępiali masonerię, ekskomunika za przynależność do masonerii jest aktualna. Jeżeli ktoś chce zgłębić temat masonerii to polecam kilka książek:

A.G. Michel - Państwo w okowach masonerii
Georges Virebeau - Papieże wobec masonerii
Arnaud de Lassus - Masoneria
dr Stanisław Krajski - seria Masoneria Polska
ks. prof. Andrzej Zwoliński - Religia masońska

Polecam też wykłady dr Krajskiego i ks. prof. Zwolińskiego dostępne na youtubie tym, którzy nie lubią lub nie mają czasu czytać.
Takie kłamstwa jak ignorant Iago powiedział o masonerii możecie ignorować. To bzdury jak z broszury reklamowej jakiegoś produktu - wszystko pięknie ładnie, ale cała prawda wychodzi dopiero po przeczytaniu regulaminu korzystania z produktu/usługi.


Wt mar 21, 2017 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wolnomularstwo
Książka "Państwo w okowach masonerii" jest dość ciężka, ogrom ilości cytatów z tekstów źródłowych, przytaczanych nazwisk i zdarzeń jest wręcz przytłaczający. Czyta się ją trochę jak podręcznik, nie da się od deski do deski w kilka dni. Wiem, że jeszcze mam jedną lub dwie książki o masonerii warte przeczytania ale chyba komuś pożyczyłem bo nie mogę ich znaleźć, tytułów niestety nie pamiętam, autorów też. Jeszcze raz powtarzam, bajeczki przedstawione przez Iago poczytajcie gimnazjalistom do snu. Weźcie do ręki poważne publikacje i zapoznajcie się z ich treściami. Gdyby ktoś znał jakieś ciekawe teksty nt. masonerii to proszę się tutaj podzielić, chętnie sam poczytam. Internetowe publikacje należy czytać ostrożnie i z lekkim niedowierzaniem.

Wspomnę jeszcze, że bardzo częstą praktyką u masonów jest, że umierającemu bratu towarzyszy jeden lub dwóch innych masonów. Ich zadaniem jest umacniać w "wierze" umierającego, a w szczególności dopilnować aby ten nie otrzymał sakramentu namaszczenia chorych, spowiedzi i Komunii. Potem pod przysięgą o tym zaświadczają innym członkom loży. Fajnie, nie?


Wt mar 21, 2017 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wolnomularstwo
Typowy koncert hipokryzji i prostactwa – stara erystyczna zagrywka polegająca na obrzuceniu interlokutora stosem bredni ujętych w jednym krótkim poście licząc na to że coś może się przyklei. Znów – "jesteśmy świecie oburzeni gdy na forum przychodzi nieokrzesany ateusz i rozpoczyna swój koncert katofobicznych bredni od inkwizycji poczynając, przez krucjaty, na pedofilli w kościele skończywszy, a wszystko to w jednym poście" – natomiast troll bylejaki oczywiście nie ma żadnych skrupułów by czynić dokładnie to samo, nanosząc łajna do bieżącego wątku.

Jak pisałem wcześniej, nie mam zamiaru perrorować ze zwykłym trolliskiem, piszącym oczywiste łgarstwa, które to zostały już w tym wątku rozwiane, jak, na ten przykład, iż za przynależność do Wolnomularstwa grozi ekskomunika, jak to że Wolnomularstwo ma być jakiegoś rodzaju "organizacją" czy miałoby systemowo zwalczać Kościół i patriotyzm (o obrzydliwym bełkocie jakoby masoni mieli wzbraniać umierającego od przyjęcia ostatnich sakramentów nie wspominając) – świadczy to nie tylko o ignorancji, ale o ewidentnej złej woli dążącej do wywołania bezmyślnego flejma.

Najzwyczajniej świecie szkoda czasu na plującego jadem masonofoba, który nie przyszedł prowadzić rzetelnej dysputy, a jedynie bezmyślnie ujadać. Weź sobie jakieś proszki na uspokojenie, uporządkuj swoje androny w jakąkolwiek spójną logicznie i merytorycznie całość, wybierz jedno zagadnienie na raz, a nie kilkanaście, to może stworzysz warunki do poważnej rozmowy, a nie gówniarskej pyskówy do której cały czas dążysz. Niestety jak na razie EOT oraz:

Obrazek


Wt mar 21, 2017 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wolnomularstwo
Ło matko... szkoda mu czasu ale odpisuje i odpisuje :) Masz jakieś odruchy Pawłowa? :) Nie dyskutuj ze mną, nazwałem Cię kłamcą bo nim jesteś - podyskutuj z tym określeniem. A dlaczego Iago jest kłamcą to każdy może się przekonać czytając wspomniane przeze mnie książki. Widzę, że kolega powiela również bajeczki jakoby przynależności do masonerii nie oznaczała dla katolika automatycznej ekskomuniki i pewnie jakieś dowodziki na tę okazję pokaże :)

Zgłodniałem... Coś bym zjadł.
Oczywiście Łgarza Iago proszę o dowody na mój trolizm. Kolega Iago od wszystkich wciąż wymaga dowodów, zatem pewnie chętnie wskaże dowody na mój trolizm. To jednak mnie aż tak bardzo nie interesuje jak to, dlaczego w żaden sposób Łgarz Iago nie odniósł się do wspomnianych przeze mnie tytułów książek oraz innych faktów znanych z historii.

Uprasza się również Łgarza zwanego Jagiem o dostarczenie upoważnienia od autora obrazka do używania tego obrazka oraz o podanie źródła umieszczonego obrazka.


Wt mar 21, 2017 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Iago, daruj sobie. Rozmawiam z Tobą w Twoim stylu. Kłamcą jesteś - wystarczy pierwszy lepszy przykład. Ekskomunika dla katolików za przynależność do masonerii jest wciąż aktualna i nie została nigdy zniesiona. Ty twierdzisz inaczej - jesteś łgarzem. Podałem kilka książek do tego tematu, ponieważ jesteś łgarzem i krętaczem to nie odniosłeś się do żadnej z nich. Króciutką książeczką, a w zasadzie broszurą jest "Papieże wobec masonerii". Milcz łgarzu!


Wt mar 21, 2017 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wolnomularstwo
Podałem kilka przykładów tzw. dobroczynności i tzw. sprawiedliwości społecznej w rozumieniu masonów. Kolega Jago niestety nie odniósł się do żadnego z nich ale za to zaatakował mnie personalnie. Nawet nie zaprzeczył tym przykładom. Tak się nie da dyskutować :/


Wt mar 21, 2017 16:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Moderacja może się zatem przekonać na własne oczy ze bylejaki odrzuca wyciągniętą rękę merytorycznej dysputy i woli uprawiać dziecinadę prowokując flejma i dalej zachowywać się niczym nieokrzesany gówniarz. Jego sprawa, aczkolwiek tego typu zachowanie chyba nie jest oczekiwane na tym forum – ja w każdym razie nie mam zamiaru zniżać się do jego poziomu i taplać się razem z nim w błocie.

Zajmijmy się jednak sprawą mojego domniemanego kłamstwa:

Cytuj:
Kłamcą jesteś - wystarczy pierwszy lepszy przykład. Ekskomunika dla katolików za przynależność do masonerii jest wciąż aktualna i nie została nigdy zniesiona.


Jest to oczywiście nieprawda o której pisałem już w pierwszym poście owego wątku o Sztuce Królewskiej:

Uczciwym będzie z miejsca zaznaczyć, iż przynależność do Wolnomularstwa nie jest akceptowana przez Kościół rzymskokatolicki. Wiąże się ona z trwaniem w stanie grzechu ciężkiego (Por. Quaesitum est declaration masonic associations). Materia uległa jednak pewnej poprawie, gdyż za członkostwo nie grozi już ekskomunika latae sententiae, w myśl Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917r. (Kan. 2335).

Kara ekskomuniki została zniesiona wraz z wydaniem nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego w 1983, który nie zawierał owego kanonu 2335 – obecnie mamy za to wspomnianą powyżej deklarację Kongregacji Doktryny Wiary sygnowaną przez kardynała Ratzingea (http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19831126_declaration-masonic_en.html), która to stwierdza iż owi wierni znajdują się w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przyjmować komunii.

edit: nie rozumiem po co na forum polskim cytować kościelne dokumenty po angielsku, skoro dostępne są one także w języku polskim?
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_2_9.html
medieval_man

Jako że trwanie w stanie w stanie grzechu ciężkiego nie jest oczywiście tożsame z ekskomuniką (cf. Kan. 1331 - § 1) to tym samym @bylejaki poświadczył względem mojej osoby nieprawdę. Oczekuje zatem od @bylejakiego publicznych przeprosin w związku pomawianiem mnie o kłamstwo.

bylejaki napisał(a):
Milcz łgarzu!


Niespotykane wręcz chamstwo, ale przynajmniej wszyscy mogą się przekonać z jakim indywiduum mamy tutaj do czynienia.


Wt mar 21, 2017 16:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Co do ekskomuniki za przynależność to masonerii to faktem jest, że wzmianka o niej nie została zawarta w KPK z 1983, lecz jednocześnie Kongregacja Nauki Wiary stwierdza, że taka okoliczność jest podyktowana kryterium redakcyjnym

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt mar 21, 2017 17:33
Zobacz profil WWW
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
http://www.vatican.va/roman_curia/congr ... ni_pl.html
W polskiej wersji pkt 2 brzmi - nie została zniesiona ekskomunika ani inne kary.


Wt mar 21, 2017 17:36

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Wygląda na to, że kolega Iago wykazał błąd w moim poście, dotyczy ów bład ekskomuniki za przynależność do masonerii. Ale do przeprosin jeszcze daleko ponieważ kolega Iago wciąż nie raczył się odnieść do pozostałych zarzutów, które wysunąłem pod adresem nikczemnej masonerii. Aby zachować porządek kontynuować będę we wspomnianym wątku.


Wt mar 21, 2017 17:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
Alus napisał(a):
http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_19810217_massoni_pl.html
W polskiej wersji pkt 2 brzmi - nie została zniesiona ekskomunika ani inne kary.

Niby tak, ale nie można bezpośrednio na ten dokument się powoływać, bo sam Kodeks Prawa Kanonicznego został wydany 2 lata później w 1983 roku, a więc rozstrzygnięcie z 1981 roku go bezpośrednio nie dotyczy,
Dotyczy natomiast Deklaracja Stowarzyszeniach Masońskich z listopada 1983, która stwierdza, że
Cytuj:
Nie należy do lokalnego autorytetu eklezjalnego wypowiadanie się o naturze stowarzyszeń masońskich sądem, który implikowałby uchylenie tego, co wyżej ustalono, i to, co jest zawarte w Deklaracji Świętej Kongregacji Nauki Wiary z dnia 17 lutego 1981 r

Tak więc dopiero ta Deklaracja stwierdza, że stwierdzenia z pkt 2. Deklaracji o ekskomunice z 1981 nadal pozostają ważne.
Czyli, jak zacytowałaś nie została zniesiona ekskomunika ani inne kary.
To tyle tytułem doprecyzowania.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt mar 21, 2017 17:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Wzajemne uwagi - między użytkownikami.
medieval_man napisał(a):
Co do ekskomuniki za przynależność to masonerii to faktem jest, że wzmianka o niej nie została zawarta w KPK z 1983, lecz jednocześnie Kongregacja Nauki Wiary stwierdza, że taka okoliczność jest podyktowana kryterium redakcyjnym


Faktem jest to że obecnie ekskomunika za przynależność to masonerii nie obowiązuje – powinieneś pamiętać naszą obszerną o tym dysputę. ;)

Alus napisał(a):
http://www.vatican.va/roman_curia/congr ... ni_pl.html
W polskiej wersji pkt 2 brzmi - nie została zniesiona ekskomunika ani inne kary.


Racz zwrócić uwagę na daty – to nie jest polskie tłumaczenie owego dokumentu wydanego pod Ratzingerem (26.11.1983). Jest to zupełnie inny dokument, wcześniejszy z 17 lutego 1981 wydany więc w trakcie obowiązywania starego Kodeksu Prawa kanonicznego z 1917 – tedy oczywiście ekskomunika pozostawała w mocy. :)

bylejaki napisał(a):
Wygląda na to, że kolega Iago wykazał błąd w moim poście, dotyczy ów bład ekskomuniki za przynależność do masonerii. Ale do przeprosin jeszcze dalek


Nazwałeś mnie łgarzem i wskazałeś konkretne domniemane łgarstwo – udowodniłem że się mylisz. Jeżeli masz honor przeproś za swoje zachowanie. Jeżeli nie, to dalej udawaj że nic się nie stało.


Wt mar 21, 2017 17:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL